Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czekam na relacje o mebelkach. Mam kuchnie ok.10m2. Też zaprojektowana ścianka z trzech słupków do zabudowy sprzetu. Szafki stojące w tym dwie narożne, dwie wiszące, półwysep, osprzęt Blum. Fronty HDF- czy jak tam zwał, blaty płyta nie żadne marmury. Wycena bez sprzętu - 30000 :evil: :evil: :evil: Cena zniechęciła mnie na długo od dalszych wycen, ale od tego nie uciekne. Dalej nie pisze bo musiałabym użyć paru niecenzuralnych słów.

No to trafiłaś jak ja za pierwszym razem :lol: Teraz będziesz czuła ulgę, bo bez problemu znajdziesz tańsze wyceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Drożej chyba nie może być, chociaż zapewniano mnie że te do najdroższych nie należą. Ale po info od Joli z Melisy zaczynam optymistycznie patrzeć w przyszłość kuchenną.

Pewnie że może być. Mogli Ci zaproponować Alno. Wtedy cena pozostaje bez zmian - 30 000. Tylko zamiast 7 literek po liczbie robią się 4 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już ostatnio zaczęło mi świtać to kiedy poszedłem do hurtowni z której brałem bloczki, cegłę, papę, itp. Poszerzyli ofertę nie tylko o drzwi czy panele, ale właśnie o kuchnie i garderoby do samodzielnego montażu.
A możesz coś więcej na ten temat napisać. Może jakiś producent tych prefabrykatów. Garderoba będzie jednym z pierwszych wykończonych pomieszczeń więc i jakieś mebelki na nasze szmatki się tam przydadzą. A w kasie już blisko 0.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz coś więcej na ten temat napisać. Może jakiś producent tych prefabrykatów.

Mogę - ta hurtownia to Intar w Ostrowie Wlkp. :wink:

Jak następny raz tam wpadnę, to spiszę nazwy. Z pewnością mają mechanizmy Bluma, ale są też wyroby gorszej jakości, np. koszt do garderoby po około 40zł. Tylko że jeżdżą już znacznie gorzej niż Blumowskie. Kolorystyka na fronty była chyba z językiem czeskim w tle. Całe stada różnych uchwytów - chyba z 5 producentów minimum. Spróbuj może namierzyć coś takiego we Wrocku. Nie sądzę, żeby tylko w hipermarketach sprzedawali fronty.

 

Google także Twoim przyjacielem jest :D

 

Meblar

Strona Spec Haus nie działa, ale podstrony tak Oferta

Alpo

Są ogólne wyszukiwarki

Ciut dalej: Bevel

A jeszcze dalej: Belmeb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Wiecie moze, gdzie we Wroclawiu lub okolicach w kierunku na Warszawe mozna wypozyczyc frezarke do betonu? Nasz poprzedni "majster" wylal nam taras ze spadkiem w strone drzwi balkonowych !!!

Musimy to jakos zniwelowac i zeskrobac ok 1 cm betonu B20. Szkoda troche go rozbijac i robic na nowo bo to spora powierzchnia.

 

Inne pytanie

Mam Silke 24 cm, chce polozyc 15 styro i tynk silikatowy. Dzisiaj sie dowiedzialem od jednej z ekip, ze to bez sensu bo na styro najlepiej sie nadaje akryl.

Co o tym sadzicie?

 

Pozdrawiam

S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Wiecie moze, gdzie we Wroclawiu lub okolicach w kierunku na Warszawe mozna wypozyczyc frezarke do betonu? Nasz poprzedni "majster" wylal nam taras ze spadkiem w strone drzwi balkonowych !!!

Musimy to jakos zniwelowac i zeskrobac ok 1 cm betonu B20. Szkoda troche go rozbijac i robic na nowo bo to spora powierzchnia.

 

Inne pytanie

Mam Silke 24 cm, chce polozyc 15 styro i tynk silikatowy. Dzisiaj sie dowiedzialem od jednej z ekip, ze to bez sensu bo na styro najlepiej sie nadaje akryl.

Co o tym sadzicie?

 

Pozdrawiam

S

 

Cramo na Brücknera, albo EWPA Majster na Krzywoustego chyba.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Silke 24 cm, chce polozyc 15 styro i tynk silikatowy. Dzisiaj sie dowiedzialem od jednej z ekip, ze to bez sensu bo na styro najlepiej sie nadaje akryl.

A jakie argumenty?

Ja bym się kierował własnym widzimisie. Jeżeli uznałbym dany tynk za lepszy, to taki bym kładł. Przecież nie odpadnie? Argumenty o przepuszczalności (przy styro w ogóle nie ma mowy o jakiejkolwiek) zawsze mnie śmieszyły. Dla mnie ważna jest trwałość, struktura i kolor. Osobiście preferuję gładki, malowany tynk. Mam więc tradycyjny, zatarty Rekordem Atlasa i na to przyjdzie farba Neosil (ew. Lotusan). Deszcz ma ją sam zmywać, a jak nie to Karcher 8)

Te barany czy inne korniki to tylko świetnie ciągną brud. To moje zdanie i nie trzeba się liczyć :lol: , zwłaszcza jak ktoś preferuje odpowiedni "charakter" domu, wymagający tynku strukturalnego.

Jeszcze raz powtórzę - jak chcą zmienić Twoją decyzję, to muszą Ciebie przekonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argumenty o przepuszczalności (przy styro w ogóle nie ma mowy o jakiejkolwiek) zawsze mnie śmieszyły.
A mi właśnie Baumit proponuje płytę styropianową perforowaną dyfuzyjną, że niby właśnie pozwala na oddychanie scian ;)

 

Ja mam takie zdanie:

Od oddychania jest wentylacja, a nie ściany. A styropianowcy próbują nadrobić w oczach tych, którzy dają wełnę ze względu na jej oddychalność a nie np. niepalność.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trabi daj znać jak będą u Ciebie kończyć to przyjadę z dwoma kolegami i coś dokończę z Panami z Megi :wink: 8)

 

Znaczy, że wpi...dol, czy na flaszkę, bo nie łapię.

 

Stać im nad głową - nie ma szans - chyba, że wezmę urlop.

 

Pozdrav

 

No jasne, że będe prał. :oops:

 

 

Paulinko - cała przyjemność po mojej stronie :lol:

 

Frankai , moje stało puste od grudnia do lutego. Życze Tobie i sobie, by sie te czasy zmieniły. Co do wentylatorka, to niewiem jak do niego sie dobrać. Zadzwoń do mnie to się może na sobotę umówimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dzwonił do mnie Pan Nikołajuk, dla niewtajemniczonych - producent rekuperatora Nikol. Pogawędziliśmy sobie, mówił, ze kilka osób z forum odwiedziło jego stoisko na targach. Mnie nie było więc nie mogliśmy pogadać dogłębnie na tematy odzysku, ale przez telefon tez co nieco można ustalić.

 

Fajny facet i dobry fachowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argumenty o przepuszczalności (przy styro w ogóle nie ma mowy o jakiejkolwiek) zawsze mnie śmieszyły.
A mi właśnie Baumit proponuje płytę styropianową perforowaną dyfuzyjną, że niby właśnie pozwala na oddychanie scian ;)

 

Ja mam takie zdanie:

Od oddychania jest wentylacja, a nie ściany. A styropianowcy próbują nadrobić w oczach tych, którzy dają wełnę ze względu na jej oddychalność a nie np. niepalność.

A to ściany oddychają? :o

Tak jak pisałem i to podtrzymuję - śmieszą mnie dyskusje o przenikaniu pary przez ściany. Ocieplenie jest od ocieplania a nie od oddychania czy usuwania wilgoci. Marketingowa ściema mnie nie rusza. Od usuwania wilgoci z domu jest wentylacja. Koniec i kropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argumenty o przepuszczalności (przy styro w ogóle nie ma mowy o jakiejkolwiek) zawsze mnie śmieszyły.
A mi właśnie Baumit proponuje płytę styropianową perforowaną dyfuzyjną, że niby właśnie pozwala na oddychanie scian ;)

 

Ja mam takie zdanie:

Od oddychania jest wentylacja, a nie ściany. A styropianowcy próbują nadrobić w oczach tych, którzy dają wełnę ze względu na jej oddychalność a nie np. niepalność.

A to ściany oddychają? :o

Tak jak pisałem i to podtrzymuję - śmieszą mnie dyskusje o przenikaniu pary przez ściany. Ocieplenie jest od ocieplania a nie od oddychania czy usuwania wilgoci. Marketingowa ściema mnie nie rusza. Od usuwania wilgoci z domu jest wentylacja. Koniec i kropka.

 

No to jest nas dwóch ;-)

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu - gdzie można powalczyć z cenami na farby wewnętrzne? Wstępnie nastawiłem się na lateksowe z nobilesa, od duluxa trzymam się z daleka. Podzwoniłem po autoryzowanych i ceny mają dziwne tj. 10l za jakieś 80zł, przy moich ilościach zejdą max do 69zł, a w castoramie po 65zl na półce...

MAm super kontakt - jutro zadzownię i dam znać czy dadzą dla Forumowiczów rabat.

 

czekam na info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oddychanie oddychaniem a generalnie stosuje sie:

do ścian ocieplanych wełną: mineralny, silikatowy

do ścian ocieplanycch styro: akrylowy , silikonowy

lub wariacje (mineralny pomalowany silikatem lub akrylowy pomalowany silkonem)

of course mozesz sobie polozyc co chcesz a nie co sie stosuje niemniej w Twoim przypadku silikon barwiony w masie lub akryl pomaloany farba silikonowa jest jak najbardziej ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oddychanie oddychaniem a generalnie stosuje sie:

do ścian ocieplanych wełną: mineralny, silikatowy

do ścian ocieplanycch styro: akrylowy , silikonowy

lub wariacje (mineralny pomalowany silikatem lub akrylowy pomalowany silkonem)

of course mozesz sobie polozyc co chcesz a nie co sie stosuje niemniej w Twoim przypadku silikon barwiony w masie lub akryl pomaloany farba silikonowa jest jak najbardziej ok

Może ja się czepiam ale czemu? Jeżeli jest jakiś powód to warto go poznać. Dlaczego taki jestem dociekliwy? Ano dlatego, że często marketing i powtarzanie go tworzy mit, który żyje własnym życiem. Tutaj też mi pachnie tym, z czego się naśmiewamy - silikaty lepiej przepuszczają parę niż akryl, więc być może ktoś zrobił takie pary. Marketing producentów, połączony z "wzorcowymi" artykułami w Muratorze i mamy już mit, który wieś gminna niesie i jego obalenie graniczy z cudem. Jeżeli nie z cudem, to wiąże się z obrażeniem się wykonawców na przemądrzałego inwestora. Przecież "wszyscy wiedzą". Wykazanie, że fachowiec nie wie co robi, skończy się rzuceniem przez niego roboty w diabły lub fuszerką. No chyba że gość sam lubi się uczyć i wie, że jest wiele tajników fizyki do poznania.

Argumentami jak dla mnie może być fakt, że dany tynk nie trzyma się dobrze struktury ocieplenia, że "pracuje" w inny sposób i będzie pękał, że sztywny styropian wymaga sztywnego tynku, że wilgoć z powietrza zewnętrznego wniknie w ocieplenie lub nie, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja czekam na wstepny projekt z wolsztynskich mebli. Zobaczymy, jak beda wygladaly.

Mam pytanie z innej bajki - jaka myjke samochodowa mozecie polecic, ale taka co myje, a nie tylko splukuje. I jeszcze wkretarke elektryczna. Jakas zwykla.

Pozdr.

 

Halo!! Ja mam kuchnie z Wolsztyna 8) i rad jestem z tego powodu.

ale stad: http://www.kuchnie-wolsztyn.eu/

 

Jakość super, cena jeszcze lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...