Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W gazetce Praktikera Mapei P9 w cenie 44,99 (25kg)

Jutro muszę zakupić ładnych kilka woreczków :wink:

W gazetce, w gazetce... Nie wiesz, że prasa kłamie? :wink:

Napisałem do pana Grzegorza z mojej hurtowni i mam od niego emaliiowaną ceną: 40,50 za worek 8) Wykonawca kupował po jakieś 48zł (przynajmniej mi tak mówi). Pewnie ze 20 woreczków zużyję, więc będzie na kilka flaszek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ona chyba ma niską szufladę. Ta 7.5kg to ma chyba ze 40cm, a z tego co kojarzę 6kg mają niską. praleczki

Jak rozumiem - nie masz zastrzeżeń do niej?

 

Wysokości pralek sa identyczne (105 cm), więc szuflady raczej też takie same.

Szuflada z zewnątrz ma 30 cm wys., ale wewnątrz do dyspozycji jest tylko 16 cm, więc za wiele tam nie wchodzi (ale to zawsze coś).

 

Zastrzeżeń nie mam - ciekawie rozkłada pranie przed wirowaniem i jak dotąd tylko raz udało się żonie napchać do niej za dużo prania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokości pralek sa identyczne (105 cm), więc szuflady raczej też takie same.

Szuflada z zewnątrz ma 30 cm wys., ale wewnątrz do dyspozycji jest tylko 16 cm, więc za wiele tam nie wchodzi (ale to zawsze coś).

 

Zastrzeżeń nie mam - ciekawie rozkłada pranie przed wirowaniem i jak dotąd tylko raz udało się żonie napchać do niej za dużo prania.

 

No to Twojej nie ma już na ich stronie www

Jeżeli chodzi o rozkładanie prania, to oczywiście bardzo dobra funkcja - dzięki niej nie hałasuje, bo to zmniejsza wibracje, oraz pewnie mniejsze szanse na popsucie się. Zdarza się jednak, że to pochłania trochę czasu - ktoś o tym pisał w recenzji tej pralki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie poświątecznie.

Ja z innej beki. Robił ktoś z Was albo Waszych znajomych zsyp na brudną bieliznę. Jakie fi rury będzie najpraktyczniejsze 250 czy 300. Mam zgryz co wybrać. Ma może ktoś doświadczenia w tym temacie?

 

Asia

 

ale w czym widzisz problem? Skoro rura jest prosto w dół to poco aż 250? przecierz koszula, dzinsy, o bieliśnie nie wspomnę (chyba że jakieś ogromne reformy nosisz ;) spokojnie przeleci i przez 160-200 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. A jaka pojemność kontenera za tą cenę?

 

Szczerze powiem, że... nie wiem ;). Długość około 3m, szerokość 1,5m.

 

p.s. Aha - czy ktoś może polecić dokładnego kafelkarza? Muszę lada dzień położyć gres w garażu i kotłowni i jeśli będzie ok, powierzyłbym mu resztę domu ;).

 

Ja mogłabym polecic,ale na za chwile to on na pewno jest zajęty :-?

Chyba że chcesz trochę czekać :wink: :D

 

Mogę poczekać bo i tak schną mi jeszcze wylewki i tynki ;).

 

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankai dzięki za pouczenie, mnie chodziło raczej o konkretne Wasze znaleziska i propozycje, które zostały poznane przez autopsję :wink: :D

Nie chciałem pouczać, ale nie chciałem się też rozpisywać. Po prostu zakres jest bardzo szeroki. Za rozsądną cenę uważam to co podałem, ale oczywiście każdy może to różnie interpretować. Kiedyś pytałem Ronala bezpośrednio - on wyznaczał cenę (chodziło mi o tą serię PUR) i miałem tylko wskazać dystrybutora. Jeżeli chodzi o ArtWegera którego zanabyłem, to kupiłem w swoich okolicach. Ty chcesz inny typ (ja kupiłem 90-tkę zaokrąglaną), ale przypuszczam, że wystarczy przeskalować cenę. Generalnie kształtują się one tak:

- hipermarketowy szajs ...

- taniocha (chińszczyzna w wydaniu salonowym) - 2000zł

- polskie, czeskie, tanie niemieckie - 4000zł

- drogie (Huppe, Duscholux, Koralle) - >6000zł

 

Co się tyczy ceny, to jeszcze dodam, że można dostać niebotyczne rabaty. Kolega z W-wy wspominał mi, że na kabinę Niven dostał 50% rabatu !!! Nic nie mówił, że to z wystawki, więc zakładam, że to była nówka.

 

Co do oglądania, to można pooglądać sobie w Cermagu (Robotnicza), Sanpolu (Bielany), Armaluxie (Mińska). Tylko że tam wszędzie drogo i zakończyć na oglądaniu i posłuchaniu sprzedawców :wink: W Armaluxie bardzo dobrze gadają, ale od ich poziomu cenowego zejdzie się z łatwością o 40% w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankai ja rozumiem Twoją dobra intencję i tylko sobie żartuję :wink:

Natomiast co do cen to niestety zbyt wygórowanych żądań miec nie mogę, bo z kasą robi się krucho, a zakupów przed nami jeszcze cała masa :-? :wink:

Dzięki za informacje :D

Zastanawiam sie nad Nivenem właśnie, tylko musiałby być troche inny - ja potrzebuję drzwi otwierac na środku, nie przy ścianie.

Może cos z firmy Ronal -znacie ją może?

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zna firmę Piękny Dom (http://www.piekny-dom.pl)

 

Znalazłam ich w necie i rozmawiam w sprawie tynków wew. cementowo-wapiennych (16zl za m2 w tym cena agregatu, bo u nas nie ma prądu na budowie :( szukam informacji co to za firma, czy robią porządnie itd... Czy ktoś ich zna, może polecić lub nie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...