Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

mamik [/b]- nasi sąsiedzi mają DGP bez wentylatora, grawitacyjne. Są ograniczenia w odległościach by było efektywnie dogrzzane pomieszczenie, ale u nich jest kominek na środku, więc pokoje na górze są wszystkie podłączone. I bardzo dobrze hula :-).

:D

dzięki, właśnie na taką odpowiedź liczyłam :D

a długie mają kanały w poziomie?

pozdr

 

Kanały sa bardzo krótkie, dwa pokoje prawie przy kominie (po dwóch stronach - czyli prawie nic, jeden w odległosci ok. 2m, oraz klatka ok. 1,5m.

Z tego co czytałam nie powinno się przekraczać 3, max 4 mb żeby był dobry efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam,

 

poszukuje kogos do wykonania ogrodzenia kompleksowo..przesla metalowe plus podmurowka klinkierowa....macie moze namiary na kogos sprawdzonego??

z gory wielkie dzieki za wszelkie info...

 

 

ps

jakby ktos chciał moge podac namiary na fachowca od kominkow godnego polecenia...temat kominka juz szczesliwie zakonczony i jestesmy bardzo zadowoleni!

 

Ja też poprosiłbym o namiary na mistrza kominkowego - co prawda temat jeszcze nie jest pilny ale jesli ktoś jest zadowolony to namiary warto spisac.

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje wszystkim za bezcenne informacje o DGP, forumowicze są NIEZAWODNI

dotychczas wszyscy mnie namawiali na wentylator, a z tego co czytam to powinno działać bez :D

xx - dzięki za zaproszenie, kto wie .... :wink:

a tak naprawdę, to decyzja już zapadła - DGP grawitacyjne, kominek mamy (mamy mieć) centralnie, długości kanałów max 4m i to pod warunkiem, że będziemy doprowadzać w okolice okien, więc chyba nie ma niebezpieczeństwa, że coś będzie nie tak.

 

I zostało mi jeszcze jedno pytanie (na obecnym etapie oczywiście :lol: ), które mnie nurtuje - ciepła woda latem podgrzewana powietrzem, czyli jakaś odmiana pomy ciepła tylko na potrzeby c.w.u.

czy ktoś taki wynalazek sobie zamontował??

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

które mnie nurtuje - ciepła woda latem podgrzewana powietrzem, czyli jakaś odmiana pomy ciepła tylko na potrzeby c.w.u.

czy ktoś taki wynalazek sobie zamontował??

Osoby posiadające kolektory chwalą się niejednokrotnie, że w okresie letnim załatwiają im kwestię ciepłej wody. Ja nie miałem dachu południowego, a w dodatku południowa strona jest od ulicy, a łazienki, kotłownia i kuchnia od podwórza.

Nie sprawdzałem tematu, ale być może są jakieś rozwiązania łączące 2 tematy idące w różnych kierunkach - klima i cwu. Powietrze się chłodzi, a wodę grzeje. Aż prosi się, o jakąś pompę ciepła między tymi dwoma urządzeniami :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem tematu, ale być może są jakieś rozwiązania łączące 2 tematy idące w różnych kierunkach - klima i cwu. Powietrze się chłodzi, a wodę grzeje. Aż prosi się, o jakąś pompę ciepła między tymi dwoma urządzeniami :wink:

no właśnei, wyczytałam np. coś takiego:

Wbudowana w podgrzewacz niewielka pompa ciepła typu powietrze-woda przygotowuje ciepłą wodę użytkową wykorzystując do tego celu odpowiednio wysoką temperaturę powietrza wewnętrznego lub zewnętrznego. Po oddaniu ciepła na wymienniku schłodzone powietrze może być wydmuchiwane z powrotem do tego samego pomieszczenia lub pomieszczeń sąsiednich (np. spiżarni, pralni, itp.). Dzięki temu latem podgrzewacz może spełniać rolę quasi klimatyzatora. Warto także wspomnieć o kolejnym, dodatkowym efekcie, jaki uzyskujemy dzięki podgrzewaczowi. Jest to mianowicie osuszanie, bowiem wydmuchiwane, schłodzone powietrze jest jednocześnie powietrzem osuszonym.

 

ceny od ok. 7000 PLN, tzn. takie znalazłam, więc nie tak mało, ale może i tak warto?

stąd pytanie - dziala czy nie działa, warto czy nie warto?

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbudowana w podgrzewacz niewielka pompa ciepła typu powietrze-woda przygotowuje ciepłą wodę użytkową wykorzystując do tego celu odpowiednio wysoką temperaturę powietrza wewnętrznego lub zewnętrznego. Po oddaniu ciepła na wymienniku schłodzone powietrze może być wydmuchiwane z powrotem do tego samego pomieszczenia lub pomieszczeń sąsiednich (np. spiżarni, pralni, itp.). Dzięki temu latem podgrzewacz może spełniać rolę quasi klimatyzatora. Warto także wspomnieć o kolejnym, dodatkowym efekcie, jaki uzyskujemy dzięki podgrzewaczowi. Jest to mianowicie osuszanie, bowiem wydmuchiwane, schłodzone powietrze jest jednocześnie powietrzem osuszonym.

 

ceny od ok. 7000 PLN, tzn. takie znalazłam, więc nie tak mało, ale może i tak warto?

stąd pytanie - dziala czy nie działa, warto czy nie warto?

Nie bawiłbym się w półśrodki za 7 tys. Jeżeli byłoby to w ramach klimatyzora, to i owszem. Poza tym musiałoby zasilać zasobnik. Ne znam tematu, więc nie będę za mocno teoretyzował :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

poszukuje kogos do wykonania ogrodzenia kompleksowo..przesla metalowe plus podmurowka klinkierowa....macie moze namiary na kogos sprawdzonego??

z gory wielkie dzieki za wszelkie info...

 

 

ps

jakby ktos chciał moge podac namiary na fachowca od kominkow godnego polecenia...temat kominka juz szczesliwie zakonczony i jestesmy bardzo zadowoleni!

To ja mogę prosic namiary na tego fachowca od kominków,bo chciałabym zrobic obudowę.

 

namiary wyslane:)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

poszukuje kogos do wykonania ogrodzenia kompleksowo..przesla metalowe plus podmurowka klinkierowa....macie moze namiary na kogos sprawdzonego??

z gory wielkie dzieki za wszelkie info...

 

 

ps

jakby ktos chciał moge podac namiary na fachowca od kominkow godnego polecenia...temat kominka juz szczesliwie zakonczony i jestesmy bardzo zadowoleni!

 

Ja też poprosiłbym o namiary na mistrza kominkowego - co prawda temat jeszcze nie jest pilny ale jesli ktoś jest zadowolony to namiary warto spisac.

Z góry dzięki.

 

namiary wyslane:)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

poszukuje kogos do wykonania ogrodzenia kompleksowo..przesla metalowe plus podmurowka klinkierowa....macie moze namiary na kogos sprawdzonego??

z gory wielkie dzieki za wszelkie info...

 

 

ps

jakby ktos chciał moge podac namiary na fachowca od kominkow godnego polecenia...temat kominka juz szczesliwie zakonczony i jestesmy bardzo zadowoleni!

 

Ja też poprosiłbym o namiary na mistrza kominkowego - co prawda temat jeszcze nie jest pilny ale jesli ktoś jest zadowolony to namiary warto spisac.

Z góry dzięki.

 

namiary wyslane:)

pozdr

 

Namiary otrzymane - wielkie dzięki :-)

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie :)

 

czy ktoś z Was orientuje się, gdzie mogę we Wrocławiu kupić/zamówić listwy przypodłogowe z MDF-u surowe do samodzielnego pomalowania. Wysokość ok. 6 cm, grubość 1,8 cm. Listwy muszą być proste, bez zaokrągleń u góry.

 

Może macie namiar na jakiegoś dobrego stolarza, ktory by to zrobił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Czy ktoś z Was widział we Wro lub okolicach drzwi jak poniżej?

Nie chodzi mi o markety budowlane, bo tam już byłem.

 

http://www.kozlowski-drewno.pl/gfx/indoor/top.jpg

(obrazek ze strony jednego z producentów http://www.kozlowski-drewno.pl)

 

Drzwi nazywają się TOP i są produkowane przez kilku różnych producentów. Jednak nie udało mi się nic na miejscu znaleźć, a jest do wyjaśnienia kilka spraw technicznych, których jakoś przez telefon nie udało mi się ustalić z żadnym z producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś sprzedaje takie drzwi na allegro, może on Ci pomoże:

http://www.allegro.pl/item718330035_drzwi_wewnetrzne_nowosc_top_100_naturalny_dab.html

Pozdrawiam

Jarek

 

Hej

 

Czy ktoś z Was widział we Wro lub okolicach drzwi jak poniżej?

Nie chodzi mi o markety budowlane, bo tam już byłem.

 

http://www.kozlowski-drewno.pl/gfx/indoor/top.jpg

(obrazek ze strony jednego z producentów http://www.kozlowski-drewno.pl)

 

Drzwi nazywają się TOP i są produkowane przez kilku różnych producentów. Jednak nie udało mi się nic na miejscu znaleźć, a jest do wyjaśnienia kilka spraw technicznych, których jakoś przez telefon nie udało mi się ustalić z żadnym z producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochana grupo !!

Czy możecie polecić jakąs firmę od szamb ale nie betonowych - np zbiornik plastikowy ??

 

Z góry dziekuje !

 

Witam. Zadzwoń do firmy Ecomotyl w Kiełczowie. Mają tanie szamba plastikowe.

Jeśli chodzi o pompę ciepła do CWU teraz jest duże zainteresowanie tym sposobem pozyskiwania energii i jak ktoś nie ma możliwości założenia kolektorów to opłacalnym. Chyba, że jeszcze poczekać na dotacje :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pompę ciepła do CWU teraz jest duże zainteresowanie tym sposobem pozyskiwania energii i jak ktoś nie ma możliwości założenia kolektorów to opłacalnym. Chyba, że jeszcze poczekać na dotacje :lol:

czy to znaczy, że kolektory wychodzą taniej??

u nas lokalizacja na kolektory byłaby idealna, ale wydawało mi się, że to jednak drogie rozwiązanie ...

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pompę ciepła do CWU teraz jest duże zainteresowanie tym sposobem pozyskiwania energii i jak ktoś nie ma możliwości założenia kolektorów to opłacalnym. Chyba, że jeszcze poczekać na dotacje :lol:

czy to znaczy, że kolektory wychodzą taniej??

u nas lokalizacja na kolektory byłaby idealna, ale wydawało mi się, że to jednak drogie rozwiązanie ...

pozdr

 

Koszt inwestycyjny jest podobny - dobrej klasy płaskie kolektory ze zbiornikiem biwalentnym i grupą pompową kosztują ok 2 tys. więcej niż np 300l dimplex.

Jednak eksploatacja kolektorów w lecie to niemal darmocha, a PC pobiera dużo więcej (przeliczałem to w ubiegłym roku, ale już nie potrafię przytoczyć liczb).

Z wyliczeń wynikło, że różnica zwróci się po ok 1,5 roku eksploatacji.

Należy pamiętać, że chłodne powietrze wyrzucane w zimie wewnątrz domu trzeba znowu podgrzać kotłem. To kolejny wydatek, którego już mi się nie chciało liczyć.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...