Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cześć Wszystkim,

 

Jestem teraz na etapie rozglądania się za instalatorem - woda, kanalizacja, CO (z podłogówką), wybór kotła.

Mam prośbę - czy możecie polecić dobrego instalatora w rozsądnej cenie - muszę znaleźć takiego, który mi zrobi całą instalację pod kocioł gazowy - a że kilka lat pewnie nie będę miał gazu - to tymczasowo wstawi elektryczny.

 

z góry dzięki,

 

Ja mogę polecić Adama od Daro tel. 602253166

 

Kotłownia uruchomiona i śmiga już 2 tygodnie.

Robił u mnie podłogówkę, grzejniki, kotłownie, wode, kanalize i gaz.

 

http://images43.fotosik.pl/140/04fcca2767d7dc80.jpg

 

Widać rękę Pana Adama - polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od ilus tam lat mam termet swiebodzin dwufunkcyjny. Kiedys, to byl chyba jeden z nielicznych na rynku. Beznadzieja. Szczegolnie teraz. Niewydajny.

Teraz kupuje junkersa cerapursmarta jednofunkcyjnego tego z najmniejsza moca do 10kw max. Do tego zasobnik na wode 120-150l i programator pogodowy.

Dom mam o pow. 130m2 pow. uzytkowej.

Ma bardzo dobre opinie na forum. Jest odpowiedzni do domow nawet powyzej 200m2.

 

od ilu lat ?

 

P.S. to jest właśnie to czego ludzie nie biorą pod uwagę przy wyborze systemu co, kupują to co w danym momencie jest polecane, płacą za to słono, a za kilka lat wymiana!

 

P.S

Przed wyborem systemu co zastanów się 10 razy. Po co system tani w eksploatacji (teoretycznie, bo tanie jest tylko "zasilanie" systemu), który potem drogo kosztuje, bo przeglądy gwarancyjne, bo za 4 lata zmieni się technika i będą lepsze piece, itd....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim,

 

Jestem teraz na etapie rozglądania się za instalatorem - woda, kanalizacja, CO (z podłogówką), wybór kotła.

Mam prośbę - czy możecie polecić dobrego instalatora w rozsądnej cenie - muszę znaleźć takiego, który mi zrobi całą instalację pod kocioł gazowy - a że kilka lat pewnie nie będę miał gazu - to tymczasowo wstawi elektryczny.

 

z góry dzięki,

 

Ja mogę polecić Adama od Daro tel. 602253166

 

Kotłownia uruchomiona i śmiga już 2 tygodnie.

Robił u mnie podłogówkę, grzejniki, kotłownie, wode, kanalize i gaz.

 

http://images43.fotosik.pl/140/04fcca2767d7dc80.jpg

 

Widać rękę Pana Adama - polecam.

 

... a teraz Adam robi u mnie :D jak skonczy to sie pochwale zdjeciami.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ray23 - juz mam wstepna wycene od Adama - namiary dostałem wcześniej od Daro (dzięki). Ale chciałem jeszcze z kimś porównać - ile przynajmniej mogę jeszcze ponegocjować.

 

Ra23, Cyberbronek - A jaki wzieliście kocioł? Bo Adam promuje mocno DeDietricha. Braliście może też solary? Mocno się nad nimi zastanawiam - tym bardziej, że tymczasowo (na kilka sezonów - bo nie będę miał jeszcze gazu) chcę wstawić dodatkowo kocioł elektryczny. Jeszcze ostatecznie nie zdecydowałem jak mam to wszystko rozwiązać - a ekogroszku na pewno nie chcę, a butli na podwórku też nie - raz, że nie mam miejsca, dwa że taki 'ozdobnik' jest nieakceptowalny przez moją żonę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA zdecydowałem się na Dedietricha bo miałem też wycenę na Viessmana i Junkersa. Pierwsz dużo droższa a druga porównywalna.

Generalnie na forum dużo dobrego piszą o Dedietrichu , poza tym w tabalach porównawczych jest bardzo oszczędny .

 

Ja mam MC 25, SOlarów jeszcze nie mam , ale wszystko przygotowałem do ich zainstalowania.Na razie brak kasy . Zobaczymy też jakie będzie zużycie gazu, przed i po zainstalowaniu solarów. My będziemy mieszkać w 7 osób 4 +3 dzieci więc myślę , że solary będa opłacalne. Dużo też się naczytałem o tanich solarach więc lepiej poczekać i kupić coś lepszego ( droższego )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://images43.fotosik.pl/140/04fcca2767d7dc80.jpg
Hej

Mam małe pytanko odnośnie Twojego układu rurek. Jak zamierzasz otwierać wyczystkę komina? Z tego co widzę na zdjęciu po prawej dostęp do drzwiczek jest dość sobrze zablokowany przez te wszelkie rurki.

 

W tej chwili jest dostęp na "pół gwizdka" ale zawsze mogę odkręcić śruby od drzwiczek. Poza tym to przewód kominowy od kondensata , co tam będe musiał czyścić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ray23 - juz mam wstepna wycene od Adama - namiary dostałem wcześniej od Daro (dzięki). Ale chciałem jeszcze z kimś porównać - ile przynajmniej mogę jeszcze ponegocjować.

 

Ra23, Cyberbronek - A jaki wzieliście kocioł? Bo Adam promuje mocno DeDietricha. Braliście może też solary? Mocno się nad nimi zastanawiam - tym bardziej, że tymczasowo (na kilka sezonów - bo nie będę miał jeszcze gazu) chcę wstawić dodatkowo kocioł elektryczny. Jeszcze ostatecznie nie zdecydowałem jak mam to wszystko rozwiązać - a ekogroszku na pewno nie chcę, a butli na podwórku też nie - raz, że nie mam miejsca, dwa że taki 'ozdobnik' jest nieakceptowalny przez moją żonę.

 

Jezeli chodzi o kociol to konkretnego modelu jeszcze nie mam wybranego, na pewno bedzie jednofunkcyjny w zakresie okolo 6 do 18 KW.

Mam dobra cene na De Dietricha i moze na niego sie zdecyduje.

Jezeli chodzi o solary to bedziemy je wstawiac, mam dach dokladnie na poludnie.

Tutaj mozesz poczytac o kotlach :

http://forum.muratordom.pl/wybor-kotla-gazowego,t6493.htm

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...