Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

...Kłade 15 cm chociaż kiedyś marzyłam o 20 ale jak liczono mi zapotrzebowanie energetyczne budyku to zrobiono porównanie dla 15 i 20. Wydawałoby się ze im grubiej tym lepiej. Niestety tak nie wyszło. Przy 20 zyskiwałam tylko 0,1 % w porównaniu z 15 a cenowo sami wiecie ile musiałabym dołożyć.

...

Pozdrawiam

Hej :D

No własnie, wlasnie tak to jest z ta grubościa styropianu :wink: W tym przypadku nie zawsze wiecej znaczy lepiej. Dokładnie tak jak napisalas przy grubsci 15 do 20cm roznica w dociepleniu jest praktycznie zadna, a cena "robi różnicę" :wink: Zatem radzę sie zastanowic jak bedziecie wybierac 8)

Pozdrawiam :D

 

To zalezy czy jest reku. Jak nie ma rekuperatora to ocieplenie wiecej niz 15cm jest nie oplacalne bo cieplo i tak ucieka przez wentylacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam .

 

Ostatnio dominuje temat ociepleń to dorzuce swoje trzy grosze. W tej chwili trwają u mnie prace ociepleniowe. Styro po rozeznaniu rynku swisspor 0,031 odpowiednik termorganiki platinum plus. Chłopaki od ocieplenia sa bardzo zadowoleni z niego. Jest dośc twardy, nie kruszy sie jak biały, równy. Kłade 15 cm chociaż kiedyś marzyłam o 20 ale jak liczono mi zapotrzebowanie energetyczne budyku to zrobiono porównanie dla 15 i 20. Wydawałoby się ze im grubiej tym lepiej. Niestety tak nie wyszło. Przy 20 zyskiwałam tylko 0,1 % w porównaniu z 15 a cenowo sami wiecie ile musiałabym dołożyć.

Kupowałam styro przez hurtownię w której zaopatruję się od dawna. Cenowo byli lepsi od Arisa. Byc może u bezpośrednich przedstawicieli będzie jeszcze taniej ale ja nie miałam czasu na poszukiwania. W 5 dni musiałam zorganizować materiał bo chłopaki weszli na budowe 3 tyg. przed terminem.

Zresztą gorąco ich polecam.

Była tez niedawno mowa o parapetach granitowych. Właśnie dzisiaj odebrałam swoje. Cenowo bardzo konkurencyjne w porównaniu z Wrockiem. Jakość też ok. Odbierał mój mąż (a jest czepialski) z jednym z chłopaków do ociepleń. Ja kupowałam Vange i u nas ceny o min 200 zł więcej za m2.

Facet ma zakład w Piławie Górnej a handluje na allegro

http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=702999722

Uf ale się napisałam.

 

Pozdrawiam

 

Ps. icmarket jak porównywałam ceny nie należałł do najtańszych

Zajrzałam na ich strone, ceny o 20 zł droższe za swisspora i termoorganike niż mi zaoferowano

 

A jeśli mogę zapytać to kto robił Ci wyliczenia i jakie przyjmował kryterium?

czy tylko brane były pod uwagę: rodzaj, grubość ścian kontrukcyjnych i styro czy jak słusznie Łukasz zauważył inne czynniki np. reku :wink:

pierwszym sposobem można policzyć przy pomocy KALKULATORA WSPÓŁCZYNNIKA U PRZEGRODY na stronie:

http://www.termoorganika.com.pl/

to jednak w moim przekaniu zbyt lakoniczne podejście do tematu...

 

A źródło parapetów zewnętrznych to samo, gdzie ja zamawiałam :)

Chociaż u mnie problem był bardziej złożony: nie chciałam kamienia Vanga, gdyż do moich okien orzechwych czerwień w ogóle nie pasuje :roll:

Sam granit Vanga jest bardzo popularny i nawet w Strzegomiu (jak dobrze pamiętam 8)) hurtownia Gaga oferowała mi jeszcze lepszą cenę niż w Piławie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z grupy może zarekomendować swoją ekipę od wykonania elewacji (ocieplenie + tynk)?

irreality na kiedy potrzebujesz ekipę? Póki co jestem zadowolona ze swoich wykonawów, ale wolę poczekać do efektu finalnego :wink: Mam nadzieję, że za ok.10 dni będę mogła podzielić się namiarami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godin obliczenia robiła firma Intelplast z Robotniczej. Aby dobrać odpowiednią pompe ciepła liczą zapotrzebowanie budynku na energię a co za tym idzie robią dokładny wywiad- okna jaki współczynnik, ocieplenie podłóg ścian, dachu, z czego ściany itp. Jakie chcemy użyc materiały. Uwzględnili rodzaj wentylacji, w moim przypadku rekuperator. Wstępnie zakładaliśmy ocieplenie 20 cm 0,031 ale oni pokazali nam na podstawie wyliczeń że powyżej 15cm zysk energetyczny jest znikomy a wydatek finansowy znaczny.Firma poważna i myślę że mogę polegać na ich wyliczeniach. Gdybym polegała na kalkulatorach ze stron producentów styro to pewnie kładłabym dzisiaj 20.

Jeślim chodzi o parapety są super właście je obmacałam. Są bardziej rudobrązowe niż bordowe. Takich właśnie szukałam. Cena mnie satysfakcjonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z grupy może zarekomendować swoją ekipę od wykonania elewacji (ocieplenie + tynk)?

irreality na kiedy potrzebujesz ekipę? Póki co jestem zadowolona ze swoich wykonawów, ale wolę poczekać do efektu finalnego :wink: Mam nadzieję, że za ok.10 dni będę mogła podzielić się namiarami :)

To i ja poczekam na efekt, chociaż potrzebuję na początek września :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - kiedy montowaliście gniazdka elektryczne/etc? Po podłogach czy przed? Aktualnie mam zatynkowane jeszcze zaślepki.

My podłogi już mamy, a będziemy montować po malowaniu - czyli zapewne na koniec :)

 

Ja montowałem po podłogach.

 

Dzieki z odpowiedzi - tak własnie myślałem. Pytanie jednak co z całym syfem/tynkiem z przykrytych wciąż otworów na gniazdka? Nie jest to ryzykiem dla podłóg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki z odpowiedzi - tak własnie myślałem. Pytanie jednak co z całym syfem/tynkiem z przykrytych wciąż otworów na gniazdka? Nie jest to ryzykiem dla podłóg?

Zdejmij, wyciągnij przewody na zewnątrz, oczyść ładnie z resztek tynku, a potem zwiń przewody do puszki tak, aby nie przeszkadzały w malowaniu. Nie musisz przykrywać zatyczkami, trochę farby przewodom nie zaszkodzi, zwłaszcza że i tak dzisiejsze farby praktycznie nie kapią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie zastanawia, czy możecie sobie tak dowolnie zmieniać grubość docieplenia? Może 15cm a może lepiej 20cm, a nie bierzecie pod uwagę, że potem geodeta będzie nanosił wasz budynek na mapę i wyjdzie różnica między projektem a realem? Jeżeli się mylę to proszę o opinie.

Mi się zdaje, że geodeta nanosząc budynek nie uwzględnia ocieplenia... Ale mogę się mylić :) Za to prędzej może przyczepić się PINB, jeśli stwierdzi że wymiary budynku są inne niż w projekcie.

My wg projektu mieliśmy ściany 25+styro 14. Mamy ściany 24, a styro damy 15, więc wsio się zgadza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów,

 

Za miesiąc zaczynamy kolejny etap budowy naszego wymarzonego domku.

Proszę osoby, które są "na topie" o informacje na temat dostawców kruszyw sypkich (żwir-ziarno o frakcji 0.8 - 1.6mm i piasek kwarcowy-ziarno o frakcji 0 - 0.2mm) z okolic Wrocławia w rozsądnych cenach z własnym transportem.

Z góry dziękuję za wszelkie info.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Kłade 15 cm chociaż kiedyś marzyłam o 20 ale jak liczono mi zapotrzebowanie energetyczne budyku to zrobiono porównanie dla 15 i 20. Wydawałoby się ze im grubiej tym lepiej. Niestety tak nie wyszło. Przy 20 zyskiwałam tylko 0,1 % w porównaniu z 15 a cenowo sami wiecie ile musiałabym dołożyć.

...

Pozdrawiam

 

0,1% czego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...