Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam pytanie,

Czy przed otrzymaniem pozwolenia na budowę możemy : zdjąć humus i wyznaczyć zarys domu , może ktoś wie??? :o :o

 

To zależy jak podejdzie do tego geodeta - nasz chciał widzieć pozwolenie. Ale próbować możesz - prawdopodobieństwo tego, że ktoś Was przyłapie na samowoli jest mniejsze niż 6 w totka.

 

Pozdrav

 

Trabi - Nie będziemy ryzykować :) nie znam sąsiadów, a denerwować się nie mam zamiaru, więc poczekamy :), to chyba najlepsze wyjście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam pytanie,

Czy przed otrzymaniem pozwolenia na budowę możemy : zdjąć humus i wyznaczyć zarys domu , może ktoś wie??? :o :o

 

To zależy jak podejdzie do tego geodeta - nasz chciał widzieć pozwolenie. Ale próbować możesz - prawdopodobieństwo tego, że ktoś Was przyłapie na samowoli jest mniejsze niż 6 w totka.

 

Pozdrav

 

Trabi - Nie będziemy ryzykować :) nie znam sąsiadów, a denerwować się nie mam zamiaru, więc poczekamy :), to chyba najlepsze wyjście :)

 

I racja - zaoszczędzasz 1,5 h pracy geodetów i 2-3 godziny pracy koparkowego.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I racja - zaoszczędzasz 1,5 h pracy geodetów i 2-3 godziny pracy koparkowego.

 

Tyle, że będę musiała geodetę wołać dwa razy, więc nie zaoszczędzę :)

Teraz musi przyjechać, żeby wytyczyć rogi działki ( zaorane przez traktor), a później żeby wytyczyć dom :(

 

A czemu koparkowego? Zebrałby humus jeden raz, tyle że wcześniej :wink: .

A masz może namiary w Gminie Żurawina na koparkę ( zdjęcie humusu) i hydraulika, bo rozumiem, że te rury w fundamentach, to ktoś taki musi nam powiedzieć, czy dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I racja - zaoszczędzasz 1,5 h pracy geodetów i 2-3 godziny pracy koparkowego.

 

Tyle, że będę musiała geodetę wołać dwa razy, więc nie zaoszczędzę :)

Teraz musi przyjechać, żeby wytyczyć rogi działki ( zaorane przez traktor), a później żeby wytyczyć dom :(

 

A czemu koparkowego? Zebrałby humus jeden raz, tyle że wcześniej :wink: .

A masz może namiary w Gminie Żurawina na koparkę ( zdjęcie humusu) i hydraulika, bo rozumiem, że te rury w fundamentach, to ktoś taki musi nam powiedzieć, czy dobrze?

 

Źle się wyraziłem... nie zaoszczędzisz ale przyspieszysz. To żadne przyspieszenie.

 

Namiary na koparkowych poszły na PW

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie kogoś kumatego od elewacji zewnętrznej? Jeśłi tak to proszę o namiary.

Jeśli ktoś potrzebuje tynkarzy (gips) to prześlę na priv.

 

Witam,

 

Ja także mam prośbę o podanie/przesłanie namiarów na ekipę od ocieplenia i elewacji zewnętrznej.

 

Z tego co pamiętam u kilku Osób na forum robiły ekipy z Mega 1000 - czy możecie podać nr tel. do konkretnego wykonawcy (żeby nie trafić na minę ;) ).

 

Pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Czy ma ktoś wkład kominkowy z firmy kratki.pl??

 

Jest to jakaś tania alternatywa dla wszystkich tych wkładów oferowanych na rynku.

Ja wybrałem sobie jakiś czas temu wkład Dovre 2180 ale to koszt około 4,5kzł na co mnie obecnie nie stać. A na kratki.pl za jakieś 2,5k można mieć wkład, doprowadzenie powietrza z zewnątrz i widzę jeszcze jakiś patent na zrzut popiołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

ponawiam prośbę o namiary na geodetę. I ewentualnie na firmę która robi audyty energetyczne.

 

P.S.

jakie kwoty płaciliście geodecie za odbiór budynku i jakie są stawki za certyfikat energetyczny?

 

Geodeta 750, certyfikat 600.

Obaj działaja w okolicy Jelcza, więc niestety Tobie tego nie zrobią, ale masz punkt odniesienia ws cen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

ponawiam prośbę o namiary na geodetę. I ewentualnie na firmę która robi audyty energetyczne.

 

P.S.

jakie kwoty płaciliście geodecie za odbiór budynku i jakie są stawki za certyfikat energetyczny?

 

Geodeta 750, certyfikat 600.

Obaj działaja w okolicy Jelcza, więc niestety Tobie tego nie zrobią, ale masz punkt odniesienia ws cen.

 

jak ładnie poproszę to zrobią :D

buduję się w Chrząstawie także do Jelcza to rzut beretem

 

poproszę o namiary

z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

ponawiam prośbę o namiary na geodetę. I ewentualnie na firmę która robi audyty energetyczne.

 

P.S.

jakie kwoty płaciliście geodecie za odbiór budynku i jakie są stawki za certyfikat energetyczny?

 

Geodeta 750, certyfikat 600.

Obaj działaja w okolicy Jelcza, więc niestety Tobie tego nie zrobią, ale masz punkt odniesienia ws cen.

Poproszę namiary, bo to też mnie za chwilę czeka, więc namaiary się przydadzą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...