Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Co sądzicie o cenie 14zł/1m2 robocizny za wylewki? Do tego 6zł/1m2 za ułożenie papy termozgrzewalnej. Ceny bez materiałów.

 

Pzdr,

TS

U mnie we wrześniu ubiegłego roku robocizna wyniosła 13zeta/m2 wraz z ułożeniem styro, więc gdzie te obniżki w związku z kryzysem budowlanym :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o cenie 14zł/1m2 robocizny za wylewki? Do tego 6zł/1m2 za ułożenie papy termozgrzewalnej. Ceny bez materiałów.

 

Pzdr,

TS

 

Za wylewki dostałem taką samą cenę. 2 PLN/m2 za położenie styro.

 

MEGA1000 odmówiła mi tynkowania. Podobno wzięli dużą robotę i nie mają mocy przerobowych. Polecili mi wykonawcę, z którym współpracują. Zobaczymy czy będzie godny polecenia.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zuch saper- ja wzięłam namiar z allegro:

 

http://www.allegro.pl/item544841295_swiadectwo_energetyczne_wroclaw_olawa.html

 

w moim przypadku cena 500zł po negocjacjach, będę czekać tydzień na papiery. W porządku gość. Możecie się powołać na mnie - na moją wycenę.

 

Dzięki - faktycznie powołanie się obniżyło cenę :D

 

Geodeci biorą podobno 1 000 - 1 200, ale ja mam takiego miejscowego, który chce 700 zł, więc jest pole do negocjacji.

 

Jeszcze nie wiem ile weźmie kominiarz - jak zapłacę to napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem poprawki ścianek działowych na przykład i po ostatniej... mam za dużo 1cm w łazience :( - do okna mam 61cm, a płytki 60cm.

 

A bierzesz pod uwagę że są jeszcze fugi i grubość kafelak na ścianie?

Grubość płytek na sąsiedniej ścianie nic nie da - w ten sam sposób "odskakuje" wnęka okienna jak tam przykleję płytki, a szlifowane będą pod kątem 45 stopni. Fugi nie będzie, bo płytki są 60'tki, a dokładniej 593mm co pogarsza sprawę. Rozmierzę okno czy nie da się ściąć i zrobić wnękę pod lekkim skosem, ale boję się, że okno ma też 60cm, co wykluczy taki manewr. Rozważam więc przyklejenie G-K pod płytki, żeby zlikwidować ten 1 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

 

Jak tak od razu prosto z mostu - z jak ułożonych bloczków betonowych zrobić ściany piwnic ?

 

Naszukałam się na forum z czego ludzie budują takie ściany piwnic i są zazwyczaj trzy rozwiązania

 

1) lany beton

2) bloczki betonowe

3) ściana trójwarstwowa ( bloczki, powietrze, bloczki)

 

obstajemy z mężem za bloczkami ale zastanawiamy się czy je kłaść o mniej więcej tak ( w zdłóż)

– – – – – – – – –

czy tak ( w poprzek)

 

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

 

? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

 

Jak tak od razu prosto z mostu - z jak ułożonych bloczków betonowych zrobić ściany piwnic ?

 

Naszukałam się na forum z czego ludzie budują takie ściany piwnic i są zazwyczaj trzy rozwiązania

 

1) lany beton

2) bloczki betonowe

3) ściana trójwarstwowa ( bloczki, powietrze, bloczki)

 

obstajemy z mężem za bloczkami ale zastanawiamy się czy je kłaść o mniej więcej tak ( w zdłóż)

– – – – – – – – –

czy tak ( w poprzek)

 

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

 

? :roll:

 

Zazwyczaj bloczki kładzione są na szerokość 24 cm, a nie na 38.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

 

Jak tak od razu prosto z mostu - z jak ułożonych bloczków betonowych zrobić ściany piwnic ?

 

Naszukałam się na forum z czego ludzie budują takie ściany piwnic i są zazwyczaj trzy rozwiązania

 

1) lany beton

2) bloczki betonowe

3) ściana trójwarstwowa ( bloczki, powietrze, bloczki)

 

obstajemy z mężem za bloczkami ale zastanawiamy się czy je kłaść o mniej więcej tak ( w zdłóż)

– – – – – – – – –

czy tak ( w poprzek)

 

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

 

? :roll:

 

Zazwyczaj bloczki kładzione są na szerokość 24 cm, a nie na 38.

 

Pozdrav

 

No własnie coś nam z mężulkiem świta ze to będzie jakoś za szeroka ściana, ale znów chcemy mieć ciepłą piwnicę, bilard, pinping itp :) czy te 24 cm nie będzie mało ? no oczywiście do tego jeszcze jakaś izolacja styropianowa.

 

Wykonawca mówi że winno być na 38, a w projekcie ni słowa o tym :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

 

Jak tak od razu prosto z mostu - z jak ułożonych bloczków betonowych zrobić ściany piwnic ?

 

Naszukałam się na forum z czego ludzie budują takie ściany piwnic i są zazwyczaj trzy rozwiązania

 

1) lany beton

2) bloczki betonowe

3) ściana trójwarstwowa ( bloczki, powietrze, bloczki)

 

obstajemy z mężem za bloczkami ale zastanawiamy się czy je kłaść o mniej więcej tak ( w zdłóż)

– – – – – – – – –

czy tak ( w poprzek)

 

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

 

? :roll:

 

Zazwyczaj bloczki kładzione są na szerokość 24 cm, a nie na 38.

 

Pozdrav

 

No własnie coś nam z mężulkiem świta ze to będzie jakoś za szeroka ściana, ale znów chcemy mieć ciepłą piwnicę, bilard, pinping itp :) czy te 24 cm nie będzie mało ? no oczywiście do tego jeszcze jakaś izolacja styropianowa.

 

Wykonawca mówi że winno być na 38, a w projekcie ni słowa o tym :(

 

Betonowe bloczki to żadna izolacja. Dasz 1 cm styro więcej i się zrównoważy. Natomiast różnica w ilości materiału jest znacząca, bo kładąc bloczki na 24 cm grubości wychodzi ok 16-17 bloczków na m2, a kładąc na 38 cm zużywasz 9-10 więcej. Z pewnością z murarzem nie rozliczasz się za m2 tylko za m3 ściany fundamentowej, więc jest żywo zainteresowany większą objętością ściany. Jeśli nie to albo jest uczciwy i do tego altruista, albo przywali Ci cenę za robotę dodatkową po wszystkiemu.

 

Inna sprawa, że skoro masz mieć piwnicę, to może są inne wymogi, ale o tym to musisz porozmawiać z kierownikiem, albo zadzwonić do architekta.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naszukałam się na forum z czego ludzie budują takie ściany piwnic i są zazwyczaj trzy rozwiązania

 

1) lany beton

2) bloczki betonowe

3) ściana trójwarstwowa ( bloczki, powietrze, bloczki)

A jaka będzie ściana? Jak będzie trójwarstwowa, to fundament także. Pamiętaj, żeby szpara była podobna. Jeżeli w murze jest 15cm to w fundamencie niech będzie 12cm. Ja dałem za wąsko i potem już byłem ograniczony do 10-12cm ocieplenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Betonowe bloczki to żadna izolacja. Dasz 1 cm styro więcej i się zrównoważy. Natomiast różnica w ilości materiału jest znacząca, bo kładąc bloczki na 24 cm grubości wychodzi ok 16-17 bloczków na m2, a kładąc na 38 cm zużywasz 9-10 więcej. Z pewnością z murarzem nie rozliczasz się za m2 tylko za m3 ściany fundamentowej, więc jest żywo zainteresowany większą objętością ściany. Jeśli nie to albo jest uczciwy i do tego altruista, albo przywali Ci cenę za robotę dodatkową po wszystkiemu.

 

Inna sprawa, że skoro masz mieć piwnicę, to może są inne wymogi, ale o tym to musisz porozmawiać z kierownikiem, albo zadzwonić do architekta.

 

Pozdrav

 

No my tak też patrzymy ze względu na ilość materiału (czyt. wartość ) Z wykonawcą mamy ustaloną cenę za całość SSO więc stawiam na uczciwość :roll: i już dzwonie do projektanta a kierownika jeszcze nie mamy :(

 

 

A jaka będzie ściana? Jak będzie trójwarstwowa, to fundament także. Pamiętaj, żeby szpara była podobna. Jeżeli w murze jest 15cm to w fundamencie niech będzie 12cm. Ja dałem za wąsko i potem już byłem ograniczony do 10-12cm ocieplenia.

 

Ściana będzie z bloczków betonowych chyba zwyczajowo stawianych na 24 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka będzie ściana? Jak będzie trójwarstwowa, to fundament także. Pamiętaj, żeby szpara była podobna. Jeżeli w murze jest 15cm to w fundamencie niech będzie 12cm. Ja dałem za wąsko i potem już byłem ograniczony do 10-12cm ocieplenia.

 

Ściana będzie z bloczków betonowych chyba zwyczajowo stawianych na 24 cm.

 

Frankai ma na myśli ściany parteru i poddasza.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ie Ty pierwsza postawiłaś na uczciwosc.

Ja na pryzklad z tego powodu ocieplam drugi raz strych:)

 

Prawda, prawda ... ech.

 

A ja jutro z tego powodu wołam nowego murarza do równania ścian i podmurowywania otworów okiennych.

 

Mi też dał sk...syn cenę za SSO z kominami (2300 cegieł klinkierowych) po czym na etapie stropu oświadczył, że cena jest bez klinkieru. Chwilę później po miesiącu od wylania stropu powiedział mi żebym sp...lał (dosłownie). Jak się nie trudno domyślić uczciwie zapłaciłem mu za 100% wykonanych prac, przy czym cokół musiała za nich ocieplać kolejna ekipa, bo to zostawili sobie na później.

 

W efekcie dom na niemal rok po rozpoczęciu budowy jest jeszcze nie obsypany a budowa wygląda jak poligon czołgowy.

 

Cholerne matoły...

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...