Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam Wszystkich

Ja dopiero zaczynam swoją budowę. Czy może ktoś mi powie ile teraz trzeba zapłacić ekipie za sso+dach. Paru fachowców zaśpiewało 75-80 tys. Czy to nie zadużo. Może ktoś zna tańszych i dobrych podwykonawców i mógłby pomóc.

Z góry dziekuję

 

Ja właśnie też zaczęłam budowę :lol: jutro wylewają fundamenty :D Moja ekipa za sso dom 170m bierze 40tys. Miałam jeszcze jedną za 35tys ale nie przekonał mnie budowlaniec...Mój budowlaniec był sprawdzany przez kierownika i ma dobrą opinię :p ale to się dopiero okaże w praniu

 

moze podrzucisz jakiś namiar na jednego i drugiego. własnie kogos takiego szukam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam Wszystkich

Ja dopiero zaczynam swoją budowę. Czy może ktoś mi powie ile teraz trzeba zapłacić ekipie za sso+dach. Paru fachowców zaśpiewało 75-80 tys. Czy to nie zadużo. Może ktoś zna tańszych i dobrych podwykonawców i mógłby pomóc.

Z góry dziekuję

 

Ja właśnie też zaczęłam budowę :lol: jutro wylewają fundamenty :D Moja ekipa za sso dom 170m bierze 40tys. Miałam jeszcze jedną za 35tys ale nie przekonał mnie budowlaniec...Mój budowlaniec był sprawdzany przez kierownika i ma dobrą opinię :p ale to się dopiero okaże w praniu

 

moze podrzucisz jakiś namiar na jednego i drugiego. własnie kogos takiego szukam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na to, że mieszkamy w gminie - oazie nowoczesności i przychylności dla budujących, to gazu nie ma i nie będzie.

Jak mawial jeden z kandydatów na prezydenta Białego Stoku, w naszej gminie nie będzie niczego!

Daro prędzej się węgla dokopię na działce niż gazu doczekam

 

Też tak myślałem, ale mnie zaskoczyli decyzją o włączeniu mojej wsi do planów inwestycyjnych na najbliższe miesiące. Pewnie i tak będzie za 2-3 lata, a ja póki co mam butlę i drogą niezależność. Mam butlę podziemną 4200m3, co pozwala tankować kiedy się chce - czyli latem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankai, alabastrino są piękne. Będę je miała w górnej łazience. Na Mińskiej jednak maja ceny katalogowe, a rabaty kiepskie (chyba że masz jakiś szczególny układ z nimi). W necie można je zamówić o ok. 20 zł taniej na metrze.

Ja muszę chyba się do Ciebie wprosić na prawdziwą kawę. Kto wie czy nie będę miał drzwi z Korony, więc jakoś tak podobny gust chyba mamy :lol: Alabastrino, Korona...

Oczywiście żadnego glejtu nie podpisałem :wink: Po pierwsze - zawsze sprawdzam sprzedawcę pod kątem prawdomówności. W tym wypadku głównie chodziło mi o baterie La Torre - Tower Tech. Teska potwierdziła mi już, że La Torre spisuje się u nich dobrze. W porównaniu do Hans czy Hansgrohe, które planowaliśmy - to ponad 1000 zł mniej.

Na Mińskiej podoba mi się kompetencja obsługi oraz wybór, mimo że powierzchnia nie powala. Sanpol ma znacznie większą a kicha. Baterię Tower Tech proponowali mi za 540 (rabat z 650), ale w necie znalazłem sklepik internetowy z ceną... 399zł !!! Ponieważ to jest w Luboniu, a za tydzień żona chce jechać do Poznania, to lekko zboczymy i odbierzemy sobie :)

Alabastrino mogę zamówić u swojego dostawcy z Kalisza. W Optimalu mam naprawdę niezłe ceny - porównywalne z internetowymi. Przykładowo Calle (też Tubądzin), w Cermagu w Ostrowie było za 104, proponowali coś 91 czy 94, a Optimal chyba 81. Korci mnie by sprawdzić bezpośrednio w Tubądzinie. To jakieś 64km od mojej budowy.

 

Kiedy kładziesz te płytki? Ja pewnie w marcu. Co będziesz miała na podłodze? Projektowałaś łazienkę, czy robisz na czuja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek, my mamy gaz ziemny i tez tani nie jest. Ale coś za coś. Wygoda kosztuje.

To jest uproszczenie. Jeżeli ja miałbym teraz jeździć na budowę by palić na przykład w kominku, to ten dojazd nie byłby bezpłatny :wink: Gaz ogrzewa mi budowę, co zabezpiecza mi karton gipsy, a parkiecik może sobie schnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym chyba nie łatwo tak palić w węglowym żeby utrzymywać stałą niską temperaturę, podłogówki nie lobią wysokich temp! Ja wiem że są mieszacze, tylko poco nagrzewać wodę do 80^C żeby potem chłodzić ją do 40-50 ?

 

Skąd wziąłeś te 80 stopni w piecu ekogroszkowym ?

 

U mnie podobnie jak u większości forumowiczów z takimi piecami temperatura jest ustawiona na 55 stopni, a gdybym dał 50 to tez piec by się nie obraził :wink:

 

Poza tym jest zawór 3-drożny i nawet gdy pogdrzeję wodę w piecu do 60 stopni to na grzejniki leci mniej np. 50 (ten zawór powinien być, bo inaczej powracająca woda nadmiernie wychładzałaby piec), choć przy stale załączonej pompie CO na wolnym biegu i sterowniku PID do pieca można z niego spokojnie zrezygnować.

 

Przy sterowniku PID jest stała "niska" temperatura np. 50 stopni, bo tak dobiera on paramerty pieca w zależności od zapotrzebowania na ciepło, żeby wahała się ona w bardzo małym zakresie i to tylko w dół (w górę maks. 1 stopień) od zadanej.

 

Ekogroszkowiec zmieścił się u mnie bez problemu w małej kotłowni przewidzianej na gazówkę.

Dałem tam też zmiękczacz, bojler i krzesełko dla operatora :wink:

Do małych pomieszczeń są też w wyjściem spalin do góry i wtedy wymagają jeszcze mniej miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proooooooooooosze 8) 8) 8)

Dziekuję jak ładnie podane :D mogę tą z czekoladką ??

Lakusz całkowicie sie z Tobą zgadzam.

W szczególności co do gazu.

Po 2 latach koncepcji butli z gazem oraz robieniu wszystkiego żeby tego gazu jak najmniej potem używać stwierdziłem że po co mi gaz :roll: i robię węgiel :D

 

no ja właśnie o tym, i ile przepłaciłeś za "wspaniały" piec gazowy? Teraz jak masz duży dom z dużą kotłownią, to jeszcze pół bidy, a jak zrobiłeś mała, bo poco duża na mały piecyk gazowy, to gdzie takie wielkie ustrojstwo wpakujesz? Poza tym chyba nie łatwo tak palić w węglowym żeby utrzymywać stałą niską temperaturę, podłogówki nie lobią wysokich temp! Ja wiem że są mieszacze, tylko poco nagrzewać wodę do 80^C żeby potem chłodzić ją do 40-50 ?

I tu niemasz racji bo można zastosować bufor akumulacji ciepła np 1000 l jak nagrzejesz taki bufor do 80 stopni to podłogówka będzie odbierała z niego tylko 40 stopni stadczy na długo a piec najlepiej i naekonomiczniej pracuje na wysokich tenperaturach poniżej link dotyczący bufora:

http://www.atmopol.pl/files/opis02.pdf poczytaj i przemyśl pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie i tak będzie za 2-3 lata, a ja póki co mam butlę i drogą niezależność. Mam butlę podziemną 4200m3, co pozwala tankować kiedy się chce - czyli latem.

 

Czyżbyś wybudował dom na podziemnym zbiorniku jakiejś gazowni ?

 

4200 m3 :o

 

Z tego co mi się kojarzy z pracy, stosunek LNG do wersji lotnej jest 1:600. 4200m3 odpowiadałoby więc 7m3 skroplonego. Coś ta gazownia byłaby śmiesznie mała :roll:

Jedna z sond rozbiła się kiedyś, bo wykonawcy się nie dogadali - jak to w projektach międzynarodowych bywa. Jedny mierzyli odległość w metrach, a drudzy w stopach. Sonda więc nie zdążyła wyhamować i przyj...a w powierzchnię planety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz jasna, że 4200 litrów :wink:

HIHI to fakt, ciut więcej tego miejsca zabrałby mi zbiornik na 4200 m3 ale myślę że wszedłby pod mój dom 8)

 

bo:

1 litr propanu to 0,52 kg

1kg to 1,92 litra

1 litr to 0,254 m3

1 kg to 46,3 MJ czyli 12,78 kWh

1 litr to 23,96 mJ czyli 6,66 kWh wartości opałowej

wartość opałowa propanu to 46,30 MJ /kg

 

"cytat z innego wątku"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Skąd wziąłeś te 80 stopni w piecu ekogroszkowym ?

 

U mnie podobnie jak u większości forumowiczów z takimi piecami temperatura jest ustawiona na 55 stopni, a gdybym dał 50 to tez piec by się nie obraził :wink:

 

Poza tym jest zawór 3-drożny i nawet gdy pogdrzeję wodę w piecu do 60 stopni to na grzejniki leci mniej np. 50 (ten zawór powinien być, bo inaczej powracająca woda nadmiernie wychładzałaby piec), choć przy stale załączonej pompie CO na wolnym biegu i sterowniku PID do pieca można z niego spokojnie zrezygnować.

 

Przy sterowniku PID jest stała "niska" temperatura np. 50 stopni, bo tak dobiera on paramerty pieca w zależności od zapotrzebowania na ciepło, żeby wahała się ona w bardzo małym zakresie i to tylko w dół (w górę maks. 1 stopień) od zadanej.

 

Ekogroszkowiec zmieścił się u mnie bez problemu w małej kotłowni przewidzianej na gazówkę.

Dałem tam też zmiękczacz, bojler i krzesełko dla operatora :wink:

Do małych pomieszczeń są też w wyjściem spalin do góry i wtedy wymagają jeszcze mniej miejsca.

 

Tak mały że zmieścił by się w "kotłowni" 1,6m*1m :) ? Wątpię, bo stoi w niej już pralka !

 

a tu ktoś inny pisze coś sprzecznego do twojego zdania:

I tu niemasz racji bo można zastosować bufor akumulacji ciepła np 1000 l jak nagrzejesz taki bufor do 80 stopni to podłogówka będzie odbierała z niego tylko 40 stopni stadczy na długo a piec najlepiej i naekonomiczniej pracuje na wysokich tenperaturach poniżej link dotyczący bufora:

http://www.atmopol.pl/files/opis02.pdf poczytaj i przemyśl pozdrawiam

 

czyli albo akumulacja i straty, albo niskie temperatury i też straty, bo piec działa na nie optymalnych parametrach :(

 

A do tego brud, popiół, kolejne urządzenie które może się popsuć przynajmniej w kilku punktach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kochana grupo - pytanie mam pilne. Jutro jadę ogladac prace mojego ewentualnego przyszłego kafelkarza i nie wiem jakie teraz stawki "chodzą" :)

z udziwnień bedziemy miec kilka typu bezbrodzikowy prysznic czy obudowa mozaiką wanny po łuku.

Ile płacicie za łazienki a ile np. za ułożeine płytek podłogowych w salonie i kuchni (duże płytki )

 

no i moze ktoś przygarnie kozę? Mam jedna juz nie uzywam i stoi w garażu - odbiór osobisty w Krzykowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mały że zmieścił by się w "kotłowni" 1,6m*1m :) ? Wątpię, bo stoi w niej już pralka !...

 

Hehe taki jak mój by się zmieścił (18kW) gdyby miał wyjście spalin do góry, ale pralka faktycznie wyklucza jego obecność.

 

Ale przecież masz Legalett-a, wiięc piec i grzejniki Ci niepotrzebne :wink:

 

a tu ktoś inny pisze coś sprzecznego do twojego zdania:

I tu niemasz racji bo można zastosować bufor akumulacji ciepła np 1000 l jak nagrzejesz taki bufor do 80 stopni to podłogówka będzie odbierała z niego tylko 40 stopni stadczy na długo a piec najlepiej i naekonomiczniej pracuje na wysokich tenperaturach poniżej link dotyczący bufora:

http://www.atmopol.pl/files/opis02.pdf poczytaj i przemyśl pozdrawiam

 

czyli albo akumulacja i straty, albo niskie temperatury i też straty, bo piec działa na nie optymalnych parametrach :(

 

A do tego brud, popiół, kolejne urządzenie które może się popsuć przynajmniej w kilku punktach...

 

Hmm serwisant pieca też twierdzi, że optymalne jest 52-28 stopni.

 

Co do brudu i popiołu to można palić peletami.

 

Choć jeśli ktoś ma dużo kasy to polecam super ocieplenie, Legalett, elektrownię wiatrową 3 kW w połączeniu z ogniwami słonecznymi 2 kW i baterią akumulatorów.

 

Będzie czysto i darmowo (prąd i ogrzewanie) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sadzicie o drzwiach zewnetrznych trubilowicz lub drzwi-krakow.

O wiele tansze niz w impro lupol.

Trubilowicz wycenil mi na 2700zl chyba netto, a w impro 5500zl.

Ale jak z jakoscia i w ogole.

W Impro Lupol 5500???Na pewno rozmawiałaś z panem Sebastianem i powoływałaś się na naszą Grupę? :roll: :roll: W ubiegłym tygodniu powróciłam do tematu drzwi zewnętrznych i model New3 będę zamawiać znacznie poniżej tej kwoty :)

Frankai mam też dla Ciebie dobrą info Pan Sebastian zrobił nam kolejną promocję na New3 :D :D

Jolu widziałam Twoją Koronę w promieniach słoneczka i prezentuje się reweeelaacccyjjnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kochana grupo - pytanie mam pilne. Jutro jadę ogladac prace mojego ewentualnego przyszłego kafelkarza i nie wiem jakie teraz stawki "chodzą" :)

z udziwnień bedziemy miec kilka typu bezbrodzikowy prysznic czy obudowa mozaiką wanny po łuku.

Ile płacicie za łazienki a ile np. za ułożeine płytek podłogowych w salonie i kuchni (duże płytki )

Dobre pytanie :) Ja też mam ten sam dylemat. Polecany kafelkarz życzy sobie 45PLN/m2. Cena do przyjęcia czy szukać dalej ?:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...