Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam pytanie :)

Czy ktoś kładł na dach dachówkę :

DACHÓWKA ŚREDZKA FALISTA - FLEMING - BRĄZOWA

http://www.mojdom24.pl/p,pl,475,dachowka+sredzka+falista+-+fleming+-+brazowa.html

Czym różni się średzka od średzkiej plus?

Nie mogę znaleźć takiej informacji, albo gdzieś ja ominęłam :(

 

Ogólnie szukam ciemnobrązowej, a średzkiej plus niestety nie ma w tym kolorze.

Proszę o podzielenie się spostrzeżeniami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam pytanie :)

Czy ktoś kładł na dach dachówkę :

DACHÓWKA ŚREDZKA FALISTA - FLEMING - BRĄZOWA

http://www.mojdom24.pl/p,pl,475,dachowka+sredzka+falista+-+fleming+-+brazowa.html

Czym różni się średzka od średzkiej plus?

Nie mogę znaleźć takiej informacji, albo gdzieś ja ominęłam :(

 

Ogólnie szukam ciemnobrązowej, a średzkiej plus niestety nie ma w tym kolorze.

Proszę o podzielenie się spostrzeżeniami :)

 

 

 

Mam średzką falistą plus (inaczej monza plus) położoną na dachu, w kolorze kasztan.

Średzka falista plus jest większa od średzkiej falistej i przez to wchodzi jej mniej na 1 m2 - niecałe 10 szt., a średzkiej falistej trochę ponad 12sz/m2.

 

 

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochana grupo, gdzie kupowaliście dachówki? Nie pytam gdzie najkorzystniej bo to z góry założone ;)

Mam wyceny z Lech-budu, Dachpol-u i Madar-u ...

My kupiliśmy w Builderze II, ale dobry kontakt tez jest w Lech-Budzie.

Natomiast firma (nie pamietam nazwy :oops: , może ktoś skojarzy), która była koło Glinianek zaraz po zjechaniu z wiaduktu w strone Leśnicy zrobiła na nas niekorzystne wrażenie. Oni teraz gdzieś sie przenieśli, bo tam tereny budowlane... :wink:

 

ta firma ,to Dachsystem współpraca taka sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie :)

Czy ktoś kładł na dach dachówkę :

DACHÓWKA ŚREDZKA FALISTA - FLEMING - BRĄZOWA

http://www.mojdom24.pl/p,pl,475,dachowka+sredzka+falista+-+fleming+-+brazowa.html

Czym różni się średzka od średzkiej plus?

Nie mogę znaleźć takiej informacji, albo gdzieś ja ominęłam :(

 

Ogólnie szukam ciemnobrązowej, a średzkiej plus niestety nie ma w tym kolorze.

Proszę o podzielenie się spostrzeżeniami :)

 

 

 

Mam średzką falistą plus (inaczej monza plus) położoną na dachu, w kolorze kasztan.

Średzka falista plus jest większa od średzkiej falistej i przez to wchodzi jej mniej na 1 m2 - niecałe 10 szt., a średzkiej falistej trochę ponad 12sz/m2.

 

:wink:

Dziękuję za odpowiedź :) :)

A na dachu jak wygląda, bardziej czerwona, czy bardziej brązowa jest ta dachówka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochana grupo, gdzie kupowaliście dachówki? Nie pytam gdzie najkorzystniej bo to z góry założone ;)

Mam wyceny z Lech-budu, Dachpol-u i Madar-u , gdzie jeszcze polecicie ? Troszkę tych firm jest, wysłać zapytanie to nie problem ale potem porównywanie ofert :roll:

 

ostatnio potrzebowałem dokupić kilkaset sztuk ;) i najtaniej wyszło mi w budinpolu na bucknera, mają problemy lokistyczne, ale cena była ok. tylko jedna rzecz - trzeba rozmawiać z p. jackiem, p. beata jest zakręcona, niesłowna i wali wyższe ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochana grupo, gdzie kupowaliście dachówki? Nie pytam gdzie najkorzystniej bo to z góry założone ;)

Mam wyceny z Lech-budu, Dachpol-u i Madar-u , gdzie jeszcze polecicie ? Troszkę tych firm jest, wysłać zapytanie to nie problem ale potem porównywanie ofert :roll:

 

ostatnio potrzebowałem dokupić kilkaset sztuk ;) i najtaniej wyszło mi w budinpolu na bucknera, mają problemy lokistyczne, ale cena była ok. tylko jedna rzecz - trzeba rozmawiać z p. jackiem, p. beata jest zakręcona, niesłowna i wali wyższe ceny.

Rzut do wyceny wysłałam - czekam. Jakoś im sie nie spieszy :roll:

Posżło jeszcze do MSM ul. Tyska -ci to chcą mnie zobaczyć i oglądać minimum godzinę :-? Może im wysłać swoje zdjęcie (wybiore najlepsze), będą mogli patrzeć do woli :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie :)

Czym różni się średzka od średzkiej plus?

Nie mogę znaleźć takiej informacji, albo gdzieś ja ominęłam :(

 

Megana,

ja tam za bardzo na dachówkach się nie znam, ale kiedy robiłam rekonesans po hurtowniach, to często obijało mi się o uszy, że średzka falista jest dachówką starszej serii, tej która była ,,sławna'' z nie szczelnych zamków. Oczywiście problemy z tą dachówka były jakiś rok czy półtora temu, więc macie raczej małe szanse na dostanie tej gorszej serii :lol:

My też kupujemy Robena... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzut do wyceny wysłałam - czekam. Jakoś im sie nie spieszy :roll:

Posżło jeszcze do MSM ul. Tyska -ci to chcą mnie zobaczyć i oglądać minimum godzinę :-? Może im wysłać swoje zdjęcie (wybiore najlepsze), będą mogli patrzeć do woli :lol:

 

Ryska - koniecznie w bikini :lol: :lol: :lol: :lol:

Taa to by mi dodali do ceny 10% "gratis" co bym do nich osobiście nie przychodziła :lol:

 

W tych wycenach dachówek to są spore różnice - jakieś 3k przy założeniu, że ten sam producent, ta sama dachówka, te same ilości na ten sam dach. Nieźle co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kupowaliscie moze szafki gazowe w kolorze grafitowym?

Wyslalam zapytanie do jednej firmy, ale cisza.

Potrzebuje jeszcze szafka elektryczna czy jak to sie nazywa.

Mam akurat wmontowana w dom i teraz po otynkowaniu tylko ja widac. Moze da sie jakos wymienic nie uszkadzajac tynku.

 

Kiedy montowałem szafkę gazową u siebie, to był wymóg, żeby była zółta. Załatwiłem u kierownika "gazowni" zgodę na brązową. Jego zięć projektował mój domek, a z córką chodziłem do podstawówki. Nie ma ja "prowincja" ;)

 

Wymienić szafki się nie da bez uszkadzania tynku. Jeżeli kolor nie pasuje, to zobacz czy drzwiczek nie da rady zdjąć i przemalować. W ostateczności malowanie na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EwaiMarek - coraz bardziej zaczyna mi się podobać ta dachówka, wielkie dzięki za zdjęcia, jak się zdecyduję, to Ci napiszę, które wybrałam :)

 

Na zdjęciach widać ślady po cięciu na dachu. Jeżeli jesteś wystarczająco ostra, to nie pozwól na to, zwłaszcza jeżeli będą to dachówki z wierzchnią warstwą (szkliwione lub angobowane). Rozgrzane opiłki od cięcia uszkadzają wierzch dachówki. Potem w tych miejscach łatwiej się czepia zanieczyszczenie lub szkliwo może pękać dalej. Wykonawca oczywiście będzie Ci marudził. W ostateczności można by spróbować położyć coś. Może jakiś brezent?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa to by mi dodali do ceny 10% "gratis" co bym do nich osobiście nie przychodziła :lol:

 

W tych wycenach dachówek to są spore różnice - jakieś 3k przy założeniu, że ten sam producent, ta sama dachówka, te same ilości na ten sam dach. Nieźle co ?

 

Każdy sposób na rabat jest dobry ;) Pamiętaj tylko by zaznaczyć, że przysługują Ci wyłączne prawa autorskie, żeby nie wlepili do netu.

 

Wątpię, żeby różnica na poziomie np. 15% była możliwa. Jeżeli masz dokładną rozpiskę to OK. Jeżeli nie masz i to poproś. Może okaże się, że jedna firma uwzględniła wszystkie detale, a druga "zapomniała". W szczególności chodzi o różne "spinki" czy taśmy. Mogą też być różnice w obliczeniach i "zapasie" na uszkodzenia i cięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EwaiMarek - coraz bardziej zaczyna mi się podobać ta dachówka, wielkie dzięki za zdjęcia, jak się zdecyduję, to Ci napiszę, które wybrałam :)

 

Na zdjęciach widać ślady po cięciu na dachu. Jeżeli jesteś wystarczająco ostra, to nie pozwól na to, zwłaszcza jeżeli będą to dachówki z wierzchnią warstwą (szkliwione lub angobowane). Rozgrzane opiłki od cięcia uszkadzają wierzch dachówki. Potem w tych miejscach łatwiej się czepia zanieczyszczenie lub szkliwo może pękać dalej. Wykonawca oczywiście będzie Ci marudził. W ostateczności można by spróbować położyć coś. Może jakiś brezent?

 

 

:o :o :o

hmmmm, oczywiście że były cięcia dachówek, a niby jak dopasować dachówki przy oknach połaciowych, daszku i innych zakamarkach :roll:

Frankai możesz rozwinąć swoją myśl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EwaiMarek - coraz bardziej zaczyna mi się podobać ta dachówka, wielkie dzięki za zdjęcia, jak się zdecyduję, to Ci napiszę, które wybrałam :)

 

Na zdjęciach widać ślady po cięciu na dachu. Jeżeli jesteś wystarczająco ostra, to nie pozwól na to, zwłaszcza jeżeli będą to dachówki z wierzchnią warstwą (szkliwione lub angobowane). Rozgrzane opiłki od cięcia uszkadzają wierzch dachówki. Potem w tych miejscach łatwiej się czepia zanieczyszczenie lub szkliwo może pękać dalej. Wykonawca oczywiście będzie Ci marudził. W ostateczności można by spróbować położyć coś. Może jakiś brezent?

 

 

:o :o :o

hmmmm, oczywiście że były cięcia dachówek, a niby jak dopasować dachówki przy oknach połaciowych, daszku i innych zakamarkach :roll:

Frankai możesz rozwinąć swoją myśl

 

Frankai myśli o tym, że dekarze tną dachówki nie schodząc z dachu i niszczą przez to inne dachówki i membranę wkoło.

Pył z dachówek zbiera się potem w rynnach i twardnieje. U mnie już prawie rok minął i nic tego dziadostwa nie ruszyło, będzie trzeba ręcznie.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...