Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam

mam pytanko dosyć nietypowe...

 

szukam składu budowlanego/sklepu z kafelkami gdzie mógłbym kupić kafelki Opoczno a fakturę wziąć na zupełnie coś innego

 

gdzie się pytałem to ludzie się krygują. albo nie przeskoczą systemu komputerowego, albo boją się kontroli etc.

zależy mi na tym

jakby ktoś mógłby mi coś podpowiedzieć to proszę na priv. będę wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja spółdzielnia wymyśliła sobie wymianę wodomierzy ( na koszt lokatorów)
U mnie w zeszłym roku też była ogólna wymiana wodomierzy, ale to spółdzielnia pokrywała koszty akcji.

 

No i jak u Ciebie jeden kafelek musiał zostać zbity. Ale co nas zdziwiło, pan który to robił miał bardzo duże opory, aby zbić ten kafelek. Nie było wyjścia więc poszedł i teraz dziura czeka kilka ładnych miesięcy na zaklejenie innym "podobnym" kafelekiem :D

 

Może wstaw tam jakiś dekor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradźcie mi proszę, gdzie najlepiej udać się po okna? Na jaki rabat przy zakupie okien za kwotę około 25tys mogę liczyć?

Wczoraj oglądałam okna Oknoplast i w sumie szału nie było. Ceny w moim odczuciu nie były zbyt niskie, a rabat na poziomie 3%.

 

pozdrawiam

 

 

Myślę, że jesteś wstanie wyrwać od nich 10 %.

 

Ja dostałem takie rabaty:

- 5% za gotówkę

- 5% rabat od producenta (zimowy-opcjonalny)

- i o ile się nie myle to jeszcze 5% od biura.

 

Dodatkowo na każdy profil jest upust producenta (sprawdź dokładnie ile on wynosi, bo czasami biura sprzedaży mówią, że to od nich a jest to g...o prawda).

 

Kryzys czy liczą od innego cennika? W tamtym roku dostałem od cen cennikowych 34% upustu plus 5% przy wpłacie całej kwoty z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradźcie mi proszę, gdzie najlepiej udać się po okna? Na jaki rabat przy zakupie okien za kwotę około 25tys mogę liczyć?

Wczoraj oglądałam okna Oknoplast i w sumie szału nie było. Ceny w moim odczuciu nie były zbyt niskie, a rabat na poziomie 3%.

 

pozdrawiam

 

 

Myślę, że jesteś wstanie wyrwać od nich 10 %.

 

Ja dostałem takie rabaty:

- 5% za gotówkę

- 5% rabat od producenta (zimowy-opcjonalny)

- i o ile się nie myle to jeszcze 5% od biura.

 

Dodatkowo na każdy profil jest upust producenta (sprawdź dokładnie ile on wynosi, bo czasami biura sprzedaży mówią, że to od nich a jest to g...o prawda).

 

Kryzys czy liczą od innego cennika? W tamtym roku dostałem od cen cennikowych 34% upustu plus 5% przy wpłacie całej kwoty z góry.

Albo to jest firma "Oknoplast", a nie "Oknoplast Kraków". Ta popularna to ta druga, też pamiętam był spory rabat jak zamawialiśmy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez Oknoplast dawał ten nieby wielki rabat (ponad 30%) ale to był tylko pic na wode, bo cena końcowa była i tak jak bez rabatu. Zresztą handlowiec sam się przyznał, że to tylko taki chwyt marketingowy. W efekcie końcowym w przypadku moich okien Oknoplast był o 10 tyś droższy od Jezierskiego. Serio. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez Oknoplast dawał ten nieby wielki rabat (ponad 30%) ale to był tylko pic na wode, bo cena końcowa była i tak jak bez rabatu. Zresztą handlowiec sam się przyznał, że to tylko taki chwyt marketingowy. W efekcie końcowym w przypadku moich okien Oknoplast był o 10 tyś droższy od Jezierskiego. Serio. :wink:

Heh, znam firmę która w magiczny sposób daje 18% rabatu! Robiąc wycenę biorą cenę brutto, od tego dają klientowi 18% super mega hiper rabatu specjalnie dla niego (czyli wychodzi cena netto), i na koniec dodają 7% vatu bo usługa z montażem. Niezłe, co? Jawne nabijanie ludzi w balona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może ma drzwi przesuwne w domu? Jak wam się sprawdzają? Jaki jest koszt takich drzwi z montażem?

Planujemy takie dać między wiatrołapem a salonem i na wiosnę/lato mieć przesunięte na ścianę (nie będą chować się w ścianę), żeby nie wadziły i nie otwierać kolejnych drzwi przy wejściu/wyjściu. Moi znajomi mają cały czas latem otwarte tradycyjne drzwi z salonu do wiatrołapu i trochę im wadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez Oknoplast dawał ten nieby wielki rabat (ponad 30%) ale to był tylko pic na wode, bo cena końcowa była i tak jak bez rabatu. Zresztą handlowiec sam się przyznał, że to tylko taki chwyt marketingowy. W efekcie końcowym w przypadku moich okien Oknoplast był o 10 tyś droższy od Jezierskiego. Serio. :wink:

 

Nie tak łatwo nabrać mnie na cyferki, od lat siedzę w statystyce, analizach i innych takich :) Punkty procentowe dałem dla porównania, konkurencje porównywałem po cenach końcowych. Krakowski oknoplast był dla mnie najkorzystniejszy i jako jeden z nielicznych miał okna w duokolorze.

 

apropo wydatków - rozmawiałem z jednym z naszych przedstawicieli handlowych, pojechał do jednego z francuskich marketów pogadać i zrobić zamówienie. Po jakimś czasie padła mu bateria w lapku, podłączył zasilacz i wraz z pracownikiem skończył przegląd półek i zamówienie. Na końcówce nawinął się prezes firmy i z lekkim grymasem łamaną polszczyzną - "dlaczego mi pan prąd kradnie?" :)

 

Tak więc Panie i Panowie, szanujmy każdy grosz :) 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jesteś wstanie wyrwać od nich 10 %.

 

Ja dostałem takie rabaty:

- 5% za gotówkę

- 5% rabat od producenta (zimowy-opcjonalny)

- i o ile się nie myle to jeszcze 5% od biura.

 

Dodatkowo na każdy profil jest upust producenta (sprawdź dokładnie ile on wynosi, bo czasami biura sprzedaży mówią, że to od nich a jest to g...o prawda).

 

Kryzys czy liczą od innego cennika? W tamtym roku dostałem od cen cennikowych 34% upustu plus 5% przy wpłacie całej kwoty z góry.

Albo to jest firma "Oknoplast", a nie "Oknoplast Kraków". Ta popularna to ta druga, też pamiętam był spory rabat jak zamawialiśmy :-)

 

 

To jest zwykły chwyt marketingowy:) Już na początek mówi, że jest 22% rabatu;). Czasami ludzie tak zachłysną się tym rabatem, że podpisują umową i uciekaja aby sprzedawca sie nie rozmyślił.

Prawdziwe rabaty to te o których pisałem powyżej.

Gdy ja kupowałem okna dostałem "rabat" od producenta 22% na profil platinium (na inne profile były jeszcze wyższe) + dodatkowe rabaty o których mowa powyżej. W sumie wyszło 37% (jak to ładnie brzmi:) ale uważajcie na takie chwyty :)

Inni zas sprzedawcy również w oknoplaście próbowali to sprzedać tak:

Jak się Pan zdecyduje teraz to dam Panu rabat producenta w wysokości 15 % + rabat od biura jakiego mało komu dajemy 7%, Ale niech Pan nikomu nie mówi...hehehe Ładne bzdety,co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam "starą" grupę wrocławską :)

 

zabieram się za kapitalny remont i rozbudowę poniemieckiego domu.

Bede wdzieczny za polecenie kierownika budowy, który bedzie nie tylko prowadził proces podczas remontu/budowy (w rzeczywistości, nie na papierze), ale też chciałbym z nim skonsultować się przed rozpoczęciem prac. Teraz jestem na wczesnym etapie papierologii, ale chce z nim zaplanować poszczegolne etapy prac. Bo zanim dostanę pozwolenie na budowę mogę już ruszyć z pracami remontowymi, demontażem pewnych elementów. Najlepiej żeby miał doświadczenie z takimi "zabytkami" :)

Oglólnie rzecz ujmując - zależy mi na człowieku, który będzie doradcą, a nie tylko kimś kogo "wynajmuję" za określone pieniądze. Mam nadzieję, że tacy są...

Przepraszam jeśli temat już się pojawił, ale albo ja nie potrafię korzystać z wyszukiwarki na forum, albo ta wyszukiwarka jest do... bani :-?

 

Pozdrawiam,

Jaszczur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam "starą" grupę wrocławską :)

 

zabieram się za kapitalny remont i rozbudowę poniemieckiego domu.

Bede wdzieczny za polecenie kierownika budowy, który bedzie nie tylko prowadził proces podczas remontu/budowy (w rzeczywistości, nie na papierze), ale też chciałbym z nim skonsultować się przed rozpoczęciem prac. Teraz jestem na wczesnym etapie papierologii, ale chce z nim zaplanować poszczegolne etapy prac. Bo zanim dostanę pozwolenie na budowę mogę już ruszyć z pracami remontowymi, demontażem pewnych elementów. Najlepiej żeby miał doświadczenie z takimi "zabytkami" :)

Oglólnie rzecz ujmując - zależy mi na człowieku, który będzie doradcą, a nie tylko kimś kogo "wynajmuję" za określone pieniądze. Mam nadzieję, że tacy są...

Przepraszam jeśli temat już się pojawił, ale albo ja nie potrafię korzystać z wyszukiwarki na forum, albo ta wyszukiwarka jest do... bani :-?

Pozdrawiam,

Jaszczur

 

 

nie wiem, czy tego próbowałeś, ale wpisz sobie w gogle:

site:forum.muratordom.pl "x"

gdzie zamiast znaku x wpisujesz interesujące Cię hasło, np. podłoga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...