Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

- na jaki kolor malujecie garaż - nie moę wyperswadować żonie że biały to odpowiedni :roll:

- jakich farb używacie - akrylowe - lateksowe czy jakies tam inne ??

Witajcie :D

na miły początek dnia może mała kawusia :wink:

http://www.dieta.pl/grupy_wsparcia/members/majacyr-albums-widoczki-picture1194-kawa.jpg

 

Dzisiaj może sie przydać -w sumie poniedziałek i jeszcze ta piękna pogoda :wink:

My mamy plan, żeby wykorzystac w garażu farbę, która miala pojawić sie w domu, ale kolor nam trochę nie wyszedł. Robiliśmy beżowy z pigmentu,ale potem stwierdziliśmy, że jednak trzeba kupić gotowy i ta farba została. Kolor do garażu idealny- bardzo przyjemny dla oka, ale nie biały (farba jest lateksowa, ale nie jakaś bajerancka).

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzisiaj może sie przydać -w sumie poniedziałek i jeszcze ta piękna pogoda :wink:

My mamy plan, żeby wykorzystac w garażu farbę, która miala pojawić sie w domu, ale kolor nam trochę nie wyszedł. Robiliśmy beżowy z pigmentu,ale potem stwierdziliśmy, że jednak trzeba kupić gotowy i ta farba została. Kolor do garażu idealny- bardzo przyjemny dla oka, ale nie biały (farba jest lateksowa, ale nie jakaś bajerancka).

Pozdrawiam :D

A ja myślałem że Dosia wymyśla z tym kolorem w garażu. Myślałem że standardem obowiązującym jest biały ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

do tych co niedawno się ocieplali... szukam generalnie wszelkich kontaktów i opinii na tematy ociepleniowe :)

 

Na razie styropian - albo swisspor lambda albo termoorganika platinum plus, raczej swisspor bo tańszy. Źródło - sklep http://www.icmarket.pl, ewentualnie namiar od Godin na przedstawiciela Termoorganiki.

 

Tynk - na pewno będzie silikonowy barwiony w masie, producent jeszcze nie znany. Wstępnie myśleliśmy o Kabe (ale tylko dlatego, że widzieliśmy fotkę z takim tynkiem :D)

 

Pozostałe elementy systemu - nie mamy pojęcia...

 

Jako wstęp to fajne porównanie mają na stronce PW Aris - można mniej więcej porównać cenowo kilka systemów.

 

Często na forum czytałem też opinie o listwach startowych, że ludzie gdyby wybierali ponownie, to by jednak wzięli takie listwy. Jakie one mają znaczenie dla inwestora? Czy nie chodzi tylko i wyłącznie o wygodę ekipy przy układaniu?

 

Chętnie poczytam aktualnych opinii, cen, pozbieram namiary...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Często na forum czytałem też opinie o listwach startowych, że ludzie gdyby wybierali ponownie, to by jednak wzięli takie listwy. Jakie one mają znaczenie dla inwestora? Czy nie chodzi tylko i wyłącznie o wygodę ekipy przy układaniu?

 

Ja słysząłem że listwy startowe są po to żeby gryzonie nie wchodziły pod styropian - czyli żeby nie wgryzały się od dołu - tam gdzie im najwygodniej. Ponoć takla mała polna myszka może sobie pod tynkiem piękny domek wielopokojowy zrobić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słysząłem że listwy startowe są po to żeby gryzonie nie wchodziły pod styropian - czyli żeby nie wgryzały się od dołu - tam gdzie im najwygodniej. Ponoć takla mała polna myszka może sobie pod tynkiem piękny domek wielopokojowy zrobić :D

No ale że jak to zrobią? Mam na ściance fundamentowej metr styropianu, od razu nad nim będzie grubszy - elewacyjny. Będzie to połączone, osiatkowane... miałyby wejść w tę 5cm różnicę między grubościami (10cm fund, 15cm ściana) ? Pomijam, że cokół będzie kończył się jakieś 40cm powyżej terenu...chociaż gryzonie to zawsze sobie dadzą radę ze wspinaniem się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tą drogą - na tym zwężeniu są miejsca gdzie tynk jest cięńszy bo go nie widać więc ekipy się nie przykładają żeby było odpowiednio grubo. A gryzonie znakomicie chodza po pionowych powierzchniach.

Z mojego punktu widzenia listwa startowa przy całym koszcie ocieplania to ułamek procenta - więc ja bym dał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

 

Ostatnio dominuje temat ociepleń to dorzuce swoje trzy grosze. W tej chwili trwają u mnie prace ociepleniowe. Styro po rozeznaniu rynku swisspor 0,031 odpowiednik termorganiki platinum plus. Chłopaki od ocieplenia sa bardzo zadowoleni z niego. Jest dośc twardy, nie kruszy sie jak biały, równy. Kłade 15 cm chociaż kiedyś marzyłam o 20 ale jak liczono mi zapotrzebowanie energetyczne budyku to zrobiono porównanie dla 15 i 20. Wydawałoby się ze im grubiej tym lepiej. Niestety tak nie wyszło. Przy 20 zyskiwałam tylko 0,1 % w porównaniu z 15 a cenowo sami wiecie ile musiałabym dołożyć.

Kupowałam styro przez hurtownię w której zaopatruję się od dawna. Cenowo byli lepsi od Arisa. Byc może u bezpośrednich przedstawicieli będzie jeszcze taniej ale ja nie miałam czasu na poszukiwania. W 5 dni musiałam zorganizować materiał bo chłopaki weszli na budowe 3 tyg. przed terminem.

Zresztą gorąco ich polecam.

Była tez niedawno mowa o parapetach granitowych. Właśnie dzisiaj odebrałam swoje. Cenowo bardzo konkurencyjne w porównaniu z Wrockiem. Jakość też ok. Odbierał mój mąż (a jest czepialski) z jednym z chłopaków do ociepleń. Ja kupowałam Vange i u nas ceny o min 200 zł więcej za m2.

Facet ma zakład w Piławie Górnej a handluje na allegro

http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=702999722

Uf ale się napisałam.

 

Pozdrawiam

 

 

Ps. icmarket jak porównywałam ceny nie należałł do najtańszych

Zajrzałam na ich strone, ceny o 20 zł droższe za swisspora i termoorganike niż mi zaoferowano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

(...)

Ps. icmarket jak porównywałam ceny nie należałł do najtańszych

Zajrzałam na ich strone, ceny o 20 zł droższe za swisspora i termoorganike niż mi zaoferowano

Możesz podać namiary na tę hurtownię? Swisspor obecnie wychodzi w icmarket 135netto (+5netto frezowany), co daje ok 170zł brutto. Jak piszesz o 150zł brutto, to cena naprawdę super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory swispor płaciłam 165 zł brutto a kołatało i się ze 145 ale sprawdziłam faktury Za termo organike oferowano mi 185( Aris 189) to taniej niż icmarkecie. Sprubuj jak Godin dopchać sie do przedstawiciela regionalnego swisspora powinno być jeszcze taniej. Ja kupowałam w MB-03

Maciej Hanyś-tel.608 436 636

i wiem że kontaktował się z przedstawicielem swisspora na Dolny Śląsk, odpadnie Ci jeden pośrednik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Kłade 15 cm chociaż kiedyś marzyłam o 20 ale jak liczono mi zapotrzebowanie energetyczne budyku to zrobiono porównanie dla 15 i 20. Wydawałoby się ze im grubiej tym lepiej. Niestety tak nie wyszło. Przy 20 zyskiwałam tylko 0,1 % w porównaniu z 15 a cenowo sami wiecie ile musiałabym dołożyć.

...

Pozdrawiam

Hej :D

No własnie, wlasnie tak to jest z ta grubościa styropianu :wink: W tym przypadku nie zawsze wiecej znaczy lepiej. Dokładnie tak jak napisalas przy grubsci 15 do 20cm roznica w dociepleniu jest praktycznie zadna, a cena "robi różnicę" :wink: Zatem radzę sie zastanowic jak bedziecie wybierac 8)

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Często na forum czytałem też opinie o listwach startowych, że ludzie gdyby wybierali ponownie, to by jednak wzięli takie listwy. Jakie one mają znaczenie dla inwestora? Czy nie chodzi tylko i wyłącznie o wygodę ekipy przy układaniu?...

Oprócz tej kwestii którą poruszył secam to zdaje się, że jeszcze o coś chodziło, ale nie pamiętam dobrze :oops: Natomiast pamiętam, że listwy miały byc i u nas są. Uważamy,że był to dobry wybór. Tak jak pisał secam przy całym koszcie docieplania jest to ulamek kosztów, więc myśmy byli przekonani co do słuszności ich użycia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Kłade 15 cm chociaż kiedyś marzyłam o 20 ale jak liczono mi zapotrzebowanie energetyczne budyku to zrobiono porównanie dla 15 i 20. Wydawałoby się ze im grubiej tym lepiej. Niestety tak nie wyszło. Przy 20 zyskiwałam tylko 0,1 % w porównaniu z 15 a cenowo sami wiecie ile musiałabym dołożyć.

...

Pozdrawiam

Hej :D

No własnie, wlasnie tak to jest z ta grubościa styropianu :wink: W tym przypadku nie zawsze wiecej znaczy lepiej. Dokładnie tak jak napisalas przy grubsci 15 do 20cm roznica w dociepleniu jest praktycznie zadna, a cena "robi różnicę" :wink: Zatem radzę sie zastanowic jak bedziecie wybierac 8)

Pozdrawiam :D

 

Czasami grubość jest narzucona także przez inne czynniki - np. rolety zewnętrzne. Ja chciałem, żeby była na nich też warstwa styropianu jakaś i stąd ocieplenie domu 18cm. Ponieważ wcześniej chciałem 15cm, to wziąłem po prostu Termoorganikę Gold zamiast Platninium - różnica w cenie duża (105zł vs 179zł) a te 3 cm niwelują praktycznie różnicę w lambdzie.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...