Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A co byś chciała zobaczyć bramę czy okna :D Jutro podjadę na działkę i napstrykam :D

 

I bramę i okna :) - dziękuję :) :D

napisz jaką masz szeroką bramę, byłam wczoraj u koleżanki w domku i jej mąż podpowiedział, żeby zwrócić na szerokość bramy uwagę i...... rzeczywiście laguną Michał by tam nie wjechał, musiałby składać lusterka boczne, aby wjechać :(

 

To musi być jakaś bardzo wąska bramka, bo ja mam standardową 2,5 m i Laguną wjeżdżamy bez problemu.

Standardowa wychodzi zawsze najtaniej, bo robią ich najwięcej, więc najlepiej trzymać się tego wymiaru.

 

Ważne też, żeby nadproże było odpowiednio wysokie - inaczej trzeba brać specjalny, droższy mechanizm do niskich nadproży (jak u mnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To musi być jakaś bardzo wąska bramka, bo ja mam standardową 2,5 m i Laguną wjeżdżamy bez problemu.

Standardowa wychodzi zawsze najtaniej, bo robią ich najwięcej, więc najlepiej trzymać się tego wymiaru.

 

Ważne też, żeby nadproże było odpowiednio wysokie - inaczej trzeba brać specjalny, droższy mechanizm do niskich nadproży (jak u mnie).

 

Też uważam, że 2.5m to minimum by rozsądnie wjeżdżać. Nie ważne, że się ma nawet malucha. Zawsze się trzeba liczyć z najgorszym i może kiedyś trzeba będzie jeździć R'R czy jakimś rozlazłym Ferrari ;)

 

Jeżeli chodzi o wysokość należy pamiętać o takich "zabawkach" jak Nissan Patrol czy X-Trail, o antenie od CB i czapce na głowie. 2.125m to jak dla mnie minimalna ze standardowych wysokości.

 

Skutkiem takich kryteriów mam minimalną bramę czyli 2.5 x 2.125 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co byś chciała zobaczyć bramę czy okna :D Jutro podjadę na działkę i napstrykam :D

 

I bramę i okna :) - dziękuję :) :D

napisz jaką masz szeroką bramę, byłam wczoraj u koleżanki w domku i jej mąż podpowiedział, żeby zwrócić na szerokość bramy uwagę i...... rzeczywiście laguną Michał by tam nie wjechał, musiałby składać lusterka boczne, aby wjechać :(

 

To musi być jakaś bardzo wąska bramka, bo ja mam standardową 2,5 m i Laguną wjeżdżamy bez problemu.

Standardowa wychodzi zawsze najtaniej, bo robią ich najwięcej, więc najlepiej trzymać się tego wymiaru.

 

Ważne też, żeby nadproże było odpowiednio wysokie - inaczej trzeba brać specjalny, droższy mechanizm do niskich nadproży (jak u mnie).

Ja mam niestandardową bramę w świetle 2,2mx2,2m ślubny sprawdzał i podobno swoją mazdą wjadę...tylko nie wiem jak wysiądę :evil: Bramę policzli jako standardową tylko montażysta docinał ją na miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ja poszukuję kogoś, kogo nie widziałem na żadnej ze stron, ani w Misiach, ani w postach powyżej.

 

Kogoś od izolacji pionowej - ale chodzi o domek poniemiecki i wykonawcę z głową, bo temat może nie jest duży, ale dość nietypowy.

 

Czy ktoś może polecić jakąś ekipę?

 

 

Docelowo muszę odprowadzić wodę spod domu, osuszyć ściany i doprowadzić wszystko do ładu.

 

 

Najlepiej z zachodniej strony Wrocławia.

Jak ktoś ma jakieś sprawdzone firmy, to z góry dziękuję.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma B.M Complex - zna ją ktoś? warto korzystać z ich usług?

 

Nam w mieszkaniu w 2001 robili rolety. W zasadzie wszystko OK tylko przy oknach ściany brudnymi łapami usyfili. Ostatnio zerwała się pierwsza taśma od rolety - w zasadzie tylko dlatego, że nie udało się zrobić prostego prowadzenia, ale to już raczej wina okoliczności przyrody a nie wykonawcy.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo są wieczne, nie potrzebują impregnacji a w zimę wyglądaja tak samo jak dewno a do tego szybciej wysychają po opadach - a jak stąpasz po nich gołą stupką to ciepłe są jak drewno i nie do odróżnienia. Warunek, że masz wolne 10KPLN. :wink:

 

plastik wieczny ?

 

10k za jaką powierzchnię ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megana specjalnie dla ciebie moja mega duża brama :D No i nasze niedzielne wypociny cały dzień kładliśmy luksfery

Moniaq - bardzo dziękuję za zdjęcia :) :) i wymiary, już wiemy , że musimy mieć 250.

Dzięki też wszystkim, którzy zabrali głos w sprawie bramy - uwagi zanotowałam :) :)

Podoba mi się ściana z luksferów ( nie wiem czy to się tak pisze :oops: ) w garażu, ciekawy pomysł :)

Będziecie mieć płaski dach? Chyba będziesz mieć duuuuuży domek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo są wieczne, nie potrzebują impregnacji a w zimę wyglądaja tak samo jak dewno a do tego szybciej wysychają po opadach - a jak stąpasz po nich gołą stupką to ciepłe są jak drewno i nie do odróżnienia. Warunek, że masz wolne 10KPLN. :wink:

 

plastik wieczny ?

 

10k za jaką powierzchnię ?

 

Dla zobrazowania powiedziałem że to plastik - ale tak napradę to wytwór wysokiej i zaawansowanej technologii. Jedź i sam dotknij na Braniborską.

 

za około 30m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Serdecznie proszę o pomoc. Pilnie szukamy firmy zajmującej się kompleksowo przyłączem wody i gazu do domu we Wrocławiu (projekt+wykonanie). Czy możecie podać jakieś namiary na dobre firmy? Kogo omijać?

 

Omijaj szerokim łukiem Pana Andrzeja Gaca, mi projekt z dokumentacją robił pół roku a od lutego jeszcze nie skończył samego przyłącza :(

 

lakusz, dzięki za odpowiedź.

 

Nadal potrzebuję namiarów na kogoś dobrego.

 

Witam

 

Ja polecam firmę Hydro-Tap. U mnie robili przyłącze wodne i z kilku ofert byli najtańsi. tel. 606 433 532. Wykonują też przyłącza gazowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...