Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czy ktos z was kupowal sam materialy dla elektryka? czy tez zazwyczaj bierze sie usluge z materialami?

 

z gory dzieki za wszyskie rady.

Co do kabli polecam http://www.zakladeb.pl - swego czasu mieli bardzo dobre ceny. Pozostałe elementy poszukaj w sieci, na allegro, to zobaczysz ile można zaoszczędzic...

 

Ja wszystko kupowałem sam, ale też dlatego że i sam układałem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W jaki sposób obliczaliście moc kotła do domu? Na stronie Vaillanta przyjmują 70 W/m2. Czy przy dosyć dobrze ocieplonym domu (elewacja 18cm, podłoga 13cm, dach 25cm, reku) ta wartość jest aktualna?

 

Wychodzi mi według obliczeń wymagana moc 21kW - i teraz nie wiem czy wziąć mniejszy kocioł o modulacji 7-22, czy większy o mocy 9-27?

 

Pzdr,

Adam

Mnie podawano takie dane

nowy dom ocieplony standardowo lub stary dom po termomodernizacji - 80 w / m2 pow całkowitej

nowy dom dobrze ocieplony 70 W / m2

nowy dom pasywny (energooszczędny) 60 W / m2

 

dzień dobry wszystkim ;)

 

:o

 

nie za dużo chłopaki? o ile te 80 dla domu standardowego to może się zgodzę, ale dobrze ocieplony to przesada, a pasywny to chyba dla tych co lubią saunę !

te normy zupełnie nie uwzględniają takich wynalazków jak szczelny dom, z reku, itp.

dla 150m2 domu pasywnego wystarcza 2kW i to ze sporym zapasem...

u mnie w dobrze ocieplonym 100m2 wyliczyli na parter (ok 66m2) 4kW, ale widzę po zimie, że te 4kW wystarczy na ogrzanie również poddasza, no może dam jakąś małą 0,5kW farelkę do łazienki na poddaszu.

Lakusz To nie jest moja opinia ale to co podają najczęściej instalatorzy i hurtownie. Takie dane podawały mi różne osoby i one się pokrywają.

To co piszesz to chyba mocna przesada w drugą stronę ....... Ja podałem 60 kw Ty 4 Kw ........ życzę żebyś miał rację ;)

Ja robię wszystko na wyliczenia 70-80 KW, wyszedłem z założenia że jeśli 80 KW jest przeszacowane to lepiej jest mieć możliwość przykręcenia instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

Jestem na etapie surowym otwartym i szukam elektryka. Mam wrazenie, ze Ci z którymi rozmawiam nie dosc ze chca zarobic na robocie, to tez chca zarobic na materialach.

Czy ktos zna jakies dobre (tanie) hurtownie elektryczne? Tak, zeby przynajmniej mozna bylo porownac i skonfrontowac co oni mowia a jak jest w rzeczywistosci.

Czy ktos z was kupowal sam materialy dla elektryka? czy tez zazwyczaj bierze sie usluge z materialami?

 

z gory dzieki za wszyskie rady.

Ja kupowałem wszystko sam, Hurtownia MORS na terenie Agromy i Castorama

Elektrykę robił mi nasz forumowy Smok też nie mam zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

Jestem na etapie surowym otwartym i szukam elektryka. Mam wrazenie, ze Ci z którymi rozmawiam nie dosc ze chca zarobic na robocie, to tez chca zarobic na materialach.

Czy ktos zna jakies dobre (tanie) hurtownie elektryczne? Tak, zeby przynajmniej mozna bylo porownac i skonfrontowac co oni mowia a jak jest w rzeczywistosci.

Czy ktos z was kupowal sam materialy dla elektryka? czy tez zazwyczaj bierze sie usluge z materialami?

 

z gory dzieki za wszyskie rady.

 

U mnie robił p. Kocot. On sobie wszystko kupował sam i dzieli się rabatem w hurtowni.

Nie sprawdzałem tego aż tak dokładnie ale zgrubsza ceny wyglądaję nieźle a co do roboty, to szczerze polecam. Jak chcesz na priv prześlę Ci nmiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z gory dzieki za wszyskie rady.

 

U mnie robił p. Kocot. On sobie wszystko kupował sam i dzieli się rabatem w hurtowni.

Nie sprawdzałem tego aż tak dokładnie ale zgrubsza ceny wyglądaję nieźle a co do roboty, to szczerze polecam. Jak chcesz na priv prześlę Ci nmiary.

 

U mnie też robił Pan Kocot dzięki namiarom na forum - SUPER Wykonawca. Ceny w hurtowni ma naprawdę dobre.

 

 

A tak w ogóle - możecie polecić jakąś ekipę do zrobienia ogrodzenia z cegły klinkierowej?

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie robił p. Kocot. On sobie wszystko kupował sam i dzieli się rabatem w hurtowni.

Nie sprawdzałem tego aż tak dokładnie ale zgrubsza ceny wyglądaję nieźle a co do roboty, to szczerze polecam. Jak chcesz na priv prześlę Ci nmiary.

 

Rafałsz,

 

Bardzo poproszę o te namiary na priva - skonfrontuję jak to jest w stosunku do tego co mam zaoferowane przez innych elektryków. A możesz też podać ile zapłaciłeś za całość elektryki i ile np miałeś punktów? Bo od tego wszyscy elektrycy wychodzą przy rozmowach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie robił p. Kocot. On sobie wszystko kupował sam i dzieli się rabatem w hurtowni.

Nie sprawdzałem tego aż tak dokładnie ale zgrubsza ceny wyglądaję nieźle a co do roboty, to szczerze polecam. Jak chcesz na priv prześlę Ci nmiary.

 

Rafałsz,

 

Bardzo poproszę o te namiary na priva - skonfrontuję jak to jest w stosunku do tego co mam zaoferowane przez innych elektryków. A możesz też podać ile zapłaciłeś za całość elektryki i ile np miałeś punktów? Bo od tego wszyscy elektrycy wychodzą przy rozmowach.

 

zorba76

U mnie pan Kocot skonczyl elektryke w zeszlym tygodniu. Zajelo mu to 4 dni !!! Jest rewelacyjny !!! Cenowo bardzo rozsadny - to on zamawial caly material. Nawet sie nie zastanawiaj tylko go bierz, jezeli bedzie mial czas.

... marzy mi sie zeby trafic na podobnych fachowcow do innych prac ...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób obliczaliście moc kotła do domu? Na stronie Vaillanta przyjmują 70 W/m2. Czy przy dosyć dobrze ocieplonym domu (elewacja 18cm, podłoga 13cm, dach 25cm, reku) ta wartość jest aktualna?

 

Wychodzi mi według obliczeń wymagana moc 21kW - i teraz nie wiem czy wziąć mniejszy kocioł o modulacji 7-22, czy większy o mocy 9-27?

 

Pzdr,

Adam

Mnie podawano takie dane

nowy dom ocieplony standardowo lub stary dom po termomodernizacji - 80 w / m2 pow całkowitej

nowy dom dobrze ocieplony 70 W / m2

nowy dom pasywny (energooszczędny) 60 W / m2

 

dzień dobry wszystkim ;)

 

:o

 

nie za dużo chłopaki? o ile te 80 dla domu standardowego to może się zgodzę, ale dobrze ocieplony to przesada, a pasywny to chyba dla tych co lubią saunę !

te normy zupełnie nie uwzględniają takich wynalazków jak szczelny dom, z reku, itp.

dla 150m2 domu pasywnego wystarcza 2kW i to ze sporym zapasem...

u mnie w dobrze ocieplonym 100m2 wyliczyli na parter (ok 66m2) 4kW, ale widzę po zimie, że te 4kW wystarczy na ogrzanie również poddasza, no może dam jakąś małą 0,5kW farelkę do łazienki na poddaszu.

Lakusz To nie jest moja opinia ale to co podają najczęściej instalatorzy i hurtownie. Takie dane podawały mi różne osoby i one się pokrywają.

To co piszesz to chyba mocna przesada w drugą stronę ....... Ja podałem 60 kw Ty 4 Kw ........ życzę żebyś miał rację ;)

Ja robię wszystko na wyliczenia 70-80 KW, wyszedłem z założenia że jeśli 80 KW jest przeszacowane to lepiej jest mieć możliwość przykręcenia instalacji.

 

Za duzy kociol nie jest dobry, kiedy na dworze nie jest zimno kociol 9-27KW bedzie sie czesto wlaczal/wylaczal co sie odbija na zuzyciu gazu.

80kW to spora przesada dla wimiare dobrze ocieplonego domu, polecam watek:

http://forum.muratordom.pl/jaki-piec-kociol-gazowy,t122326-180.htm

cytat

"Żeby dobrze dobrać kocioł trzeba zrobić policzyć obciążenie cieplne budynku. "Na oko" mogę powiedzieć, że będzie wynosić około 43W/m^2 lub 16W/m^3."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za duzy kociol nie jest dobry, kiedy na dworze nie jest zimno kociol 9-27KW bedzie sie czesto wlaczal/wylaczal co sie odbija na zuzyciu gazu.

80kW to spora przesada dla wimiare dobrze ocieplonego domu, polecam watek:

http://forum.muratordom.pl/jaki-piec-kociol-gazowy,t122326-180.htm

cytat

"Żeby dobrze dobrać kocioł trzeba zrobić policzyć obciążenie cieplne budynku. "Na oko" mogę powiedzieć, że będzie wynosić około 43W/m^2 lub 16W/m^3."

Tylko ja robię ekogroszek a nie gaz - dla gazu liczy się inaczej szczególnie przy kondensacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja robię ekogroszek a nie gaz - dla gazu liczy się inaczej szczególnie przy kondensacie.

 

No i sobie porównaliście :lol: :lol: :lol:

 

Nie znam się na ekogroszkach, ale... wiem, że w przypadku starych instalacji i pieców miałowych bywają problemy z minimum. U ojca w okresie przejściowym temperatura minimalna powoduje, że jest za gorąco.

Co do gazu, to faktycznie lepiej się zwymiarować niżej. Rzadko kiedy bywa -20 w ciągu dnia. Wtedy można sobie czymś dogrzać (kominkiem, prądem, kuchenką gazową), lub... białogłową :wink: :lol: . Poza tym jeżeli pali się w sposób ciągły - a ogrzewanie gazowe daje ten efekt - to de facto rzadko dobija się do maksimum mocy kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja robię ekogroszek a nie gaz - dla gazu liczy się inaczej szczególnie przy kondensacie.

 

No i sobie porównaliście :lol: :lol: :lol:

 

Nie znam się na ekogroszkach, ale... wiem, że w przypadku starych instalacji i pieców miałowych bywają problemy z minimum. U ojca w okresie przejściowym temperatura minimalna powoduje, że jest za gorąco.

Masz rację

Przy groszku piece faktycznie lubią pracować raczej na pełnej mocy, przy minimalnej lubią wygasać.

Wyczytałem na mądrym forum dla instalatorów że prawidłowo dobrany piec w stosunku do zamontowanych grzejników i podłogówki powinien mieć o 30 % mniej mocy. Robi się tak po to aby nie był w stanie zagotować instalacji. Czyli - instalacja odbiorcza (grzejniki) 100 % instalacja zasilająca (piec) 70 %. Pisali że dużym błędem jest dać za mocny piec w stosunku do grzejników..... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

Jestem na etapie surowym otwartym i szukam elektryka. Mam wrazenie, ze Ci z którymi rozmawiam nie dosc ze chca zarobic na robocie, to tez chca zarobic na materialach.

Czy ktos zna jakies dobre (tanie) hurtownie elektryczne? Tak, zeby przynajmniej mozna bylo porownac i skonfrontowac co oni mowia a jak jest w rzeczywistosci.

Czy ktos z was kupowal sam materialy dla elektryka? czy tez zazwyczaj bierze sie usluge z materialami?

 

z gory dzieki za wszyskie rady.

Instel - Łukasz - 602 102871 - zero chińszczyzny tylko dobry towar z dużym moim rabatem :lol: .

Chyba, że masz filozofię hipermarketową, to nawet do niego nie dzwoń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam pozostałą po ociepleniu domu wełnę Rocwoola - 52 paczki wełny Fasrock L czyli około 50 m2. Grubość wełny - 20 cm.

Cena 45 zł za metr kwadratowy, do ewentualnej negocjacji.

 

Możliwy dowóz w okolicach Wrocławia.

 

Kontakt: [email protected]

 

Levar - to wrzuć to do miejsca nazwanego Pchlim Targiem - patrz opis poniżej - KUP Tanio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też właśnie będę w przyszłym tygodniu kłaść gipsowe bo elektrycy już kończą

czy ktoś może mi polecić kogoś od wylewek ale na północy wrocka bo Janzar niestety ale nie obsługuje już tego rejonu ze wzglegu na zamkniętą Krakowską a bede potrzebowła wylewek gdzieś za 2-3 tygodnie

z góry wielkie dzięki za namiary

pozdrawiam

 

 

Ja mogę polecić 2 ekipy.

Od tynków pan Krystian Pawłowicz tel 606-715-003

z materiałem 24-25 zł/m2 brutto, tynki równe, gotowe pod malowanie, biegaliśmy z 2 metrową pozimicą, są super!!!

 

Firma od wylewek p. Jarek 603-200-120, 14 zł/m2 brak zastrzeżeń wylewki idealne.

 

2 firmy naprawdę godne polecenia!!! :lol:

 

 

szukam kogoś poleconego od sufitów podwieszanych!!!

 

pozdrawiam

 

Ja również mam tynki wykonane przez pana Krystiana. Z samej pracy jesteśmy zadowoleni, ale sprzątania mieliśmy na cztery dni !!! :wink:

 

A wylewkarza z czystym sumieniem mogę polecić: p.Darek Brzoza 691 361 890

 

Witam w klubie sprzątających po Panu Krystianie :)

również u mnie wykonwywał roboty tynkarskie, co do ścian nie mam żadnych zastrzezeń robotnicy widać że lubią to robic i robią dokładnie ale niestety co do sprzątania nie było chętnych (katastrofa) wiec przez to nie polecam no chyba że spisze się dokładną umowę przedwstępną i określi w punktach za co można odliczyć jak nie będzie posprzątane.

Ogólnie bród pozostał i w domu i wokól niego niektóre rzeczy próbuje do tej poroy doczyścić mino tego że uprzedzałem aby uważali

 

...tak...

to ja jestem inwestorem który wprowadził Krystiana w naszą grupę... :oops:

 

pierwszy po nim sprzątałem i opieprzałem że nie zakryli okien folią...

 

robi dobrze, w miarę tanio ale niezła z niego fleja :D

 

 

Witam

Mało się udzielam na forum .Więcej czytam niż pisze. Ale gdy zobaczyłam powyższy wpis , postanowiłam, że nie zostawie tego bez odpowiedzi.

 

DOTYCZY TYNKÓW , ROBIONYCH PRZEZ KRYSTIANA PAWŁOWICZA.

 

 

1. cena - srednia ( nie było za drogo Ani tanio )

2. po robocie zostawiony bród i zniszczenia. Niedojedzony chleb, pety, puszki po piwie i śmieci z samochodu.

3. Tam gdzie tynki im nie wyszły - zamalowali gruntem żeby nie było widac. Niedoróbki było widac dopiero jak tynki wyschły.

4. Na zwróconą uwaga,że trzeba w paru miejscach poprawić - poleciały przekleństwa itd....

 

Dlaczego się na nich zdecydowaliśmy - bo byli polecani tu na forum.

Korzysytaliśmy nie raz z polecanych na forum ludzi - nigdy nie było problemu, poza tym jednym.

Zostaliśmy z tynkami , ktore w 80% trzebabyło poprawiać.

 

Niestety juz po fakcie znalazłam w internecie( rownież na tym forum) negatywne opinie i nich.

 

PRZESTRZEGAM PRZED TYMI PARTACZAMI.

osiadli chłopacy na laurach

 

ja takiej masakry nie mam

 

poprawili po robocie, przeklinać by się przy mnie nie odważyli, a nawet po paru tygodniach jak zobaczyłem kaszanę to zadzwoniłem i przyjechał i poprawiał

 

kwestia podejścia

 

kilka osób z tego forum było po robocie u mnie na budowie i zobaczyli i też zaakceptowali

 

...ciężka sprawa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankai drzwi wyglądają mi bardzo znajomo :lol: :lol: :lol:

u mnie jedynie jaśniejszy odcień :wink: i jest już zamontowana docelowa klamka (owinięta folią :oops:)

zorba76 potwierdzam słowa Daro_K- Instel zaoferował mi lepszą cenę na cały osprzęt niż sklepy internetowe i wspominana wcześniej Krzemieniecka :)

dawidk tynki przez Pana Krystiana zarówno u Ciebie jak i u mnie były robione rok temu i wówczas namierzyłeś dobrą ekipę, ale nie możesz przecież brać odpowiedzialności za ich pracę na wieczność :wink: większość polecanych na forum namiarów kiedyś ma swój kres :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...