Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Tu jest link do grupy Wrocławskich fachowców, jest trochę nieaktualna.

 

http://www.grupawroclawska.republika.pl/index_misie.html

 

Natalia

 

Troche nieaktualny??

Moim zdaniem bardzo nieaktualny - i paru ludzi w tym i ja się przejechało.

Najlepiej pytać na bieżąco.

 

A kto go robił? Może ktoś zrobiłby to z jakimś CMS-em. Yoomla jest free i pewnie wystarczyłaby. Wtedy każdy wtajemniczony mógłby tam coś dodawać. Ja tego nie zrobię, bo ja tu tylko sprzedaję :wink:

Przy okazji wydało się, kto nie odczuwa kryzysu 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Troszkę się gubię i nie wiem czy to tu było (szukać nie będę), ale była mowa o impregnowaniu wylewek, żeby się nie pyliło. Ja nie impregnowałem w szczególności po tym jak kiedyś usłyszałem, że któryś impregnat potem utrudnia kładzenie płytek czy też może nakładanie gładzi. W każdym razie na wątku o parkietach egzotycznych spece napisali, że pod niektóre kleje nie należy impregnować podłoża. Jeżeli ktoś nosi się z zamiarem impregnowania posadzek, to niech lepiej się zapyta parkieciarzy czy może i czym. Tym bardziej, że często i tak trzeba wylać samopoziomującą wylewkę, a ona też pewnie wolałaby się chwytać porowatego podłoża.

U mnie parkieciarz po świętach przyjedzie mierzyć wylewkę i może będziemy lać samopoziomującą. W salonie moje wylewka niestety jest bardzo nierówna - ponad 1cm spadku :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące sysyemów nawadniających. Mąz twierdzi że nie ma teraz na to kasy i najwyżej się zrobi za 2-3 lata. Mnie pomysł rozkopywania ogrodu pod rurki się średnio podoba.

 

Ale ze mnie sklerotyk !!! Nie podałem jednego z kluczowych argumentów i ważnej rady: pod trawniczek (i nie tylko) trzeba dać siatkę o małych oczkach, coby kret nie chciał nam go zepsuć. Siatka kosztuje chyba 1zł/m2 lub inne śmiesznie małe pieniądze. A jak już będzie położona to co? Pruć i szyć? Eeee tam - lepiej od razu wszystko zakopać co trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stronę Wrocławskich Misiów redagowała Wojty, można jej na priva posyłać sprawdzone namiary. Taka lista wg mnie jest potrzebna, chociaż by po to- by zadzwonić do kliku wykonawców i porównać ceny. :lol:

Przyda się choćby dlatego, że ktoś z nas może zniknąć, a rekomendacja zostanie. Poza tym jak się chce znaleźć na 592 stronach jakiegoś wykonawcę, to troszkę to zajmie ;) No i ograniczy się lista pytań o ekipę, co będzie można "wymienić" na rozmowy o szczegółach pracy danej ekipy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyda się choćby dlatego, że ktoś z nas może zniknąć, a rekomendacja zostanie. Poza tym jak się chce znaleźć na 592 stronach jakiegoś wykonawcę, to troszkę to zajmie ;) No i ograniczy się lista pytań o ekipę, co będzie można "wymienić" na rozmowy o szczegółach pracy danej ekipy.

 

Swiete slowa !! wlasnie przelecialem chyba czterdziesci stron do tylu w poszukiwaniu polecanych fachowcow i nie znalazlem namiarow...

 

Zanim lista sie zaktualizuje prosze podeslijcie namiar na sprawdzonych fachowcow od podbitki i ocieplen zewnetrznych. Robota na poludniu Wroclawia

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Nadrobiłam troche zaległości w czytaniu. Podłączam się do pytan o sprawdzonych fachowców od ciepleń. Mi dzisiaj jeden zaśpiewał 60 zł za m2 a drugi 30 za styro +15 za tynk +60 za m2 podbitki. Czy to normalne ceny.

 

Jeszcze pytanie o brukarzy czy cena 120-160 zł za m2 to norma dzisiaj. W tym robcizna i materiał, tak na gotowo.

Może macie jakiś sprawdzonych fachowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tym ciśnieniem będzie u mnie różnie, więc musze coś mniej wymagającego wybrać, Chętnie posłucham Twojej opinii.

 

Sprawdziłem obrotowy z Mrówki - zasięg 3-5 m - wymaga mniejszego ciśnienia niż Gardena tzn. działa razem z jedną linią kroplującą 50mb.

 

Gardena regulowany jest bardzo fajny, ale jak jest za małe ciśnienie to nie obraca się lub staje w jednej z krańcowych, nastawionych pozycji i nie wraca w druga stronę :-?

 

Co do zraszaczy, mam już pewien pomysł. Znalzłem też namiar na gościa co ma sprzęt tańszy niż Gardeny. dam znac jak dotrę do niego po świętach. Ja już świętuję w Olsztynie :lol:

 

 

 

 

No co do swobodnego dodawania i odejmowania do/z listy Misiów to nie byłbym taki pewny.

Lepiej żeby jakis mstary forumowicz, acz jeszcze aktywny miał oko na listę i tych co na nią cos dodają.

 

Strzeżcie naszej chermetyczności przed wykonawcami, dostawcami itp...., oni nam chcą sprzedać wszystko, a przecież my nie chcemy kupować wszystkiego a jedynie to co najlepsze za najniższą kwotę. 8) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co do swobodnego dodawania i odejmowania do/z listy Misiów to nie byłbym taki pewny.

Lepiej żeby jakis mstary forumowicz, acz jeszcze aktywny miał oko na listę i tych co na nią cos dodają.

Ale przecież nie każdy by miał. Hasło dostaliby wyłącznie zasłużeni uczestnicy Grupy 8) Do tego żeby zostać nominowanym do rangi Wrzucacza, trzeba by zyskać przychylność trzech członków o conajmniej rocznej historii działalności na grupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co do swobodnego dodawania i odejmowania do/z listy Misiów to nie byłbym taki pewny.

Lepiej żeby jakis mstary forumowicz, acz jeszcze aktywny miał oko na listę i tych co na nią cos dodają.

Ale przecież nie każdy by miał. Hasło dostaliby wyłącznie zasłużeni uczestnicy Grupy 8) Do tego żeby zostać nominowanym do rangi Wrzucacza, trzeba by zyskać przychylność trzech członków o conajmniej rocznej historii działalności na grupie.

 

No i super.

Więc trzeba jakoś od Woytego uzyskać dane, ale już kieyś o tym była mowa tytaj, gdzieś 2000 strpon wcześniej 8) :D i był jakis kłopocik. Nie pamiętam o co chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc trzeba jakoś od Woytego uzyskać dane, ale już kieyś o tym była mowa tytaj, gdzieś 2000 strpon wcześniej 8) :D i był jakis kłopocik. Nie pamiętam o co chodziło.

A Wojty to nie ona? :roll: Tak czy owak napisałem już. Ja tam stronek nie robiłem, ale kiedyś programowałem w kilku językach, więc w razie czego dam radę dodać linijkę. Pamiętam, że kiedyś modyfikowałem soft do rejestratora napisany w C, o którym nie miałem pojęcia :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w temacie zraszaczy. Z pewnością instalacja ma sens w momencie upałów. Włączy się o 4 rano i podleje co trzeba. W upał nie można lać wody, a wieczorem ciśnienie będzie masakryczne - wszyscy chwycą szlauchy w łapy.

 

Sposobem na dobre ciśnienie jest własny zbiornik. Tylko że jego koszt (taki porządny) to jakaś masakra. Gdyby wcześniej pomyśleć, to możnaby do pralki i WC doprowadzić wodę z takiego zbiornika. Teraz już "pozamiatane". U mnie niestety zbiornik musiałbym wkopać od frontu, bo tam jest zejście deszczówki z prawej i lewej strony domu, a z kolei "zieloną" wodę mam z tyłu domu i tam też planowałem sterownik :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...