Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pogadamy o tym kto i kiedy może zacząć - już tak robiłem z Kasią z forum - i się jakoś pogodziliśmy.

 

My tą podbitkę może w przyszłym roku będziemy robić, więc Daro - spokojnie - damy radę się podzielić , jeśli oczywiście ellaj da mi te namiary :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Jak nam nie da, to pojedziemy do niej na oględziny - a to nie będzie 5 minutowa wizyta :lol: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szantazysci.

 

 

ale ile uroku towarzyskiego w tym szantażu skryliśmy, dowiesz sie przy nalocie 8) ... może kupię Ci po drodze jakieś drzewko :wink:

 

To kup od razu dwa, coby było do pary :lol: :lol: :lol:

Zaraz nas ktoś prześwięci za to pisanie głupotek na Grupie :o

 

A no zapominałęm - przęświęcanie to moja specjalność, KONIEC!!! Dalej będę szantażówał ellej u mnie w dzienniku;) - dobrej nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupo,

potrzebuję namiar na dobre i tanie (wiem, wiem, to się podobno wyklucza) biuro projektowe - przyszedł czas na projekt przyłacza wody. Wiem, że czas jakiś temu wątek się przewinał, ale nie pamiętam na której grupie wrocławskiej. Nie mogę się do tego dokopać. Pomóżcie :oops:

 

Najlepiej zapytać o projektanta w urzędzie, gdzie bedzisz składać dokumenty w sprawie wody. Zawsze jest ktos kogo polecają i nie ma potem problemu z odbiorem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Pan Sebastian z polecanej tu fmy drzwiowej pracuje na robotniczej czy gwiaździstej? Byłem na Robotniczej wczoraj ale nie mieli do pokazania drzwi KMT - generalnie poczułem się tam z lekka intruzem. :roll:

 

Pan Sebastian pracuje przy Gwiaździstej.

 

Możesz przypomniec coś bliżej w sprawie firmy drzwiowej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu zgadzam się z Darkiem, poza tym policz sobie szambo minimum 150zl miesiecznie, czy nadal przeszkadza Ci pryzma (czy jednak wolisz pole golfowe)

ja gdybym nie wiedziala, ze cywilizacja ku nam idzie w ciagu 2-3 lat zrobilabym oczyszczalnie a mam takie same warunki gruntowe

 

A może zamiast małej górki lepiej zastosować specjalne panele rozsączająco-filtrujace(nazwy nie pamiętam, ale na pewno jest coś takiego) albo oczyszczalnie pełno biologiczną na wyjściu której masz "czystą" wodę, np do podlewania ogródka.

 

Specjalne? a co pomogą na wody płynące tuż przy gruncie? ..... Wypełnią sie wodą szybcij niż myślisz i zablokują cały system. I ne zdążysz wybierać ze zbiornika tej swojej czystej wody do podlewania ........... w zimę. :lol: 8)

 

W sumie zdecydowalismy sie ,że będzie szambo. Zastanawialiśmy się naprawde długo biorąc plusy i minusy. Na samym początku myslałam ze chce oczyszczalnie i tylko oczyszczalnie - raz zrobione a potem zero kłopotów, niestety nie dokońca jest to koniec.

Wolę jednak płacić za wywóz szabma ( w pespektywie za kilka lat będzie kanalizacja ) niż marwić się nadwyżką wód gruntowych. Oczywiście mozna wybrac bardzo zmyślne rozwiązania dotyczące oczyszczalni ale wraz z bardziej skomplikowanym rozwiązaniem rośnie cena ale nie ma 100% pewności co do pozbycia sie nie chcianej wody. Rozmawialismy z ludzmi ktorzy mają podobne problemy - po kilku latach uzytkowania takiej oczyszczalni ( kiedy warunki wód gruntowych są niekorzystne - wysokie) kiedy sąsiedzi wkoło rownież mają oczyszczalnie to i tak trzeba bedzie wymieniać na nowo podłoże ( dodatkowe koszty ). Ponieważ wraz z większymi opadami deszczu będzie się robić bajorko w miejscy rozsączków. Zaznaczam,że wiele firm oferujących oczyszczalnie nie wspomina o tym,że trzeba bedzie wymieniać podłoże za kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PODBITKA.

Szanowni budujący, szukam usilnie kogoś sprawdzonego do podbitki z materiałem.

 

a przy okazji proszę o namiary na przyzwoitą podbitkę - jak zima nie zaskoczy, to także chciałbym w tym roku zakończyć temat.

 

Widać, że mało tu na forum starych budujących, bo odzew mizerny.

 

Za podbitką rowniez sie rozgladam - zarówno za drewnem jak i kims , kto umie to robić.

Jak coś znajde to napisze ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asia22 też jestem na etapie szukania deski...czy możesz podać namiar na Psary mam tam rzut beretem...z resztą Czajkowiego też :D

 

Zmobilizowałam się i znalazłam

http://www.ekodrewno.pl/kontakt/

 

Ja dwa najbliższe dni mam wyjete z zyciorysu i nie będę jeździć i oglądać dech. Jak byś była i oglądała podziel się wrażeniami.

 

Juz tam byliśmy zeby zobaczyć drewno na podbitke.

Mają tam świerk czy sosnę ale skandynawską i jest troche droższy niż np w składzie drewna np na Boja -Żeleńskiego - róg ul. Długosza (wjazd od Długosza).

na przeciw materiałów budowlanych "Bechcicki"

 

Jak macie inne namiary na podbitę to bardzo prosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat... :p

A gdzie nazwa fugi?

A moze ktos tez sie podzieli informacja o dobrej fudze do pl\łytek klinkierowych na cokol i komin.

 

 

Fugę do płytek klinkierowych na komin kupowaliśmy w Technobudzie:

"Zaprawa Alpol AZ120 grafit 25kg do klinkieru" 23,47zl brutto

do czerwono-ceglastych płytek wygląda bardzo ładnie :) w każdym razie nam się podoba

 

ps. fugę robiliśmy na 8mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...