Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Sliczna kawka :wink: .

 

 

 

Ten moj mebel stary drewniany zostal potraktowany przez moich dziadkow farba olejna ( co odmalowywanie mieszkania to bach, olejna tez na kredens). Ma duzo zdobien i najwiekszy z tym problem. Okazalo sie, ze one sa pokryte politura ( tak jak fortepiany) i jak sie sciaga farbe np. srodkiem firmy 3v3, to brudzi reszte drewna i musze uwazac.

Na razie pierwsza warstwe sciagam opalarka, a reszte wspomnianym srodkiem. I dosc ladnie schodzi. Pozniej szlifierka oscylacyjna w ruch i heja.

Wspomne, ze ten mebelek prawie nic nie wart, ale ja zawsze chcialam go miec :D .

Przyznam, ze robie to troche na wyczucie i jestem laikiem w takich sprawach. A jakby sie znalazl jakis spec byloby super. Szukalam na forum czegos, ale nie znalazlam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o widze ze kolezanka nonek to taki maly adas slodowy :)

brawo brawo napewno wyjdzie super mebelek!

 

 

podpowiedzcie mi prosze bo myslalam ze mam latwo z drzwiami wewnetrznymi a tu pod gore

 

kto oporcz porty i polskone robi biale plytowe jak najbardziej przylgowe drzwi? czy ma ktos moze DRE i ma jakas opinie?

na porte mam za wysokie nadproze, na polskone za male otwory zwariowac mozna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o widze ze kolezanka nonek to taki maly adas slodowy :)

brawo brawo napewno wyjdzie super mebelek!

 

podpowiedzcie mi prosze bo myslalam ze mam latwo z drzwiami wewnetrznymi a tu pod gore

 

kto oporcz porty i polskone robi biale plytowe jak najbardziej przylgowe drzwi? czy ma ktos moze DRE i ma jakas opinie?

na porte mam za wysokie nadproze, na polskone za male otwory zwariowac mozna

 

Nonek - u teściów też jest taki stary ale jeszcze nic nie warty mebelek. Gdyby pasował nam do wnętrz, to w przyszłości też bym go odnawiał tak jak Ty. Kompletnie nam jednak nie pasuje.

 

XX - DRE stanowi dużą konkurencję dla innych producentów z uwagi na cenę. Kolega polecił mi montażystę drzwi, który mi powiedział, że Lutostaństkiego, Koronę czy Polskone to zamontuje mi na moje ryzyko. Ci producenci - mówił - być może są lepsi, ale to nie znaczy, że nie ma problemów montażowych. Co do Porty i DRE może mi gwarantować poprawny montaż. Może on by Ci coś powiedział o ich jakości. Jakby co podam numer na priva.

Nie wiem co to są płytowe, więc nie odpowiem kto robi. A czy pan Sebastian Ci nie pomoże? Oni mają tam drzwi na poziomie cenowym Porty a chyba nawet poniżej. Invado chyba się nazywają, ale nie pamiętam nawet czy przylgowe czy nie - po prostu nam się nie podobały ich zawiasy. Kiedyś też interesowałem się drzwiami Interdoor. Może ta firma robi te płytowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankai a co to za mebelek? Jakbys kiedys mial ochote sie "pozbyc" to daj znac.

 

Ja uwielbiam meble z dusza, ale tylko jako dodatki w domu.

 

"adas slodowy" hehe podoba mi sie :D .

 

Ja lubie bawic sie w takie rzeczy, odtsresowuje mnie to, szczegolnie od dzieci. Swojej mlodszej corce odmalowalam stara pazdzierzowa skrzynie i ozdobilam decoupagem, na zabawki w sama raza :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi Porty odradzam zdecydowanie i stanowczo - zewnętrzne. My mamy sosnowe, z okienkiem, kosztowały 1700 zł w 2005 :) plus montaż, ale nie są najlepsze, materiał pracuje, w zimie jest problem z zamknięciem drzwi. WEewnętrzne też mamy z Porty, są bardzo OK - choć bez rewelacji, bo kierowaliśmy się ceną (ale wyglądają nawet w miarę). Terminowość Porty to beznadzieja, żywię ogromną nadzieję że szybko zbankrutują. A w ich miejsce wejdzie lepsza konkurencja która klientów nie ma w głębokim poważaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terminowość Porty to beznadzieja, żywię ogromną nadzieję że szybko zbankrutują. A w ich miejsce wejdzie lepsza konkurencja która klientów nie ma w głębokim poważaniu.

Kiedyś Porta i Lutostański byli razem. Nie wiem czy ten sam właściciel i miała to być oferta dla ludzi (P) i dla ludzi z kasą (L). Teraz już się do siebie nie przyznają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankai a co to za mebelek? Jakbys kiedys mial ochote sie "pozbyc" to daj znac.

 

Ja lubie bawic sie w takie rzeczy, odtsresowuje mnie to, szczegolnie od dzieci. Swojej mlodszej corce odmalowalam stara pazdzierzowa skrzynie i ozdobilam decoupagem, na zabawki w sama raza :wink: .

 

Raczej zapomnij. Teściowie jeszcze nie wybierają sią na drugi świat i nie chcą się też przeprowadzać z nami.

 

Nasz synek spał w łóżeczku po żonie :lol: Też było opalanie, szlifowanie i malowanie. A że było to jeszcze łóżeczko jej starszej siostry, więc miało ponad 30 lat 8) W wieku 33 lat wróciło na strych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skoro jesteśmy przy lustrach może wiecie - gdzie na zamówienie ramy owalne do luster?

Te gotowe nie pasują mi, bo albo za małe, albo za duże. U mnie już kinkiety wiszą i między nimi chce powiesić owalne lustro, dlatego rozmiar ma znaczenie...

Zdradź jeszcze co rozumiesz przez ramę. Rama może być drewniana (najprostsze rozwiązanie) - wtedy jakiś zmyślny stolarz. Może być metalowa - wtedy jakiś ślusarz czy kowal. Może być kamienna - bo niby czemu nie - wtedy kamieniarz. No i może być jakimś tatalnym dziwem, wtedy może jakiś artysta plastyk od sztuki użytkowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto oporcz porty i polskone robi biale plytowe jak najbardziej przylgowe drzwi? czy ma ktos moze DRE i ma jakas opinie?

na porte mam za wysokie nadproze, na polskone za male otwory zwariowac mozna

 

Jestem na etapie zamawiania DRE, pytałem, szukałem mają dobrą opinię i jeszcze lepszą cenę :) W obecnym domu mam porty, jednak do nowego zamawiam DRE - kolorystyka zdecydowanie bardziej mi odpowiada.

 

tutaj masz trochę informacji:

http://forum.muratordom.pl/dre-drzwi,t93303.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam DRE, płytowe, ale klon. Zadowolona jestem.

 

Co do białych płytowych, to też miałam takie zamiar nabyć. Planowałam je drukiem wielkoformatowym pokryć. Jednak żadna firma nie robi akurat białych na tyle starannie, żeby jakoś to się udało:( DRE również. Nie wiem, dlaczego w folia klon im się uda, a biała folia wygląda PAAASKUDNIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mielismy z DRE biale w poprzednim mieszkaniu i cztery lata sprawowaly sie super.

Teraz mamy drewniane z tych do samodzielnego wykonczenia :wink: .

( jak wspominalam, super drzwi robione przez stolarza ma sasiadka, ale teraz choroba u nich, wiec nie mam jak ich obzdjeciowac i wziac namiarow, ale pamietam dla zainteresowanych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odpowiedzi.

Najbardziej podobaly mi sie z wypadajacymi koleczkami w drzwiach lazienkowych - rzeczywiscie malutenki mankament, w koncu nie wypadaja całe drzwi tylko ich częśc :) hhihihih

 

sluchajcie a plytowe biale malowane minimax PORTY? jakas opinia?

moge kupic tak: DRE ale te koleczka wypadajace mnie zabily:)

Polskone ale moj maz wezmie ze mna rozwod ze ma skuwac o 2cm w bok otwory drzwiowe

Porta ale musze obnizyc o 2cm otwory drzwiowe.

 

Fachowcy mowia ze z tych 3 to porta podobno najporzadniejsza - prawda li to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Polskone - bardzo fajnie się prezentują i zgrywają się z mahoniem w moich oknach. Na moje życzenie zrobili podcięcia - tak jak to wymagane jest przy wentylacji mechanicznej.

Problemy montażowe zależą od ścian i wielu wcześniejszych prac. U mnie jest jeden problem z przesuwnymi do kuchni bo mi opadły. Za słabe stelaże zamontowałem w ścianie g-k. Sprawa do poprawy i sama ekipa z Budusa zaproponowała rozwiązanie, teraz szukamy kątownika 3m długiego, z blachy 4mm, o szer 2x 6cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...