Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej,

Droga Grupo, namiary na dobrych ociepleniowców potrzebne. Takich, którzy nie otwierają szeroko oczu, gdy mowa o mostkach term.

Z tym niestety nie pomogę, ale chętnie podepnę się pod namiar na ekipę z okolica Trzebnicy, bo po wakacjach też chcemy ocieplać...

 

I pytanie, czy ocieplenie zewnętrzne mogę robić przed wylewkami (tynki już mam), czy to będzie schło?

Ja nie widzę przeszkód formalnych - przecież wylewka schnie przez oddawanie pary do wewnątrz i suszy się przez wietrzenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz już wiem, po co mi będzie wnęka na przedłużeniu wanny :D Wiedziałem, żeby dać tam gniazdko. Miało być na oświetlenie ale wstawię tam radio i ładnie głośnikiem zakryję całość. Miały być proszki ale na nie znajdzie się inne miejsce :D:D

A jak daleko od wanny to gniazdko? Nie żebym się chciał czepiać przepisów. Trzeba dobrze zastanowić się nad możliwymi przypadkami losowymi. U mnie na przykład gniazdko i wyłącznik będzie tuż obok umywalki. Będą jednak od spodu blatu, który dodatkowo nie stanowi podstawy umywalki. Nie ma więc szansy na jakiekolwie ściekanie wody do nich. Istnieje oczywiście zagrożenie związane z uszkodzeniem ochrony przeciwporażeniowej danego urządzenia i bliskością dobrego przewodnika - tutaj nie ma zmiłuj się - żaden sprzęt elektryczny u mnie nie może mieć naruszonej obudowy czy kabla, a przeciwporażeniówki nie są omijane. Co do samego radia, to wolałbym jednak nie mieć go przy wannie (ryzykow wpadnięcia). Wolę mieć pilota a sprzęt ukryty pod blatem (tylko czy są takie płaskie z pilotem), lub ewentualnie w szafce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje namiar na deske tarasowa sosnowa impregnowana cisnieniowo w przystepnej cenie.

warunek deska musi byc ryflowana rownomiernie a nie tak jak tu: http://photos04.allegroimg.pl/photos/400x300/649/88/82/649888298

 

jezeli mozna to prosze na priv namiary

 

czy taka deska nadaje sie na tarasy? i w jakiej jest orientacyjnie cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga grupo potrzebuję waszej pomocy.

 

Razem z mężem zaczęlismy ocieplać wełną poddasze i mam pytanie związane z ocieplaniem.

Mianowicie chodzi mi o to czy jeżeli macie krokwie 16 cm to jaką dajecie wełnę? My zaczęliśmy kłaść najpierw 15cm a potem na to 10cm (bez stelaża bezpośrednio jedna na drugą potem odrazu na to regipsy i gotowe), ale ktos nam powiedział że to jest źle, że musi być 15 cm i stelaż i potem dopiero 10 cm, ktoś inny natomiast że tak jest dobrze, jak wy macie? Doradźcie nam. Zaczęliśmy układać (na szczęście nie dużo jeżeli to jest źle) i teraz trochę zgupieliśmy bo nie wiemy co dalej i naraziem prace stanęły.

Pozdrawiam i dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mianowicie chodzi mi o to czy jeżeli macie krokwie 16 cm to jaką dajecie wełnę? My zaczęliśmy kłaść najpierw 15cm a potem na to 10cm (bez stelaża bezpośrednio jedna na drugą potem odrazu na to regipsy i gotowe), ale ktos nam powiedział że to jest źle, że musi być 15 cm i stelaż i potem dopiero 10 cm, ktoś inny natomiast że tak jest dobrze, jak wy macie?

Hej!

Jeśli by było 10cm na stelażu, to co potem - drugi stelaż? Trochę nielogiczne. Rozumiem dylemat z paroizolacją (czy dawać pomiędzy warstwy, czy z wierzchu), ale ze stelażem? My też mamy krokwie 16, daliśmy wełnę 16 (bez szczeliny - membrana wysokoparoprzepuszczalna), na to w poprzek 10cm i na to dopiero stelaż (w miejscach gdzie nie ma stelażu jest więc te ok 3cm szczeliny). Paroizolacja przyklejana do stelażu i na to przykręcane płyty.

Tak więc spokojnie, róbcie tak dalej :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga grupo potrzebuję waszej pomocy.

 

Razem z mężem zaczęlismy ocieplać wełną poddasze i mam pytanie związane z ocieplaniem.

Mianowicie chodzi mi o to czy jeżeli macie krokwie 16 cm to jaką dajecie wełnę? My zaczęliśmy kłaść najpierw 15cm a potem na to 10cm (bez stelaża bezpośrednio jedna na drugą potem odrazu na to regipsy i gotowe), ale ktos nam powiedział że to jest źle, że musi być 15 cm i stelaż i potem dopiero 10 cm, ktoś inny natomiast że tak jest dobrze, jak wy macie? Doradźcie nam. Zaczęliśmy układać (na szczęście nie dużo jeżeli to jest źle) i teraz trochę zgupieliśmy bo nie wiemy co dalej i naraziem prace stanęły.

Pozdrawiam i dziękuję

 

Nie bardzo rozumiem problem, jak chcecie te 10cm kłaść na te 15? wciskać żeby się chowało w przestrzeń między krokwie? A jeżeli poprostu kładziecie ją na krokwie i sznurujecie to jak później zamontujecie regipsy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie chodzi mi o to, że z mężem układaliśmy 15 cm i na to bezpośrednio 10 cm, czyli tak jakby "ugniataliśmy" tą wełnę żeby się zmieściła w krokwi.czyli nie mamy przerwy między nimi. Nie kładliśmy 10 cm w poprzek i własnie nie wiemy czy to jest dobrze czy zrobić lepiej te 15 cm i w poprzek 10 cm?

Pomózcie proszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie chodzi mi o to, że z mężem układaliśmy 15 cm i na to bezpośrednio 10 cm, czyli tak jakby "ugniataliśmy" tą wełnę żeby się zmieściła w krokwi.czyli nie mamy przerwy między nimi. Nie kładliśmy 10 cm w poprzek i własnie nie wiemy czy to jest dobrze czy zrobić lepiej te 15 cm i w poprzek 10 cm?

Pomózcie proszę

 

wełny sie nie ugniata bo to bez sensu - ona wtedy wcale bardziej nie izoluje, wręcz jest gorzej bo izoluje powietrze w wełnie a nie wełna

 

jak nie chcecie robić stelaży to proponuje nabić na krokwie belki 10 cm i w to włożyć wełnę - bez ugniatania.

 

A dobrze i najrozsądniej... włożyć między krokwie wełne 15 cm. zrobić stalaż pod GK w odległości 9-10 cm od krokwi i w przerwę miedzy stelażem a już włożoną wełną włożyć w poprzek (żeby sie szczeliny nie pokrywały) te 10 cm dbając o to żeby nie było szpar, wełna nie była zbita i ugnieciona ale ułożona ściśle.

My bawiliśmy się także we wkładanie wełny w sam stelaż aby warstwa była wszędzie równa i w upychanie wełny w każda szparę bo okazywało się że jak jakieś dziurki zostały to wiatr tamtędy gwizdał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie chodzi mi o to, że z mężem układaliśmy 15 cm i na to bezpośrednio 10 cm, czyli tak jakby "ugniataliśmy" tą wełnę żeby się zmieściła w krokwi.czyli nie mamy przerwy między nimi. Nie kładliśmy 10 cm w poprzek i własnie nie wiemy czy to jest dobrze czy zrobić lepiej te 15 cm i w poprzek 10 cm?

Pomózcie proszę

Czyli w krokwi 16cm macie wełnę 25cm? Tak być nie może, tak ściśnięta wełna nie spełni swojego zadania! My mniej więcej tak mieliśmy robione:

- wełna między krokwie, tak by się z nimi licowała

- osznurowanie, aby wełna nie spadła

- przykręcenie wieszaków do krokwii (tak, by wystawały te 13cm)

- nałożenie w poprzek wełny 10cm tak, aby przykrywały też krokwie, z jednoczesnym montażem stelażu, by ta wełna nie spadła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zle robicie jesli dobrze Was zrozumialam.

powinno byc tak

- miedzy krokwie 15stka i zasznurowac. docinac ta welne o 1-2cm szerzej niz wynika to z krokwi, po rozwinieciu z rolki chwile odczekac zeby się rozprężyła

- nabic wieszaki, wypoziomowac, porpowadzic wszystkie niezbedne kable (w peszlu)

- na to klasc welne 10cm na przekladkę (prostopadle) , zasznurowac jesli jest taka potrzeba

- folia zolta

- profile

- regipsy

 

niektorzy koncowke robia tak

- profile

- folia zolta

- regipsy

 

błedy:

- wpychanie na maksa welny w krokwie (w Waszym przypadku wiecej niz 16cm w krokwie)- (nie rozprezy sie wiec nie spelnia swoich wlasciwosci)

- docinanie tej welny na szerokosc rowna szerokosci pomiedzy krokwiami(nie wypelnia "szczelnie" przestrzeni)

- niesznurowanie (musi byc sznurowane zeby nie zwisala, wyginala sie itd)

- kladzenie welny na przekladke z przerwami, dziurami, nieszczelnie (ona ma przykryc niejako poprzednia warstwe)

- niewprofilowanie wieszakow

- zbyt rzadki rozstaw wieszakow, profili

- zbyt rzadkie mocowanie plyt (plyty gk z marketow trzeba gesciej mocowac)

- niewlasciwa obrobka okien

 

to tyle co mi przyszlo do glowy, najlepiej to zaptac jakiegos speca

wrzuccie sobie w "szukaj" - ocieplanie poddasza, sa zdjecia jak to zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za wszystkie odpowiedzi.

 

Napisze jeszcze raz od początku.

Robilismy tak: między krowie wełna 15 cm osznurowane i na to bezpośrednio wełna 10 cm i też osznurowane żeby nie spadło.

A z tego co piszecie to jest źle, prawda? Ma być tak wełna 15 cm osznurowane i na to stelaż i w poprzek 10 cm? Pytam jeszcze raz dokładnie bo chce żebysmy już zrobili dobrze. Na szczęście zroibliśmy niedużo i w dodatku w garderobie więc nie będziemy tego już poprawiać, chyba.

Jeszcze raz wielkie dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...