Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Właśnie skończyliśmy dudowę już możemy się wprowadzać dzięki wszystkim za pomoc i za dostarczenie tel.co do ekipy postawili dom szybko i sprawnie możemy się wprowadzać .Chciałem sie pochwalić że wszystko oprócz papierkowej wojny poszło jak najlepiej .dlatego polecam ekipe z okolic wrocławia oto numer:0516024332 3majcie się
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Lakusz - dopiero od niespełna miesiąca mam zwykłą taryfę, niedawno powymieniałam żarówki na energooszczędne i walczę z riebiatami by nie robiły lunaparku z oświetleniem.

Prognoza na następne miesiące prąd - ok. 140zł. (w mieszkaniu miałam ok. 80- 90zł i nie miałam tylu sprzetów typu zmywarka i tylu punktów oswietleniowych mozliwych do włączenia i zostawienia :evil: ). Wcześniej złodziejska budowlana taryfa +100zł :evil: .

 

taryfa budowlana nie różni się od zwykłej właśnie tymi 100zł ! Jak masz małe zużycie to te 100zł to bardzo dużo, u nas wszystko jest na prąd więc te 100 to tylko kilkanaście procent rachunku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyliśmy dudowę już możemy się wprowadzać dzięki wszystkim za pomoc i za dostarczenie tel.co do ekipy postawili dom szybko i sprawnie możemy się wprowadzać .Chciałem sie pochwalić że wszystko oprócz papierkowej wojny poszło jak najlepiej .dlatego polecam ekipe z okolic wrocławia oto numer:0516024332 3majcie się

 

No no, chyba weźmiemy tę ekipę. Dołączyliście na forum 6 lutego, w tydzień czasu dostaliście namiary na ekipę, która wam postawiła dom przez kilka dni. Szok w trampkach :o A my się męczymy już prawie rok... może czas zmienić wykonawcę. A robią też wykończeniówkę?

 

BP,NMSP :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyliśmy dudowę już możemy się wprowadzać dzięki wszystkim za pomoc i za dostarczenie tel.co do ekipy postawili dom szybko i sprawnie możemy się wprowadzać .Chciałem sie pochwalić że wszystko oprócz papierkowej wojny poszło jak najlepiej .dlatego polecam ekipe z okolic wrocławia oto numer:0516024332 3majcie się

 

No no, chyba weźmiemy tę ekipę. Dołączyliście na forum 6 lutego, w tydzień czasu dostaliście namiary na ekipę, która wam postawiła dom przez kilka dni. Szok w trampkach :o A my się męczymy już prawie rok... może czas zmienić wykonawcę. A robią też wykończeniówkę?

 

BP,NMSP :-)

 

GosiaiAdam, masz szczęście bo jonxxx poleca też wykończeniówkę :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o ekipe do stanu zero :to znalazłem panów z okolic Wołowa za 45 tyś.za 160 m2 .Postawili szybko i sprawnie,a teraz w zimie wykańczali cały dom .Rewelacja polecam wszystkim ,bo nie raz bywało że na fachowców się trafiało a to byl zwykłe pijaczki.Zawsze chcemy mieć dobrze wykonana robotę dlatego polecam właśnie ich,po drugie ekipy z polkowic i lubina chcą naprawde dużo za wykonanie ,a myslę żę małe ekipy z wiosek są tansi i co sie okazuje lepsi. :D

 

jonxxx - parę postów i wszystkie reklamują rzekomą firmę. Idź do działu "ogłoszenia drobne"

 

Ogrzewanie - ja do tej pory wykorzystuję drzewo budowlane. Co prawda przepalam co drugi dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyliśmy dudowę już możemy się wprowadzać dzięki wszystkim za pomoc i za dostarczenie tel.co do ekipy postawili dom szybko i sprawnie możemy się wprowadzać .Chciałem sie pochwalić że wszystko oprócz papierkowej wojny poszło jak najlepiej .dlatego polecam ekipe z okolic wrocławia oto numer:0516024332 3majcie się

Żenująca autoreklama .....

 

Chciałem sie pochwalić że wszystko oprócz papierkowej wojny poszło jak najlepiej

Takie rzeczy to tylko w Erze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dziwnym trafem za wode płacę o wiele mniej niz we Wrocławiu w mieszkaniu?? Efekt oszczędnej zmywarki (nie myję nic w rękach :-)) i nowej super pralki ???

 

Pewnie dla tego ze w mieszkaniu placilas wiecej za ciepla wode niz za zimna, a teraz biezecie tylko zimna i sami podgrzewacie. Oprocz tego w cenie wody w mieszkaniu jest takze cena kanalizacji. A teraz moze macie szambo - wiec cena jest bez kanalizy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jonxxx, pokaż im niedowiarkom fotki swojego pięknego domu. Każdy przecież dokumentuje budowę krok po kroku, nawet jeśli dziennika nie prowadzi. Niech tym Secamom i Natalkom łyso będzie . :lol:

Jest nam z Natalką bardzo głupio ......

Sprawdziłem, nie wszystkie posty są polecające firmę z Wołowa ..... jeden jest sprawdzający ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daro -policzyłam jeszcze raz - to daje ponad 900 zł miesięcznie? Weryfikuje - dość dużo jednak :-? . Mam kolegę który ma dom trochę mniejszy od Ciebie i tez grzeje gazem z butli a sa dzieci (3), wiec musi być dośc ciepło - roczny koszt ogrzewania u niego to ok. 5 tys zł.

 

Jaka masz temp. w domu?

 

Temperatura stała około 21 stopni mam cały dzień małą dzidzie w domku.

Ten wynik jest spaczony pierwszymi 40 dniami, gdzie moi pracownicy bez mojej wiedzy grzali wodę 24h/dobę do temp 38stopni.

Teraz średnia wychodzi mi 3-4 m3 dziennie, czyli całkiem nieźle.

Ale dom mam dość duży, nie podejrrzewałem go o to na etapie zmian w projekcie.

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wynik jest spaczony pierwszymi 40 dniami, gdzie moi pracownicy bez mojej wiedzy grzali wodę 24h/dobę do temp 38stopni.

 

Ale dom mam dość duży, nie podejrrzewałem go o to na etapie zmian w projekcie. :wink:

Jedna i druga sprawa typowe. U mnie też musiałem wyhamować zapędy jednego z pracowników, który lubił krótki rękaw :roll:

Mój dom też miał tendencję do rozrastania się, tyle że już wcześniej - w fazie projektowej. Z "domu dostępnego" na poziomie jakichś 130-150m2 rozrósł się do 186m2 użykowej :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o cenie 14zł/1m2 robocizny za wylewki? Do tego 6zł/1m2 za ułożenie papy termozgrzewalnej. Ceny bez materiałów.

 

Pzdr,

TS

 

Dzisiaj murarze, którzy poprawiali babole zaoferowali swoje usługi przy kładzeniu papy. Z rozbrajającą szczerością oświadczyli, że za 1 m2 życzą sobie 13-14 PLN, po chwili uświadamiania powiedzieli że ostatecznie 11 ;-).

 

Jak wczoraj powiedzieli mi, że za cegłę klinkierową chcą 3 PLN to już mi coś nie pasowało, bo w szczycie to kosztowało 2,50-3,50.

 

Starszy murarz zawyrokował, że kogoś musiało pogiąć, że pracuje za taką cenę, i że chyba na chleb już nie ma. Podsumował stwierdzeniem, że za 6 PLN/m2 to by wolał złom zbierać.

Spytałem więc jak długo musieliby robić moje 110 m2 i odpowiedzieli, że 2 dni. Obliczyłem w swoim błyskotliwym umyśle wysokość dniówki, ale pozostali przy swoim.

Dla pewności zadzwoniłem do Secama, bo jemu też ostatnio kładli i utwierdził mnie w przekonaniu, że Panowie usnęli w maju 2008 i jeszcze się nie obudzili.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mitoss dom pasywny jest "dostępny" w godzinach rannych, ale wcześniej warto przedzwonić. W Smolcu urzęduje przedstawiciel Lipińskich p.Grzegorz, który ma również wiele ciekawych i godnych uwagi spostrzeżeń dotyczących nie tylko projektów, ale również samej budowy. Życzę trafnej decyzji w wyborze projektu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wynik jest spaczony pierwszymi 40 dniami, gdzie moi pracownicy bez mojej wiedzy grzali wodę 24h/dobę do temp 38stopni.

 

Daro u mnie -mąż dopiero tydzień temu mąż nastawił wyłączenie grzania wody(8-16) w ciągu dnia, wcześniej przerwa była tylko w nocy (24-5 rano), a temp grzania zmienił z dotychczasowych 60st. C. - na 55st. Ciekawa jestem efektu.

Próbowaliśmy dać 40, ale mam dużą wannę :-) i 160 l zbiornika to za mało :-) na dobrą kąpiel na raz. Przy tej wyższej temp. wystarcza na jednoczesne użycie obu pryszniców - ważne szczególnie rano :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...