Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam

mam pytanko

jak rozwiązaliście temat rynien i deszczówki?

ja myślałem żeby rynny połączyć pod ziemią rurą drenażową owiniętą włókniną i żeby to się odsączało (z tym że mam wysokie wody gruntowe i obawiam się błota wokół i tak samo nie wiem czy to ni będzie nawilgacać fundamentów)

czy to ma pójść do burzówki czy zrobić studnie z 2 kręgów?

sAM NIE WIEM

HELP!!!

Ja mam burzówkę i woda z drenu idzie tam. Jeżeli masz taką możliwość, to bym nie kombinował.

Nie wiem co dokładnie się robi przy wysokich wodach gruntowych i braku burzówki. Kojarzę że się daje nie tylko opaskę, ale także jakieś studzienki, a w nich pompę, która wyciąga wodę np. do rowu. Na pewnych terenach glina jest tylko do pewnej głębokości. Wtedy można przebić się przez nią i spuszczać wodę w głąb, ale szukaj o tym wątków.

 

bez badać geologicznych, nie wiesz na jakim poziomie masz glinę, lub inną ziemię, na jakim wodę, i czy nie pod ciśnieniem, co w okolicach wrocławia jest często spotykane.

 

Ja mam tak, że pod 50cm humusu, mam 50cm warstwy gliny, pod którą mam wodę pod ciśnieniem i jak przebije się tą glinę, to woda podchodzi o te 0,5m do góry. Gdyby nie badania to przy kopaniu fundamentów miałbym basen, i wielki problem ! Badnia to podstawa!

 

A oczyszczalnie prawie zawsze da się zrobić, trzeba robić z głową, bo jak zrobisz sobie pełnobiologiczną to z niej wypływa czysta woda, i może tą wodą spokojnie ogród i grządki podlewać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich po świętach...

 

W kwestii myjek ciśnieniowych, kupiłem małą, tanią, w promocji, karchera, daje rade, nie jest to nawet 50% tego co mają w myjniach, ale do umycia auta spokojnie wystarcza.

wody zużywa mało, a prądu jeszcze mniej (dokładne opłukanie auta to ok. 5-10 minut roboty, ok. 30L wody i 0,1kWh) ze zwykłego "szlaufa" poszło by samej wody ze 2-3 razy tyle a jeszcze trzebaby "szorować" jakąś gąbką żeby zmyć brud, a tak lakierek się nie niszczy, rączki nie marzną jak chłodek na dworze a autko przed wyjazdem brudne, i nie ma jakiś strasznych mokradeł po myciu auta - jak po normalnym myciu wiadrem, czy wężem ogrodowym.

 

A co do deszczówki, to pomijając kwestie ekologiczne to ekonomicznie mi się to nie kalkulowało. Ilość wody jaką sensownie należało by gromadzić to jakieś 2-3m3 - żeby w trakcie dużych opadów za szybko się nie przepełniło, a w trakcie dłuższych suszy na jakiś czas starczyło. Koszt samych zbiorników do kosztów wody z wodociągów, zwracałby się baardzo dłogo.... a dotego jeszcze trochę rurek, pompka, prąd itd.... ja zrezygnowałem...

ostanio w trakcie dużych opadów zastanawiałem się po co wogóle mi rynny ;) Jak woda leciała by sobie po całej krawendzi dachu, to punktowo było by jej dużo mniej i miała by szansę szybciej wsiąkać, a tak najpierw rynny zbiera z całej długości domu wode poto żeby sprowadzić ją na glebe a potem trzeba i tak to "rozlać" po ziemi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów po świętach.

 

Mam pytanie odnoście tynków wewnętrznych, chodzi mi o to czy możecie dać mi jakieś namiary na dobrą, sprawdzoną ekipę. A tak wogole to jak sie kształtują ceny? I lepiej z materialem czy bez?

 

Pozdrawiam

 

U mnie właśnie skonczyli robić tynki wew., fajna ekipa, zrobili szybko i ładnie, łata 2,5m i prześwit max na 1mm, wzieli 22 zeta m2 z materiałem, jesli chcesz to mogę puścić namiary na prv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaby dzięki .Niezły ,,dezajn,, wnętrz :D . O niewymowne sie nie martwię. Raczej czy grubsze ciuchy wlezą do rury nie zapychając jej. A z drugiej strony nie chciałabym zeby była za duża. Juz moje dziecię przymierza się do ślizgów. A pewnie z własnego doświadczenia Wiecie że wyobraźnia dziecięca nie zna granic.

Teraz inny temat, był jakiś czas temu poruszany ale nie moge znaleść. Potrzebuje namiar na kontenery do wywozu śmieci. Najlepiej działające firmy na południu wrocka. Oczywiście aby ceną nie zabijali.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie poświątecznie.

Ja z innej beki. Robił ktoś z Was albo Waszych znajomych zsyp na brudną bieliznę. Jakie fi rury będzie najpraktyczniejsze 250 czy 300. Mam zgryz co wybrać. Ma może ktoś doświadczenia w tym temacie?

 

Asia

Ja robię zsyp

ze względu na to że łazienka jest pionowo nad pralnią wykułem otwór w kształcie prostokąta - wymiar dokładnie jednego pustaka stropowego. Wewnątrz kanał obłożony będzie prawdopodobnie płytą drewnopodobną w okleinie albo pleksi (czymś sliskim) ale w kształcie prostokąta. Zdjecia w dzienniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :D

Chciałam zapytać czy orientujecie sie gdzie można kupić (najlepiej w jakiejś rozsądnej cenie) drzwi prysznicowe szklane. Potrzbne mi takie coś i trochę nie wiem gdzie szukać (oprócz hipemarketów oczywiście :wink: ).

Chodzi mniej więcej o cos takiego:

http://www.szklane.eu/aranzacje/malw1.jpg

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... to ja jeszcze w temacie tynków wew.

Sprawa się trochę komplikuję, bo u nas nie ma na budowie prądu i my lecimy na małym agregacie a do tynków potrzeba 7KW

Obdzwoniłam sporo ekip i nikt nie ma agregatu :(

Ktoś mówił, że może wypożyczyć ale to dodatkowo koszt 200zł/dzień :(

A może ktoś zna porządną epikę, która ma taki agregat?

Poproszę o jakieś namiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... to ja jeszcze w temacie tynków wew.

Sprawa się trochę komplikuję, bo u nas nie ma na budowie prądu i my lecimy na małym agregacie a do tynków potrzeba 7KW

Obdzwoniłam sporo ekip i nikt nie ma agregatu :(

Ktoś mówił, że może wypożyczyć ale to dodatkowo koszt 200zł/dzień :(

A może ktoś zna porządną epikę, która ma taki agregat?

Poproszę o jakieś namiary

a nie możesz użyczyc troszkę prądu od sąsiada?Byłoby dużo taniej no chyba że masz daleko sąsiada :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... to ja jeszcze w temacie tynków wew.

Sprawa się trochę komplikuję, bo u nas nie ma na budowie prądu i my lecimy na małym agregacie a do tynków potrzeba 7KW

Obdzwoniłam sporo ekip i nikt nie ma agregatu :(

Ktoś mówił, że może wypożyczyć ale to dodatkowo koszt 200zł/dzień :(

A może ktoś zna porządną epikę, która ma taki agregat?

Poproszę o jakieś namiary

a nie możesz użyczyc troszkę prądu od sąsiada?Byłoby dużo taniej no chyba że masz daleko sąsiada :D

 

Byłoby i taniej i prościej, ale nie mogę :(

Tam jest ogólnie problem z prądem i nie ma od kogo pożyczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robił ktoś z Was albo Waszych znajomych zsyp na brudną bieliznę. Jakie fi rury będzie najpraktyczniejsze 250 czy 300. Mam zgryz co wybrać. Ma może ktoś doświadczenia w tym temacie?

Ja rozważałem, ale ostatecznie nie wykonałem. Z drugiej strony - nic straconego. Przecież to tylko kwestia dziury w stropie. Planowałem wstawienie rury, choć inne opcje też wchodzą w grę.

Najważniejsze moim zdaniem, żeby zsyp był prosty. Jeżeli musiałyby być jakiekolwiek zakręciki, to znacznie poszerza wymagania co do średnicy.

Punkt drugi - jeżeli się uda, to bez łączeń. Jeżeli nie - to łączenia w jedynie słusznym kierunku i blisko wlotu lub wylotu. W razie zaklinowania, łatwo będzie usunąć zator.

Nie ma sensu robić zrzutu na coś, co będzie prało się raz w roku. Koc czy poduszkę - można znieść. W łazience raczej będziemy się rozbierać, więc do zsypu będą trafiać głównie rzeczy. Jako bałaganiarz (w ocenie żony i tylko żony :wink: ), czasem zdarzało mi się zmiąć rzeczy. Poza tym dużo podróżowałem samolotami. Posiadłem więc wiedzę jakie wymiary mogą mieć różne części garderoby w "niestandarowej formie". Nie ma innych rzeczy oprócz kurtki i marynarki, której nie spuściłbym przez 25cm rurę :lol: Marynarkę też by pewnie się dało ale po co? Niejedną kurtkę też ale po co?

Kwestia doboru miejsca. Jeżeli zrobię zsyp, to będę miał wlot w szafce pod blatem lub w szafce obok WC. Mam tam dobry dostęp. Wylot pod ścianą wymusiłby na mnie zrobienie szerszego kanału, bo wlot będzie odsunięty o jakiś metr od ścianki kolankowej. Sam wylot jest zresztą niezłym tematem na doktorat. Można go zrobić jako zwykłą rurę/kanał z drzwiczkami (wówczas może być nad pralką nawet). Może to być szafka z koszem. Może to być szafka z koszem podniesionym, a pod nim kosze do sortowania: kolor - białe.

 

Tak na marginesie - ostatnio oglądaliśmy pralkę Ariston Aqualis 129 coś tam. Chodzi mi jednak o tą 7.5kg z dużą szufladą (np. na brudną bieliznę). W sumie znalazłem pochlebne opinie, ale za mało póki co, żeby podjąć decyzję. Jest cicha (z wyjątkiem momentu napełniania), ale co najważniejsze - jest wysoka, dzięki czemu nie trzeba się tak bardzo schylać do niej. Ma też fajny design. Cena ok. 1600zł w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :D

Chciałam zapytać czy orientujecie sie gdzie można kupić (najlepiej w jakiejś rozsądnej cenie) drzwi prysznicowe szklane. Potrzbne mi takie coś i trochę nie wiem gdzie szukać (oprócz hipemarketów oczywiście :wink: ).

W internecie. Wejdź na przykład na Allegro i poszukaj. Wybierz sobie ze 3 sprzedawców i wyślij im dokładny wymiar, oraz półkę cenową:

- niska - chińszczyzna

- średnia - producenci krajowi (seria Niven Koła) i sąsiedzi (np. PUR z firmy Ronal z Czech czy niemieckie ArtWeger )

- wysoka - Huppe, Duscholux, itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Frankai za opinie. Mam dwie łazienki jedna nad drugą. W dolnej będzie wydzielona pralnia. Zsyp będzie idealnie prosty. Mam rozrysowane przez architekt jak to zamaskować. Wrzucać będe rzeczy które ściąga się z siebie wieczorem przed kąpielą. Gatki, skarpetki to nie problem . Mam dylemat czy spodnie jensowe nie będa sie klinowac. Stąd ten dylemat rura fi 250 czy 300.

Kurtek i marynarek raczej nie planuje spuszczać zsypem.

Zaczełam przeglądać rury wentylacyjne prostokątne. Może coś takiego by sie nadało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat czy spodnie jensowe nie będa sie klinowac. Stąd ten dylemat rura fi 250 czy 300.

Moim zdaniem nie, ale po co pytać - trzeba sprawdzić organoleptycznie. Bierz jeansy w największym domowym rozmiarze, idź do sklepu/hurtowni, weź rurę 2m, wejdź na jakieś schody czy drabinkę i spuść nią jeansy. Może to dziwnie wygląda i ktoś się będzie śmiała, ale nie przejmuj się tym. W domu będziesz to użytkować 20 a może i 50 lat. Mnie czasem bawi zszokowana mina ludzi. :lol:

 

Ja siadałem na kibelkach, wchodziłem do wanien, w każdym odwiedzanym hotelu mierzyłem szerokość czy to kabiny czy odstępy między sprzętami. Dzięki temu nie będę przez 20 kolejnych lat się męczył. oto co powiedział mój szanowny tyłek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...