Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich budujących we Wrocławiu i okolicach.

Może ktoś mi powie mniej więcej na jakie koszty się nastawiać przy budowie tego projektu (bez żadnych złotych klamek, w miarę tanio poprostu)

 

http://www.mtmstyl.pl/projekt-brzoza_2/widoki/

 

Dzięki WIELKIE!

 

Minimum 450 tk przy max pracy własnej i oszczędnym wydatkowaniu na wykończeniówkę. Nie liczę koło domku, ogrodzenia i takich innych, ale życzę powodzenia i jak najtaniej !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mętlik...

Całe życie nie chcemy mieszkać w kawalerce, myśleliśmy o mieszkaniu ale...teraz mamy 1 pokój, 2 po jakimś czasie będzie też za ciasne, bo dziecko przyjdzie z czasem i znowu nie będzie jak znajomych przyjąć, jeden pokój my, a drugi dziecko - mam dość sypialni, salonu i kuchni w jednym :(

W grę więc wchodziło mieszkanie 3 pokojowe, ale takie o sensownym metrażu to wydatek min 400tys. stwierdziliśmy - sporo,a ma minusy - jak będzie dziecko chciało wyjść na podwórko - muszę iść z nim, bo nie mam go na oku tak, jak to będzie w domku, auto - nadal obijane albo w parkingu podziemnym lokatorskim, albo na podwórku zaparkowane i okradane jak dotychczas się nam zdarza (a miejsca parkingowe też kosztują min 23 tys) - tu pisze o nowych mieszkaniach, bo stare są w takich cenach prawie jak i nowe, a trzeba tam wejść i wszystko zedrzeć czyli włożyć kolejna kasę w remont.

Mamy działkę, więc mając wybór mieszkanie za min 400tys a budowa domu, oczywiste wybraliśmy.

 

Ale jak napisała mam już mętlik...

Prowadzą tu dzienniki osoby w moim wieku - widzę na zdjęciach - skąd zatem te miliony (500-600 tys)? Czy tylko Ci, którzy zarabiają powyżej 5000zł, lub mają bogatych rodziców buduja domy, bo troche takie odnoszę wrazenie.

A szarak zarabiający 2800-3000zł moze tylko pomarzyć, bo "nie dla psa kiełbasa" :(

 

No cóż, będę dalej czytać, uczyć się, myśleć, ale z marzenia nie zrezygnuję :) jak nie w roku 2010 to 2011 zacznę budować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniunia nie rezygnuj tylko sie dobrze przygotuj (kosztorysy, wybor projektu, przemyslane wszystko (np.po co Ci te balkony w domu?) wybor materialow itd.

I konsekwenja konsekwencja. Wtedy masz szanse zmiescic sie w kwocie ktora Ci wyjdzie z kosztorysu;)

Powodzenia i konsekwencji ;0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniunia81 - jak najbardziej masz rację. XX także. Jeżeli mieszkanie jest Wasze, a nie wynajęte, to nie róbcie nerwowych ruchów. Poczekajcie odrobinę. Przez rok-dwa podszkol się z wiedzy budowlanej i zbieraj namiary na poważne ekipy.

Więcej informacji jak można w wieku 30 lat zacząć się budować i wykańczać chałupę na poziomie 650 tys., przęślę na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż :) będę się szkolić, szukać, czytać...

a w 2011 ruszam, nie czekam dłużej, szkoda życia.

 

Co do projektu to dom jest na całe życie, oprócz tego, że chce aby był w miarę tani w budowie, to też chce aby mi się podobał, nie był malutki, nie był chatką babci tylko nowoczesnym domem...

I tak marzyłam o parterówce, ale warunki zabudowy zweryfikowały marzenia.

A swoje wybory projektu opisywałam tu:

http://forum.muratordom.pl/ktory-wybrac-ktory-tanszy,t168043.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie

 

Jola, masz cudnie, co chcesz zrobić w wykuszu ja mam tak bardzo podobnie i chcę tam urządzić biblioteczkę z leżanką

 

Czy ktoś ostatnio kupował kostkę granitową - podzielcie się namiarami...

 

Jeszcze - gdzie można kupić metalowe pojemniki na śmieci - w sklepach raczej plastikowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do projektu to dom jest na całe życie, oprócz tego, że chce aby był w miarę tani w budowie, to też chce aby mi się podobał, nie był malutki, nie był chatką babci tylko nowoczesnym domem...

Jedna z edycji Domu Dostępnego dotyczyła projektów do rozbudowy. Chodziło właśnie o to, żeby można się było pobudować za młodu, a później za rozsądne pieniądze rozbudować dom. Zwykle jest to realizowane poprzez zagospodarowanie poddasza, ale był też jakiś projekt, gdzie dostawiano coś obok. Jak nie zapomnę, to zajrzę do kartonów czy mam tę edycję czy nie. U siebie mogłabyś zrobić parter, a na piętrze wstawić tylko okna i przykręcić karton gips. Musisz tylko zapewnić wentylację piętra i temperaturę 12 stopni. Nie robiąc schodów i nie wykańczając góry odłożysz w czasie wydanie min. 50 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz kompostownik to dobra sprawa....dla małej działki. Jak ja widzę ile trawy mam po skoszeniu, muszę mielić i pozostawić do wysuszenia, potem grabimy to siano i jest tego kilka ogromnych stosów. Niestety (ekolodzy mnie zakrzyczą) palę to badziewie. Nie wyobrażam sobie wielkości pojemnika na np. tę trawę. Druga sprawa - gałęzie, po takim dosyć mokrym lecie drzewa mi rozrosły się, ścinamy gałęzie - toże kilka ładnych stosów. Tez do kompostownika? Najpierw musiałabym rozdrobnić gałązki. W tej chwili potrzebny by był wyłącznie na odpadki pokarmowe. Także na razie zaniechałam projekt "Kompostownik", ale w przyszłości, kto wie. Na pewno to będą drewniane skrzynie -2-3.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz kompostownik to dobra sprawa....dla małej działki. Jak ja widzę ile trawy mam po skoszeniu, muszę mielić i pozostawić do wysuszenia, potem grabimy to siano i jest tego kilka ogromnych stosów. Niestety (ekolodzy mnie zakrzyczą) palę to badziewie. Nie wyobrażam sobie wielkości pojemnika na np. tę trawę. Druga sprawa - gałęzie, po takim dosyć mokrym lecie drzewa mi rozrosły się, ścinamy gałęzie - toże kilka ładnych stosów. Tez do kompostownika? Najpierw musiałabym rozdrobnić gałązki. W tej chwili potrzebny by był wyłącznie na odpadki pokarmowe. Także na razie zaniechałam projekt "Kompostownik", ale w przyszłości, kto wie. Na pewno to będą drewniane skrzynie -2-3.

Siano możesz łatwo przerobić na kompost, który z jednej strony może zasilić grządki jeżeli będziesz miała, a z drugiej zmniejszy ilość "produkowanych" śmieci. Palenie u mnie nie wchodzi raczej w grę - za blisko mam sąsiadów. Skoro masz dużo trawy, to masz też dużo miejsca :p Możesz wymurować kompostowniki i używać naprzemiennie. Ja myślę o plastikowym, do którego dodawałbym środków przyspieszających fermentację. Gałęzie to już chyba nie do kompostownika. Nie wiem jaki masz kocioł. Gdyby na węgiel, to sprawa prosta - siekierka i do kotła. Jak gazowy, to chyba tylko do śmietnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[upraszczając - jeżeli związki nie wpychają się z buciorami w stosunki między pracownikiem a pracodawcą, a urzędasy nie widzą, to wszyscy mogą żyć spokojnie i szczęśliwie.

 

Dobrze mówisz - to niestety prawda.

 

Coraz wiecej tych koncesji, pozwoleń i ... akcyz, bo urzednicy muszą z czegos żyć i mieć co robić - cos nam te kolejne rządy pchaja coraz wiecej kijów w szprychy :evil:

 

Na koniec ciekawy cytat z pewnego bloga:

Finansowa samoobrona. Jak wziąć rzeczy we własne ręce i prosperować pomimo państwa i socjalizmu

 

Polecam:

http://dwagrosze.blogspot.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie

 

Jola, masz cudnie, co chcesz zrobić w wykuszu ja mam tak bardzo podobnie i chcę tam urządzić biblioteczkę z leżanką

 

Czy ktoś ostatnio kupował kostkę granitową - podzielcie się namiarami...

 

Jeszcze - gdzie można kupić metalowe pojemniki na śmieci - w sklepach raczej plastikowe.

 

witaj

dzisiaj bylam w Skalimexie w Sobotce

kostka granitowa szara w cenie okolo 220 -250 netto tona w zaleznosci od wielkosci

czerwona /wanga/580 netto

czarna 740 netto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowadzą tu dzienniki osoby w moim wieku - widzę na zdjęciach - skąd zatem te miliony (500-600 tys)? Czy tylko Ci, którzy zarabiają powyżej 5000zł, lub mają bogatych rodziców buduja domy, bo troche takie odnoszę wrazenie.

 

Uszy do góry - np. ja i moja żona razem wzięci tyle nie zarabiamy :wink:

 

Zanim zacząłem budować też chciałem duży dom (taki syndrom mieszkania w bloku), a teraz cieszę się, że nie wybudowałem większego.

Póki co mieszkamy w 2 i kombinujemy jakby tu wykorzystać te wszystkie pokoje np. w jednym jest suszarnia, w drugim sprzęt grający, w trzecim bardzo rzadko używany gabinet, a sprzątania jest sporo.

 

Do tego weź pod uwagę ogrzewanie i całą eksploatację takiego domu - lepiej 3 razy się zastanowić i dopasować dobrze dom do możliwości i potrzeb.

 

Zanim więc wybudujesz duży dom zastanów się dobrze czy nie będzie za duży, bo potem za ileś lat dzieci pójdą na swoje i można zostać jak jedni z moich sąsiadów we 2 w 220 m2.

 

My projekt wybieraliśmy przez 2 lata :wink:

 

Warto pojechać też zobaczyć u kogoś dom z wybranego projektu w trakcie budowy (ja tak zrobiłem).

 

Na pewno wolałbym budować mały własny domek (100 m2) za 300 000 niż kupić duże mieszkanie (70 m2).

 

PS z działką też nie ma co przesadzać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jola zapomnialas dodac ze badzo duzo zrobiliscie sami, ogrom pracy za 100000 conajmniej....

Kasiu napisałam wyżej że, przy dużym zaangażowaniu własnej pracy. Gdyby nie to za tę kasę miałabym stan deweloperski , bez podłóg, łazienki, kuchni, malowania itp. tak czy siak, zabrakło nam jakieś 50 tyś żeby zrobić ogród, skończyć garaż, kominek i podbitkę. Ale co tam, to plan na najbliższe dwa lata.

Frankai, wiem że dziecko sporo kosztuje. I wierz mi, im starsze tym więcej. Mam nastolatkę w domu :wink:

Aniunia, Kasia ma rację buduj, tylko dobrze się do tego przygotuj i rozważnie korzystaj z forum. Oprócz cennych informacji, można się tu łatwo nakręcić właśnie na tzw. "złote klamki". Wierz mi da się żyć bez rekuperatora, solarów, kranów po 2 tyś sztuka i tym podobnych wynalazków. Fajnie by było to wszystko mieć, ale mówiąc szczerze wolę pojechać sobie na fajne wakacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...