Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Potrzebuję takie "coś", aby przy zasypywaniu ścian piwnicy było 30 cm szer. żwiru a reszta ziemi. Odległość ściany piwnicy od brzegu wykopu to jakieś 1 m. Może macie pomysł co zrobić, żeby nie wsypywać 1 m żwiru tylko jakoś to oddzielić 30/70 ??

 

Moi Panowie Budowlańcy zaproponowali tylne płyty od mebli (dykta) lub płachty blachy. Ta dykta od mebli zostałaby w ziemi i sobie zgniła, a blachę to albo zostawią w ziemi albo kupimy im mniej i jak będą powoli wsypywać żwir/ziemię to również będą powoli wyciągać blache i podłożą do następnego podsypywania.

 

Co Wy na to ? Mieliście taki problem ?

Macie może namiary gdzie nabyć takie dykty ? To chyba mniejszy koszt niż blacha ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem wycenę ocieplenia poddasza 100zł/m2 w cenie wszystko, folie, stelaże, wełna płyty g-k, robocizna.

Wydawało mi się że to dużo, ale z kolei 2 ekipa wyceniła to na 65 zł robocizna + materiały, czyli chyba porównywalnie.

Jak to u Was wygląda?

 

zależny jaka wełna i jakiej grubości, jedną 10cm kupisz pewnie za 8-9zł/m2, a inną za 20zł/m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

a ja mam pytanie o posadzki, dostałam wycenę

48zł/m2 dół domu, bo tam idzie grubszy styropian i 40zł/m2 za górę domu i trochę mnie zaszokowała ta cena :( Czy to normalna cena?

Jak tak się wstępnie orientowałam to sama robocizna chodzi tak po 10-12zł za m2, to aż tyle za materiał ??? bo to wszystko pod ogrzewanie podłogowe ma być robione.

A może lepiej z gościem dogadać się tylko na robociznę a materiał samemu kupować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wianek - dobra cena to 50 zł / m2 za robociznę, choć niedawno ktoś pisał na forum na ten temat, że miał wyceny 38 - 45 zł / m2 - przeszukaj kilka stron wstecz to pewnie znajdziesz :wink:

 

Evora - poproś fachowca o podanie co jest w cenie tzn. mniej więcej np. jaki styro itp.

 

Generalnie fachowcy zwykle coś doliczają za zajęcie się zakupem materiałów i jest to uczciwe, bo poświęcają na to swój czas - o ile to "coś" nie jest zbyt duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to szukam dalej :)

A w drugim wypadku kupno materiałów to tylko mój telefon do hurtowni i zapłata przelewem, nie jest to zajmujące :)

 

Edit:

 

Po paru telefonach mam już 43 zł za metr i tego się będę trzymał :)

 

Materiały też wolę kupować sam - kilka tel. do hurtowni + Allegro i raz, że cena zazwyczaj korzystna, a dwa, że materiał taki jak chcemy bez kompromisów.

 

Jeśli chodzi o cenę, to ja mam 45zł (ścianki działowe i kolankowe osobno) - zapytałbym na Twoim miejscu co wchodzi w cenę (czy osadzanie okien, czy kompletne przygotowanie pod malowanie) i czy dają jakąś gwarancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, buduję się w ok Obornik Śl., czytam juz od dawna ale jakoś nie było okazji aby skrobnąć tu parę słow... Ale mam prośbę, poszukuję sprawdzonej ekipy do elewacji zewn i drugiej do ocieplenia i wykończenia poddasza.

Jakie wogóle sa ceny bez materiałów?

Dziękuję z namiary i pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie macie czasu na zbędne gadanie ;)

 

U mnie zamęt w robocie trwa, a na budowę wkroczyli w końcu płytkarze i ... ostro ruszyli do dzieła. Jeden wgryza się w ściany, drugi płytkuje hall, trzeci płytkuje łazienkę :D Tak jak już kiedyś pisałem - płytki w jadalni i hallu będą ułożone lekko bez sensu z uwagi na beznadziejny rozkład pól od podłogówki. Boję się jednak pękania, a ani Sopro ani Schlitter Systems nie chcieli dać gwarancji, że ich systemy pomogą. Tak czy owak - po ułożeniu paru płytek robi się ładnie.

 

W środę planujemy montaż drzwi zewnętrznych (Lupol New3), a parkieciarz zaplanowany za 3 tygodnie.

 

No ale koniec przerwy - wracam do roboty. Ostatnio śpię po 3-5h :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam prośbę o radę w rozwiązanie problemu.

Potrzebuję takie "coś", aby przy zasypywaniu ścian piwnicy było 30 cm szer. żwiru a reszta ziemi. Odległość ściany piwnicy od brzegu wykopu to ok. 1 m. Może macie pomysł co zrobić, żeby nie wsypywać 1 m żwiru tylko oddzielić 30/70 ??

 

Moi Panowie Budowlańcy zaproponowali tylne płyty od mebli (dykta) lub płachty blachy. Ta dykta od mebli zostałaby w ziemi i sobie zgniła, a blachę to albo zostawią w ziemi albo kupimy im mniej i jak będą powoli wsypywać żwir/ziemię to również będą powoli wyciągać blachę i podłożą do następnego podsypywania.

 

Co Wy na to ? Jak to było robione u Was ?

Macie może namiary gdzie nabyć takie dykty ? To chyba mniejszy koszt niż blacha ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chcę zakryć ziemią kawałek rowu. Rów ma być niewidoczny ale jednocześnie musi być drożny. Mógłbym ułożyć jakieś rury (betonowe lub PCV), ale muszą mieć dość dobrą przepustowość więc średnica najmniej 30cm. Niestety takie rury są dość drogie. Macie jakieś pomysły na tanie rozwiązanie tego problemu?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę zakryć ziemią kawałek rowu. Rów ma być niewidoczny ale jednocześnie musi być drożny. Mógłbym ułożyć jakieś rury (betonowe lub PCV), ale muszą mieć dość dobrą przepustowość więc średnica najmniej 30cm. Niestety takie rury są dość drogie. Macie jakieś pomysły na tanie rozwiązanie tego problemu?
Niestety nie piszesz po co ma być to zakrycie więc nie wiemy co na tym potem będzie.

Na szybko przychodzi mi do głowy położenie jakiś desek w poprzek rowu jakieś 30cm pod planowaną górną granicą, ułożenie folii czy czegoś innego na to i przysypanie ziemią. Jak będzie trzeba rozebrać, to szybko się zrobi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie piszesz po co ma być to zakrycie więc nie wiemy co na tym potem będzie.

Na szybko przychodzi mi do głowy położenie jakiś desek w poprzek rowu jakieś 30cm pod planowaną górną granicą, ułożenie folii czy czegoś innego na to i przysypanie ziemią. Jak będzie trzeba rozebrać, to szybko się zrobi

 

Już wyjaśniam. Przedmiotowy rów to melioracyjny i odprowadza wodę z pól, ale szpeci wygląd działki, na dodatek można w taki rów po pijaku wpaść :( więc musi być przykryty ziemią i przykładowo trawką, ale pod spodem dalej odprowadzać wodę. Wszelkie rury powyżej 30cm średnicy wewnętrznej to koszt około 100zł/mb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...