Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A kto powiedział, że na słownych podziękowaniach sie skończy :wink:

Jak sie zrob,i to sie pomyśli... :wink: 8)

Alkohol dowolny byle smakowało :wink:

Żartowałem, ale anegdotka przy okazji. U kolegi był hydraulik w trybie nagłym. No i kumpel chciał czy też musiał dać mu flaszkę, ale miał tylko koniak. Pyta się gościa czy może być. On na to: "panie... w moim wieku, to byle rzadkie i sponiewierało". Widać "fachowiec starej daty" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

....Ja póki co idę w stronę zrzutu z rynien na działkę. W przyszłości jak już będzie kanaliza, szambo zostanie zmienione na zbiornik na deszczówkę.

Z tego co się orientuję my mamy dokładnie tak jak piszesz i w przyszłości szambo na deszczówkę :wink:

 

Dopisuję się do grupy.

Stundnie chłonną też mam, ale słabo chłonie.

Teraz mam już ułożone rury w ziemi do szamba ale nie wpinam rynien, niech się leją po okolicy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga grupo :)

 

czy robocizna 19zl z m2 za tynki cementowo-wapienne to dużo?

lub 25zl za m2 robocizna z materiałem?

Trzy lata temu taka kwota była OK. Teraz za mało. Chińczyków zatrudniasz? :o

 

hmmm ... akcentu chińskiego to ten facet nie miał ;)

Trzeba będzie go sprawdzić, zostawił swoją "wizytówkę" na budowie, to zadzwoniłam zapytać.

 

To w takim razie, jaka jest teraz realna cena tynków cementowa-wapiennych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podeślijcie proszę jakieś sprawdzone kontakty do dobrych gości od podłogówki na priv. Chcemy zacząć już w maju i niewiele czasu zostało ...

Planujemy ogrzewanie podłogowe w całym domu na eko-groszek + solary

 

Wielkie dzięki z góry :)

polecam ADAR Adam Dudek z Jelcza Laskowic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc za ciosem ;) ma jeszcze jedno pytanie do grupowiczów :)

Gdzie we Wrocławiu najlepiej kupować solary i jakiego producenta polecacie?

Będę wdzięczna za info :)

 

No cóż, są różne solary i ceny też - proponuję rurowe, są efektywniejsze od luster.

Ja kupiłem lustra w zestawie z Viessmannem i od tygodnia całą dobę mam wodę ciepłą za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daro a kupiles rurowe?

 

 

Ja kupowałem w zestwie promocyjnym lustrzane, rurowe były znacznie droższe.

 

Mit o tym, że rurowe są dużo mniej sprawne pochodzi z czasów w którym powierzchnia absorbująca promienie była malowana czarną farbą lub powlekana związkami chromu. To było daaaaawno temu. Teraz płaskie kolektory mają zazwyczaj powłokę selektywną ze związkami tytanu i ich sprawność to ok. 95% w stosunku do próżniowych, za to ich cena jest znacznie niższa.

Zaletą rur jest to, że lepiej działają w pochmurne dni i że można każdą rurę obrócić do słońca.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Was o namiary na sprawdzoną ekipę od tynków cementowo wapiennych i elewacji zewnętrznej.

 

Poszło na priv.

 

A, ja to co...? :)

 

Co lepsze? Czy lepiej wziac tynkarza z materialem czy tylko sama robocizne, a material kupic samemu?

Podobno kabe jest dobry.

 

Ups byłem pewien, że juz kiedys wysłałem Ci namiary na tego fachowca :oops:

 

Skoro nie to juz wysyłam na priv.

 

Ja materiał kupowałem sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tym ciśnieniem będzie u mnie różnie, więc musze coś mniej wymagającego wybrać, Chętnie posłucham Twojej opinii.

 

Sprawdziłem obrotowy z Mrówki - zasięg 3-5 m - wymaga mniejszego ciśnienia niż Gardena tzn. działa razem z jedną linią kroplującą 50mb.

 

Gardena regulowany jest bardzo fajny, ale jak jest za małe ciśnienie to nie obraca się lub staje w jednej z krańcowych, nastawionych pozycji i nie wraca w druga stronę :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga grupo :)

 

czy robocizna 19zl z m2 za tynki cementowo-wapienne to dużo?

lub 25zl za m2 robocizna z materiałem?

 

Hmm ja w zeszłym roku płaciłem jeszcze mniej (ekipa, która to robiła przychodziła po południu po pracy w firmie budowlanej i nawet zaskakująco szybko dali radę) i mam bardzo dobrze zrobione tynki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...