Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

mitoss dom pasywny jest "dostępny" w godzinach rannych, ale wcześniej warto przedzwonić. W Smolcu urzęduje przedstawiciel Lipińskich p.Grzegorz, który ma również wiele ciekawych i godnych uwagi spostrzeżeń dotyczących nie tylko projektów, ale również samej budowy. Życzę trafnej decyzji w wyborze projektu :)

 

Już prawie sie zdecydowałem na LMP42, dzisiaj jechałem oglądnąć dom pasywny ale padło mi autko :( noa ale może w tygodniu podjade :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

 

Zakupiłem piec z podajnikiem Futura Economy 21kW, jest on wyposażony w sterownik RK-2006. Jeżeli macie taki piec bądź sterownik proszę was podajcie mi swoje ustawienia ( piec mi ni moze dojść do zadanej temp. ustawiłem 60 stopni)

Nie wiem czy to wina piec a może groszku) Jeżeli jest ktoś z okolic Wrocławia napiszcie gdzie kupowaliście eko-groszek??

 

Z góry dziękuje za informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zakupiłem piec z podajnikiem Futura Economy 21kW, jest on wyposażony w sterownik RK-2006. Jeżeli macie taki piec bądź sterownik proszę was podajcie mi swoje ustawienia ( piec mi ni moze dojść do zadanej temp. ustawiłem 60 stopni)

Nie wiem czy to wina piec a może groszku) Jeżeli jest ktoś z okolic Wrocławia napiszcie gdzie kupowaliście eko-groszek??

 

Z góry dziękuje za informację.

 

Robi - poczytaj wątek Daggulki o tym jak walczyła z ustawieniami pieca na ekogroszek. Może coś podpowie przy Twoim problemie. Tez miała problem z uzyskanie temperatury na piecu.

http://forum.muratordom.pl/a-jednak-wodor-w-instalacji-co,t147798.htm

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie piece gazowe kondensacyjne dwufunkcyjne polecacie?

Mam swiebodzicki, ale juz dawno kupiony i przy 16 stopniach rachunki sa po 600zl za 2 miesiace. Na szczescie jeszcze nie mieszkam w domu.

Aha, hba dziekuje za podpowiedz z ta firma "gedy". Rzeczywiscie ladne maja produkty. Musze podjechac i zobaczyc na zywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wynik jest spaczony pierwszymi 40 dniami, gdzie moi pracownicy bez mojej wiedzy grzali wodę 24h/dobę do temp 38stopni.

 

Daro u mnie -mąż dopiero tydzień temu mąż nastawił wyłączenie grzania wody(8-16) w ciągu dnia, wcześniej przerwa była tylko w nocy (24-5 rano), a temp grzania zmienił z dotychczasowych 60st. C. - na 55st. Ciekawa jestem efektu.

Próbowaliśmy dać 40, ale mam dużą wannę :-) i 160 l zbiornika to za mało :-) na dobrą kąpiel na raz. Przy tej wyższej temp. wystarcza na jednoczesne użycie obu pryszniców - ważne szczególnie rano :-).

 

Wodę mam ustawioną na 41 stopni. Do mycia pod prysznicem lub mycia rąk idealnie wystarczy. Grzanie wody do temperatury, która wymaga dodania zimnej by sie umyć - jest stratą i niepotrzebnym grzaniem. Wyjątkiem jest lato i darmowa ciepła woda z solarów.

 

(Na szczęście nie mam zbyt częstej potrzeby wylegiwania się w wannie. Szambo 8000m3 wywożę i tak raz na 3 tygodnie.)

 

Cykle mam ustawione precyzyjnie gdy korzystamy z wody. Na piecu mogę ustawić 4 cykle. W sumie to około 3-4godzin na dobę. Dziwnie sprawa sie ma z tak zwana temperaturą zredukowaną pomiędzy cyklami grzewczymi. Mam ustawioną na 30 stopni a często czujnik pokazuje więcej. Domyślam się, że bezwładność stygnącej wody jest spora i dlatego temp. jest wyższa od ustawionej w okresach poza cyklami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daro a jak u Ciebie się spisała Mega1000? Napisz jaka była ekipa, bo jeśli się na nich zdecyduję, to może sobie zazyczę konkretną grupę.

 

Pozdrav

 

Weź Mazura, ale patrz im na ręce, bo u mnie dobrze zrobili ocieplenie ale jak wiercili dziury pod kołki - to na wylot przez moje tynki aż do domu. Zorientowałem się po wypłacie, bo elegancko zatarli ściany od wewnątrz po tym bezmyślnym dziurawieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Secam - idź proszę z tym do ogłoszeń drobnych i n ie zaśmiecaj wątku !!!

;-)

Pozdrav

Trabi aż tak Ciebie nie kocham :D to do Dziewczyn było :D

.....

Daro móc spreawdzić Twoją czujność Bezcenne :D

 

P.S> A za układanie papy dałem 8zł za metr przeliczyłem tyle wyszło :) dorzuciłem jakieś 2 złote za ułożenie folii na papę i pozamiatanie i odczyszczenie podłogi

Generalnie 2 dni pracy w dwie osoby . Palnik i gaz zapewniłem ze swojej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zakupiłem piec z podajnikiem Futura Economy 21kW, jest on wyposażony w sterownik RK-2006. Jeżeli macie taki piec bądź sterownik proszę was podajcie mi swoje ustawienia ( piec mi ni moze dojść do zadanej temp. ustawiłem 60 stopni)

Nie wiem czy to wina piec a może groszku) Jeżeli jest ktoś z okolic Wrocławia napiszcie gdzie kupowaliście eko-groszek??

 

Z góry dziękuje za informację.

Hej

Co do ustawień piecy na ekogroszek polecam wątek http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=3089801#3089801

 

Dużo ciekawych informacji można się dowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Secam - idź proszę z tym do ogłoszeń drobnych i n ie zaśmiecaj wątku !!!

;-)

Pozdrav

Trabi aż tak Ciebie nie kocham :D to do Dziewczyn było :D

.....

Daro móc spreawdzić Twoją czujność Bezcenne :D

 

P.S> A za układanie papy dałem 8zł za metr przeliczyłem tyle wyszło :) dorzuciłem jakieś 2 złote za ułożenie folii na papę i pozamiatanie i odczyszczenie podłogi

Generalnie 2 dni pracy w dwie osoby . Palnik i gaz zapewniłem ze swojej strony

 

To że czasem nic nie piszę nie znaczy, że nie rejestruję zuchwałości 8) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...