Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam już bardzo zaawansowaną grupę:-) Mam nadzieje w najbliższym czasie do Was dołączę. Jak dobrze pójdzie to ruszymy latem.

Będziemy budować 50 km od Wrocławia w okolicach Twardogóry.

Powoli rozglądamy się za materiałami i właśnie w tej sprawie mam do Was pytanie.

Jakie hurtownie polecilibyście?

Oczywiście w okolicach Wrocławia i w moich stronach. Pewnie i tak nie minie mnie bieganie od sklepu do sklepu i porównywanie cen, ale najlepiej na początku zorientować się, gdzie warto zajrzeć, a co od razu sobie darować.

Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi i sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mi jeden fachowiec zaśpiewał 60zł za m2 ocieplenia zew. :evil: I to podobno dobra cena bo on jest super fachowiec a inni partolą.

Wojty pamiętamy .

 

Też takiego miałem, a nawet kilku.

 

- Panie, a w jakiej cenie klinkier układacie?

- 3,50 za cegłę.

- Co takiego? Po 2,50 max. było w ubiegłym roku.

- Nie ma mowy, jak pan chce mieć dobrze położone to ja biorę 3,50. ;-)

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justka

 

Chyba ciezko bedzie polecic jakas dobra hurtownie. Z reguly jest tak, ze cegla jest tansza tu, zaprawa tam a cos jeszcze gdzie indziej.

Mysmy sie zdecydowali na jedna hurtownie od A do Z. Dawali "niby" to jakies rabaty ale de facto mozna bylo znalezc materialy odrobine taniej w innych hurtowniach.

Plusem tego, ze zaopatrujesz sie w jedenej jest to, ze masz transport gratis, mozliwosc zwrotow materialow pozostalych po budowie, mozliwosc placenia przelewem kiedy masz na to czas (nigdy jeszcze nie placilem gotowka w ten sam dzien) i zawsze jakies gratisy male. Wydawaloby sie, ze jak juz wydasz te kilkadziesiat tysiecy to pomimo, ze Cie znaja to powinni jednak traktowac Cie lepiej :):).

Ja bralem caly dom z Dolmatu z Olesnicy ale szczerze mowiac chyba bym ich juz teraz nie polecal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

- Panie, a w jakiej cenie klinkier układacie?

- 3,50 za cegłę.

- Co takiego? Po 2,50 max. było w ubiegłym roku.

- Nie ma mowy, jak pan chce mieć dobrze położone to ja biorę 3,50. ;-)

 

Pozdrav

 

:D:D to jak wynegocjujesz po 2,5 to możesz byc pewnien że spartoli :D:D

 

Dostałam ofertę ogrodzenia:

siatka 1,5, podmurówka z prefabrykatów cena na gotowo 80zł/mb i to niby super cena - jak się na to szanowna grupa zapatruje? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam już bardzo zaawansowaną grupę:-) Mam nadzieje w najbliższym czasie do Was dołączę. Jak dobrze pójdzie to ruszymy latem.

Będziemy budować 50 km od Wrocławia w okolicach Twardogóry.

Powoli rozglądamy się za materiałami i właśnie w tej sprawie mam do Was pytanie.

Jakie hurtownie polecilibyście?

Oczywiście w okolicach Wrocławia i w moich stronach. Pewnie i tak nie minie mnie bieganie od sklepu do sklepu i porównywanie cen, ale najlepiej na początku zorientować się, gdzie warto zajrzeć, a co od razu sobie darować.

Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi i sugestie.

Witamy ;)

Biulder II , kierownik p. Leszek, ul A.Krajowej za stacją BP

12 % od cen w komputrze, ale i tak proponuję sprawdzać ważniejsze (droższe) pozycje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

- Panie, a w jakiej cenie klinkier układacie?

- 3,50 za cegłę.

- Co takiego? Po 2,50 max. było w ubiegłym roku.

- Nie ma mowy, jak pan chce mieć dobrze położone to ja biorę 3,50. ;-)

 

Pozdrav

 

:D:D to jak wynegocjujesz po 2,5 to możesz byc pewnien że spartoli :D:D

 

Dostałam ofertę ogrodzenia:

siatka 1,5, podmurówka z prefabrykatów cena na gotowo 80zł/mb i to niby super cena - jak się na to szanowna grupa zapatruje? :)

 

 

No ja zrobie za 75 ale wiadomo spartole ... co Ty na to?

Moj kolega za 90 i tez spartoli, wiec jaka oferte wybierasz? :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja zrobie za 75 ale wiadomo spartole ... co Ty na to?

Moj kolega za 90 i tez spartoli, wiec jaka oferte wybierasz? :):)

 

 

a takiej bez spartolenia to się nie da?? :) tak się rozmarzyłam....... :roll:

w sumie to chodzi mi o to czy to sensowne pieniadze i po "ile teraz chodzi" taka robota :)

Pan zachwalał rodzaj siatki, powlekana 3,2 mm i w ogóle super hiper.

Zaleta tej oferty jest to że w miarę blisko i jak płt szlag trafi to na piechote pójde i zareklamuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

namiary na kuchnie zaraz przesle.

 

A pana od podbitki oczywiscie popraosze :).

 

Mogę też prosić o namiary na kuchnię? ;)

 

My byliśmy w sobotę i muszę przyznać, że opłaciło się :wink: :D

Pooglądaliśmy sobie "na zywo" schody różnych firm (widzieliście wystawkę Marchewki? ale cudo!!!-no przeciez popatrzeć zawsze można :wink: ), w tym tartaku Dobroszyce.

I musze powiedzieć, że dzieki NATALII STAŃKO będziemy mieli (mam nadzieję tfu,tfu,tfu...) takie schody jak sobie wymyśliliśmy (z giętą poręczą!) w bardzo rozsądenej cenie :D :D

Bardzo dziękuję CI za podsunięcie kontaktu Natalia :lol: :D

Pan zrobił nam też bardzo ładną i szybką wizualizację tego o co nam chodziło i myślę, że nie powinno być żadnych niespodzianek.

Teraz jeszcze tytlko mnostwo pracy,żeby wszystko ładnie pod te schody przygotować i już będzie można za jakiś czas montować :D :wink:

Pozdrawiam :D

 

Jeśli można wiedzieć to o którym z wystawców mówisz? Też czekają mnie schody ;). A tak jak już napisał ktoś wyżej napisał - schody Marchewki - :o super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justka,

 

oczywiście poszukuj nie tylko w okolicy. Nasze dotychczasowe doświadczenia pokazują, że odległość 40-50 km nie generuje kosztów dostawy, które zrównoważyłyby pazerność miejscowych hurtowników i np. okniarzy.

 

Jestem zdania, że warto oszczędzać na wszystkim (tzn. szukać dobrego produktu w jak najniższej cenie) i nie dać się ponieść reklamie: Jak kupisz nasz produkt (małym druczkiem: za fortunę) to zaoszczędzisz (małym druczkiem: grosze) np. na ogrzewaniu.

Do wszystkiego należy podejść z dystansem (którego mi często brak). Ale jak tu mieć dystans, skoro wczoraj pomierzyłem wysokości pomieszczeń do równej posadzki i w salonie na szerokości niespełna 5 metrów mam sufit krzywo na 3,5 cm.

 

Mogę polecić współpracę z hurtownią SMB Szostak w Trzebnicy. Obsługiwał mnie p. Marcin Szkudlarek i tam dostałem najlepszą cenę na dach (a pytałem we Wrocławiu, Strzelinie i Świdnicy).

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi i sugestie.

Życzę powodzenia... ale nie wiem czy będą jakieś odpowiedzi. Nie wiem dlaczego ale tu jak ktoś "nowy" o coś pyta albo się czymś chwali to albo jest niezauważony albo atakowany że się reklamuje :-?

 

Ale prawdopodobnie nie ograniczycie się do jednej hurtowni czy sklepu, chyba każdy kupuje w różnych :wink:

 

Ja osobiście polecam hurtownię z Trzebnicy SZOSTAK, nie ma problemu z dostawą, płatnościami a i jakiś rabat też da się szarpnąć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można wiedzieć to o którym z wystawców mówisz? Też czekają mnie schody ;). A tak jak już napisał ktoś wyżej napisał - schody Marchewki - :o super.

Tak na marginesie - na Budmie widziałem ciekawostkę - zdjęcia "Marchewka" (a może Trąbczyński), a nazwa na stoisku inna. Może zmienili nazwę? A może jakiś "odłam"?

 

A na kiedy te schody? Ja na koniec czerwca (ew. lipca) będę wiedział już czy mój schodziarz jest tak dobry jak mówi. Póki co nie przyłapałem go na ściemnianiu, a drzwi które robił były wporzo. Sprawdzę jeszcze u brata kolegi z technikum - ponoć jemu też robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziemy budować 50 km od Wrocławia w okolicach Twardogóry.

Powoli rozglądamy się za materiałami i właśnie w tej sprawie mam do Was pytanie.

Jakie hurtownie polecilibyście?

Twardogóra to 33km od Odolanowa, w którym ciągle mieszkam. Mamy jedną nieźle rozwijającą się hurtownię - Ratajek. Ostatnio wiele razy kupowałem tam jakieś dupperele i było taniej niż w Ostrowie. Gagata z naszej grupy się tam zaopatrywała, kiedy remontowała tą swoją agroturystykę we Wróblińcu. Zapytaj ją może Privem co sądzi o nich. Ja osobiście pobudowałem się jak jeszcze raczkowali, więc nie brałem nic "grubego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzę powodzenia... ale nie wiem czy będą jakieś odpowiedzi. Nie wiem dlaczego ale tu jak ktoś "nowy" o coś pyta albo się czymś chwali to albo jest niezauważony albo atakowany że się reklamuje :-?

Eeee - to nie tak. Załóżmy, że w realu widzisz kogoś pierwszy raz. Czy od razu wchodzisz z nim w bliższe - za przeproszeniem - stosunki? Tutaj też tak jest - parę postów i nawiązuje się nić sympatii. To co często gubi "nowicjuszy" jest to brak umiejętności zadania konkretnego pytania. Mało konkretne pytania od nieznajomego - to człek się nie wysili, żeby dopytać co poeta miał na myśli. Im bardziej konkretne pytanie - tym większa szansa na odpowiedź. Przykłady (przerysowują i niech się nikt nie obraża):

1. Zaczynam budowę. Na co mam uważać? {Na tysiące spraw}

2. Gdzie szukać działki? {A czort wie jakie masz preferencje i jaką kasę}

3. Czy ten projekt jest dobry {Każdy przegląda z 1000 projektów zanim wybierze odpowiadający jemu. Czy mam analizować dla kogoś kolejny 1000?}

4. Gdzie kupić siatkę ogrodzeniową we Wrocławiu, najlepiej w okolicy Bielan? {I to jest właściwe pytanie. }

5. Potrzebuję gościa z Białoruśką na wyrównanie terenu {kolejny konkret i będzie odpowiedź}

 

Drugą metodą na "wkupienie" się w grupę, to podchwycenie czyjegoś wątku, dopytanie się, skomentowanie, itp. Nick zapada w pamięć i już się chętniej pomoże :wink:

 

To tylko psychologia i sposób w jaki "działa" się w społeczeństwie, a nie zła wola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty - poszło na priv

 

Justka9 - gdzie konkretnie się budujecie, zdaje się ze po sąsiedzku :-?

Hurtownia w Oleśnicy, którą niestety późno wyczaiłam, ceny niższe niż we Wrocławiu Tani Dom 607-390-930 ul. Ludwikowska, 26.

 

Trabi - znalazłeś te płytki, podawałam ci namiar.

 

Schody - polecam Tartak w Dobroszycach, szybko niedrogo i ładnie. Nie polecam natomiast mojego stolarza Z. Olszańskiego.

 

Grzesiu - jak zwykle, uśmiałam się.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty, jesli do podbitki MichAsiek polecila Ci pana Michala, to bierz. Tez mi robil. Polecam. Ale jest zajety teraz do czerwca, a pozniej kladzie u mnie plytki w garazu i kotlowni.

 

A propos, elewacji zewnetrznej, to chcialam zapytac czy 70zl za m2, to drogo, ale widze, ze Anjamen dostala propozycje za 60, to raczej tak porownywalnie.

A nie macie kogos innego dobrego i tanszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...