Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czy naprawdę nikt nie może polecić rzetelnego i normalnego cenowo majstra do położenia płytek klinkierowych na kominach i elewacji? (ok. 60 m2)

 

Potrzebuję na wiosnę, ale teraz muszę już poplanować.

 

Będę wdzięczny za namiary.

 

Pozdrav

 

U mnie elewację okłada aktualnie ekipa Pana Maćka - 512166798, Młody chłopak, ale ja jestem bardzo zadowolony z jego pracy.

 

http://img228.imageshack.us/img228/9049/img5591m.jpg

 

Możecie mnie poratować namiarami na kogoś od ocieplania domu styropianem z własnymi rusztowaniami ?? Północ Wrocławia

Pliiiiisssssss !!!

 

Podobnie jak wyżej - u mnie jedna ekipa robiła/robi ocieplenie i elewację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Natalio - czy czasem nie masz zmiękczacza, bo to nie to samo co stacja uzdatniania ?

 

Ja mam zmiękczacz i filtr wstępny kupiony tu:

http://www.czystawoda.pl/Zmiekczacz_automatyczny_Maxflo_C20-168.html

 

Kosztuje jak widać 1690 zł

 

Polecam jednak ten:

http://www.czystawoda.pl/Zmiekczacz_automatyczny_Maxflo_LC25-190.html

 

bo ma większą pojemność wymiany przy tej samej cenie !!!

 

Czy ten zmiękczacz będzie bez problemu współpracował z piecem Vaillanta kondensacyjnym? Jak później wychodzą miesięczne koszty użytkowania takiego zmiękczacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tematów innych niż budowlane: nikt nie potrzebuje miejsca w fajnym przedszkolu dla swoich dzieci?

 

Pytam, bo od początku wrzesnia na ul. Fabrycznej działa nowe niepubliczne przedszkole Bajkowe Nutki, do którego sama przeniosłam 5-letnią córkę.

Od razu mówię, że to jeden z efektów mojej pracy - budynek wybudowany ze środków UE :-) a nie kryptoreklama 8) ) i zależy mi na dobrym funkcjonowaniu tego miejsca, bo będę miała czym się pochwalić w raportach do Instytucji Wdrażającej :-).

Jest czynne od 6,30 chyba do 17,30 jak nie 18-tej. Posiłki są przygotowywane na miejscu w restauracji (4/dziennie). Cena 730zł/mc ( w tym jedzenie ok. 200zł).

Znam panie pracujące w tym przedszkolu -są z poprzedniego przedszkola :-), i dlatego moja córka tam chodzi, bo wiem że są super.

 

W odróżnieniu od punktów przedszkolnych, których się sporo otwiera we Wrocławiu, tylko przedszkola będą mogły prowadzić od 2012 roku grupy 5-latków - czyli de facto zerówki, bo od tego momentu sześciolatki pójda do 1-szej klasy. Dzieci z punktów przedszkolnych chodzić będą musiały do zerówek w szkołach.

 

Ja potrzebuję i to dla 2jki, czyli moich bliźniaków :). Nawet z tego co pamiętam rozmawiałem już kiedyś z Bajkowymi Nutkami. Chciałbym, żeby dzieci poszły do przedszkola w przyszłym roku (teraz mają 2,5 roczku) - czy już teraz powinienem zacząć działać?

 

Miejsce mi idealnie pasuje, bo jest 200m z mojej pracy ;).

 

Pzdr,

Adam

 

o rany, moja firma od lipca mieści również w tych okolicach :lol: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie:

kto kupował ostatnio pustaki ceramiczne 38 lub 36 w dobrej cenie i gdzie?

Ja miałem obiecany Porotherm 38 za 6,30 zł brutto. Ostatecznie zdecydowałem się jednak na 30. Jakby co, mogę podać namiar na przedstawiciela, z którym to załatwiałem. Problemem jest to, że nie mają tych pustaków na składzie, trzeba zamawiać i czekać.

 

pzdr.

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy ten zmiękczacz będzie bez problemu współpracował z piecem Vaillanta kondensacyjnym? Jak później wychodzą miesięczne koszty użytkowania takiego zmiękczacza?

 

Koszty minimalne - 5W prądu (25W czasowo przy regeneracji), sól - zużycie 50 kg / rok, zużycie wody przy regeneracji wg opisu urządzenia.

 

O współpracę z Vaillantem spytaj sprzedawcę - u mnie współpracuje ze wszystkim :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy ten zmiękczacz będzie bez problemu współpracował z piecem Vaillanta kondensacyjnym? Jak później wychodzą miesięczne koszty użytkowania takiego zmiękczacza?

 

Koszty minimalne - 5W prądu (25W czasowo przy regeneracji), sól - zużycie 50 kg / rok, zużycie wody przy regeneracji wg opisu urządzenia.

 

O współpracę z Vaillantem spytaj sprzedawcę - u mnie współpracuje ze wszystkim :wink:

 

5 W to zapewne moc owego urządzenia.

Jeśli pracuje stale, to zużyje 3,66 kWh miesięcznie

Koszt użytkowania to ok. 2 PLN / miesiąc

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam i od razu pytam

 

jaką wy macie szerokość bramy wjazdowej na teren posesji? Ja zaplanowałam 4 m i teraz widzę że to za mało. A fundamenty wylane....

 

Co prawda nie planuję po ogrodzeniu wjazd samochodów ciężarowych, ale nie wiem czy mi nie odbije i nie zrobię basenu...No to betoniarka już nie wjedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam i od razu pytam

 

jaką wy macie szerokość bramy wjazdowej na teren posesji? Ja zaplanowałam 4 m i teraz widzę że to za mało. A fundamenty wylane....

 

Co prawda nie planuję po ogrodzeniu wjazd samochodów ciężarowych, ale nie wiem czy mi nie odbije i nie zrobię basenu...No to betoniarka już nie wjedzie.

Może się mylę, ale wydawało mi się, że pojazdy poruszające się po drogach - a betoniarki raczej do nich należą - mają ograniczoną szerokość. Coś mi się widzi, że będzie to nie więcej niż 2.30.

A gdzie ten basen? Są przecież pompy Szrettera (czy jakoś tak), które standardowo mają węża 18m, a niestandardowo pewnie więcej. Może da radę nie wjeżdżać? Nieśmiało chciałem zauważyć, że betoniarki są ciężkie, więc jak chcesz je wpuszczać na kostkę, to musi być naprawdę nieźle ułożona, albo będą się bawić małymi - po 2 m3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakiś pomysł jak tanim kosztem pozbyć się hałdy gliny/ziemi po wykopie szamba? Wynajęcie kontenera wychodzi średnio i kosztowo i fizycznie - przerzucenie tego łopatą ;).

 

Przy okazji dziękuję za namiar z forum na firmę Eko-Kan - instalacja szamba od A do Z przebiegła sprawnie. Mam nadzieję, ze dodatkowo będzie także.... szczelne :lol: .

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TS - a może jakaś górka, której podstawą będzie glina a na wierzch dobra ziemia. Urozmaicenie terenu się zrobi. (ewentualnie mozna tez pomieszać górną część usypanego wzniesienia z piaskiem i przekompostowana korą jako warstwa podstawowa w celu lepszej przepuszczalności i na to ziemia). Niestety tu wchodzi w grę przerzucenie tego w docelowe miejsce np. taczką :roll: :-? .

Własnie jesteśmy po podebraniu ziemi z docelowego kawałka na podjazd i usypalismy to w formie podwyższeń przy odgrodzeniu - będzie taki łagodny nasyp, dzieki któremu roślinki się ładnie zaprezentują. Górną warstwę mieszamy własnie z piaskiem i kora oraz ziemią z worków.

Wiem, że to pracochłonne, ale przy tarasie tak przygotowałam ziemię w jednym fragmencie i tam rosliny rosną jak szalone. I nie było problemy z wymianą lub dosypywaniem dobrej ziemi w dołki, bo sadziłam jak leci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakiś pomysł jak tanim kosztem pozbyć się hałdy gliny/ziemi po wykopie szamba? Wynajęcie kontenera wychodzi średnio i kosztowo i fizycznie - przerzucenie tego łopatą ;).

 

Ja uprzątałem właśnie teren wokół domu i rozplanowałem pryzmę z humusem. Wywiozłem też "brudną" ziemię (5 wywrotek). Cała akcja kosztowała mnie 880zł. 6h x 140zł (ładowarka i spycharka, jedna-60zł a druga 80zł) + 50zł wywóz. Wcześniej upatrzyłem sobie w pobliżu "dziurę", gdzie gość potrzebował na wyrównanie cokolwiek i brał jak leci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś sprzedaje takie drzwi na allegro, może on Ci pomoże:

http://www.allegro.pl/item718330035_drzwi_wewnetrzne_nowosc_top_100_naturalny_dab.html

Pozdrawiam

Jarek

No właśnie nic dopasować nie idzie. To co w marketach i na allegro potrzebuje większego otworu w ścianie. I dla drzwi 80 potrzebują jakieś 90cm. A ja mam otwór przygotowany na 88, czyli jak pod Portę czy Invado. I lipa, bo na te czeka się z 6 tygodni. A drzwi potrzebne ja zeszły tydzień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...