Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Fachowcy zabrali sie za robote i kazali zakupic laty 7x7 cm i je poprzybijali wzdluz krokwi tak aby upchac tam wlasnie 25 cm welny w jednym pionie, oczywiscie na zakladke (5 nie bedzie w takim razie w poprzek). Czy to dobrze z punktu widzenia technologicznego czy kazac im rozkrecac to?

 

W takim razie plyty GK moga byc bezposrednio przykrecane do tych lat czy dodatkowo musi byc stelaz?

 

Oczywiście źle kładą. Po to daje się dodatkowo 5cm, żeby przykryć zimne krokwie.

 

U mnie kręcono stelaż do krokwi (żadnych łat) i między stelaż wełnę. Nie sprawdziłem czy nie zdusiło to wełny, bo chyba nie miał wysokości 5cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witajcie,

 

Mam maly dylemat. Wlasnie weszla mi ekipa od poddasza i jakos juz od poczatku zabili mi cwieka. Mam krokwie 20 cm i welne 20 cm + 5 cm.

Jak wiadomo (chyba !!) 20 cm miedzy krokwie a piatka w poprzek na nich.

Fachowcy zabrali sie za robote i kazali zakupic laty 7x7 cm i je poprzybijali wzdluz krokwi tak aby upchac tam wlasnie 25 cm welny w jednym pionie, oczywiscie na zakladke (5 nie bedzie w takim razie w poprzek). Czy to dobrze z punktu widzenia technologicznego czy kazac im rozkrecac to?

 

Identyczną wojnę stoczyłem z moimi, 12 godzin walki i udawadniania że tak się nie robi. Skończyło się na telefonie do producenta wełni i 30 minutowej rozmowie z technikiem. Po tym panowie wymiękli i zgodzili się na przekładkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o Hansgrohe (baterie) i Koło (wc, bidet, wanna) - na Allegro jest oferta goscia z Poznania i ma niezłe ceny, ale wolałbym wesprzeć lokalny Rynek ;) (i dochadzą inne kwestie - można zobaczyć, wymienić, etc).

 

Cortina, w Centrum Bielany A4. Pokaż im ceny z Allegro. W moim przypadku na większość ceramiki wyszły ceny podobne do "internetowych" :wink: a była też jedna sztuka tańsza niż hit z Ceneo 8)

Baterie w realu niestety średnio 30% wyższe.

 

potwierdzam

dzisiaj kupowałem u nich kafelki to taki mi rabat dali że usiadłem :D

 

a zbierałem oferty z kilkunastu miejsc na Dolnym Śląsku...

 

polecam

 

Dokładnie tak. Cortina jest ok. Pan Juliusz Castillo, który tam pracuje po rozmowie ze mną, dał mi takli rabat na płytki woodentic Paradyża, że nie myślałam już o kupnie przez allegro. Zdecydowani polecam, ale trzeba konkretnie mówić, "mam cenę taką, a taką, czy możecie zejść jeszcze niżej".

 

Hehe dokładnie tak samo załatwiałem rabat w Cermax w Jelczu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Mam maly dylemat. Wlasnie weszla mi ekipa od poddasza i jakos juz od poczatku zabili mi cwieka. Mam krokwie 20 cm i welne 20 cm + 5 cm.

 

Krótkie pytanko - też mam krokwie 20cm i wykonawca proponuje dać 20cm między krokwie i 5cm na nie (ta w brytach już). Co jednak ze szczeliną wentylacyjną? Powinna mieć przecież 1-2cm? Wykonawca przekonywał mnie, że jeśli zastosowałem dobrą folię pod dachówkę (a jest taka - Delta Maxx plus), to nie będzie problemu.

 

Co radzicie? Jego rozwiązanie ma ten plus, ze pod krokwiami dalbym tylko 5 cm a nie 10 (czyli 20+5 a nie 15+10) zostawiając w ten sposób więcej miejsca pod skosami.

 

Pzdr,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Mam maly dylemat. Wlasnie weszla mi ekipa od poddasza i jakos juz od poczatku zabili mi cwieka. Mam krokwie 20 cm i welne 20 cm + 5 cm.

 

Krótkie pytanko - też mam krokwie 20cm i wykonawca proponuje dać 20cm między krokwie i 5cm na nie (ta w brytach już). Co jednak ze szczeliną wentylacyjną? Powinna mieć przecież 1-2cm? Wykonawca przekonywał mnie, że jeśli zastosowałem dobrą folię pod dachówkę (a jest taka - Delta Maxx plus), to nie będzie problemu.

 

Co radzicie? Jego rozwiązanie ma ten plus, ze pod krokwiami dalbym tylko 5 cm a nie 10 (czyli 20+5 a nie 15+10) zostawiając w ten sposób więcej miejsca pod skosami.

 

Pzdr,

Adam

 

 

 

No wlasnie ja mam taka folie i chyba welna moze dolegac do nie a tym bardziej, ze nie mam deskowania.

 

S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytanko - też mam krokwie 20cm i wykonawca proponuje dać 20cm między krokwie i 5cm na nie (ta w brytach już). Co jednak ze szczeliną wentylacyjną? Powinna mieć przecież 1-2cm? Wykonawca przekonywał mnie, że jeśli zastosowałem dobrą folię pod dachówkę (a jest taka - Delta Maxx plus), to nie będzie problemu.

 

Co radzicie? Jego rozwiązanie ma ten plus, ze pod krokwiami dalbym tylko 5 cm a nie 10 (czyli 20+5 a nie 15+10) zostawiając w ten sposób więcej miejsca pod skosami.

Zgodnie z teorią, jeżeli paroprzepuszczalność folii przekracza 1000 (fachowcy najczęściej nazywają ją wówczas membraną), to nie potrzeba szczeliny.

Żeby niepotrzebnie nie ogrzewać stryszku dałem jeszcze w jego podłodze kolejne 5cm tej 0.035.

 

Pamiętaj też, że to nie centymetry ocieplają ;) Ja u siebie mam 20cm, ale za to ciepłej wełny. 15cm 0.033 + 5cm 0.035 (o ile mnie pamięć nie myli). To odpowiada 28cm wełny z lambdą 0.44, która jest najczęściej kupowana. Tu na forum ludzie są świadomi parametrów, ale jak rozmawiałem ze sprzedawcami, to większość ludzi tylko patrzy na centymetry i cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są Wasze uwagi dotyczące podgrzewanej podłogi w salonie i deską merbau?

Zastanawiamy się z mężem czy nie założyć ogrzewania podłogowego również w salonie(w łazience i kuchni obowiązkowo).

Od dwóch dni mąż siedzi na telefonie i rozmawia z fimami.

Czy macie może kogoś, kogo możecie nam polecić od kładzenia podgrzewanej podłogi, jak również połozenia podłogi (deski) na nią.

 

A propos, o co chodzi z tym hasłem?

 

Rozgryzałęm ten temat długo i wyszło mi że uczeni są podzieleni. Pytanie jest takie, ile ma mieć grubości drewno by przewodziło? Jedni mówią do 16mm inni do 14mm - Ja kupiłem dwówarstwowy palisander o grubości 11mm i na razie działą. I póki co, nie rozeschł się.

 

Oczywiście kupiłem w Comfort Plusie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie - ma ktoś sprawdzoną metodę na pozbycie się tego całego kurzu po robotach w szczególnościu szlifowaniu gipsu. Mam już grunt na ściany i sufity ale cały czas się kurzy.

 

Ściany i sufity po zagruntowaniu nie powinny się kurzyć zatem pozostaje podłoga.

Jeśli to betonowa wylewka to najlepiej ją... zagruntować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z teorią, jeżeli paroprzepuszczalność folii przekracza 1000 (fachowcy najczęściej nazywają ją wówczas membraną), to nie potrzeba szczeliny.

Żeby niepotrzebnie nie ogrzewać stryszku dałem jeszcze w jego podłodze kolejne 5cm tej 0.035.

 

Pamiętaj też, że to nie centymetry ocieplają ;) Ja u siebie mam 20cm, ale za to ciepłej wełny. 15cm 0.033 + 5cm 0.035 (o ile mnie pamięć nie myli). To odpowiada 28cm wełny z lambdą 0.44, która jest najczęściej kupowana. Tu na forum ludzie są świadomi parametrów, ale jak rozmawiałem ze sprzedawcami, to większość ludzi tylko patrzy na centymetry i cenę.

 

Ok, dzieki - folia z tego co pamietam ma powyzej 1500.

 

Oczywiscie jestem swiadomy parametru lambda przy welnie i uczciwie przyznam, ze w moim przypadku w kazdej z hurtowni gdzie pytalem najgorsza oferowana welna miala parametr 0,038. Wybiore cos z zakresu 0,033-0,038 w zaleznosci od tego jak duza bedzie roznica w cenie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są Wasze uwagi dotyczące podgrzewanej podłogi w salonie i deską merbau?

Zastanawiamy się z mężem czy nie założyć ogrzewania podłogowego również w salonie(w łazience i kuchni obowiązkowo).

Od dwóch dni mąż siedzi na telefonie i rozmawia z fimami.

Czy macie może kogoś, kogo możecie nam polecić od kładzenia podgrzewanej podłogi, jak również połozenia podłogi (deski) na nią.

 

A propos, o co chodzi z tym hasłem?

 

Rozgryzałęm ten temat długo i wyszło mi że uczeni są podzieleni. Pytanie jest takie, ile ma mieć grubości drewno by przewodziło? Jedni mówią do 16mm inni do 14mm - Ja kupiłem dwówarstwowy palisander o grubości 11mm i na razie działą. I póki co, nie rozeschł się.

 

Oczywiście kupiłem w Comfort Plusie.

 

No właśnie, ktoś wczesniej polecał tą firmę

Mój mąz wczoraj tam zadzwonił

Nie wiem z kim rozmawiał ale przez pół godziny dowiedział się od jednej osoby więcej niż od pięciu poprzednich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

a ja z innej beczki, bo czlowiek się wciąż uczy, mam juz dom ocieplony i otynkowany i mam 2 balkony, okazalo się ze chyba jest coś nie tak zrobione bo z balkonu woda dostaje mi się do ściany i w srodku po ceramice snuje mi się do samego parteru i na 20 cm ściana jest zamoknięta,

czy ktoś z Was tez miał taką sytuację, a jeśli tak macie na to dobre rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytanko - też mam krokwie 20cm i wykonawca proponuje dać 20cm między krokwie i 5cm na nie (ta w brytach już). Co jednak ze szczeliną wentylacyjną? Powinna mieć przecież 1-2cm? Wykonawca przekonywał mnie, że jeśli zastosowałem dobrą folię pod dachówkę (a jest taka - Delta Maxx plus), to nie będzie problemu.

 

Co radzicie? Jego rozwiązanie ma ten plus, ze pod krokwiami dalbym tylko 5 cm a nie 10 (czyli 20+5 a nie 15+10) zostawiając w ten sposób więcej miejsca pod skosami.

 

Pzdr,

Adam

 

Jeżeli masz folię wysokoparoprzepuszczalną, to szczelina powietrzna jest zbędna, do tego 5cm to za duża!

Daj 20cm + 10cm na krokwie, będzie cieplej i ciszej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

a ja z innej beczki, bo czlowiek się wciąż uczy, mam juz dom ocieplony i otynkowany i mam 2 balkony, okazalo się ze chyba jest coś nie tak zrobione bo z balkonu woda dostaje mi się do ściany i w srodku po ceramice snuje mi się do samego parteru i na 20 cm ściana jest zamoknięta,

czy ktoś z Was tez miał taką sytuację, a jeśli tak macie na to dobre rozwiązanie?

ja jestem na etapie izolacji tarasu i balkonów, mój 50m2 taras przecieka, leje sie po ścianach do garażu, itd. a z jednego z balkonow woda przesiąka przez posadzkę do pokoju, też szukałam porady na forum, wówczas Frankai podzielił się wiedzą:)

mój wykonawca proponuje wykonanie masy spadkowej, do tego 2x papa, styrodur, oczywiscie dobrze zrobione opierzenie i dopiero właściwa wylewka, gdzieś tam przewija sie folia:) niestety nie pamiętam kolejności. Na pewno I masa spadkowa, później styropian (chyba, właściwie to są 2 szkoły jedni daja najpierw styropian a później papę, inni na odwrót). Kiedyś natknęłam się na wątek dot. warstw izolacji, poszukaj na forum

W każdym razie balkony i tarasy to spory problem, potrzebny jest dobry fachowiec który wykona porządną izolację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz folię wysokoparoprzepuszczalną, to szczelina powietrzna jest zbędna, do tego 5cm to za duża!

Daj 20cm + 10cm na krokwie, będzie cieplej i ciszej :)

A pan "Termos" znowu swoje :lol: Zapomniałeś podać lambdy, żeby było jasne o jakim oporze myślałeś. Podejrzewam jednak, że miałeś na myśli full hardore 30cm 0.033 (ew. 0.035) :D

 

Fajnie jest mieć ciepło i nie płacić dużo za ogrzewanie, ale ze swojego doświadczenia wiem, że czasem walczy się o te 3.5 cm. Ja mam niewysokie ścianki kolankowe - 50cm, więc mi też było żal wysokości. Stąd poszukiwania 0.033 (kupiłem w Ciastoramie w Kaliszu, bo w Ostrowie to mi chcieli 2 miesiące sprowadzać) i pozostanie przy 20cm. Aha - sprawdzałem też ile mnie kosztuje cieplejsza wełna ale cieńsza w porównaniu do droższej, którą muszę grubiej położyć. Wyszło że prawie podobnie.

Podsumowując - TS147 na Twoim miejscu dałbym 20+5, używając wełny z lambdą 0.035. To ciągle będzie lepiej niż średnia. No chyba że chciałbyś mieć dom pasywny, ale to już innna dyskusja, bo jak człek się decyduje na takowy, to nie ma kompromisów i wszystkie "klocki" muszą do siebie pasować. [/u]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam juz dom ocieplony i otynkowany i mam 2 balkony, okazalo się ze chyba jest coś nie tak zrobione bo z balkonu woda dostaje mi się do ściany i w srodku po ceramice snuje mi się do samego parteru i na 20 cm ściana jest zamoknięta,

Jeden obraz wart 1000 słów. Zapodaj zdjęcie a nawet kilka. Są na tym świecie rzeczy o których się filozofom nie śniło. U mnie strasznie zaciekał strop w garażu. Woda lała się z wełny (mur 3W) nad otworem na bramę do garażu. Zrobiony został taras jak należy z papą i foliami - nic. Pokryty został Aquafinem. Wydawało się, że wysycha, ale... znowu się pojawiły plamy. Kiedy zwalczyliśmy? Jak wykonałem półkę na murku na tarasie (tu bez półki):

 

http://frankai.smugmug.com/photos/499519256_dvX6j-M.jpg

 

Powodem był głupia szczelina między krawędzią dachówki a murkiem. Było to jakieś 4cm. Woda tam wpadała, ciekła po zewnętrznej stronie murka i od boku wnikała w strop. Strop Terriva keramzyt. Kiedy zniknęła szpara, zniknęły problemy :D

 

Robiąc zdjęcia przypatrz się gdzie masz jakieś zacieki, jak wygląda spadek na balkonie, czy krople wody urywają się od płyty. Typowy błąd który potrafię sobie wyobrazić, to balkon o przekroju trapeza zamiast równoległoboku. Spadek powinieneś mieć od góry i w tą samą stronę od dołu. Jeżeli spadek jest na mur, to krople się zawijają i wsiąkają w mur. Wtedy trzeba płytki położyć tak, żeby krople się urywały. Jeżeli płytki już być miał, to może trzeba będzie lekko podciąć balkon od spodu - przez rowek krople nie popłyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też szukałam porady na forum, wówczas Frankai podzielił się wiedzą:)

 

W każdym razie balkony i tarasy to spory problem, potrzebny jest dobry fachowiec który wykona porządną izolację.

 

Ponoć nie ma tarasów i balkonów które nie zaciekają :wink:

No ale mówić poważniej. Teraz Frankai zapomniał o problemie i już nie pamięta jak idą warstwy :lol: A mówiąc naprawdę poważnie - trzeba poszukać rysunku tarasu w przekroju, bo są w necie. Tutaj nie ma co dywagować. To co jest najważniejsze jednak, to kwestia spadku i warstwy ostatecznej. U mnie jest to Aquafin, ale może być inna hydroizolacja. Na tarasach otoczonych murkiem jak u mnie, trzeba folię wyciągnąć na murek, żeby powstała "wanna". Kładąc Aquafin wlepia się taśmy w narożniki i nakleja na wszelkie pęknięcia. Te taśmy są drogie, ale to część systemu i muszą być, żeby działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aleś mi przywalił :lol: nowogwardzistka :o młodsza jestem od Ciebie tylo o 5 miesięcy 8) 8) 8) więc chyba jednak do starych ryjków się zaliczam :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Dla mnie stara gwardia (vel stare ryje), to ci co byli na spotkaniach w marcu i maju 2002. Zresztą wydawało mi się, że lepiej dla kobiety być nowogwardzistką niż starym ryjkiem, a już najgorzej byłoby chyba być nowogwardzistką ze starym ryjem. http://autokacik.pl/images/graemlins/hahaha.gif

:lol: :lol: :lol: najpierw sam zaciągnał mnie do wątku o starych ryjach, a teraz mówi że to tylko Ci co byli na spotkaniach w 2002 :p :p :p :p :p :p

i już nic się nie odzywam....za młoda jestem 8) 8) 8) 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: :lol: :lol: najpierw sam zaciągnał mnie do wątku o starych ryjach, a teraz mówi że to tylko Ci co byli na spotkaniach w 2002 :p :p :p :p :p :p

i już nic się nie odzywam....za młoda jestem 8) 8) 8) 8)

Wszystko jest względne :p Jeżeli chodzi o forum - to jedno. Jeżeli chodzi o poznawanie osób przeze mnie - to drugie. Gdybym nie przeciągał budowy, to bym Cię nie poznał. Tak? Więc poznałem Cię później. Tak? Poznałem Cię później, więc jesteś Młoda Gwardia. CBDU 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie może namiary na jakąś tanią a dobrą firmę od drewnianych schodów? Jak na razie wyceny nie schodzą mi niżej niż 10 000 zł. :( (firma Mera z Lewina Brzeskiego i Pans z Sobótki). Nie wiem może się nie da niżej za 17 stopni schodów ażurowych z zabudową niedużej antresoli (poręcz i tralki)... Strasznie mi się te schody z Mera podobają (Panas też ma ładne, nie powiem), ale jak tak wszystko będzie po 10 tysiączków to mi się zaraz forsa skończy...

 

Ale odkopałem post ;). Czy ktoś z Was ma może doświadczenia jeśli chodzi o schody z firmy Panas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...