Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dom za 350 tys?

jakieś 80-90 m2 bez garażu rzecz jasna, z jedną łazienką, w skromnym wyposażeniu.

 

Na jakiej podstawie oparte jest to wyliczenie ?

 

Sąsiad ma dom 98 m2 bez garażu. Domek zadziwiająco dobrze zaprojektowany, jest salon z kuchnią, 3 sypialnie, łazienka, pomieszczenie gospodarcze i malutka kotłownia. Częściowo zadaszony taras, domek o zwartej bryle bez poddasza użytkowego. Naprawdę ładny i wygodny - i tani w utrzymaniu. Samochody stoją na podjeździe i żyją. Pewnym problemem jest przechowywanie kosiarek etc. ale można wybudować wiatę na drewno i domek drewniany gospodarczy i jest OK. Domek mały ale za to zostało pieniędzy na fajne urządzenie.

 

Wyliczenie opieram na szacunkowej cenie - trzeba założyć 3000 do 4500 zł za metr. Każde 10 metrów więcej to więc 30 - 40 tys (lub więcej) różnicy.

 

Taka cena wyszła mi z moich obliczeń. Wyszło mi też że garaż w moim zwiększył koszty znacząco - liczyłam beton, bloczki, ściany, etc. Orientacyjnie jakieś 60- 80 tys ...A czy na pewno potrzebny? W sumie i tak parkuję w garażu wyłącznie w zimie. Mam dwustanowiskowy a jeszcze nie zdarzyło się żeby w garażu były dwa auta jednocześnie. A kasa zostałaby na fajne wykończenie domu.

Może wiata by wystarczyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie powiem :), pomagacie mi wszyscy, bo zaczynam dużo się zastanawiać:

czy faktycznie potrzebuje tak duży dom (ponad 160m2 + garaż na 2 samochody).

W związku z tym nadal szukam odpowiedniego projektu, już niekoniecznie dużego, niekoniecznie na 2 auta.

Co myślicie o tym (podwariant z pojedynczym garażem)? - domek ma 127,2m2 + garaż 28m2.

 

http://www.z500.pl/projekt/z66.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Wracając do kosztów domu o jakie pytała aniunia, czuję się wywołana do tablicy. Mój dom w stanie obecnym (mieszkamy od miesiaca) kosztował nas 290 tyś. I nie jest wcale zbudowany z badziewnych materiałów. Oczywiście jest to kwota wydana na samą budowę, bez działki. Brakuje jeszce wielu rzeczy jak kominek, brama garażowa czy zagospodarownie teranu. Nie mamy jeszcze podbitki i tynku zewnetrznego, jest tylko siatka i klej. Ale oprócz tego w zasadzie wszystko jest i mieszka się super. Na dowód parę zdjęć w fotosiku. Sorki za jakość, ale było ciemno. :wink: Aniunia, mój dom jest bardzo podobny w bryle do Twojego. Ma też taki sam metraż. Niemniej sporo kasy zaoszczędzilismy budując systemem gospodarczym, przy dużym zaangażowaniu własnym. I podobnie jak Suspenser, ostro negocjowałam wszelkie zakupy. Myślę, że na tym i pracy własnej, zaoszczędziliśmy jakieś 80 tyś. Pozdrawiam i życze powodzenia.

 

Jola oglądałam fotki - slicznie jest u Ciebie !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem :), pomagacie mi wszyscy, bo zaczynam dużo się zastanawiać:

czy faktycznie potrzebuje tak duży dom (ponad 160m2 + garaż na 2 samochody).

W związku z tym nadal szukam odpowiedniego projektu, już niekoniecznie dużego, niekoniecznie na 2 auta.

Co myślicie o tym (podwariant z pojedynczym garażem)? - domek ma 127,2m2 + garaż 28m2.

 

http://www.z500.pl/projekt/z66.html

 

garaż 28m?, tam chyba takiego nie ma

:-?

a opinia - jeśli nie ma bezpośredniego przejścia z domu do garażu, to chyba równie dobrze garaż można wybudować później jako wolnostojącą wiatę, wg mnie jednym z plusów garażu jest możliwość przejścia "suchą stopą", jeśli tego nie ma, to budowanie garażu przylegającego do budynku nie ma uzasadnienia, ale to taka moja opinia

:wink:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kilka pytań do doświadzonych forumowiczów

- czy ktoś ma i użytkuje system DGP w domu z poddaszem, ale bez wentylatora?? czy to się sprawdza?

- grzejniki kanałowe - warto czy nie?

- i na koniec - pompa ciepła powietrze-woda (chyba tak to się nazywa) ale tylko na potrzeby c.w.u. poza sezonem grzewczym

 

będę wdzięczna za wszelkie uwagi i opinie

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie nie zdecydowalam ale mialam juz posadzke wiec mialam do wybory plytkie albo z wentylatorem.

koszt w stosunku do podlogowki czy tez zwyklych blaszakow x4

 

ja mam mały salon, więc każdy metr jest cenny, a podłogówki nie chcę, bo chcę mieć drewno, więc stąd pomysl na kanałowe; na razie nie mam jeszcze nawet dziury w ziemii, więc na wszystko jest czas, ale i tak chyba w warstwie od wylewki do podłogi zmieści się tylko płytki?? Właśnie w ogóle nie wyobrażam sobie gdzie miałby się zmieścić taki grzejnik głęboki na około 35cm, jakoś tego nie widzę, ale skoro takie są, to znaczy, że da się to zrobić, tylko jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w ogóle nie wyobrażam sobie gdzie miałby się zmieścić taki grzejnik głęboki na około 35cm, jakoś tego nie widzę, ale skoro takie są, to znaczy, że da się to zrobić, tylko jak?

Oczywiście że się da. Zwłaszcza jak podłoga jest podwyższona. Są pomieszczenia, gdzie celowo podnosi się podłogę - np. serwerownie. Co prawda tam trzeba raczej chłodzić niż grzać ;) Jednak już w takich nastawniach też podnosi się podłogi (dużo kabli ciagnie się pod nimi), ale operatorów trzeba już grzać, a jeżeli nie ma porządnej wentylacji (klimy i te sprawy), to można dać kanałowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem :), pomagacie mi wszyscy, bo zaczynam dużo się zastanawiać:

czy faktycznie potrzebuje tak duży dom (ponad 160m2 + garaż na 2 samochody).

W związku z tym nadal szukam odpowiedniego projektu, już niekoniecznie dużego, niekoniecznie na 2 auta.

Co myślicie o tym (podwariant z pojedynczym garażem)? - domek ma 127,2m2 + garaż 28m2.

 

http://www.z500.pl/projekt/z66.html

 

A może taki:

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/bryza/index.php

my taki budujemy. nie za duży, nie za mały :)

pozdr.

PiJaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...