Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

hej

 

Robie porzadki na dzialce i w zwiazku z tym chetnie pozbede sie:

1) 35 pustakow porotherm 25 klasa 10

2) 38 pustakow keramzytowych to terivy

3) dwie belki do terivy 3 m i 3,6 metra

4) nadproza l19:

1,5 metra cztery sztuki

1,8 metra dwie sztuki

1,2 metra dwie sztuki

 

gmina czernica,

cena raczej bardzo przystepna, zalezy mi na pozbyciu sie balastu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

muszę się pochwalić - mam mapkę do celów projektowych, wprawdzie jeszcze jej nie widziałam, ale słyszałam że jest. Jak tylko w urzędzie katastralnym przetrawią, będzie mapka do celów opiniodawczych, idę do notariusza.

Jak architekt zrobi adaptację projektu to składam wniosek o pozwolenie.

Czy można zrobić adaptację projektu w trzy dni?!

Bo ja już chcę mieć to pozwolenie!

no i mam do was pytanie - ilu z was robiło badania geologiczne?

Bo ja o tym myślałam, w sumie cena jest niewielka w skali cełej inwestycji (300-500zł) a zawsze jest pewność i informacja dla architekta. U mnie grunt chyba dość paskudny (wysoka woda gruntowa) dlatego chcę mieć pewność jak posadzić dom.

I czy robicie drenaż opaskowy koło domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

no i mam do was pytanie - ilu z was robiło badania geologiczne?

Bo ja o tym myślałam, w sumie cena jest niewielka w skali cełej inwestycji (300-500zł) a zawsze jest pewność i informacja dla architekta. U mnie grunt chyba dość paskudny (wysoka woda gruntowa) dlatego chcę mieć pewność jak posadzić dom.

I czy robicie drenaż opaskowy koło domu?

Ja robiłem badania geologiczne, też mam wysoko wody gruntowe i wolałem wiedzieć na czym stawiam chatę :)

Oczywiście drenaż opaskowy bedę robił jeszcze w tym roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK - ja badan takich nie robiłam :-( a z drenażem się zastanawiam - chcieliśmy robić, ale przy takim piasku jako mam to sie zastanawiam czy nie będa to wyrzucone pieniądze :-?

 

 

teraz to juz chyba trochę za późno - domek już z tego co wiem to chyba stoi ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze raz - z innej beczki.

Apeluję do wrocławskich - forumowych mam. Gdzie mogę kupić buty dziecięce.

Próbuję od dwóch tygodni nabyć buty najlepiej memo, dla córki (6 lat, rozm 31). A może inna firma też robi buty z obcasem thomasa które by się jako tako prezentowały?

Jestem załamana podejściem tej firmy do zaopatrywania swoich sklepów. Gdzie kupujecie buty dzieciom? W zdrowej stópce na Psich budach byłam, w Tesco też.

A może sa jakieś inne forumy dla matek wrocławskich (polanka, coś wspominałaś? :) )

Pomocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze raz - z innej beczki.

Apeluję do wrocławskich - forumowych mam. Gdzie mogę kupić buty dziecięce.

Próbuję od dwóch tygodni nabyć buty najlepiej memo, dla córki (6 lat, rozm 31). A może inna firma też robi buty z obcasem thomasa które by się jako tako prezentowały?

Jestem załamana podejściem tej firmy do zaopatrywania swoich sklepów. Gdzie kupujecie buty dzieciom? W zdrowej stópce na Psich budach byłam, w Tesco też.

A może sa jakieś inne forumy dla matek wrocławskich (polanka, coś wspominałaś? :) )

Pomocy!

ja najczęsciej - przynajmniej dla Franka - w Urwisie na Gajowej :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc i czołem. Dokonaliśmy dzis strategicznych zakupów dachowych. Nie wiem czy sie cieszyc czy martwic :wink: Normalnie az się boję co to bedzie.

 

Przy okazji pytanko - kiedy wstawialiście okna dachowe? Bo w stanie surowym otwartym to chyba nie bardzo, ktos moze sobie wyjac je? Poradzcie jak sie ten problem sie rozwiazuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Oglądnąłem właśnie mape. Fajna sprawa, niestety się nie łapię :cry: A najbliżej będzie mieszkał Vardo.

Badań nie robiłem, ale grunt słabo przepuszczalny, działka stroma, więc drenaż będzie.

A co do mojego pokrewieństwa z gagatą to raczej nie, chyba że jakaś nieznana rodzina :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc i czołem. Dokonaliśmy dzis strategicznych zakupów dachowych. Nie wiem czy sie cieszyc czy martwic :wink: Normalnie az się boję co to bedzie.

 

Przy okazji pytanko - kiedy wstawialiście okna dachowe? Bo w stanie surowym otwartym to chyba nie bardzo, ktos moze sobie wyjac je? Poradzcie jak sie ten problem sie rozwiazuje?

 

witaj :-)

my wstawiliśmy od razu z dachem...tez troche bałam sie że nam zwiną, ale na szczęscie nic się nie stało :-)

PS.

Chyba przedwczoraj jechał za mną przez całą Zmigrodzką twój mąż...ale chyba mnie nie poznał ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...