Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A ja bezczelny niedowiarek jestem i przeleciałam się z łata i poziomicą po chacie po Panu Jarku iiiiiiii..... guzik znalazłam :lol:

 

Fajnie, że przynajmniej raz na czasie jestem, bo akurat o fugach i gresach jest mowa. Już myślałam, że Was nigdy nie dogonię z ta budową :lol:

 

Ja do Was pytanko jeszcze mam niewielkie...

Czy nabita powietrzem do próby instalacja hydrauliczna powinna te 2 bary trzymać przez cały czas, czy powietrze zejdzie po jakimś czasie??

Guzik pod łatą? ;)

 

Budowa to nie wyścig. Ważne jak się będzie mieszkało po paru latach i czy wyjdą jakieś fuszerki.

 

Moim zdaniem po to się nabija i zostawia, żeby zobaczyć czy:

- coś się nie rozszczelniło

- złączki wytrzymają.

Jeżeli by zeszło, to znaczy, że któraś puściła. Myślę, że tego byś nie chciała, zwłaszcza, że w realu będzie to ciepła a nawet gorąca woda (temperatura "dołoży swoje"). Płaczący grzejnik nie jest tym czego nam potrzeba :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Guzik pod łatą? ;)

 

:lol:

 

Moim zdaniem po to się nabija i zostawia, żeby zobaczyć czy:

- coś się nie rozszczelniło

- złączki wytrzymają.

Jeżeli by zeszło, to znaczy, że któraś puściła. Myślę, że tego byś nie chciała, zwłaszcza, że w realu będzie to ciepła a nawet gorąca woda (temperatura "dołoży swoje"). Płaczący grzejnik nie jest tym czego nam potrzeba :wink:

 

Podobno temperatura i to, że powietrze ma dużo mniejszą gęstość od wody, może spowodować schodzenie tego powietrza z instalacji (szczególnie przez połączenia uszczelniane pakułami). Napompowana jest instalacja wody, cały parter podłogówki, pętle do przyszłych kaloryferów na poddaszu. Tylko nie wiem, czy po 3 tygodniach manometr powinien mieć aż tak "klapnięte uszka"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie to tym bardziej powinny się wypowiadać to one zawsze mają najwięcej do powiedzenia podczas wyboru takich rzeczy.:wink: Kafeleczki pierwsza klasa mają w Ceramika design nawet przystępne ceny. A co do kostki to poszukaj coś w Semmelrocku, otwarli jeden nawet ostatnio niedaleko mnie w wylocie na trzebnice. :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suspenser - u mnie samodzielny montaż odpada, napęd, zamki, no co ty... :roll:

 

Dzisiaj koleżanka ma mi dać namiar na niedrogiego bramiarza z Dzierżoniowa, robi i montuje, można samemu napęd kupić.

 

Kostkę można kupić najtaniej w Strzegomiu, nawet z transportem się opłaca...

 

Podaję namiar na faceta od klinkieru, ja jestem bardzo zadowolona

Mariusz 500-052-269

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suspenser - u mnie samodzielny montaż odpada, napęd, zamki, no co ty... :roll:

 

Chyba Cię niepotrzebnie wystraszyłem tymi opisami, bo oni też robią montaż - mi proponowali, ale z różnych względów wolałem to zrobić sam.

 

Jolu - kliknij i zobacz tu:

http://www.allegro.pl/item718479337_718479337.html

http://www.allegro.pl/item731152507_731152507.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

dawno już tu nie byłem, właśnie wybudowałem domek i zamieszkałem (jest super) ale mieszkam bez drzwi wewnętrznych, więc powstaje moje pytanie.

 

Chcę zakupić drzwi, producent DRE czy możecie wskazać miejsce z dobrą obsługą i dobrymi cenami ??

 

góry dziękuję za informację

 

 

Ja Ci mogę powiedzieć gdzie NIE KUPOWAĆ w ogóle drzwi w tym też DRE :(

w Salonie Drzwi.pl na Zielonogórskiej.

Obsługa nieprzyjemna ... zwłaszcza po zakupie :(

Jedne drzwi nam tak zamontowali, że odeszły wraz z futryną

W naszym przypadku drzwi.pl to największa porażka na budowie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kafeleczki pierwsza klasa mają w Ceramika design nawet przystępne ceny.

 

coś mi tu śmierdzi autoreklamą.... Ceramika Design to dawne Adako - byłem tam raz i fakt, powalili mnie na kolana ale.... właśnie cenami. Ceny katalogowe czyli masakryczne. Co do płytek to jak byłem w CD to nie widziałem różnicy między dawnym Adako.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kafeleczki pierwsza klasa mają w Ceramika design nawet przystępne ceny.

 

coś mi tu śmierdzi autoreklamą.... Ceramika Design to dawne Adako - byłem tam raz i fakt, powalili mnie na kolana ale.... właśnie cenami. Ceny katalogowe czyli masakryczne. Co do płytek to jak byłem w CD to nie widziałem różnicy między dawnym Adako.

 

ale jestes czujny.

to dobrze.

ja kafle wybieralam na popowickiej w max-flizie w Krakowie i wlasnie w adaco, ale kupowalam wszystkie przez internet ze wzgledu na ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja brałam w adako. Płytki OK, ale obsługa beznadziejna. Ceny wtedy były dobre. Kupowaliśmy też w marketach (Obi, castorama)

 

Polecam też monotrading - http://www.monotrading.com.pl/

 

Kupowaliśmy tam płytki do mieszkania 15 lat temu :) i szukaliśmy płytek do domu. Ostatecznie wzięliśmy inne, ale monotrading ma (miał?) piękne płytki w dobrych cenach, polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, po pierwsze chciałem się przywitać.

Kłaniam się z Wrocławia, ale mam nadzieję wiosną rozpocząć budowę w Kiełczowie.

 

Od razu mam pytanko - czy ktoś z Was się orientował czy gmina Długołęka proponuje jakieś dofinansowania do inwestycji ekologicznych (w szczególności chodzi mi o solary) ?

 

Witam

Gmina nie ma dofinansowania do solarów. W tym roku 1000 zł do szamba ekologicznego i do dachów (wymiana azbestu). W następnym podobnie:(

 

dla zainteresowanych prefernencyjnymi kredytami, podobno coś ma się pojawić na początku 2010

 

http://biznes.interia.pl/nieruchomosci/news/oszczedny-dom-kowalskiego,1390329

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Mam takie pytanie odnośnie instalatorów ogrzewania. Co lepiej, samemu skompletować materiały, np. w internecie, znaleźć instalatora, któremu zapłacimy tylko za robociznę, czy szukać kogoś od całości?

 

Ćwieka nie ukrywam wbitego mam. Od paru dni zbieram oferty od wykonawców, którzy krótko mówiąc, robią ze mnie durnia. Jak inaczej mogę nazwać dwukrotną (!) różnicę w cenie zakupu kotła u wykonawcy i w internecie? Jak mogę tłumaczyć stawki robocizny za podłogówkę za metr, wyższe o 30% od najwyższych stawek, jakie znalazłem w Warszawie? Jak mogę tłumaczyć złożenie oferty przez instalatora przy założeniu, że w ciemno zapłacę ok. 150 / 200 pln za prostą wycenę?

 

Możecie kogoś polecić? Fakt, dopiero zaczynamy budowę, ale już za chwilę będziemy musieli się ogrzać, a czas wbrew pozorom, na wybranie oferty instalatora, biegnie nieubłaganie...

Pzdr.

Arek i Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...