Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kochani, mam pytanie chciałam założyć deske barlinecką, bo namówili mnie znajomi, a chciałam drewno w salonie w polączeniu z płytkami przy kominku. Mam już wylane posadzki i teraz nie wiem co zrobić bo zaczęto mi odradzać deske barlinecką. Co o niej sadzicie. Czy jeszcze można coś z tym zrobić np. założyć coś innego. Mam posadzkę na jednym poziomie. pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Niezłą mam zagwozdke i jeszcze wiecej nerwów.

pozdrówki

 

sorki za pytanie ale mając tego typu działkę czemu ją kupiłaś?

nie sprawdziłaś wcześniej wz ?

 

 

lakusz i Daro_K krótko wyjasnie sprawę działki: otóż została mi darowana przez tatę i przylega do działki gdzie obecnie mieszkamy w domku rodziów. O WZ wnioskowałam dopiero mając akt własnośi bo nie wiedziałam, że każdy może to zrobić. Wiedzialam, że jest nie uzbrojona i że będą z nią problemy ale nie sądziłam, że aż takie i że tyle to potrwa :evil: i wiem ze dla dwóch sąsiednich działek (jedna prywatna, druga gminna) odwalam sporą robotę. Niestety człowiek całe życie się uczy a wiem, że pewne żeczy mogłam załatwić inaczej, wcześnie itp a niektórych niestety nie da się przyspieszyć w naszym mieście. Mimo to jestem uparta i wytrwała i już na finiszu więc dam radę :D

A na forum to już ponad dwa lata jestem i dzieki wszystkim którzy ze stoickim spokojem odpowiadają na setny raz zadawane pytania wiele się nauczyłam. i za to wielkie dzięki.

pozdrówki

 

PS: nadal będę zadać czasem głupie pytania :lol: i proszę o wyrozumiałość :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, mam pytanie chciałam założyć deske barlinecką, bo namówili mnie znajomi, a chciałam drewno w salonie w polączeniu z płytkami przy kominku. Mam już wylane posadzki i teraz nie wiem co zrobić bo zaczęto mi odradzać deske barlinecką. Co o niej sadzicie. Czy jeszcze można coś z tym zrobić np. założyć coś innego. Mam posadzkę na jednym poziomie. pozdr.
A masz położone już kafelki? Jeżeli nie, to nie ma dramatu. Kładziesz płytki na grubym kleju tak, aby spasowały się z podłogą drewnianą.

 

Ale zastanowiłbym się czy koniecznie Barlinek a nie inny producent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie z innej beczki - może ktoś polecić hodowle (to za duże słowo ;)) gdzie można teraz kupić szczeniaka owczarka niemieckiego? Może Wasz sąsiad/znajomy czy gdzieś w pobliżu ma maluchy? Szukam pieska takiego do max 3 miesięcy, krótko lub długowłosy i ma wyglądać jak owczarek, a nie krzyżówka z jamnikiem :) acha i nie w cenie rodowodowej :roll:

 

Za przeproszeniem TMK - to forum budowlane, a nie hodowlane 8) :lol: polecam Google :wink:

 

Daro_K - wyluzuj. "Grupy" są miejscem stworzonym głównie by dzielić się lokalnymi informacjami budowlanymi, ale wielokrotnie służyły nam celom towarzyskim czy osobistym.

TMK - hodowle to faktycznie za duże słowo. Tam masz psy z rodowodem (zdaje się jednak, że jak liczba szczeniaków przekracza normę, to są też i bez). Tak na marginesie - to chyba Tobie podawałem namiar na hodowlę obok mojej budowy. Miesiąc temu mój aktualny sąsiad wziął tą młodą suczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie z innej beczki - może ktoś polecić hodowle (to za duże słowo ;)) gdzie można teraz kupić szczeniaka owczarka niemieckiego? Może Wasz sąsiad/znajomy czy gdzieś w pobliżu ma maluchy? Szukam pieska takiego do max 3 miesięcy, krótko lub długowłosy i ma wyglądać jak owczarek, a nie krzyżówka z jamnikiem :) acha i nie w cenie rodowodowej :roll:

 

Za przeproszeniem TMK - to forum budowlane, a nie hodowlane 8) :lol: polecam Google :wink:

 

Przecież to pies na budowę! Za przeproszeniem, ponad 4 godz googlowałem :roll: Spróbuj sam, jak znajdziesz sensowne ogłoszenie, to masz u mnie piwo. Do odbioru osobistego :) Rozprawa już czysto akademicka, ale skoro moderujesz forum to chętnie pooglądam wyniki ;) Druga sprawa, że jest zasadnicza różnica między przypadkowym linkiem, a kimś z polecenia - przecież o tym wiesz. Jak napisał Frankai - tworzymy małą (?) społeczność, tematy są różne, mniej i bardziej budowlane. Pozdrawiam :D

 

moje "maleństwo" :D

 

http://img24.imageshack.us/img24/4610/m214.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, mam pytanie chciałam założyć deske barlinecką, bo namówili mnie znajomi, a chciałam drewno w salonie w polączeniu z płytkami przy kominku. Mam już wylane posadzki i teraz nie wiem co zrobić bo zaczęto mi odradzać deske barlinecką. Co o niej sadzicie. Czy jeszcze można coś z tym zrobić np. założyć coś innego. Mam posadzkę na jednym poziomie. pozdr.
A masz położone już kafelki? Jeżeli nie, to nie ma dramatu. Kładziesz płytki na grubym kleju tak, aby spasowały się z podłogą drewnianą.

 

Ale zastanowiłbym się czy koniecznie Barlinek a nie inny producent.

 

Wysokość między gresem, a deską/panelem możesz także regulować korzystając z różnej grubości mat pod panele. U siebie niedawno podkładałem maty 5mm i bardzo ładnie podłoga zlicowała się z resztą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie szukam dobrego dekoratora wnetrz.Chodzi o przystrojenie okien w plisy albo firanki a moze rolety rzymskie.Wlasnie w tym caly problem ,dlatego szukam.

Takie rzeczy robią dobre sklepy firankowe. Tylko że cena tych firanek to auuuuuuuuuu!!! Więcej nie wiem, bo słyszałem kiedyś coś takiego i nie wnikałem, bo mi nie potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy orientujecie się, czy będzie mi potrzebny atest na szambo? Pytam ponieważ zastanawiam się czy kupować w Radomiu z atestem, czy może wystarczy bez atestu robione przez jakiegoś małego wiejskiego przedsiębiorcę w mojej okolicy.

 

pozdrawiam

Ponoć do odbioru budowlanego domu są potrzebne papiery od szamba czyli atest, protokół odbioru i próba szczelności...

 

Dzięn dobry wszytkim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

szukam prawnika, który na początek pomoże mi postraszyć wykonawcę, który nie kwapi się do naprawy tego co spitolił. No a gdyby nie udało się go wystarczająco zmotywować to również do poprowadzenia sprawy w sądzie. Możecie kogoś polecić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

batafuko jesli kierownik spisze protokół szczelnosci to wystarczy (starostwo powiatowe podwale) ale sprawdz w wmaganych dokumentach wlasciwych dla swojej gminy

 

secam witaj! juz sie niepokoilam co z Tobą jak tam na polu walki

 

Panowie nie denerwować się, zaćmienie było trzeba wyluzować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

batafuko jesli kierownik spisze protokół szczelnosci to wystarczy (starostwo powiatowe podwale) ale sprawdz w wmaganych dokumentach wlasciwych dla swojej gminy

 

Wiem że jak sąsiad odbierał to musiał mieć f-rę i jakieś świadecto homologaji czy cuś takiego

 

secam witaj! juz sie niepokoilam co z Tobą jak tam na polu walki

 

cześć Kasiu fajnie Cię widziec - wpadłem na chwilę na grupę oczy oderwać od pieluch :)

Na polu walka że hej - Doska z małym walczy w dzień a ja pracuję , problem w tym że nie za bardzo może dzwigać po operacjach - w nocy ona odsypia a ja wstaję karmić - kutfa dostajemy w dupę :-?

Pomagała nam trochę teściowa ale dostała po tym wszytkim kilka dni temu zawał - tak więc ciąg dalszy lekarzy i szpitali. :-?

A jak Wasza maleńka - juz dobrze ??

 

Panowie nie denerwować się, zaćmienie było trzeba wyluzować ;)

A co popiszemy o dzieciach - to nas okrzyczą :D:D:D zawsze się przeciez droczą ;)

 

pozdrowienia dla wszystkich - jak bym się nie odzywał znaczy że utknąłem w pieluchach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...