Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Oczywiście, że wiem że przywieźli mi towar z Długołęki. A niech by nawet z sąsiedniej wioski, malo mnie to obchodzi. Dla mnie ważna była cena. :wink: Zresztą, najpierw kostkę obejrzałam w Betardzie i dopiero jak stwierdziłam, że mi pasuje, negocjowalam ceny z kilkoma dostawcami. Ci byli nie do przebicia. Chociaż wiem, że pchali samochód z Wieruszowa, bo zmawiałam u nich też palisady i te nie są z Betardu tylko od nich. Ale jak pisałam nie ma to dla mnie żadnego znaczenia. Ważne jest to, że wszytko było "na czas, na miejsce i na pewno". A od poniedziałku wchodzi ekipa od Damro i układaja kosteczke. Jeszcze raz dzieki Jola za namiar.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że pokażę. Od nas biorą tyle co od Damro po 30 za mkw. Jest to cena z palisadami przy schodach i obrzeżami. :wink: Już nie moge doczekać się tego podjazdu, bo dosownie brnę w bocie. Ma to zająć jakiś tydzień. Ponadto namiar od Lechosi na panią Kasię od żwiru pisaku itp. jak najbardziej się sprawdził.Bardzo polecam i dziekuję Lechosiu.

XX śliczna ta Twoja Martynka. Zazdraszczam. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania z innej beczki - gdzie macie ubezpieczone swoje domy oraz opłacone obowiązkowe ubezpieczenia na życie związane z kredytem ?

 

Czy robiliście jakieś rozpoznanie ofert ?

 

W moim przypadku do kredytu w Millennium mam ubezpieczenia w PZU.

 

Znając PZU z ubezpieczeń komunikacyjnych (drogo i fatalna obsługa) zastanawiam się nad zmianą np. na Filar (rodzice mają tam ubezpieczone mieszkanie i są bardzo zadowoleni).

 

Czy ktoś ubiegał się już o zwrot niesłusznie pobranej przez bank podwyższonej opłaty z racji podwyższonego ryzyko po wpisaniu banku do Hipoteki - szczegóły tutaj:

http://kupfranki.pl/ ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że wiem że przywieźli mi towar z Długołęki. A niech by nawet z sąsiedniej wioski, malo mnie to obchodzi. Dla mnie ważna była cena. :wink: Zresztą, najpierw kostkę obejrzałam w Betardzie i dopiero jak stwierdziłam, że mi pasuje, negocjowalam ceny z kilkoma dostawcami. Ci byli nie do przebicia. Chociaż wiem, że pchali samochód z Wieruszowa, bo zmawiałam u nich też palisady i te nie są z Betardu tylko od nich. Ale jak pisałam nie ma to dla mnie żadnego znaczenia. Ważne jest to, że wszytko było "na czas, na miejsce i na pewno". A od poniedziałku wchodzi ekipa od Damro i układaja kosteczke. Jeszcze raz dzieki Jola za namiar.

Cieszę się że zaczynają już u Ciebie,uwierz,będziesz zadowolona,fajne chłopaki i pracowite,robią szybko,dokładnie i przede wszystkim czysto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałam kostkę z Drewbet-u,firma mieści się koło Częstechowy,dostałam 20% upustu,transport gratis,mało tego domawiałam 2 razy po 2 palety,również przywieźli mi gratis,jak ktoś zainteresowany koską Libet to sąsiad dostał 25% rabatu od ceny katalogowej i również transport gratis,brał ze Źródeł za Leśnicą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania z innej beczki - gdzie macie ubezpieczone swoje domy oraz opłacone obowiązkowe ubezpieczenia na życie związane z kredytem ?

 

Czy robiliście jakieś rozpoznanie ofert ?

 

W moim przypadku do kredytu w Millennium mam ubezpieczenia w PZU.

 

Też mam millenium, ale tańszego ubezpieczenia z cesją na bank nie znajdziesz, bo to jest grupówka !

 

A co do ubezpieczenia dla siebie Ruchomości domowych to jestem w trakcie analizy, biorę pod uwagę Avive, PZU, Compensę (bardzo ciekawe warunki), Generali - jeszcze badam rynek ;)

 

Jest mały haczyk z ubezpieczeniami, o którym większość agentów nie mówi, tzn. jak masz ubezpieczone coś (poza życiem) to możesz dostać odszkodowanie tylko z jednej polisy. A więc jak ubezpieczysz mury w dwóch firmach w jedej z cesją na bank, a w drugiej dla siebie, to w przypadku gdy będziesz miał dostać odszkodowanie i tak dostaniesz je tylko z jednej polisy, mimo że składki zapłaciłeś dwie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupo droga,

 

wracam powoli z niebytu forumowego (czytałem tylko na bieżąco).

 

Poinstalowało się co nieco więc paliwo do kotła potrzebne.

 

Pytam zetem - kto ma źródło pelletu drzewnego? Wiem, że pepe* miał ale chyba nie może namierzyć telefonów.

 

Może kto ma dobrego dostawcę.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mały haczyk z ubezpieczeniami, o którym większość agentów nie mówi, tzn. jak masz ubezpieczone coś (poza życiem) to możesz dostać odszkodowanie tylko z jednej polisy. A więc jak ubezpieczysz mury w dwóch firmach w jedej z cesją na bank, a w drugiej dla siebie, to w przypadku gdy będziesz miał dostać odszkodowanie i tak dostaniesz je tylko z jednej polisy, mimo że składki zapłaciłeś dwie!

Nie kolego. Uściślijmy więc - wypłata z ubezpieczenia (przynajmniej zgodnie z naszym prawem) jest odszkodowaniem, a odszkodowanie jest wyrównaniem strat. To nie jest zakład wzajemny, gdzie zakładasz się z ubezpieczycielem, czy Ci się chałupa spali (Ty wygrywasz ;) określoną kwotę ) czy nie (ubezpieczyciel wygrywa składkę). Tak więc zgodznie z prawem (a nie regulaminiem ubezpieczyciela) należy Ci się ODSZKOWANIE czyli WYRÓWNANIE STRAT. Masz prawo jednak do wypłaty z dwóch źródeł !!! Trzeba tylko wiedzieć jak to zrobić. Otóż jeżeli ubezpieczyłeś dom na 200 tys. w jednej ubezpieczalni, a na 500 tys. w drugiej i spali Ci się, a straty ocenione zostaną na 300 tys., wówczas wystarczyłoby skorzystać z drugiej. Załóżmy jednak, że oni mają skomplikowane procedury, a Tobie się spieszy. Idziesz więc co pierwszej i żądasz wypłacenia tych 200 tys. Potem idziesz do drugiej i przedstawiając polisę oraz wypłatę z pierwszej, domagasz się wypłaty pozostałych 100 tys. Oczywiście jeżeli spali się cały, a był warty więcej niż 700 tys. Wypłacą Ci obie. Jest tylko jedno ale, którego nie wiem: czy można ubezpieczyć dom na kwotę poniżej jego pełnej wartości. Trzeba dokładnie wczytać się czy nie ma zastrzeżeń, kiedy wypłacają jako pierwsi a kiedy, jako drudzy - odszkodowanie uzupełniające. Jeżeli z jakichś powodów wykupujesz drugie ubezpieczenie, a w pierwszym nie masz zastrzeżenia, że tylko uzupełniają, to możesz spróbować wynegocjować lepszą stawkę, za wpisanie, że wypłata odszkodowania nastąpi w przypadku niezaspokojenia roszczeń z innych polis.

 

Tak na marginesie - nie czytałem warunków, ale spodziewam się, że są tam zastrzeżenia, że przy wypłacie cedujemy na ubezpieczyciela dochodzenia praw od stron trzecich, np. elektryk źle wykonał instalację co spowodowało pożar - wypłacą nam odszkodowanie a sami potem ściągną je z elektryka (jego OC lub jego majątku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałam kostkę z Drewbet-u,firma mieści się koło Częstechowy,dostałam 20% upustu,transport gratis,mało tego domawiałam 2 razy po 2 palety,również przywieźli mi gratis,jak ktoś zainteresowany koską Libet to sąsiad dostał 25% rabatu od ceny katalogowej i również transport gratis,brał ze Źródeł za Leśnicą.

 

witam

mnie interesuje wlansie kostka libet/mozna prosic o :oops: namiar do hurtowni

bede dzwonila do twojego wykonawcy moze uda mi sie ustalic z nim jakis termin

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem aktualnie przed położeniem ostatniej warstwy lakieru. Na wątku o parkietach egzotycznych poruszyłem parę kwestii związanych z pewnymi niedociągnięciami, które można zauważyć. Nie wiem czy się czepiać czy nie ;)

 

Generalnie - jestem zachwycony moją abiuraną na piętrze. Jest cudna. Przypomnę, że kupowałem po 35 zł/m2. Położenie takich klepeczek co prawda niweluje dużą część zysków, bo jakieś 30zł/m2 jest drożej ale efekt jest wart dużo więcej :D

 

Merbau:

http://images49.fotosik.pl/224/f684a2bc0259800fm.jpg

Abiurana:

http://images35.fotosik.pl/79/9ee251b1329edb8fm.jpg http://images38.fotosik.pl/220/2502eb17710391cam.jpg

http://images50.fotosik.pl/224/8ee6cd9ef64d7d37m.jpg http://images46.fotosik.pl/223/64c9993cee99136fm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankai - Hyyyy podłogi ślicznie wyglądają :) :) :)

 

Mam pytanie do forumowiczów którzy są po kładzeniu podbitki.

Mam namiary na podbitki plastikowe i zastanawiamy się , czy byłby to dobry wybór.

Czy ktoś u siebie kładł z podobnego materiału podbitkę, czy lepiej drewno?

http://www.allegro.pl/item784597410_panele_pcv_siding_podbitka_dachowa_podsufitka_brcz.html#gallery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania z innej beczki - gdzie macie ubezpieczone swoje domy oraz opłacone obowiązkowe ubezpieczenia na życie związane z kredytem ?

 

Czy robiliście jakieś rozpoznanie ofert ?

 

W moim przypadku do kredytu w Millennium mam ubezpieczenia w PZU.

 

Znając PZU z ubezpieczeń komunikacyjnych (drogo i fatalna obsługa) zastanawiam się nad zmianą np. na Filar (rodzice mają tam ubezpieczone mieszkanie i są bardzo zadowoleni).

 

Czy ktoś ubiegał się już o zwrot niesłusznie pobranej przez bank podwyższonej opłaty z racji podwyższonego ryzyko po wpisaniu banku do Hipoteki - szczegóły tutaj:

http://kupfranki.pl/ ???

 

Moja teściowa wysmarowała pismo do Polbanku zauważając taką praktykę i przeliczyli jej ponownie oprocentowanie i zwrócili nadpłatę. Powoływała sie na umowę, ustawę i straszyła UOKiK-iem.

 

Co do ubezpieczeń (raczej ogólna uwaga) warto przyjrzeć się tzw. franszyzie, szczególnie w wypadku domu - wybita szyba, płot, zamki (zawiasy) w drzwiach - jako szkoda mogą mieć za niską wartość do wypłaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś u siebie kładł z podobnego materiału podbitkę, czy lepiej drewno?

To chyba pytanie z mniemanologii stosowanej. Polecam więc zadać je profesorowi Janowi Tadeuszowi Stanisławskiemu ;) Tak jak w oknach - są tacy co wolą drewno, a są tacy co wolą plastiki.

Moim zdaniem różnica w podbitce jest taka, że przy problemach z nią odpowiada w przypadku drewna wykonawca, a w przypadku PCV - producent (materiał).

 

Ja mam drewnianą podbitkę i bardzo mi się podoba. Nie ma co sie jednak oszukiwać - dużo kosztowała (drewno, lakier, robocizna i ... nerwy, bo największy cygan ją robił).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałam kostkę z Drewbet-u,firma mieści się koło Częstechowy,dostałam 20% upustu,transport gratis,mało tego domawiałam 2 razy po 2 palety,również przywieźli mi gratis,jak ktoś zainteresowany koską Libet to sąsiad dostał 25% rabatu od ceny katalogowej i również transport gratis,brał ze Źródeł za Leśnicą.

 

witam

mnie interesuje wlansie kostka libet/mozna prosic o :oops: namiar do hurtowni

bede dzwonila do twojego wykonawcy moze uda mi sie ustalic z nim jakis termin

pozdrawiam

Źródła

ul.Leśna1

(71)3178594

663930954

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...