Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

moje schody 2000zl, ale sami robilismy - material rama stalowa, stopnie - klejona sklejka bejcowana i lakierowana
Mój sąsiad zrobił tak samo. Jakieś ceowniki stalowe i w nie grubą sklejkę. Mówi że chodzić się da - a jak się da to po do przepłacać.

 

Ale on ma dobry układ - schody pomiędzy dwoma ścianami, więc było do czego kręcić ceowniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ale super schodki sobie zrobiłaś!

Dana gratuluje rychłej przeprowadzki.

My sami malujemy. Sami to znaczy mąż. Idzie wolno, ale jak pomnożę to po 8 zł za metr, to wychodzi że zaoszczędzę jakieś 5 kafli :o :lol:

 

Jolu dzięki za gratulacje co prawda domek jeszcze nie wpełni dokończony ale można już mieszkać spokojnie

Też byśmy sami malowali ale niestety nie bardzo mamy na to czas ale pare pomieszczeń zostanie jeszcze do malowania tak że mąz już sam je dokończy malowac bo jak już bedziemy na miejscu to bedzie łatwiej

Pozdrawiam wszystkich budujących forumowiczów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chcielismy sami malować, potrafimy to zrobic, ale niestety dom to nie to samo co mieszkanie, metrów jest "trochę" więcej i podobnie jak Danadom nie mamy czasu. A szkoda, szkoda kaski :)

 

Danadom :) serdecznie gratuluję. Ciekawe, jak Wam minie pierwsza noc. Słyszałam, że na początku trochę ciężko się śpi .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak my w sumie już od 3 miesięcy nocujemy w weekendy tam w domku odkąd ruszyło ogrzewanie i śpi się tam świetnie.

W tej chwili mamy zrobioną już jedną z łazienek(narazie malą gościnną),mamy pomalowaną sypialnie,garderobe,gabinet tam też są już położone panele.kuchnia i salon też juz pomalowane i położone panele w salonie,kafle w kuchni,korytarzu,wiatrołapie,garażu i pomieszczeniu gospodarczym,powoli zrozimy póki co stare meble z mieszkania bo narazie na nowe brak kasy,kuchnie mam już zamówioną tylko narazie sprzetu do niej mi brakuje ale na początek zabieram lodówke,kuchenkę i iinne klamoty z mieszkania tak żeby było na początek a z biegiem czasu zrobi się reszte bo ciężko żyć juz teraz na dwa domy więc postanowiliśmy się przeprowadzić bo wiadomo bedąc na miejscu zrobi się wiecej niż dojeżdzając

Co prawda jeszcze drzwi wewnętrznych nie ma ale mają być za jakiś tydzień no może dwa ale bez nich da sie mieszkać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich budujacych. Chcemy jak się zrobi cieplej dalej kontynuować budowę domu ( z pewnych przyczyn szukamy praktycznie od nowa, KB, ekipy budowlanej ) Proszę także jeżeli posiadacie namiary na tani piasek na podsypkę do fundamentow (potrzeba jakieś 200T) i na koparkę która to wsypie do fundamentów z okolic Siechnic. Czekamy na podpowiedzi :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich budujacych. Chcemy jak się zrobi cieplej dalej kontynuować budowę domu ( z pewnych przyczyn szukamy praktycznie od nowa, KB, ekipy budowlanej ) Proszę także jeżeli posiadacie namiary na tani piasek na podsypkę do fundamentow (potrzeba jakieś 200T) i na koparkę która to wsypie do fundamentów z okolic Siechnic. Czekamy na podpowiedzi :)

 

A ile to tanio? Przed świętami kupowałem 24t po 450 PLN (z Rolantowic).

Jeśli to ok to napisz - podam Ci nr telefonu.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też polecam samodzielne malowanie.

 

Grunt warto kupić w Castoramie w pojemnikach 10 litrowych - używałem go i jest ok.

 

Zawsze można też sobie kupić białą farbę i barwniki po czym uzyskać niepowtarzalne kolory :-)

Trzeba tylko pamiętać, żeby zostawić trochę w plastikowej butelce po wodzie na wszelki wypadek (koniecznie wycisnąć z niej powietrze gdy nie jest pełna).

 

Malowałem Jedynką zabarwioną barwnikami (bardzo łatwo się mieszają) 2 krotnie, a miejscami nawet 3 krotnie.

Znajomi kupili droższe farby z gotowymi kolorami, które miały pokryć dobrze powierzchnie za pierwszym razem i tez musieli dać drugą warstwę.

 

Do tego jesli ktoś ma inwencję twórczą może nakleić samoprzylepne tasmy dekoracyjne - w jednym z pokoi mam taśmę szerszą i węższą a między nimi pas o ciemniejszym odcieniu od ściany - nie ma to jak żona z artystyczną duszą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KTO z Was NIE MA rekuperatora i sobie to chwali??

 

Ja już mam od dzisiaj , ale chwalić na razie nie mogę bo po sprawdzeniu instalacji został wyłączony z powodu dalszych prac wykończeniowych.

 

Jedno Wam tylko powiem warto brać firmy które są ekspertami w danej dziedzinie, w której się specjalizują .

 

U mnie instalacje zrobiła firma rekuperatory.pl i jestem super zadowolony z jakości i szybkości prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaśka73

Zrobi to kazdy elektryk z uprawnieniami, ceny sa rozne - od 500 do 1500zl. Musisz miec warunki na prad budowlany (zasilanie placu budowy). Ale prund szybko nie poplynie - nie ludz sie :roll: :-? Najpierw musza zrobic odbior skrzynki, a na to sie czeka tygodniami :evil: . U nas od postawienia skrzynki do wlaczenia pradu minelo prawie 1.5 miesiaca :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...