Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam! Oj dawno mnie tu nie było - choróbsko mnie dopadło i od kilku dni jestem do niczego... :( Mam nadzieje ze dzis ostatni dzien choroby bo obowiazki wzywaja - dzis mam spotkanie z panem od wody, a w tygodniu z panem od dachu. Ze nie wspomne o moich obowiązkach niebudowlanych... :wink:

 

Łykajcie witaminę C!!!! :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy właśnie na Tarbudzie, nie polecamy. Są tylko ci sztandarowi: Braas, Jopek, Viessman, Buderus itepe. Bardzo mało wykończeniówki i wogóle kicha. Spodziewaliśmy sie większego ruchu na okolicznośc wzrostu Vatu. Strata czasu i 2 dych, które można lepiej spożytkować w sobotni wieczór. Miłego weekendu.

 

Też byliśmy, faktycznie trochę jesteśmy rozczarowani, ale nie nastawialiśmy się wyłącznie na wykończeniówkę. Co do powyższej, mojemu mężowi najbardziej podobało się stoisko z podłogami z drewna ezgotycznego, po którym oprowadzała pani z nogami do szyi... Zarządziłam natychmiastową ewakuację i efekcie nie mamy namiarów na drewno egzotyczne :cry:

 

Ale za to bardzo cenne namiary na materiały budowlane na ściany - mianowicie keramzyt, dach (dachówka cementowa za 18,50 brutto za m2),na ogrzewanie - sprzęgnięcie kominka z płaszczem wodnym z solarami i piecem gazowym - bardzo interesujące.

Czy ktoś z was użytkuje gaz Bałtykgazu? Bo panowie powiedzieli ze nie są lepsi od innych dostawców ale są milsi ...

 

Przeraziły mnie ceny bram garazowych, bram na pilota etc.

Dominowały chyba kominki - bardzo modny temat, głównie luksusowe obudowy z marmuru. Trochę zabrakło ofert na biedniejszą kieszeń ...

 

No ale generalnie wystawcy trochę za mało nastawieni na indywidualnych odbiorców, bardziej na partnerów handlowych, niektórzy w ogóle nie zainteresowani zwiedzającymi. A jak wasze wrażenia.

Czy ktoś może wybiera się do Poznania na targi Instalacje? Wiem że będą chyba do 2 kwietnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Leśnicę i okolicę a dalej Mokrą i Brzezinę (ale nie Brzezinkę Średzką, bo zbyt nisko). Ceny - różne (od 35 zł wzwyż, chociaż możesz trafić na niższe). Dojazdy - takie sobie (zwłaszcza z Brzeziny; MPK co godzinę a w święta tylko PKS 2 x dziennie). Ale widoki - zwłaszcza w Brzezinie - dech zapiera.

Janu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beatko serdecznie dziękuję za podpowiedź.Podany wątek śledzę z mapą na kolanach :D. Trochę się boję ,że jeśli z wyborem działki mam tyle wątpliwości to co bedzie dalej........

Ale widmo własnego trawnika leje miód na skołatane serce :lol:

 

Na pewno będzie dobrze, tylko musicie się pospieszyć bo ziemia koszmarnie idzie w górę, z tygodnia na tydzień.

Wybór kierunku uzależnijcie od kierunku, w którym mieszkacie - żeby nie było problemu z regularnymi wizytami na budowie, żeby było w miarę blisko (albo wystarczająco daleko ...) do teściowej :D , dzieci z przedszkola odwieźć, na basen etc.

 

Bardzo fajny WIlkszyn, ale chyba zalało, gmina Czernica - nie zalało, ale Odra blisko. No i Pawłowice są piękne.

Kup Autogiełdę, pytaj pośredników nieruchomości, i jeździj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jadę na instalacje BK!

moje wrażenia z tarbudu są mieszane. w porównaniu do budmy to jest po prostu padaka! ale te potraktowaliśmy towarzysko, zamiast jechać kilometry do Smoka, mogliśmy miło pogawędzić sobie pod iglicą...

dokładnie wymacałem piece hefa i cichewicza (co za monstrum ten piec na pelety, swoją drogą to była premiera!), rozmowy zajęły mi dobrych kilka godzin... ale ze mnie gaduła :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jadę na instalacje BK!

moje wrażenia z tarbudu są mieszane. w porównaniu do budmy to jest po prostu padaka! ale te potraktowaliśmy towarzysko, zamiast jechać kilometry do Smoka, mogliśmy miło pogawędzić sobie pod iglicą...

dokładnie wymacałem piece hefa i cichewicza (co za monstrum ten piec na pelety, swoją drogą to była premiera!), rozmowy zajęły mi dobrych kilka godzin... ale ze mnie gaduła :oops:

 

Mnie pelety nie interesują, nie mam takiej wielkiej kotłowni. A ty już masz koncepcję ogrzewania?

Oglądaliśmy Viessmanna, ale trochę dla nas za drogo.

Chyba jeden z niewielu dobrze rokujących kontaktów to namiar na keramzyt - bardzo obiecujący, no i wiązary dachowe (na nasz domek, wiązary+strop+robocizna, bez dachówek i rynien oczywiście) to 27 tys wyjściowo :o Liczę na talenty negocjacyjne mojego męża-handlowca, będzie miał pole do popisu.

 

A poza tym niewiele na tarbudzie, faktycznie.

 

Być może będziemy jechać do Poznania. Gdybyście usłyszeli jakieś informacje, czy warto, czy nie - bylibyśmy wdzięczni, dla nas to cała wyprawa wymagająca organizacyjnie kombinacji alpejskich (dzieci ...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...