Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czy ktoś u siebie kładł z podobnego materiału podbitkę, czy lepiej drewno?

 

EDIT: Właśnie "odkryłem" pewną właściwość mojej galerii - mogę wkleić "klikalne" zdjęcie w przyzwoitym rozmiarze. Fotosik daje tylko kod do klikalnej miniaturki.

 

No więc drewo wygląda tak:http://frankai.smugmug.com/Architecture/Zdjecia-z-budowy/ZFront9109/454188811_F85mi-S.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Frankai - pisałeś o jakimś cudaku od kawsówki, dzisiaj widziałem "na osiedlu" daszki słupków ogrodzenia z kwaskówki i wyglądały fajnie. możesz "sprzedać" namiar?

 

Cudakiem to jestem ja 8) :lol: Co chwila coś wykombinowuję, a mój wykonawca musi mi to zrobić. Firma INOX. Jest to firma rodzinna. Szef - Radosław Paterek - jest moim zdaniem bardzo nietypową osobą. Wygląda bardzo młodo, jest spokojny, cichy, a interesem jakoś kręci :) Zwykle przychodzę do niego z rysunkami, siadamy i dyskutujemy jak coś rozwiązać. W tym tygodniu wybieram się znowu. W końcu muszę tą lampę wykombinować 8) Jak wyjdzie to może zacznę projektować i sprzedawać lampy podobnym do mnie dziwakom, ale o większej kasie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A przy okazji - pociągnę temat bramy garażowej. U nas będzie dość duża, bo szeroka na 4m, a wysoka na 2,25. Zebraliśmy oferty kilku firm, ale tylko w jednej zaproponowano nam, aby przy tych wymiarach wziąć większy silnik. Takie firmy jak Hormann czy Wiśniowski w standardzie mają napędy o mocy 600N. Nam podobno przydałoby się 1000N. To prawda? Jest sens inwestować w ten silniejszy napęd?

 

Ja mam podobny problem. Mam miec brame 510x225 i np dla Hormana jest to wymiar specjalny - i wiekszosc przedstawicieli proponuje mi supramatic ktory ma 800N a tylko jeden powiedzial ze przy tym rozmiarze musi byc wersja 1200N - i nie wiem komu wierzyc. Niby te silniejsze napedy sa do bram zbiorczych - czyli czesciej otwieranych niz kilka razy dziennie - ale nie wiem czy przy takim ciezarze to sie on po prostu nie zajedzie.

Ktos ma jakies doswiadczenia?

 

Ponawiam temat, bo czas składać zamówienie. Ktoś z Was się orientuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Co do bram garażowych również tym tematem się w tej chwili interesujemy.

Mamy podwójny garaż z bramą o wym. (4.5 x 2.25) m. Byliśmy w kilku przedstawicielstwach znanym marek, jednak wszędzie nam sugerowano aby napęd do naszej bramy był CONAJMNIEJ 1000N, bez względu na ilość cykli (otwórz/zamknij) dziennie.

Należy pamietać, że w zimę i mroźne dni siła rozruchu będzie na granicznych wartościach i warto mieć "nieco" zapasu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi ws ubezpieczeń i zwrotu nadpłaty ubezp. za podwyższone ryzyko :)

 

cyberbronek - ja wykorzystałem resztki membrany do osłonięcia od spodu wełny mineralnej, którą dociepliłem strych - po ułożeniu wełny między krokwiami przybiłem membranę takerem (oczywiście odpowiednią stroną).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyberbronek - ja wykorzystałem resztki membrany do osłonięcia od spodu wełny mineralnej, którą dociepliłem strych - po ułożeniu wełny między krokwiami przybiłem membranę takerem (oczywiście odpowiednią stroną).

 

... problem w tym ze u mnie to sa pozostalosci wlasnie po oslonieciu welny na strychu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankai - piekne masz podlogi, szczegolnie te deszczolki jasne mi sie bardzo podobaja ;)

 

Suspenser- ja ubezpieczenie na zycie mam z Nordei Zycie a dom i rucomosci w PZU.

 

Grupo pamietam ze bylo jakies haslo na drzwi Porty (ale gdzie to bylo i jaka byla znizka to nie pamietam :oops: ) potrzebuje kupic do firmy wieksza ilosc wiec prosilabym o jakies info :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankai - piekne masz podlogi, szczegolnie te deszczolki jasne mi sie bardzo podobaja ;)

A dziękuję, dziękuję :) Zachęcam do eksperymentów. Tutaj podpowiedź przyszła chyba od projektantów, a trafiło mi się przecena w Castoramie to wziąłem.

 

Jesteśmy na etapie zakupów akcesoriów łazienkowych. Do łazienki na parterze szybko podjęliśmy decyzję - produkty Stella. Do łazienki na piętrze było już gorzej. O ile na parterze mamy prostokątną ceramikę i do niej okrągłą armaturę, o tyle na piętrze odwrotnie - owalną ceramikę i prostokątną armaturę (pewnie niektórzy pamiętają: "umywalka po przejściach i bateria z przeszłością" ;) ). Wypadało więc dać prostokątne akcesoria. No i zaczęły się schody. Ta seria nie ma takiego elementu, ta znowu kosmicznie droga, w tej mydelniczka jest nie taka jak trzeba. Największym kosmosem są półki z prostokątnymi elementami - ceny nierzadko powyżej 1000zł !!! Ostatecznie uderzyłem do producenta "budżetowych" akcesoriów. Okazało się, że nie ma problemów - zrobi mi życzenie. Wyjściowy model to:

http://www.medor.com.pl/catalog/images/341-w.jpg

Wieszak będzie poszerzony do 600mm (wewn.), żeby pasował nad grzejnik 600mm. Zostanie też "pogłębiony" z 120 do 220mm i dołożona jedna rurka. Dzięki blisko dwukrotnemu pogłębieniu a dodaniu tylko jednej rurki, prześwit wyniesie 49mm. To wystarczy by całkiem wygodnie powiesić 2 ręczniki. Pierwsza rurka od ściany wypada nad samym grzejnikiem. Dzięki pogłębieniu półka będzie wystarczająco głęboka, żeby położyć na niej złożone ręczniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha - wieszaki będą tej samej firmy. Uchwyt na papier też, ale już mydelniczkę i szczotkę dokupimy z Tiger Items - mają lepsze elementy szklane i są bardziej kanciate. Sam uchwyt przy ścianie bardzo podobny.

 

o ja mam cala serie tigera :wink: , nie polecam tylko malych wieszaczkow bo sa na klej, reszta ok :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ja mam cala serie tigera :wink: , nie polecam tylko malych wieszaczkow bo sa na klej, reszta ok :D

Którego? Items? Jest kilka różnych. Mi osobiście podobała się na przykład Figueras, ale jest strasznie uboga - żadnej półki nie ma. Z tych co jeszcze nas interesowały oprócz Items, było też Ontario i Melbourne. W hipach są głównie Items i ewentualnie Ontatario się trafi. Resztę można obejrzeć na http://www.coram.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankai - czy mówił Ci ktoś że masz "źle" okna dachowe obrobione - niezgodnie ze sztuką ? Choć wiem że bardzo często tak robią, choć nie wiem z jakiego powodu, chyba lenistwo wykonawcy :(

To nie jest galeria a ja nie jestem artystą. Nie musi być zgodnie ze sztuką. Tak chciałem i wiem dlaczego - górna krawędź, żeby wpuszczała jak najwięcej światła i by wygodnie mi się podchodziło do okna. Wysokość obróbki to 201cm przy moich 189. Dolna krawędź - uznałem, że nie ma potrzeby wykonania płaszczyzny pionowej (choć rozważałem takową). Boczne to po prostu obłożenia krokwi. Ta obróbka wkrótce będzie miała dwa lata i złośliwie nie chce nawet pękać jak to lubią G-K. A może chodzi Ci o energię, którą marnotrawię i to CO, którym doprowadzę do zagłady świata?

Dodam jeszcze, że nie wiem czy znajdzie się budowa, na której starczyło by palców do liczenia błędów. Ja póki co się cieszę, że w ogóle mam dach, bo groziło mi, że go stracę - właśnie przez największy z błędów popełniony u mnie. Konstruktora, posiadającego papiery rzeczoznawcy, który zapewne musi znać sztukę, a spier...ł konstrukcję i poprawkowe obliczenia tak, że jeden forumowicz, wykładowca politechniki, oblałby go na egzaminie u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Frankai - czy mówił Ci ktoś że masz "źle" okna dachowe obrobione - niezgodnie ze sztuką ? Choć wiem że bardzo często tak robią, choć nie wiem z jakiego powodu, chyba lenistwo wykonawcy :(

a mógłbyś lakusz bardziej rozwinąc,co jest niezgodne ze sztuką?Ja mam bardzo podobnie,jak zresztą większośc z nas tu na forum,nie bardzo wiem co jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeszcze parkujecie na dworze to polecam plandekę na auto z Lidla za 23 zł - u mnie póki co jedno auto nocuje pod chmurką i plandeka świetnie się sprawdza - zakładanie/ściąganie w 1-2 minuty i zero skrobania szyb rano

:D

hej

Dzięki za info. Cały czas nocujemy auta pod chmurką, bo garaż na razie bardziej użytkowy niż garażowy. Co prawda kilka ostatnich dni mamy tam jedno auto, ale to tylko dlatego, że coś nam przeieka i właśnie wysycha pod dachem. Zajrzę do Lidla po drodze do domu. Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie - nie czytałem warunków, ale spodziewam się, że są tam zastrzeżenia, że przy wypłacie cedujemy na ubezpieczyciela dochodzenia praw od stron trzecich, np. elektryk źle wykonał instalację co spowodowało pożar - wypłacą nam odszkodowanie a sami potem ściągną je z elektryka (jego OC lub jego majątku).

 

Hehe to poczytaj :)

 

Ja zakładałem że ubezpieczasz na 100% wartości. Poza tym trzeba pamiętać że są pewne warunki przy których możesz niedoubezpieczyć, lub przeszacować wartość, nie do końca jest tak że jak dom masz wart 300 tyś, a ubezpieczysz go na 500 tyś to w przypadku całkowitej straty domu dostaniesz 500tyś - poczytaj warunki i zapisy o "proporcjach"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...