Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

kryzysu to ja nie zauważyłem u nas, było takie małe nabranie powietrza w płuca, ale pewnie powietrze schodzi, byle w żagle ;)

Nie powiedziałbym, że nie było. Jednak skróciły się terminy oczekiwania. Oczywiście nie wszystkim, ale ostatnio załatwiałem pewne sprawy na ostatnią chwilę i w sumie nie było zbyt wielkich problemów.

Trzeba szybko wykańczać, zanim znowu zacznie drożeć i zacznie brakować fachowców ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

I ja witam !

 

Ania ma rację - w miejscach, w których nie wskazane jest skakanie skoczkiem stosuje się zamulanie, czyli polewanie wodą.

 

A że powierzchnia słuszna to i wody należy obficie olać.

 

Ja z innej mańki - proszę Was o namiary na:

 

1. Misiów od ocieplenia zewnętrznego

2. Misiów od elewacji drewnianej na ruszcie. (jednego znalazłem)

3. Misia od przeróbek komina systemowego - ten od schiedla (nie mogę dokopać się do jego namiaru.)

 

Pozdrav

 

Help, help !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech wsi spokojna, wsi wesoła...

swego czasu, do rowu przy mojej działce sąsiad wylał szambo, wezwałem policję, wszyscy wiedzieliśmy kto to zrobił, jednak odstąpiłem od ścigania ;), nazwali mnie "ekologiem", jednak przegiął gdy zięć zaczął stawiać swoją szambiarkę pod moją bramą (widać im przeszkadzała). Awantura była na sto fajerków. Nota bene zięć zrozumiał i do dziś "poznajemy się" na ulicy. W pewnym sensie można to wytłumaczyć, wszak przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka.

To Wy wchodzicie w ich świat i chcecie wprowadzać jakieś cywilizowane nawyki ;) Te doświadczenia nauczyły mnie, że sąsiada należy traktować z szacunkiem, ale i duuuużym dystansem, inaczej "wejdą" Wam na głowę ;)

 

Smoku :o :o :o :o

a ja własnie tyle co pytałam u secama czy nie wie co się z Tobą dzieje :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

jeśli w przeciągu 3 tygodni nie zmontujemy jakiegoś spotkanka (chociażby na kawę w mieście) to ja potem jestem ugotowana w domu na wieeeeeele tygodni :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli w przeciągu 3 tygodni nie zmontujemy jakiegoś spotkanka (chociażby na kawę w mieście) to ja potem jestem ugotowana w domu na wieeeeeele tygodni :roll:

Znam takich, którym udało się znaleźć tą Ligotę ;) Myślę, że inni też dadzą radę jakbyco :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Wy wchodzicie w ich świat i chcecie wprowadzać jakieś cywilizowane nawyki ;) Te doświadczenia nauczyły mnie, że sąsiada należy traktować z szacunkiem, ale i duuuużym dystansem, inaczej "wejdą" Wam na głowę ;)

 

Ja jeszcze u siebie nie mieszkam, ale sąsiednie działki są już zasiedlone. I powiem Ci jedno, jak się tak przyglądam tym "byłym miastowym" to, aż się boję tam wprowadzać. Już nawet miałem małą wojenkę i teraz też "poznajemy się" na ulicy - ubaw po pachy:-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry Grupo

 

czy możecie doradzić mi filtry do wody - firma, namiar? Mam strasznie twardą wodę, koniecznie muszę uzdatnić. Ładnie proszę o kontakt...

ja zdecydowałam się na zmiękczacz - firma która mi montowała to ADAR http://www.adar.net.pl/ (robili u mie też calą instalację wod-kan i podłączali to do kominka z płaszczem wodnym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli w przeciągu 3 tygodni nie zmontujemy jakiegoś spotkanka (chociażby na kawę w mieście) to ja potem jestem ugotowana w domu na wieeeeeele tygodni :roll:

Znam takich, którym udało się znaleźć tą Ligotę ;) Myślę, że inni też dadzą radę jakbyco :lol:

:lol: :lol: :lol: no tak, dla chcącego nic trudnego.....tym bardziej że już z 2 razy u nas był 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś był na etapie kopania fundamentów czy wyrównywania terenu, to niech uważa na słońce. Ja co prawda nie na działce, a nad zalewem, ale załatwiłem się wczoraj na cacy w ciągu 4 godzin. Tak dokładnie, to synek mnie załatwił. Popsikał mnie i rozprowadził tą emulsję z filtrem "20", ale nie do końca. Mam więc czerwoną ramkę wokół pleców i to w dodatku z odciskiem dłoni w jednym miejscu :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to prawda-słonce wczoraj operowało niemiłosiernie - mam pomidorowy kolor skóry. Frankai - widziałam się z Pawlickim - facet b. skromny, spokojny. Zaczyna we wrześniu.

U mnie też :) Wstępnie 1-2 tydzień września. Znajoma z Dobrzycy (czyli miał bardzo blisko), zapłaciła... (lepiej usiądź) 22zł/m2 !!! U mnie było rok temu 24zł/m2, a ułożenie palisady 15zł/mb (ale zaznaczone na żółto, więc może jakieś szacunki, a nie zapłacona kwota).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry Grupo

 

czy możecie doradzić mi filtry do wody - firma, namiar? Mam strasznie twardą wodę, koniecznie muszę uzdatnić. Ładnie proszę o kontakt...

ja zdecydowałam się na zmiękczacz - firma która mi montowała to ADAR http://www.adar.net.pl/ (robili u mie też calą instalację wod-kan i podłączali to do kominka z płaszczem wodnym)

 

zmiękczacz to nie wszystko, a raczej to dopiero początek, bo coprawda zmniejszy twardość, ale woda z nadmiarem sodu, na który wymieniany jest "kamień" jest nie zdrowa i to bardzo.

Po zmiękczaczu do picia najlepiej nalezy wodę przefiltrować przez odwruconą osmozę, albo mieć kranik z wodą przed zmiękczaczem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam problem - jestem w trakcie tynkowania - i zauważyłem, że moim tynkarzom sufit w jednym pomieszczeniu nie wyszedł - gdzie niegdzie prześwitują kable od elektryki.

Czy ktoś miał taki problem?

Możecie poradzić co z tym teraz zrobić?

Tynk jest na suficie gipsowy, ma kilka dni, na ścianach właśnie kładą c-w.

 

Czy można na niego teraz położyć drugą warstwę i czy jest sens czy to zamalować i już?

Boję się, że po jakimś czasie będą się robiły ciemne smugi wzdłuż przewodów.

 

poradźcie,

dzięki,

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja witam !

 

Ania ma rację - w miejscach, w których nie wskazane jest skakanie skoczkiem stosuje się zamulanie, czyli polewanie wodą.

 

A że powierzchnia słuszna to i wody należy obficie olać.

 

Ja z innej mańki - proszę Was o namiary na:

 

1. Misiów od ocieplenia zewnętrznego

2. Misiów od elewacji drewnianej na ruszcie. (jednego znalazłem)

3. Misia od przeróbek komina systemowego - ten od schiedla (nie mogę dokopać się do jego namiaru.)

 

Pozdrav

 

Help, help !!!

 

 

U mnie ociepleniowcy kończą. Jestem z nich bardzo zadowolona. Nie wiem jak u nich z terminami,nie pytałam. Tel.juz podawałam 513 700701. Będą u mnie jeszcze we wtorek i środe.Możesz zobaczyć ich robote masz po drodze jadąc na swoją budowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja witam !

 

Ania ma rację - w miejscach, w których nie wskazane jest skakanie skoczkiem stosuje się zamulanie, czyli polewanie wodą.

 

A że powierzchnia słuszna to i wody należy obficie olać.

 

Ja z innej mańki - proszę Was o namiary na:

 

1. Misiów od ocieplenia zewnętrznego

2. Misiów od elewacji drewnianej na ruszcie. (jednego znalazłem)

3. Misia od przeróbek komina systemowego - ten od schiedla (nie mogę dokopać się do jego namiaru.)

 

Pozdrav

 

Help, help !!!

 

 

U mnie ociepleniowcy kończą. Jestem z nich bardzo zadowolona. Nie wiem jak u nich z terminami,nie pytałam. Tel.juz podawałam 513 700701. Będą u mnie jeszcze we wtorek i środe.Możesz zobaczyć ich robote masz po drodze jadąc na swoją budowe.

 

Dzięki bardzo - napisz mi na priv swój nr tel. to jutro w drodze na budowę zajrzymy (jeśli oczywiście będziecie).

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...