Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam Waszą Grupę Budujacą i przepraszam za spam ale....

 

"SOS!!!! 14 kwietnia b.r. w Wągrodnie /Piaseczno spalił się doszczętnie dach domu, naszych weterynarzy i sąsiadów. Przeprowadzając się pod Piaseczno nawet nie sądziliśmy, że spotkamy tu tak miłych i życzliwych ludzi, którzy wspaniale potrafią pomagać naszym czworonogom.Teraz sami potrzebują pomocy! Liczy się każda złotówka.

 

My wszyscy, którzy ich znamy prosimy o pomoc dla nich!"

 

http://pogorzelcy.sos.pl/

 

 

Wątek: http://forum.muratordom.pl/piaseczno-i-okolice,t2135-12540.htm

17 Kwiecień 2009 12:25 Temat postu: SOS!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie przesadzajmy - pisałem o szparze 5mm.

Świeżo upieczonego nie ma co pytać.

 

skoro nie przesadzajmy to może nie ma o co walczyć, dla spokoju ;)

 

a specjalnie napisałem o świeżym, bo ten z 20 letnim to już rutyniarz, a ten zaraz po studiach powinien jeszcze pamiętać co mówi teoria :)

 

NO to faktycznie masz niezłe zapałki, ja mam 20x8...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy - pisałem o szparze 5mm.

Świeżo upieczonego nie ma co pytać.

 

skoro nie przesadzajmy to może nie ma o co walczyć, dla spokoju ;)

 

a specjalnie napisałem o świeżym, bo ten z 20 letnim to już rutyniarz, a ten zaraz po studiach powinien jeszcze pamiętać co mówi teoria :)

 

NO to faktycznie masz niezłe zapałki, ja mam 20x8...

 

Żeby tylko 6.3 x 18. Wspominałem już nieraz jak był skopany.

W sumie to zadałem pytanie mając na myśli praktykę - przecież niejeden dom się widziało. W teoretyzowanie, to mi się nie chce bawić. To co mówi szklarz - o ugięciu jego dachu o 1cm, wynika ze specyfiki jego dachu. Ja osobiście nie widziałem u nikogo pęknięć takich o których opowiada. Słyszałem opowieści, że G-K popękał, ale wynikały raczej z mokrego drewna. Jeżeli G-K pękałyby po 1cm, to kto by je stosował? :o No a jeżeli już, to nie łączyłoby się ich w narożnikach, tylko zostawiało luz i maskowało jakimiś kształtkami sturopianowymi, listwami czy innym ustrojstwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie gdzie można pooglądać jakieś ciekawe zdjęcia wzorów sufitów z regipsu?

 

Bardzo ładne sufity ma G ale od pewnego czasu nie ma go na forum i zdjęcia powoli znikają z jego strony. Jedyno co zostało to http://forum.muratordom.pl/amber-nasz-dom,t42530-120.htm

Ja też robię podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie gdzie można pooglądać jakieś ciekawe zdjęcia wzorów sufitów z regipsu?

 

Bardzo ładne sufity ma G ale od pewnego czasu nie ma go na forum i zdjęcia powoli znikają z jego strony. Jedyno co zostało to http://forum.muratordom.pl/amber-nasz-dom,t42530-120.htm

Ja też robię podobne.

 

 

Dzięki za odpis:) Szukam właśnie jakiegoś fajnego pomysłu na salon. Powiem szczerze, że nie bardzo mam koncepcje co zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Was o poradę. Wtej chwili mam stan surowy zamknięty jeszcze bez ogrodzenia. Zastanawiam się nad wykonaniem bruku lecz troszkę boję się, że może troszkę zbyt wcześnie. Obawiam się, że przy kolejnych pracach zostanie on zniszczony. Jakie macie zdanie na ten temat.

Bruk miałby wykonywać p. Andrzej Pałaszewski (firma MASTER BRUK z Wrocławia) znacie tą firmę?

 

Ps. Jeśli ktoś potrzebuje elektryka to śmiało mogę polecić p. Mieczysława Kocota... Naprawdę super fachowiec. Namiary na priva.

Jeszcze raz dziękuję za namiary na p. Kocota osobom, które mi go poleciły:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Was o poradę. Wtej chwili mam stan surowy zamknięty jeszcze bez ogrodzenia. Zastanawiam się nad wykonaniem bruku lecz troszkę boję się, że może troszkę zbyt wcześnie.

 

wg mnie za wcześnie, bo

1. przed tobą robienie elewacji, brudna robota, możesz go zasypać piachem i może ci go nie zachlapią

2. jesteś przed robieniem wylewek .. hmmm gdzieś ci będą musieli zładować fure piachu do posadzek i pewnie którąś paletę cementu

3. tereny zielone - przejedzie się po nim pewnie kilka ciężarówek, po kilkanaście, kilkadziesiąt ton ziemi + koparkowy

 

jeżeli żadne z powyższych nie będzie się stykało z twoim brukiem możesz robić śmiało, w innym wypadku bym poczekała , bo brukarze za free niestety nie będą chciali chyba przyjść naprawiać.

 

PS. a tak na marginesie z czego robisz bruk i po ile teraz te roboty stoją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Was o poradę. Wtej chwili mam stan surowy zamknięty jeszcze bez ogrodzenia. Zastanawiam się nad wykonaniem bruku lecz troszkę boję się, że może troszkę zbyt wcześnie.

 

wg mnie za wcześnie, bo

1. przed tobą robienie elewacji, brudna robota, możesz go zasypać piachem i może ci go nie zachlapią

2. jesteś przed robieniem wylewek .. hmmm gdzieś ci będą musieli zładować fure piachu do posadzek i pewnie którąś paletę cementu

3. tereny zielone - przejedzie się po nim pewnie kilka ciężarówek, po kilkanaście, kilkadziesiąt ton ziemi + koparkowy

 

jeżeli żadne z powyższych nie będzie się stykało z twoim brukiem możesz robić śmiało, w innym wypadku bym poczekała , bo brukarze za free niestety nie będą chciali chyba przyjść naprawiać.

 

PS. a tak na marginesie z czego robisz bruk i po ile teraz te roboty stoją

 

Potwierdzam,

... wysyp sobie kliniec i tak zostaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Was o poradę. Wtej chwili mam stan surowy zamknięty jeszcze bez ogrodzenia. Zastanawiam się nad wykonaniem bruku lecz troszkę boję się, że może troszkę zbyt wcześnie.

 

wg mnie za wcześnie, bo

1. przed tobą robienie elewacji, brudna robota, możesz go zasypać piachem i może ci go nie zachlapią

2. jesteś przed robieniem wylewek .. hmmm gdzieś ci będą musieli zładować fure piachu do posadzek i pewnie którąś paletę cementu

3. tereny zielone - przejedzie się po nim pewnie kilka ciężarówek, po kilkanaście, kilkadziesiąt ton ziemi + koparkowy

 

jeżeli żadne z powyższych nie będzie się stykało z twoim brukiem możesz robić śmiało, w innym wypadku bym poczekała , bo brukarze za free niestety nie będą chciali chyba przyjść naprawiać.

 

PS. a tak na marginesie z czego robisz bruk i po ile teraz te roboty stoją

 

 

No też tak myślę... wIęc czekam:)

Zastanawiałem się nad kostką granitową lecz troszkę dużo wynosi 9ok 80 zł za m2 robocizny). Jeżeli chodzi o kostkę betonową ok 45 zł m2 robota.

Dostałem wycenę na kostkę betonową libet (kolor jesienny liść) + robota i pozostały materiał niezbędny do wykonania bruku (kliniec, piach, cement) na 135zł za m2. Raczej średnia cena ale myślę, że gościu jest w miarę oki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o kostkę betonową ok 45 zł m2 robota.

Dostałem wycenę na kostkę betonową libet (kolor jesienny liść) + robota i pozostały materiał niezbędny do wykonania bruku (kliniec, piach, cement) na 135zł za m2. Raczej średnia cena ale myślę, że gościu jest w miarę oki:)

Ja płaciłem dużo mniej za betonową. Nie było żadnego klińca i choć dziwiłem się, czemu gości tak robi (jakieś 7cm mieszanki piachu z cementem), to nie mogę narzekać - póki co idealnie. Gość już od 20 lat układa i jest chwalony. A może to tylko kwestia podłoża... Stwierdził, że teren jest już tak ubity, że nie ma sensu bawić się w wybieranie ziemi.

Zapytaj się Natalii ile zawołał u niej za prawdziwy bruk. Ma chyba w maju robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradźcie mi proszę, gdzie najlepiej udać się po okna? Na jaki rabat przy zakupie okien za kwotę około 25tys mogę liczyć?

Wczoraj oglądałam okna Oknoplast i w sumie szału nie było. Ceny w moim odczuciu nie były zbyt niskie, a rabat na poziomie 3%.

 

pozdrawiam

 

 

Myślę, że jesteś wstanie wyrwać od nich 10 %.

 

Ja dostałem takie rabaty:

- 5% za gotówkę

- 5% rabat od producenta (zimowy-opcjonalny)

- i o ile się nie myle to jeszcze 5% od biura.

 

Dodatkowo na każdy profil jest upust producenta (sprawdź dokładnie ile on wynosi, bo czasami biura sprzedaży mówią, że to od nich a jest to g...o prawda).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi Cal zewnętrzne wypaczyły się w zimie i jestem w trakcie załatwiania reklamacji (jak dalej będą się z tym tak guzdrać to im taką antyreklamę strzelę na forach, że się zdziwią i wyślę linki do ich kierownika marketingu, żeby porozmawiał z serwisantami) :evil:

 

Email do kierownika serwisu do wiadomości działu marketingu dał efekt tzn. serwisanci byli już wczoraj (a nie za 2 miesiące).

 

Okazało się, że skrzydło drzwi trochę się wyprostowało i po regulacji szczeliny na dole i górze mają 2-3 mm i już przez nie nie wieje wiatr, bo uszczelka działa do 5 mm.

Gwarancja przedłużona o kolejny rok, więc jesli wygną się znów zimą mam się do nich zgłosić (podobno drzwi "pracują" przez pierwszy sezon i później powinno być już ok).

 

Ościeżnica ma odchyłki po 2 mm od pionu i poziomu i nie ma kąta 90 stopni na górze, więc jest źle zamontowana i tu kamyczek do ogródka Brzezbud-u (montazyści Budusa) więc ich nie polecam :evil:

Ponadto dowiedziałem się, że szczeliny po 2-3 mm są przy drzwiach drewnianych dopuszczalne, bo drewno pracuje i zwykle takie występują, więc warto wzieść to pod uwagę przy wyborze drzwi :-?

 

 

Przy drzwiach zewnętrznych przede wszystkim musimy pamiętać, iż mają prawo pracować w płaszczyźnie skrzydła (zgodnie z Polską Normą - której nie wymyśliły dzieci a doświadczeni inżynierowie). Odbieganie od płaszczyzn jest nieuniknione, gdyż duże różnice temperatur oraz wilgotności powietrza różne po obu stronach drzwi powodują rozszerzanie lub kurczenie się porów, słoi drewna. Drzwi Cal są jako nieliczne na rynku mogą być wyposażone w profile wzmacniające z aluminium które eliminują w 100% efekt opisany powyżej... Niestety za taką pewność musimy dopłacić ok. 1200 zł. Dodatkowo drzwi będą miały zamek listwowy kl.C i całe uzyskują kl.B potwierdzoną pisemnym certyfikatem. Na drzwiach zewnętrznych nie powinniśmy oszczędzać, kwota 5000-6000 za drzwi z dębu w kl.B i wzmocnionymi ramiakami to dobra oferta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy drzwiach zewnętrznych przede wszystkim musimy pamiętać, iż mają prawo pracować w płaszczyźnie skrzydła (zgodnie z Polską Normą - której nie wymyśliły dzieci a doświadczeni inżynierowie). Odbieganie od płaszczyzn jest nieuniknione, gdyż duże różnice temperatur oraz wilgotności powietrza różne po obu stronach drzwi powodują rozszerzanie lub kurczenie się porów, słoi drewna.

Początek neutralny

 

Drzwi Cal są jako nieliczne na rynku mogą być wyposażone w profile wzmacniające z aluminium które eliminują w 100% efekt opisany powyżej... Niestety za taką pewność musimy dopłacić ok. 1200 zł.

Zaczyna pachnieć reklamą, choć informacja o dopłacie i za co jest - ma znamiona rady, które zawsze się przydają.

 

Dodatkowo drzwi będą miały zamek listwowy kl.C i całe uzyskują kl.B potwierdzoną pisemnym certyfikatem. Na drzwiach zewnętrznych nie powinniśmy oszczędzać, kwota 5000-6000 za drzwi z dębu w kl.B i wzmocnionymi ramiakami to dobra oferta.

Ten argument do mnie trafia najmocniej. Też nie lubię, jak kliencie chcą oszczędzać na tym co ja sprzedaję. Żeby nie było wątpliwości - nie sprzedaję drzwi :wink: Ba - nawet ich nie produkuję. Co więcej - daleko mi do budowlanki w ogóle.

 

Polecam wszystkim drzwi Cal oraz inne z podobnym rozwiązaniem technologicznym. Na tę technologię nie było i pewnie nie będzie żadnych reklamacji.

Smród reklamy mnie zemdlił, a mogło być tak fajnie. Można było podać informacje, argumenty bez fanfaronady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najkorzystniejszą ofertę na drzwi CAL'a mają w LAKBUDZIE na Brucknera w budynku Mebli Polonia. Pozdrawiam forumowiczów.

Jakaż bezinteresowna informacja od ... "kierownika salonu" (informacja z profilu), którego stroną jest www jest "htt p://ww w.la kbud.p l" (informacja z profilu)

Brak identyfikacji z firmą? "Mają" a nie "mamy"? :roll: Jakoś wolę jeżeli już ktoś się chce reklamować, jeżeli robi to wprost: "zaprasza do naszego salonu - udzielimy grupie rabatu XX %".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...