Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gdzie kupić kotwy do murłaty długość 46cm fi 16 u-kształtne?

Oczywiście w umiarkowanej cenie.

 

Kup pręt gwintowany ok fi16 (czyli M16) i zagnij sobie :)

 

pamiętaj aby na czas betonowania wieńca zabezpieczyć gwint, np taśmą klejącą, po co późnej czyścić

 

Pręty gwintowane są zwykle ze stali węglowej i nie dają się giąć, bo pękają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

mam do Was pytanie - zdecydowalismy na wentylacje mechaniczna z rekuperatorem i wzwiazku z tym chcemy zrezygnowac z komina w ktorym mialyby byc kanaly wentylacji grawitacyjnej i wywiewek dachowych, czy ktos z Was juz cos takiego robil i wie jak wyglada sprawa odbioru w urzedzie? Przepisy nie mowia o tym jednoznacznie wiec podejrzewam ze kazdy urzad moze to zinterpretowac po swojemu.

Ma ktos juz jakie doswiadczenia w tym temacie?

 

pozdrawiam

 

Nie wiem po co kominy went jak będzie wentylacja mechaniczna. Grawitacyjna jest potrzebna tylko w pomieszczeniu gdzie jest piec gazowy. Pierwszy kominiarz z którym się kontaktowaliśmy kazał poza wentylacyjną zrobić jeszcze tzw "zetkę" (dziury w ścianie z wewnątrz do zewnątrz, ale tak żeby nie było wprost na przelot) a drugi powiedział że to bzdura i zamurowaliśmy. Odbiór bez problemu. Najlepiej zadzwonić do Floriana i zapytać jak ma być.

U nas wentylacja mechaniczna, nie mamy kominów went poza tym w kotłowni.

Są przepisy więc urzędy nie mogą po swojemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupić kotwy do murłaty długość 46cm fi 16 u-kształtne?

Oczywiście w umiarkowanej cenie.

 

Kup pręt gwintowany ok fi16 (czyli M16) i zagnij sobie :)

 

pamiętaj aby na czas betonowania wieńca zabezpieczyć gwint, np taśmą klejącą, po co późnej czyścić

 

Pręty gwintowane są zwykle ze stali węglowej i nie dają się giąć, bo pękają

 

Hmm ... ja kupilem wlasnie prety gwintowane (chyba fi16 ) w castoramie. Z jakiej stali byly - nie dochodzilem. Dobrze ze nie wiedzialem ze sie nie daja giac i sie giely a nie pekaly.

 

pozdrawiam

saper

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupić kotwy do murłaty długość 46cm fi 16 u-kształtne?

Oczywiście w umiarkowanej cenie.

 

Kup pręt gwintowany ok fi16 (czyli M16) i zagnij sobie :)

 

pamiętaj aby na czas betonowania wieńca zabezpieczyć gwint, np taśmą klejącą, po co późnej czyścić

 

Pręty gwintowane są zwykle ze stali węglowej i nie dają się giąć, bo pękają

 

nie wiem jakie ja miałem, ale bez problemu wygiołem je na L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Teraz jest dobry moment na sadzenie roślin, więc w sobote byłam na zakupach roslinkowych w szkółce w Korzeńsku ( http://www.anlas.ebiu.pl/ ).

Polecam - maja duży wybór roślin i z gruntu i z donic, a ceny zdecydowanie niższe niz we Wrocławiu.

Kupiłam kilka rzadko spotykanych iglaków po rozsądnych cenach.

Ja jeszcze będę chciała kupić kilka drzew, ale to dopiero na początku listopada jak zrzucą całkowicie liście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firma z dolnośląskiego KOMPLEKS-DACH - otrzymałem wycenę materiału kompleksowego na dach z rynnami, akcesoriami dachowymi, kominiarskimi z tej właśnie firmy. Znalazłem ich ofertę na allegro. wycena jest bardzo korzystna. czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tym sprzedawcą, proszę o jakieś informacje.

 

ja bralam od nich- polecam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Pytanko do tych co ocieplali domek styropianem. Panowie mi właśnie zakończyli całość i zostało trochę odpadków styropianowych. Co z nimi można zrobić? Jakieś pomysły?

 

Wiadro acetonu i po sprawie rozpuścić lub znaki dymne dawać Indianom :) ale koniecznie w nocy ! :oops:

Wszelkim pomysłom trucicielskim mówimy zdecydowane NIE :evil:

No właśnie nie chcę tego palić, dlatego szukam możliwości wtórnego wykorzystania. Większe kawałki poszły do sąsiada, który na jesien bedzie się ocieplał. Teraz zostały te mniejsze.

 

Za mało jest raczej tego na kontener. Innych śmieci już też nie mam na budowie, coby do kontenera dorzucić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mało jest raczej tego na kontener. Innych śmieci już też nie mam na budowie, coby do kontenera dorzucić....

 

1. Duże worki foliowe, zawiązać i czekają na kontener.

2. Sproszkować i dodać do betonu u jakiegoś sąsiada ;) . Oczywiście w porozumieniu z konstruktorem czy wykonawcą. Przykładowo - miałem strop 24cm terriva, ale 3 fragmenty były zalewane. 12 cm żelbetu i styro na uzupełnienie. Do betonu na tarasie też można by dodać. Można też powtykać w dziury w terrivie czy innym stropie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja droga Grupo- ile teraz kosztuje polozenie kostki betonowej?

juesien idzie i nie widzi mi sie taplanie sie w blocie :lol: :lol: :lol: :lol:

 

witam

dostalam wycene od 45 zl do 75

niektorzy dodatkowo doliczaja za ulozenie ramki palisad etc inni np licza za metr bez dodatkowych doplat

duza rozpietosc cenowa jak widisz sama

ukladam z kostki libet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, witajcie, ja nie z Waszych okolic, ale tak sobie pomyślałam...

Na pewno znacie sytuację AgnesK i jej przedwcześnie urodzonego Franusia.

Franuś słabo poddaje się leczeniu w dotychczasowym szpitalu i dzisiaj tamtejsza ordynatorka podjęła decyzję o konieczności przewiezienia go do Wrocławia, gdzie najlepsi ponoć są w tych sprawach.

Mama Franusia, czyli AgnesK pilnie szuka kawalerki we Wrocku, chyba dla siebie tylko. Może ktoś mógłby jej pomóc w szybkim znalezieniu kwatery jakiejś?

Osobiście będę baaardzo wdzięczna i szczęśliwa!!! :D :D :D

Pozdrawiam wszystkich i licze bardzo na Waszą pomoc. :wink:

 

Czy ktoś ma mieszkano, pokój swój lub u znajomych sprawa raczej pilna!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam prośbę o pomoc dla AgnesK -

 

Pomóżcie ludkowie znaleźć kawalerkę dla mamy maleńkiego 2 kg Frania , który ma być w piątek operowany we Wrocławiu. Może ktoś z Waszych znajomych - tylko na miesiąc , daj Boże by krócej ..

 

Kontakt do mnie lub na [email protected] ( Agnieszka i tak nie ma teraz dostępu do sieci)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...