Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej!

 

My też na etapie drzwi... :) Wylewki już są, czas zamawiać drzwi zewnętrzne. Musimy odwiedzić Impro, aby pooglądać (zwłaszcza że pracuję dosyć blisko). A czy ktoś z Was myślał nad drzwiami Urzędowskiego? Z tego co wstępnie oglądałem to mają najgrubsze drzwi jakie widziałem (profil 88mm).

 

Z drugiej strony mam front od strony zachodnio-północnej, mimo zadaszenia dosyć sporego z przodu (ganek 2.5x3m) to myślimy że zachody słońca będą świecić wprost na drzwi. Ale metalowych się boimy w zimie - ponoć przemarzają, skraplają się... A PCV wcale takie tanie nie są :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

XX od razu mi lepiej :D . To wy juz po odbiorach? Jezu jak wam dobrze. My sie meczymy z odbiorem elektryki :x . Jakis papierow brakuje i nasz elektryk wlasnie je zdobywa ( poprzedni wlascicele budowy nam nie dali). A wlasnie nasz elektryk to wasz sasiad, na tej samej ul mieszka. My juz rok na budowie mieszkamy i jeszcze nie bylo parapetowy :oops: .

 

 

 

GosiaiAdam nie zamawiajcie metalowych. Ja mam w drugim domku metalowe i nie jestem zadowolona. Mimo,ze jakies niby super ocieplone to ciagna zimno bardzo. Drewniane o niebo lepsze. Az sie ciesze, ze nie zamowilam do obu domow metalowych, bo teraz bym klela w zywe kamienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze mam takie pytanie, czy ktos mial stycznosc z gladziami do scian multifinish? angielskimi? Mam jeszcze do poprawy po tynkarzach polowe dolu do zrobienia i jak sobie pomysle o tym pyle po gladziach to mnie trafia. A to podobno jakis magiczny sposob bezpylowy jest 8) . Ciekawe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze mam takie pytanie, czy ktos mial stycznosc z gladziami do scian multifinish? angielskimi? Mam jeszcze do poprawy po tynkarzach polowe dolu do zrobienia i jak sobie pomysle o tym pyle po gladziach to mnie trafia. A to podobno jakis magiczny sposob bezpylowy jest 8) . Ciekawe.

Oj to chyba musisz zapytać w "Doświadczeniach". Ja robiłem Rekordem Atlasa i pyliło niemiłosiernie przy szlifowaniu. Na szczęście mam jeszcze tylko wiatrołap do zrobienia i parę zaprawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mąż ostatnio poprawiał ściany w paru miejscach - ma jakąś maszynę z castoramy do szlifowania ścian, w której jest miejce na podłączenie odkurzacza - chociaż nie wiem czy ta opcja będzie OK na szlifowanie wszystkich ścian w domu, my tylko poprawialiśmy popękany tynk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz tu kawke z mleczkiem

http://www.telecable.es/personales/jeamm1/cafe%20con%20leche.jpg

 

Bosz jak dobrze, ze ja chcialam od poczatku biale plytowe proste drzwi....znajać swoje niezdecydowanie wybieralabym drzwi z rok....

 

 

Nie chce nic zapeszać ale tfutfu nie pisza do mnie z nadzoru a minelo juz 33 dni od oddania domu...chyba normalnie mge robic parapetowe i nawet spac w swoim domu!

 

Xenia, oni nigdy nie piszą i nie dzwonią 8) Pani wyraźnie mi zaznaczyła, że sama mam się po ustawowym terminie zgłosić jak się sprawy mają.

 

Jedź i odbireraj :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankai, daj znac na pw ile, bo juz nie wiem co robic, i ktore zamawiac.

Godin i Ellaj

Czekam na ostateczną wycenę, ale już powoli wiem co i jak się liczy (Godin) już dalej zaawansowana jest i zamawiała full wypas drzwi. Pan Sebastian powiedział mi przed chwilą, że można je odchudzić.

Przykładowo - zamki z wkładkami C - 500zł

Szyba P4 - 100-150zł

Za zamek 4-ryglowy też się płaci (nie wiem czy Ostrów policzył ostatecznie, ale wcześniej coś mówili o 300zł)

Monaż - 450zł

Pan Sebastian nawet zasugerował, że sprzeda mi same drzwi, bo w ten sposób odpadnie mi dojazd na montaż. Drzwi i tak pojadą z Łasku przez Ostrów 8)

Ostatecznie - cena nie będzie tak niska pewnie jak mi podali w Ostrowie, ale z pewnością w sośnie nie dojdzie do 4500zł, a to jest cena detaliczna i dlatego Godin dostałaś taki przyjemny rabacik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mąż ostatnio poprawiał ściany w paru miejscach - ma jakąś maszynę z castoramy do szlifowania ścian, w której jest miejce na podłączenie odkurzacza - chociaż nie wiem czy ta opcja będzie OK na szlifowanie wszystkich ścian w domu, my tylko poprawialiśmy popękany tynk

 

U mnie częściowo też robili maszynką, ale nie wszędzie się dało. Póki miałem przemysłowy odkurzacz na budowie, to pewnie się cieszyli. Potem zabrałem a nie mieli swojego. Całkowicie i tak się nie da wyeliminować kurzu, ale pomagało.

 

Godin i Ellaj sprawdźcie pocztę i PM w sprawie Lupola !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

dawno mnie nie było, wprowadziliśmy sie wreszcie, zameldowiali i teraz pora na odbiór.

 

XX i Pani KOala - widze, zę macie to już za sobą, zgłaszałyście we Wrocku czy w gminach?

 

A może ktoś inny wie jak wygląda sprawa z tym cholernym certyfikatem? Bo gdzieś wyczytałam, ze nie dotyczy domów, dla których pozwolenie było wydane przed 1.10.2008, a gdzies indziej, zę jednak dotyczy.

 

Podobno tez nie dotyczy budynków pod opieką konserwatora zabytków a my rozbudowywaliśmy domek sprzed 45 roku i do zgody na budowe musielismy dodać tez opienię konserwatora czyli jakbyśmy nie musieli.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz pytać w PINB na Lelewela - co do certyfikatu. Szczerze mówiąc, nie słyszałam o tym ograniczeniu od 1.10.2008 - ustawa wyraźnie mówi o wszystkich nowych budynkach i wszystkich sprzedawanych/kupowanych po 1.01.2009. Ale może są jakieś przepisy wykonawcze. Jeśli trzeba certyfikat to radzę do jakieoś kierbuda (byle nie swojego) lub kogoś innego z uprawnieniami - pewnie będzie taniej niż u gości po szkoleniach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jeszcze nie dostałam, w gminie mi powiedziano, ze najpierw odbiór budynku muszę zrobić - ale zarezerwują w I kwartale na to pieniądze -zwracają do 70% oczyszczalni,ale maksymalnie 3500zł.W moim przypadku to akurat, bo oczyszczalnia mnie kosztowała 5200zł.

 

Czy inne elementy budowy mogą być dofinansowane? Wiecie coś na temat innych np. solarów? Czytałem o programie tanich kredytów na ten cel, ale nic na temat dofinansowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy inne elementy budowy mogą być dofinansowane? Wiecie coś na temat innych np. solarów? Czytałem o programie tanich kredytów na ten cel, ale nic na temat dofinansowania.

 

Tak, "tanie" kredyty na ten cel udziela BOŚ, ale najlepiej jak to jest modernizacja istniejącego domu, koszty najlepiej żeby były jak największe, a do tego, w czasie hossy kredytowej był on droższy niż zwykły hipoteczny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy inne elementy budowy mogą być dofinansowane? Wiecie coś na temat innych np. solarów? Czytałem o programie tanich kredytów na ten cel, ale nic na temat dofinansowania.

 

Tak, "tanie" kredyty na ten cel udziela BOŚ, ale najlepiej jak to jest modernizacja istniejącego domu, koszty najlepiej żeby były jak największe, a do tego, w czasie hossy kredytowej był on droższy niż zwykły hipoteczny ;)

 

Dokładnie TAK jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...