Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Frankai - ja nie chcę być uszczypliwa, ale pewnie jak przychodzisz sobie z żonką do sklepu, rozkładasz handlowców na łopatki swoją wiedzą - czynniki, współczynniki - wolą oddać tobie drzwi bez marży i mieć święty spokój :lol:

 

Fajnie by tak było :lol: Chociaż wiesz co... nie. Przecież oni też mają rodzinę, którą muszą wyżywić. Na swojej budowie mało co robię sam. Zatrudniam ludzi, choć niestety nieraz się naciąłem na tym, że mogłem już sam zrobić. Instalację elektryczną musiałem mocno poprawiać :( Mówiłem jak ma być, a facet i tak swoje zrobił. Potrafił skręcać przewody w środki rurki. Co gorsza - w jednym miejsc zrobił mi rozgałęzienie w rurkach i zagipsował :evil:

Wiedza przydaje się do oceny, czy ktoś nie robi mnie w konia. Akurat w przypadku drzwi poziom obsługi był znacznie lepszy w Impro niż u mnie. Dlatego ciągle się boję, że czegoś nie policzyli. Sprawdzałem listę 3 razy. Pytałem się czy jest OK. No i potwierdzali. Jeszcze muszę się upewnić czy są to drzwi grubości 58 czy 66mm. Nie podejrzewałem, że jest model cieńszy, ale sprawdzę.

 

Cena za świadectwo energetyczne - 600zł, facet ogłasza się na allegro.

Czyli pewnie "na sztukę" - jaki przepis --> takie świadectwo ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

no ciekawe jaka jest teraz oferta boś

w ubieglym roku byla interesujaca jedyny "haczyk" to zyranci lub zastaw i zalozenie u nich konta ale to chyba w wiekszosci no i swego czasu w porownaniu do CHF oprocentowanie bylo podobne - teraz moze moznaby powiedziec ze jest fajniej miec kredyt w PLN chwilowo

co jeszcze -......dosc krotki czas splaty...w porownaniu do 30 lat rata byla wyzsza

na oczyszczalke sie oplacalo jak ktos ja ma

ale z tego co ja wiem to kominek z plaszczem nie nalezy do urzadzen ekologicznych - w kazdym razie mi tak powiedziano w bosiu

 

co do odbioru ja odbieralam w powiecie bo jestem ze wsi juz:)

co do wymagancyh dokumentow to tu jest lista

http://www.powiatwroclawski.pl/jednostki/pinb/zakbud/zzakbud.doc

 

co do swiadaectwa nic nie wiem, zeby nie obowiazywalo....w ustawie jest data 1 stycznia 2009 i stad te dzikie tlumy do oddania domu 31 grudnia 2008

 

 

POSZUKUJE magika do spraw szaf zabudowanych lub rozwiazania typu Adaś Słodowy czy macie jakas normalna cenowo firme lub gdzie polecacie szukac elementow szaf zabudowanych? (elementy jezdne i fronty oraz wypelnienie?)

 

Hm co do szaf to może będę mogła ci pomóc...co masz takiego nietypowego,że tylko słodowy pomoże :o Mój ślubny ma firmę, która robi meble :lol: mogę ci wycenić to co chcesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że ekipa która robiła nam szpachlowanie gips kartonów właśnie skończyła i sprawdziła się, mogę ich z czystym sumieniem polecić. Są solidni dokładni i naprawdę przystępni cenowo. U nas szpachlowali płyty, ale robią całą wykończeniówkę. Pan Andrzej tel. 694 091 713. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moniaq, kuchnie też?

 

I owszem...wszystkie meble :lol:

 

Ale się pomyliłem :oops: Napisałem posta czemu Ci skoro robi mebelki - nie chce Ci zrobić kuchni. A to inna Monika jechała do Sycowa w poszukiwaniu kuchni. Tak to jest jak są 2 Moniki i człowiek jest niewyspany :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankai - ja nie chcę być uszczypliwa, ale pewnie jak przychodzisz sobie z żonką do sklepu, rozkładasz handlowców na łopatki swoją wiedzą - czynniki, współczynniki - wolą oddać tobie drzwi bez marży i mieć święty spokój :lol:

Aha - jeszcze jedno. Zanim pojadę do sklepu, to faktycznie zdobywam wiedzę. Sprzedawcy są różni. Zadaję czasem pytania na które znam odpowiedzi tylko po to, żeby sprawdzić prawdomówność sprzedawcy. Wiadomo, że są różni. W Impro rozmawiałem z dwoma osobami. Co do pierwszej - miałem umiarkowanie pozytywne wrażenie. Pan Sebastian natomiast... błysnął. Potrafił wyjaśnić różnice między modelami, szybko poprzeliczał przykładowe drzwi. Rabat 20% na Polskone nie do strawienia dla konkurencji. W jednym tylko mi się udało - zależało mi na ramce z kwasówki i uderzenie do producenta pomogło. No cóż... ja sam jestem sprzedawcą :lol: :lol: :lol: Może tylko troszkę inny typ - soft dla dużych "graczy". Jak nie drzwiami to oknem - upierdliwość czasem konieczna ;) Jeszcze nie mam jednak takiej siły, o jaką mnie podejrzewasz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankai wpadłeś w trans z drzwiami i ludzi nie odróżniasz :lol: :lol: tym razem wybaczam :wink:

Jolu z namiarów na szpachlowanie gips kartonów chyba skorzystam. Moja antresolka budzi respekt i mąż wymownie odkłada temat :roll: :roll:

Namiary na różne kuchnie wyśle na priv. Sama wałkuje temat kuchni od miesiąca i stwierdzam, że różnice w przypadku forniru są niewielkie. Jedynie wspominany przez Ciebie Meblux jest w górnej półce cenowej :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankai wpadłeś w trans z drzwiami i ludzi nie odróżniasz :lol: :lol: tym razem wybaczam :wink:

Najpierw trudno mi było zrozumieć, że Godin to kobieta. Jak już to zaakceptowałem, to pojawia się druga Monika. I jak tu się połapać? :roll: Poza tym miło mi się z Tobą rozmawiało, więc Monika mi się jakoś już ukierunkowało. Teraz już uporządkowałem i może się nie będę mylił :D

 

Drzwi odłożyłem na bok. Jutro muszę zamknąć sprawę abolicji. W sobotę zaś ostatnia - mam nadzieję - wizyta w salonach łazienkowych. Tym razem Kalisz, bo nie wyrobimy się do Wrocka czy Poznania. Dopłacam (już zaliczkę wpłacałem) do chińskiej "Tanzanii" (równoważnik SL-01 poler NG), zamawiam Calle, zamawiam NG mat, zamawiam La Torre na parter, zamawiam kabinę ArtWeger i prysznic pod tynk Axor. Do wybrania jeszcze baterie do łazienki na piętrze. Alabastrino trzeba jeszcze dobrze zaprojektować; zwłaszcza kwestię co na podłodze i gdzie wstawki z Gwatemala Verde.

Oj będzie się działo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godin, mnie też wydaje się że w Mebluxe poszaleli trochę. Liczyłam na niższą wycenę, ale walczę dalej z kuchnią Co do szpachlowania, to ciesze się, że nie robiliśmy tego sami. Jasne, ze dalibyśmy radę. My tzn. mąż z ojcem, ale pewnie do tej pory bylibyśmy w lesie, a tak mam chałupę pod malowanie. :lol: No i to ciężka robota, zwłaszcza sufity.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do szpachlowania, to ciesze się, że nie robiliśmy tego sami. Jasne, ze dalibyśmy radę. My tzn. mąż z ojcem, ale pewnie do tej pory bylibyśmy w lesie, a tak mam chałupę pod malowanie. :lol: No i to ciężka robota, zwłaszcza sufity.

Ja nie próbowałem. Kiedy jednak widziałem gładzie po ludziach generalnego, a tego którego później zatrudniłem, to: albo do porządnych gładzi trzeba mieć talent, albo daje się to wyćwiczyć po latach praktyki wspartych szczerymi chęciami. To co się umie - można robić samemu. To czego się nie umie - lepiej dać fachowcom. Czasowo pewnie wyjdzie na jedno ;) Znalezienie Fachowca też przecież trwa :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sprawa - pan Sebastian dzwonił z numeru 502 344 994, a pod podawanym wcześniej zgłaszał mi się ktoś inny.

 

Frankai a w którym Impro urzeduje p.Sebastian?na jakiej ulicy bo właśnie wybieram się zamawiać drzwi

 

Na Robotniczej. Nie chcę się wypowiadać na temat innych osób, ale Pana Sebastiana zdecydowanie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki Frankai

będę uderzać do pana Sebastiana

przez grupę chyba p. Sebastian dostanie jakąś premię i się zarobi. co kawałek ktoś będzie wchodził do Impro i prosił p.Sebastiana. My wkrótce też będziemy się przymierzać do tematu drzwi i już wiem, gdzie skieruję pierwsze kroki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...