Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

ktoś się może orientuje w aktualnych cenach ziemi?

Znalazłam faceta, który może mi sprzedać ziemię "trzeciej klasy nadającą się idealnie na wyrównanie terenu" ziemia pochodzi z pola-łąki, 350 za wywrotkę ok. 17 ton tj. 15m3 ziemi jak twierdzi facet, oferta zawiera załadunek wraz z dowozem.

Co sądzicie, dobra oferta? Nie znam się na klasach ziemi, cz taka III klasa nadaje się już na ogródek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie znam się na klasach ziemi, cz taka III klasa nadaje się już na ogródek?

III klasa to bardzo dobra ziemia. W mojej rodzinnej miejscowości przeważa IV klasa, a ludzie mieli ogródki :wink: Ja mam IIIb i nie zamierzam tego zmieniać 8) Minimalnie będę podnosił, ale wykorzystam zgarnięty humus. W trakcie rozprowadzania będzie mieszany chyba z wapnem, żeby trochę odkwasić ziemię. Kiedy zacząłem rozmawiać o ogrodzie, zaprosiłem gościa z miernikiem pH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ktoś się może orientuje w aktualnych cenach ziemi?

Znalazłam faceta, który może mi sprzedać ziemię "trzeciej klasy nadającą się idealnie na wyrównanie terenu" ziemia pochodzi z pola-łąki, 350 za wywrotkę ok. 17 ton tj. 15m3 ziemi jak twierdzi facet, oferta zawiera załadunek wraz z dowozem.

Co sądzicie, dobra oferta? Nie znam się na klasach ziemi, cz taka III klasa nadaje się już na ogródek?

 

III klasa to dobry sort :D

 

350 pln z autko to też est cena całkiem znośna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ktoś się może orientuje w aktualnych cenach ziemi?

Znalazłam faceta, który może mi sprzedać ziemię "trzeciej klasy nadającą się idealnie na wyrównanie terenu" ziemia pochodzi z pola-łąki, 350 za wywrotkę ok. 17 ton tj. 15m3 ziemi jak twierdzi facet, oferta zawiera załadunek wraz z dowozem.

Co sądzicie, dobra oferta? Nie znam się na klasach ziemi, cz taka III klasa nadaje się już na ogródek?

 

Hmmm w zeszłym roku kupiłem 30 ton klasy I z Bielan Wrocławskich za 600 zł i żona miesza ją z występującą u mnie klasą IV.

Niedawno wziąłem 6 ton klasy II za 200 zł i to mi wystarczy na trawnik.

 

Ogólnie zasada jest taka, że warto brać jak największe ilości, bo jest relatywnie taniej np. 25-30 ton.

Transport bardzo wpływa na cenę, bo np. II klasa jest po 15 zł, a reszta to transport.

 

A'propos czy cena klińca granitowego frakcji 5-30 27 zł brutto za tonę + 400 zł za dowóz 27 ton jest ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas klasa chyba 6 (nawet nie było konieczne odrolnienie) - trawa jednak rośnie, po paru latach uprawy nawet zaczynają pokrzywy na rabatach rosnąć (to dobry znak - pokrzywa byle gdzie nie urośnie!). DO drzewek owocowych po prostu kupuję dwa-trzy worki ziemi w castoramie i jest git.

 

O odczynie gleby wiele mówią chwasty - jeśli np jest rumianek, szczaw to gleba jest ciężka i kwaśna. U nas właśnie taka jest. Jeśli skrzyp o zdaje się nieuregulowane stosunki wodne - za dużo wody na zmianę z suszą. Sadzimy dużo azalii, rododendronów, wrzosów - ale ziemię zawsze mieszam z ziemią do iglaków czy rododendronów przed sadzeniem. Na rabaty sypiemy korę która po jakimś czasie rozkłada się w ziemi i ją użyźnia, czasem stosujemy nawozy mineralne (nie do warzyw) więc ziemia jest coraz lepsza - ale oczywiście bez rewelacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbieram wyceny na ocieplenie poddasza wełną i zaczynam coraz mniej rozumieć :lol: .

 

Kolejne wyceny:

45zł,

25zł,

38zł,

9zł.

 

I bądź tu mądry ;).

A pytałeś konkretnie? Pamiętaj, że liczy się jaka wełna i jak kładziona. Inna cena będzie za 20cm z roli podczepionej na lince, a inna 15 cm, linka, folia, ruszt, 5cm docinane z płyt i znowu linka (chyba że od razu płyty G-K).

Cena 9zł to może być za godzinę ;)

Cena 45 zł to już może z położeniem G-K, a może nawet ze szpachlowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na rozmowie o lustrach. Parę wniosków:

 

1. Lustro 30x264cm - skrócić i zrobić minimum 10cm cokołu. Nie będzie się brudzić przy myciu podłogi, nie bije się przypadkowym kopniakiem.

http://frankai.smugmug.com/photos/73333248_KDzx5-S.jpg

 

2. Lustro 160x90 - bez problemu. Mam położyć płytki, a potem ich wezwać. Trzeba będzie wygipsować podłoże na "-5mm" i oni sobie wkleją.

http://frankai.smugmug.com/photos/454182011_a92ou-S.jpg

 

3. Lustro "ścięte" - zrobić szparę u góry na poziomie 5mm. Ponoć dach potrafi się odkształcić o 1cm (gość ma tak w swoim domu). Lustro będzie na ściance G-K. Środek ma być wypełniony zielonym G-K, przestrzenie pod świetlówki mam sobie zostawić. Na marginesie - już dobrałem świetlóweczki: 56 i 82cm. Jak będą za długie, to się schowa pod płytką.

 

http://frankai.smugmug.com/photos/514315240_n5zNz-S.jpg

 

No i teraz mam parę pytań:

a. Czy słyszeliście, żeby aż tak mocno pracował dach? Nie chce mi się wierzyć w 1 cm. Po 1.5 zimy (G-K mam od końca 2007), nie mam dużych pęknięć. 1 czy 2 minimalne to wszystko co się wydarzyło, a przecież po położeniu najwięcej pęka.

b. Jeżeli miałoby pęknąć lustro, to co się stanie z łączeniem kamienia?

c. Co sądzicie o tym, żeby jednak nie słuchać i wciąć się w G-K na skosie? Faktycznie ugięcie może mieć miejsce pod wpływem śniegu i wiatru. W ruchy bocznie nie bardzo wierzę. Inna sprawa, że takie wcięcie osłabiłoby pokrycie skosu.[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i teraz mam parę pytań:

a. Czy słyszeliście, żeby aż tak mocno pracował dach? Nie chce mi się wierzyć w 1 cm. Po 1.5 zimy (G-K mam od końca 2007), nie mam dużych pęknięć. 1 czy 2 minimalne to wszystko co się wydarzyło, a przecież po położeniu najwięcej pęka.

b. Jeżeli miałoby pęknąć lustro, to co się stanie z łączeniem kamienia?

c. Co sądzicie o tym, żeby jednak nie słuchać i wciąć się w G-K na skosie? Faktycznie ugięcie może mieć miejsce pod wpływem śniegu i wiatru. W ruchy bocznie nie bardzo wierzę. Inna sprawa, że takie wcięcie osłabiłoby pokrycie skosu.[/url]

 

W kwestii ugięć dachu to podpytałbym jakiegoś konstruktora świerzo po studiach może coś jeszcze pamięta - ale generalnie zależy to od rodzaju konstrukcji dachu i tego na jakie obciążenia został przewidziany.

Bo jeżeli miałeś w projekcie krokwie 18x8 przy rozpiętości domu 10m i dach krokwiowo, jętkowy to jest realnym że dach będzie pracował i to bardzo.

Być może te 5cm to przesada, ale po co ryzykować ? może i rok, dwa, trzy nic się niestanie - a przyjdzie ostra zima, nawali śniegu i lustro strzeli, chyba że jest na tyle tanie dla Ciebie że to nie problem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii ugięć dachu to podpytałbym jakiegoś konstruktora świerzo po studiach może coś jeszcze pamięta - ale generalnie zależy to od rodzaju konstrukcji dachu i tego na jakie obciążenia został przewidziany.

Bo jeżeli miałeś w projekcie krokwie 18x8 przy rozpiętości domu 10m i dach krokwiowo, jętkowy to jest realnym że dach będzie pracował i to bardzo.

Być może te 5cm to przesada, ale po co ryzykować ? może i rok, dwa, trzy nic się niestanie - a przyjdzie ostra zima, nawali śniegu i lustro strzeli, chyba że jest na tyle tanie dla Ciebie że to nie problem ;)

Nie przesadzajmy - pisałem o szparze 5mm.

Świeżo upieczonego nie ma co pytać. Kiedyś była jednak na tym forum osoba, która wie znacznie więcej i pomagała jak mi dach się rozkraczał. Spróbuję ją jakoś odszukać.

Krokwie są 6x18, ale po poprawce dołożone są płatwie. Tuż nad jętkami. Skoro tynki nie popękały od frontu (w ścianie 3-warstwowej jest podpora płatwi) i przez te półtorej zimy G-K nie pęka, to nie wierzę w ugięcia nawet 5mm. Być może nastąpić to w przyszłości na skutek ewentualnych dalszych osiadań domu (w zasadzie już osiadł), spowodowanych roślinnością i nawodnieniem. Ile kosztuje takie lustro? Toż to kawałek szkła z natryskanym "sreberkiem" do tego wypiaskowane 2 kawałki. Obstawiam, że 300zł góra. Nawet gościa nie pytałem :D

Gorzej z kamieniem - on nie może strzelić. Póki co kamieniarz nie miał obiekcji. Jutro na budowie przyjedzie mi pokazać gdzie ciąć ścianę pod półkę, więc zapytam przy okazji.

 

Z operacji wstawiania opraw, montażu kamienia i lustra zrobię pewnie fotoreportaż :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Natomiast co do cen to niestety zbyt wygórowanych żądań miec nie mogę, bo z kasą robi się krucho, a zakupów przed nami jeszcze cała masa :-? :wink:

Dzięki za informacje :D

Zastanawiam sie nad Nivenem właśnie, tylko musiałby być troche inny - ja potrzebuję drzwi otwierac na środku, nie przy ścianie.

Może cos z firmy Ronal -znacie ją może?

Pozdrawiam :D

Z Ronala zakupiłam brodzik konglomeratowy, gdyż zdecydowanie nie chciałam akrylu :) Cenowo bardzo przystępny :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankai - zapytaj Andrzeja Wilhelmi, on ci doradzi. Znajdziesz go w ogłoszeniach drobnych "Dach w dobrych rękach"

 

Potwierdzam, gość często wie, co pisze. :wink:

 

NIe wiem, czy pamiętacie moje przeboje z dachem. Trochę pomógł, choć nie zastosowałem się w 100% do jego wskazówek. Jedna mi przypadłą do gustu - wywalić ekipę z budowy. No skończyło się tym, że sam skończyłem swój dach. Poza kilkoma szansami na spadek, całkiem nieźle mi wyszło, a najwazniejsze szczelnie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...