Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

pytanko mam do tych co już mieszkają w swoich nowych ścianach.

Zrobiło się za oknami chłodniej więc i sezon grzewczy się rozpoczął.

Na sterowniku pokojowym ustawione ładne 22 stopnie, ale jakoś kurcze chłodnawo po rękach i nogach. Czy to normalne? Czy mieszkania po prostu są cieplejsze i trzeba się przywzyczaić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Trociu, dla nas sezon grzewczy się jeszcze nie rozpoczął i mam nadzieję, że jeszcze trochę czasu minie zanim trzeba będzie odpalić ogrzewanie. Na razie jest w domu ciepło i nie odczuwamy takiej potrzeby. Zresztą od jutra ocieplenie, a w poniedziałek ma byc nawet 22 stopnie na zewnątrz. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na forum ustalono ;), że średnia cena za ułożenie 1m2 kostki granitowej to około 60zł.

 

Mam zatem pytanie, co lepiej wybrać i co wyjdzie mnie TANIEJ:

Opcja 1. 60zł robocizny i materiał załatwiać samemu,

Opcja 2. 160zł za robociznę i materiał (kliniec jako podkład, później miał granitowy, kostka granitowa zwykła czyli ta za 250zł/1t) i nic mnie nie interesuje?

 

Może ktoś z Was przerabiał ostatnio temat?

 

Pzdr,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lakusz a możesz powiedzieć czemu?

 

Chyba szkoda żebym się denerwował ;)

 

-pełna nie kompetencja

-okłamywanie

-nieodbieranie telefonu

-wykonywanie pracy nie zgodnie z własnym projektem

 

jedyne co na plus, to podpisałem z nim umowe, na jego warunkach i były tam wpisane kary za opóźnienia, już ma ponad 1,5 roku opóźnień a od ponad roku się nie odezwał....

Robota jest skończona w 80-90%, czyli mam przyłącze, oczyszcalnie (bo to była ta sama umowa), ale trwało to strasznie długo. Miał zrobić z godnie z umową, w tydzień, zrobił tylko oczyszczalnie, a przyłącze po ponad pół roku ! Mimo że dokumenty do przyłącza miał jeszcze półroku wcześniej przed podpisaniem umowy !

dość.... jeszcze tydzień i wysokość kary za opóźnienia spowoduje że nic poza zaliczką nie będę musiał mu płacić, czyli przyłącze i oczyszczalnia za 2000zł, taka promocja....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz kase to opcja 2.

za ta 160 to rozumiem wykonawstwo materialy wszystkie i pelna odpowiedzialnosc

 

Może uściślę pytanie - która opcja wyjdzie mnie taniej ;). Czyli czy za 100zł/1m2 kupię wszystkie materiały.

 

Tak, opcja 160zł to wykonanie+materiały+odpowiedzialność.

 

musisz policzyc

z tego co mi wiadomo okolo 8 m wychodzi z tony kostki granitowej /srednio w zaleznosci od wielkosci/plus kliniec mial do ukladania transport

uwazam ze drogo 100 zl za material

60 zl za ulozenie kostki granitowej to dobra cena

ja rowniez zastanawialam sie na kostka granitowa ale ostatecznie zdecydowalismy sie na libeta

mysle ze u mnie wyjdzie okolo 130-140 za metr kostka plus ulozenie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TS147 - taniej będzie gdy sam kupisz materiały. Ja kostkę kupiłam u tego gościa ze Strzegomia- A. Janicki 605-64-16-34. Około 220zł za tonę-za każdy rozmiar inaczej, nim większa kostka tym taniej. Ja zdecydowałam się pokryć podjazd i chodniki średnią 8(z tony wychodzi 6,5mkw), krawężniki robię z dużej 15-17(wychodzi 15 mb), a z małej zrobię opaski przy domu - ta jest najwydajniejsza - 8mkw z t. Podbudowa w granicach 11-22zł za mkw w zależności od wysokości, ja utwardzałam podjazd przed rozpoczęciem budowy domu więc potrzebuje tylko 10cm posypki.

 

Szukam ciekawych rozwiązań elementów kutych, może chociaż linki?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TS147 - taniej będzie gdy sam kupisz materiały. Ja kostkę kupiłam u tego gościa ze Strzegomia- A. Janicki 605-64-16-34. Około 220zł za tonę-za każdy rozmiar inaczej, nim większa kostka tym taniej. Ja zdecydowałam się pokryć podjazd i chodniki średnią 8(z tony wychodzi 6,5mkw), krawężniki robię z dużej 15-17(wychodzi 15 mb), a z małej zrobię opaski przy domu - ta jest najwydajniejsza - 8mkw z t. Podbudowa w granicach 11-22zł za mkw w zależności od wysokości, ja utwardzałam podjazd przed rozpoczęciem budowy domu więc potrzebuje tylko 10cm posypki.

 

Dzięki za szczegóły! No właśnie waham się czy samemu nie zająć się logistyką i zakupami ;). Tona kostki to 220-240zł, do tego kliniec, podsypka, cement. Czyli 40zł kostka, pewnie z 20 kliniec - ile reszta?

 

Podjazd robisz z 9cm kostki? U mnie jeden wykonawca chce robić z 9-11cm, a drugi z 5-6cm. I sam już nie wiem czy rady są spowodowane wygodą, czy rzeczywistymi walorami użytkowymi.

 

Wokół domu robisz też kostkę, czy kamyczki etc i ograniczone krawężnikiem z kostki?

 

Pzdr,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...