Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam

szukam grzejników łazienkowych 2 funkcyjnych - podłączenie do CO i w lecie można podłączyć do prądu

 

słyszeliście?kupiliście?używacie? wszelkie info na wagę złota :D

 

pozdrawiam

 

U mnie w łazienkach tak właśnie jest. Nie są to jakieś specjalne grzejniki. Zwykłe "drabinkowe" ENIX, i w jedym z pionowych elementów zamiast zaślepki jest grzałka z regulatorem i termostatem. Kupuje się ją osobno. Jest kilka mocy do wyboru.

No i najważniejsze - trzeba pamiętać o gniazdku koło grzejnika.

Monaż jest prościuteńki. Ręczniki schną migiem.

Nie wiem jak to jest w takich różnych fikuśnych grzejniczkach, ale w drabinkach to widziałem, że właściwie wszystkie firmy mają grzałki w ofercie tylko zwykle są na zamówienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

w projekcie mam podane 19 KW więc jak by nie liczyć wychodzi podobnie - trzeba kupic piecyk 20KW choć wszyscy mi wciskają 25 KW

 

Weź jeszcze pod uwagę grzanie CWU w zimie :wink:

No tu mnie zastrzeliłeś ;)

kto by pomyślał o ciepłej wodzie w kranie - przecież zawsze jak się odkręci to jest :D

 

ej no już nie przesadzajcie, przecież jak grzejesz wodę cwu to grzejniki chodzić w tym czasie nie muszą !

 

Hmm u mnie zimą przy -20 stopniach chodziło jedno i drugie na raz - dobierając piec warto wziąść to pod uwagę, bo a nuż zima będzie sroga i długa, a w domu pomimo ciągłej pracy pieca co kąpanie chłodniej :wink:

 

U mnie piec 18 kW zbiornik 140 litrów CWU nagrzewa od 27 do 52 stopni w około 20 - 30 minut (muszę zmierzyć dokładnie).

Te 140 litrów jest złudne, bo przy pobieraniu CWU wpływa do niego od razu zimna woda z sieci i go wychładza, więc nie mam 140 l wody o temp 52 stopnie, tylko około 70 l upraszczając wyliczenia co wystarcza na 1 wannę lub dłuższy prysznic.

 

Gdy będę potrzebował więcej ciepłej wody mogę oczywiście podwyższyć temp. na piecu i grzać do 70 stopni, ale to zwiększy straty układu i koszt ogrzewania (dzisiaj podgrzanie CWU dla 2 osób ekogroszkiem kosztuje mnie 45 zł miesięcznie - prądem kosztowało 60 zł).

 

Mnie tam wyszło, że grzanie CWU groszkiem, czy pelletem się jednak nie opyla. Faktycznie peletu piec zużywał mniej niż koszt prądu w termie, ale... piec też chodzi na prąd więc miesięcznie tych parę kilowatów zrobi plus czyszczenie, zasypywanie itd. Po jednym sezonie dałem sobie spokój i grzeję prądem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie teraz mozna kupic w najlepszych cenie okna poddaszowe velux i fakro?ktos wie gdzie sie przeniesli ci z krakowskiej co mieli najlepsze ceny na okna?

 

ze zczytywania postów wynika ,że właśnie Ci z Długołęki przenieśli się z Krakowskiej. Nieważne, ceny mają dobre - brałem tylko 3 połaciówki,a cenę miałem jak za komplet:

Millennium Project

Długołęka

71 325 38 19

rabat 28%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

secam ja Ci nie podawalam namiaru na wylewki, ale u mnie robił wylewki Pan Janzar - i bardzo polecam. Taras robil pan ktorego niestety nazwiska nie pamietam = tel. 500258600

 

dawajcie te okna bo mi spieszno bardzo;)

Spad dziekuje Ci dobry człowieku;) a jakie okna brales (fakro , roto czy veluxa?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

secam ja Ci nie podawalam namiaru na wylewki, ale u mnie robił wylewki Pan Janzar - i bardzo polecam. Taras robil pan ktorego niestety nazwiska nie pamietam = tel. 500258600

 

dawajcie te okna bo mi spieszno bardzo;)

Spad dziekuje Ci dobry człowieku;)

Zacytowałaś TMK więc pomyślałem że piszesz o Lipcu.

Ale me zamotanie jest wielkie a za nim proporcjonalnie idzie jasność umysłu :) więc mogłem źle zrozumieć ;)

 

Co do Janzara to oczywiście jego jakość jest niezaprzeczalna, ale jest jak dla mnie nieosiągalny cenowo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi ktoś poda namiary na wylewki :D

Mam pytanie...czy rolety zewn. zamawialiście u okniarza czy szukaliście osobno? Mam jedną wycenę okien i rolety wyszły dużo :o

hej

ja brałem rolety razem z oknami, bo zależało mi na tym samym kolorze a tak jest ta nutka niepewności, że odcień złotego dębu u innego producenta będzie inny. Z tego samego źródła brałem również garażową bramę roletową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez kilka miesięcy nic nie robiliśmy na budowie i trochę wyszłam z obiegu w kwestii cen robocizny .

Mam pytanie o ceny za ocieplenie poddasza w tym dwie warstwy wełny, płyty plus szpachlowanie - wszystko na gotowe do malowania.

 

Dostałam wycene 50 pl za m kw. To duzo, mało srednio. ????

A Może ktoś ma sprawdzone osoby do wykonczeniówki zwłaszcza z północnych terenów Wrocławia ??

Wszelkie namiary na sprawdzonych fachowców mile widziane !!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez kilka miesięcy nic nie robiliśmy na budowie i trochę wyszłam z obiegu w kwestii cen robocizny .

Mam pytanie o ceny za ocieplenie poddasza w tym dwie warstwy wełny, płyty plus szpachlowanie - wszystko na gotowe do malowania.

 

Dostałam wycene 50 pl za m kw. To duzo, mało srednio. ????

A Może ktoś ma sprawdzone osoby do wykonczeniówki zwłaszcza z północnych terenów Wrocławia ??

Wszelkie namiary na sprawdzonych fachowców mile widziane !!

 

Pozdrawiam

 

Ja płacę 45zł za to samo co Ty, więc cena podobna. Także północ Wrocławia.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie teraz mozna kupic w najlepszych cenie okna poddaszowe velux i fakro?ktos wie gdzie sie przeniesli ci z krakowskiej co mieli najlepsze ceny na okna?

 

ze zczytywania postów wynika ,że właśnie Ci z Długołęki przenieśli się z Krakowskiej. Nieważne, ceny mają dobre - brałem tylko 3 połaciówki,a cenę miałem jak za komplet:

Millennium ProjectDługołęka

71 325 38 19

rabat 28%

 

nie wiedzialam ze sie przeniesli kiedys byli na placu Pilsudskiego - polecam tez

 

Fiskarsa jestem fanką - wszystko co tnie musi byc u mnie fiskarsa :D

 

i mam pytanie zrobilam wylewke pod basen i nie jest do konca rowna czym wyrownac bruzdy betonu????? takie okolo 7mm

musi byc gladko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm u mnie zimą przy -20 stopniach chodziło jedno i drugie na raz - dobierając piec warto wziąść to pod uwagę, bo a nuż zima będzie sroga i długa, a w domu pomimo ciągłej pracy pieca co kąpanie chłodniej :wink:

 

piec na potrzeby co chodził non stop ? na 18kW ? Przecież chyba można zaprogramować w tych "super" piecach jakiś priorytet, przez 30 minut grzania cwu dom nie wychłodzi się znacząco, chyba ;)

 

30 minut na jedną osobę - gdy w przyszłości będzie ich np. 5 to będzie teoretycznie nawet do 150 minut :wink:

Jeśli choć 3 osoby będą tak "kąpielowe" jak moja żona tzn. codziennie w reamach relaksu to może być potrzeba dogrzewania domu czymś innym - a po co mi to.

 

Poza tym z czasem sprawność (i moc oddawana) pieca oraz instalacji może zmaleć i lepiej mieć jakiś niewielki zapas.

 

Tak mi sie wymyśliło - jeśli źle to napiszcie dlaczego, a ustalimy konsensus, żeby dobrze radzić kolejnym budującym ;-)

 

Co do narzędzi mam szpadel i grabie Fiskars - są świetne i przetrwały bojowe warunki - w dobrej cenie są w Mrówce w Jelczu.

 

Pierwek - regipsy kupowałem też w w/w Mrówce, gdzie były w najlepszej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez kilka miesięcy nic nie robiliśmy na budowie i trochę wyszłam z obiegu w kwestii cen robocizny .

Mam pytanie o ceny za ocieplenie poddasza w tym dwie warstwy wełny, płyty plus szpachlowanie - wszystko na gotowe do malowania.

 

Dostałam wycene 50 pl za m kw. To duzo, mało srednio. ????

A Może ktoś ma sprawdzone osoby do wykonczeniówki zwłaszcza z północnych terenów Wrocławia ??

Wszelkie namiary na sprawdzonych fachowców mile widziane !!

 

Pozdrawiam

 

Ja płacę 45zł za to samo co Ty, więc cena podobna. Także północ Wrocławia.

 

Pzdr

 

To jesteś juz drugą osoba, która ma niższą cenę od mojej.

Muszę jeszcze poszukać.

Jak ktos ma namiary na sprawdzonych " wykończeniowców" to bardzo prosze !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...