Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A jaka będzie ściana? Jak będzie trójwarstwowa, to fundament także. Pamiętaj, żeby szpara była podobna. Jeżeli w murze jest 15cm to w fundamencie niech będzie 12cm. Ja dałem za wąsko i potem już byłem ograniczony do 10-12cm ocieplenia.

 

Ściana będzie z bloczków betonowych chyba zwyczajowo stawianych na 24 cm.

 

Frankai ma na myśli ściany parteru i poddasza.

 

Pozdrav

 

Aaaaa ..... tam to będzie Ytong 36,5 ? :roll: 35,6 :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Aaaaa ..... tam to będzie Ytong 36,5 ? :roll: 35,6 :roll:

No to ja bym chyba dał 38, ale przede wszystkim... robić jak w projekcie. W końcu ktoś za to wziął kasę iteoretycznie przynajmniej policzył. Co najwyżej się upewnił, że nie popełnił błędu.

Jak rozumiem na to 36cm dajesz jeszcze ocieplenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Pytanko o tych, którzy patrzyli lub mają już wszelkie pstryczki i gniazdka u siebie. Z tego co wypatrzyłem to albo Kontact Simon Classic albo Berker Kwadrat.

Podejrzewam, że Simon trochę słabsza jakość - a jak cenowo - też mniej wychodzi? Robił ktoś porównania?

W sumie gniazdka i włączniki to coś, co można najłatwiej wymienić z czasem, więc na razie na to mamy nałożony plan oszczędnościowy.

 

A może jakieś inne produkty w podobnej stylistyce a tańsze i o akceptowalnej jakości :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trociu - Berker Kwadrat jest stosunkowo mały i jeżeli nie masz dokładnie obrobionych puszek, to bedzie Cię czekała dodatkowa praca :-), może lepiej od razu, bo jak weźmiesz większą (chyba nie ma nic mniejszego od Kwadratu) i tańszą wersję, to potem nie będziesz chciał wymieniać i bawić się w prace ręczne :-).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to wogóle mam ciekawie część ścian fundamentowych szerokich na 25, 30 i 38 będziemy się bawić z różnymi bloczkami bo wylewanie ściąn z betonu chyba jest droższe? jeśli się mylę to mnie poprawcie

wszystko zależy od wykonawcy :wink: ja mam fundamenty lane i wcale nie wyszły drożej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trociu - Berker Kwadrat jest stosunkowo mały i jeżeli nie masz dokładnie obrobionych puszek, to bedzie Cię czekała dodatkowa praca :-), może lepiej od razu, bo jak weźmiesz większą (chyba nie ma nic mniejszego od Kwadratu) i tańszą wersję, to potem nie będziesz chciał wymieniać i bawić się w prace ręczne :-).
A znasz coś podobnego w wyglądzie do Berkera Kwadrat? Mi tam wszystko jedno czy to Berker czy coś innego. Ważne aby z 2-3 lata pochodziło. Potem mogę sobie wymienić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

 

Jak tak od razu prosto z mostu - z jak ułożonych bloczków betonowych zrobić ściany piwnic ?

 

a w projekcie masz tam piwnice ? czy chcesz do tego celu wykorzystać ściany fundamentowe ?

 

Bo weź też pod uwagę "sztywność" boczną takiej ściany, więc powinna być taka jak w projekcie - chyba pisze jak wygląda przekrój ściany w cm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Pytanko o tych, którzy patrzyli lub mają już wszelkie pstryczki i gniazdka u siebie. Z tego co wypatrzyłem to albo Kontact Simon Classic albo Berker Kwadrat.

Podejrzewam, że Simon trochę słabsza jakość - a jak cenowo - też mniej wychodzi? Robił ktoś porównania?

W sumie gniazdka i włączniki to coś, co można najłatwiej wymienić z czasem, więc na razie na to mamy nałożony plan oszczędnościowy.

 

A może jakieś inne produkty w podobnej stylistyce a tańsze i o akceptowalnej jakości :D

 

Całkiem niedawno przerabiałam temat pstryczków. Ze względu na odpowiadający mi design Berker`a, nie chciałam z niego tak szybko rezygnować :roll: Ostatecznie jednak zdecydowałam się na Simon`a, przekonały mnie argumenty, o których wspominasz :wink:

Dla porównania: Berker 2tys - Simon 1,2tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam wszystko jedno czy to Berker czy coś innego. Ważne aby z 2-3 lata pochodziło.

Przepraszam, ale chyba nie rozumiem :roll:

Czy chodzi Ci wskazanie o coś taniego, co wytrzyma 2-3 lata? Ja chyba bym zadał raczej odwrotne pytanie - czy jest jakiś osprzęt który nie wytrzyma 2-3 lat. Zamontowałem w swoim życiu grube setki jak nie tysiące gniazdek i wyłączników, więc jako taki pogląd mam :lol: Problemy z którymi się spotykałem to (w kolejności liczby przypadków):

- zrywające się gwinty w śrubkach podłączeniowych przy przekrojach większych niż 1.5mm2

- trudności w wepchnięciu kabli do puszki przy niektórych typach (np. gniazdko podwójne z bolcem)

- zrywające się gwinty w śrubkach mocujących,

- słabe sprzężynki w gniazdku powodujące iskrzenie (często idzie dogiąć)

- iskrzenie kabli w stykach samozaciskających się

 

Tak naprawdę niebezpieczne jest to ostatnie i przedostatnie. Nie spotkałem się z wadą jakiejś serii, a problemy wynikały z montażu i użytkowania.

Moim zdaniem jak na 3 lata i nie masz wymogów na wygląd, to cokolowiek kupisz - wystarczy Ci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczas wykonywania wylewek uwzględniono, że parkiet będzie o 1 cm wyższy niz kafle.

okazało się jednak ze deska merbau ma o 1 cm mniej niż zakładano wiec po położeniu bedzie rant ktorego bardzo nie chcemy :evil:

w weekend ma sie pojawic na budowie parkieciarz z jakims pomyslem ale zanim poznam jedyny najlepszy :wink: może ktoś z Was to przerabiał

wyrównywanie masami samopoziomujacymi nie wchodzi w rachubę - koszty i czas....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kazałem zostawić 0.5cm, ale niestety zostawiono 1cm i więcej, więc też mnie to czeka. Niestety nie widzę innego wyjścia niż danie grubszej wartwy kleju, wylewki samopoziomującej, lub zaakceptopwanie krzywizny. Skoro jest to 0.5cm na 4.5m da to bardzo niewielki spadek. Dylemat do rozwiązanie w kwietniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się z wadą jakiejś serii, a problemy wynikały z montażu i użytkowania.

Moim zdaniem jak na 3 lata i nie masz wymogów na wygląd, to cokolowiek kupisz - wystarczy Ci.

A widzisz - bardzo cenna uwaga. Te 2-3 lata podałem od tak, bo zakładam, że za ten czas wyprostuję braki w budowie i będzie można zrobić pierwsze ewentualne odświeżenie wnętrz.

 

Ale jeżeli wg. godin simon wychodzi statystycznie mniej, to nim się zainteresuje. Trzeba wreszcie przeglądnąć ten katalog, który od tygodnia w torbie noszę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trociu - a zobacz w hurtowni Rynel na Przybyszewskiego jak kształtuje się Berker kwadrat, ja kupowałam sprzęt z 30% rabatem od ceny katalogowej, może powołaj się na mnie i poproś o taki sam upust.

Prawdę mówiąc aż wstyd przyznać - po raz pierwszy zobaczyłam jak wygląda ten osprzęt jak elektryk mi go zamontował. Kiedyś toczyła się debata na forum i wiele koleżanek, m.innymi Dabell którą serdecznie pozdrawiam-chwaliło sobie ten właśnie model. Gdy elektryk zapytał mnie jaki sobie wybrałam osprzęt - to bez mrugnięcia powiedziałam, że Berker kwadrat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawach elektryki mam zdecydowanie mniej do powiedzenia niż Smok, ale też odnoszę wrażenie, że Simon jest całkiem OK. Z montażem nie było żadnego problemu 8)

Trociu jak będziesz zdecydowany na Simon`a to skontaktuj się z Panem Łukaszem z Instela. Daro_K polecił mi hurtownię przy Robotniczej i faktycznie otrzymałam ceny lepsze niż w sklepie internetowym i na Krzemienieckiej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trociu jak będziesz zdecydowany na Simon`a to skontaktuj się z Panem Łukaszem z Instela. Daro_K polecił mi hurtownię przy Robotniczej i faktycznie otrzymałam ceny lepsze niż w sklepie internetowym i na Krzemienieckiej :wink:

 

Ile dostałaś rabatu? Ja najniżej znalazłem -18% ale z Warszawy, jednak kupiłem we wrocku w hurtowni blisko pracy z -15% upustem. Fotka stertki pstryczków w dzienniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...