Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

BK: co do pelet to piec cichewicza pokazany na targach jest faktycznie przeogromny. widziałem na pelety dużo zgrabniejsze piece. Osobiście wole mieć ciut większą kotłownię i płacić kilka razy mniej za co i cwu, jednakże sama kotłownia (jak to brzmi nie musi być olbrzymia), co innego skład opału - to inny problem! u mnie gaz sieciowy odpada a na gaz z butli lub olej po prostu szkoda mi kasy. ostatecznie pozostaje ekogroszek jako paliwo wygodne i ekokominek ( :wink: ) jako dopalacz dla zmarzluchów... te wiązary to najdroższe rozwiązanie, nie wiem ile macie w projekcie m3 więżby ale moja ma ok. 10m3 (prawie 300m2 połaci) + robocizna (cieśla i dekarz - dach na gotowo z rynnami) za ok. 15 tys. !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie gaz sieciowy odpada a na gaz z butli lub olej po prostu szkoda mi kasy. ostatecznie pozostaje ekogroszek jako paliwo wygodne i ekokominek ( :wink: ) jako dopalacz dla zmarzluchów... te wiązary to najdroższe rozwiązanie, nie wiem ile macie w projekcie m3 więżby ale moja ma ok. 10m3 (prawie 300m2 połaci) + robocizna (cieśla i dekarz - dach na gotowo z rynnami) za ok. 15 tys. !!!

 

A strop masz w tej cenie też? Czy masz strop wylewany/teriwa? Bo w cenie wiązarów mam też strop i robociznę, ale nie połozenie dachówek i rynien.

Bo jeśli 15 tys za dach+ dachówki za np. 20 tys, razem 35 tys plus strop powiedzmy 10 to wychodzi na to samo, a nie masz stresu że drewno będzie źle zaimpregnowane, ze szkodnikami, rozkradzione na budowie, niewysuszone, złej jakości etc.

Ja liczę więźbę za 22 tys (liczę na upusty) plus 15 tys dachówki plus max 8 tys za położenie dachówek i rynien, zresztą nie znam jeszcze dobrze tych cen. Chciałaby zamknąć dach za max 45 tys. Być może jak sobie dobrze przeanalizuję ceny, to wybiorę tradycyjne rozwiązanie (i uśmiechnę się o namiary na dekarzy :D ), ale podoba mi się ta technologia. Więźbę przywożą i stawiają w ciągu dwóch-trzech dni. Poddasze mam nieużytkowe, dach będzie też ok. 300 m. Masz jakiś projekt typowy, czy robiłeś indywidualny? Ja kupiłam D08 z Muratora.

 

co do gazu - analizowałam ceny, wyszło mi że przy dogrzewaniu kominkiem i solarami koszt gazu z butli byłby na poziomie 2000 za rok. Plus ok. 1000 zł drewno do kominka. Chyba porównywalnie z ceną za gaz sieciowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry :-)

 

gagat - witamy, witamy :-)

 

Smok - poszło....ale najpierw się naszukałam Twego adresu :wink: ...ale znalazłam :lol: i przy okazji zmobilizowało mnie to do stworzenia listy forumowiczów wrocławskich i okołowrocławskich łacznie z telefonami i adresami mailowymi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jaki ładny barek. Moze cos mocniejszego faktycznie postawiłoby mnie na nogi :wink:

 

Co do dachu to spotkałam sie ostatnio z bardzo ciekawymi poglądami roznych dekarzy. Za robocizne chcieli praktycznie tyle samo, ale pierwszy szacował ze postawimy dach za 40 tys (bez dokładnych obliczen, ale tak na oko szacowal), drugi zas, rowniez bez obliczen :lol: przekonywał ze 40 tys to mało, i jesli nam sie by udało to on chce to zobaczyc... Ze 50 to minimum :evil: Bardzo mnie to zaintrygowało...

Bede miała kilka najblizszych tygodni na zorientowanie sie w cenach (dokładnych) i zrobienie rozeznania.

 

I tu mam pytania do lepiej zorientowanych:

okna dachowe - jakie kupowaliscie lub planujecie kupic i za ile. Z tego co sie zorientowałam velux odpada bo ma wszedzie jakaś chorą wentylację.

 

 

Folie - to jest dla mnie kolejna zagadka. Wiem ze roznia sie przepuszczalnoscia, ale nie wiem czy pojme te niuanse. Natomiast zauwazyłam ze Euronit ma w ofercie folie, tanią chyba. Wiecie cos o niej? Jakich folii uzywaliscie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jaki ładny barek. Moze cos mocniejszego faktycznie postawiłoby mnie na nogi :wink:

 

Polceam koniaczek - o tej porze będzie idealny :wink:

 

Co do dachu to spotkałam sie ostatnio z bardzo ciekawymi poglądami roznych dekarzy. Za robocizne chcieli praktycznie tyle samo, ale pierwszy szacował ze postawimy dach za 40 tys (bez dokładnych obliczen, ale tak na oko szacowal), drugi zas, rowniez bez obliczen :lol: przekonywał ze 40 tys to mało, i jesli nam sie by udało to on chce to zobaczyc... Ze 50 to minimum :evil:

 

okna dachowe - jakie kupowaliscie lub planujecie kupic i za ile. Z tego co sie zorientowałam velux odpada bo ma wszedzie jakaś chorą wentylację.

 

 

Aka, widziałam reklamy Veluksów - mają takie duże okna połaciowe, któe otwieraja się jak balkony, poza tym są łatwiejsze do mycia niż te tańsze.

 

Jak wykonawcy podawali ceny bez kosztorysu?

Ja liczę za swój dach, wstępnie oczywiście, 45 (300 m), to znaczy tyle na to przeznaczam i muszę się w tym zmieścić. Zobaczymy. Dajesz dachówkę ceramiczną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aka - dach jaki mam widziałaś ;-) nie pamietam jak to była powierzchnia ale zapłaciliśmy za to coś ok. 33.000 PLN - konstrukcja, dachówka BRAAS, robocizna.

okna - mam FAKRO - na razie nie uzytkujemy poddasza więc tak naprawdę trudno mi powiedziec jak się praktycznie sprawują :-(

folia - mamy na razie tą jedną pod dachówką, ...oczywiście też nie pamietam czy to jest paroprzepuszczalna czy ta druga :oops: .....może odezwie się ktoś kto będzie sie na tym bardziej znał :wink: bo ja widzę że jak jakis temat zamykam to jakoś dziwnie odchodzi on w zapomnienie :wink: ...prawie jak 3 x Z w czasie egzaminów na studiach :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK - koniaczek?? niech będzie ;-) nie gustuję co prawda w takich trunkach, ale przy takiej pogodzie to już wszystko jedno :lol:

 

Koniaczki lubię, ale w barze zawsze coś znajdziesz - może whisky?

A jak znajdujesz profesjonalną obsługę w barze - bardzo dynamiczna, prawda? :D

A ja jutro dostaje projekcik! i umawiam się z architektem i dzwonię po hurtowniach! :D

Czy wszyscy na początku budowy byliście w takim stanie euforii?

Zaczynam myśleć o projekcie ogrodu - nie wiem czy nie za wcześnie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ryniu - gdzieżeś bywał jak było spotkanie :evil: ...nawet się nie odezwaleś :cry:

:oops: Bywam tu teraz rzadko i nieregularnie. Sami wiecie, że jak się na bieżąco nie uczestniczy w życiu grupy to później trudno w nie wskoczyć. Przekopanie się przez wszystkie posty od ostatniej wizyty jest często trudne bo tyle ich jest. Jak wszedłem na stronę grupy wrocławskiej to już było po spotkaniu. A teraz mnie przypiliło bo jutro wchodzi instalator a ja chciałem na forum skonsultować sprawę instalacji właśnie.

 

Ale duchem jestem cały czas z Wami! Jak kiedyś będą pytać z redakcji o liczebność grupy to proszę mnie jak najbardziej uwzględniać w statystykach! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK - koniaczek pewnie by mi pomógł ale niestety alkoholu nie moge :-?

 

Ivonecsa - no, masz ładny dach za ładną cene! :D Swoja droga poczytałam watki o oknach połaciowych i nie wygląda to zbyt wesoło...Swoja drogą może zamist czterech damy 2... Trzeba to przemyślec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ryniu - gdzieżeś bywał jak było spotkanie :evil: ...nawet się nie odezwaleś :cry:

:oops: Bywam tu teraz rzadko i nieregularnie. Sami wiecie, że jak się na bieżąco nie uczestniczy w życiu grupy to później trudno w nie wskoczyć. Przekopanie się przez wszystkie posty od ostatniej wizyty jest często trudne bo tyle ich jest. Jak wszedłem na stronę grupy wrocławskiej to już było po spotkaniu. A teraz mnie przypiliło bo jutro wchodzi instalator a ja chciałem na forum skonsultować sprawę instalacji właśnie.

 

Ale duchem jestem cały czas z Wami! Jak kiedyś będą pytać z redakcji o liczebność grupy to proszę mnie jak najbardziej uwzględniać w statystykach! :)

no to szkoda że Ciebie nie było :-( ..przy następnych spotkaniach...a mam nadzieję że takowe będą ;-) wyślę info na priva :-)

(teraz chyba tez wysyłałam....a może nie wysłałam....cholerka chyba mam sklerozę :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK - koniaczek?? niech będzie ;-) nie gustuję co prawda w takich trunkach, ale przy takiej pogodzie to już wszystko jedno :lol:

 

Koniaczki lubię, ale w barze zawsze coś znajdziesz - może whisky?

A jak znajdujesz profesjonalną obsługę w barze - bardzo dynamiczna, prawda? :D

A ja jutro dostaje projekcik! i umawiam się z architektem i dzwonię po hurtowniach! :D

Czy wszyscy na początku budowy byliście w takim stanie euforii?

Zaczynam myśleć o projekcie ogrodu - nie wiem czy nie za wcześnie ...

nawet baaaaaaaaaaaardzo dynamiczna ;-) :lol: poprosze jakiegoś fajnego drinka :-)

 

ciesze sie ze się tak radujesz.....tak jak piszesz chyba wszyscy tak na początku mają :wink: ...a z tym ogrodem to nie jest wcale głupi pomysł - po wszystkich "grubych" pracach możesz coś już tam powolutku sadzić....i przynajmniej wtedy można mieć wokół troche zieloności na poczatku jak się wprowadzisz...a nie tak jak u mnie...pustynia piaskowa:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...