Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej

Ktoś przymierza się może do drzwi wewnętrznych? Miałem dzisiaj krótką rozmowę z panem z Budusa i powiedział, że większy rabat można mieć jedynie przy grupowym zamówieniu a stare hasło już "nie działa".

 

Z kim mówiłeś? Z Pawłem?

p.Jarkiem

 

Paweł 607241788 powołaj się na forum i daj znać,

 

złap kontakt telefonicznie, - wystarczy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- masz troche racji, trochę, bo nie wszystko widziałeś,

Ktoś to musi robić, jak sprzątanie czy gotowanie lub budowanie 8) :lol: .

Pewnie że nie wszystko i ... wolę nie wiedzieć czego jeszcze nie widziałem.

Szedłem nastawiony do wojska z jak najgorszym wyobrażeniem o tym co się tam dzieje. Myślałem, że wyobraźnię mam sprawną i wydajną. To co zobaczyłem, przerosło jednak moją wyobraźnię. W dodatku ja byłem tam na innych zasadach. Jako bażant nie musiałem się niczym stresować. Jak potem słyszałem opowieści dziadków i kobiet, jak to każdy prawdziwy facet powinien iść do wojska, to gul mi skakał. Do wojska to może i owszem. Tylko gdzie to wojsko? To co widziałem to nie było wojsko. :evil: Może ja już wezmę się i ugryzę w język :roll: Z pewnością nie jest miłe wysłuchiwanie takich rzeczy o swojej byłej pracy. No chyba że uciekłeś z niej właśnie dlatego, że doszedłeś do wniosku, że nie na to się pisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodu złożone , pogadamy przy piwku.

A szacunek dla tych, co tam zostali mam 8) (z wyłączeniem twardogowych, choć większość już ich wymarła).

 

Piwko dobra rzecz do rozmów o starych karabinach ;)

Jak miałem tą wątpliwą przyjemność wypełniać swój patriotyczny obowiązek, Ci twardogłowi ciągle tam byli. Przynajmniej ciałem, bo duch niejednokrotnie była jakoś od niego oderwany. Nomen omen duch to po zagramianicznemu "spirit" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony - bardzo mi się podobają stare poniemieckie dzielnice, w których nie zrobiono rewolucji i domki są niczym pod sznurek.

szczególnie niemiecka wrona na Sępolnie ;))

Wrona...? Tak się to nazywa? Czy to określenie pejoratywne?

Faktycznie miałem na myśli Sępolno, choć przyznam szczerze - dawno już tam nie bywałem i nie wiem, czy ludziska nie popsuli tych domków remontami. No chyba, że im nie wolno, a bywają zakazy zmiany strony frontowej.

 

nic pejoratywnego. osiedle , o którym piszesz ,to niemiecka wioska olimpijska, która zbudowana jest w kształcie godła nazistowskich niemiec. nawet jak wejdziesz na google maps , to można znaleźć wyraźne kontury. żeby było śmieszniej,to te domki były przewidziane na 15-20 lat funkcjonowania (zastosowana technologia), później miały być wyburzone, jednak historia zadecydowała inaczej.

niemcy lubili takie projekty. np. we wrocławiu miał powstać szpital z widokiem z lotu ptaka w kształcie swastyki. ofensywa armii czerwonej popsuła jednak projekt. postał pion z "daszkami" u góry i dole.

 

a wille na zalesiu i krzykach .... ach .... tam musiały być bale ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wille na zalesiu i krzykach .... ach .... tam musiały być bale ;)

I służący ;) Koleżance strasznie się podobały okna, dzielone na takie małe okienka, aż do momentu w którym zamieszkała na stancji w takiej willi i musiała umyć to okno. :lol: Nie machnie się szmatą raz i dwa jak ręka sięgnie, tylko trzeba mozolnie każdą szybkę umyć. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to niemiecka wioska olimpijska, która zbudowana jest w kształcie godła nazistowskich niemiec. nawet jak wejdziesz na google maps , to można znaleźć wyraźne kontury.

Fakt

 

niemcy lubili takie projekty. np. we wrocławiu miał powstać szpital z widokiem z lotu ptaka w kształcie swastyki. ofensywa armii czerwonej popsuła jednak projekt. postał pion z "daszkami" u góry i dole.

Czego nie zrobili Niemcy udało się... Amerykanom. Zrobili takie koszary marynarki w San Diego. Kto nie słyszał niech pogoogla sobie. Jak ludzie zobaczyli to na mapsach, to wydali 600 tys. zielonych, żeby skorygować widok. Zdaje się, że jakiś dach dodali i z powietrza wygląda już inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Poszukuje namiary na dobrego i solidnego stolarza , który zajmuje sie robieniem schodów i drzwi wewnetrznych jak i zewnętrznych.

Niestety mój umówiony fachowiec do dziś dnia sie nie odezwał - chyba mu nie zależy na pracy :-?

Pozdrawiam

Ewa

A może Ewo podasz miejscowość, to odezwą się osoby, które mieszkają w pobliżu?

Mam namiary na stolarza mieszkającego w pobliżu Wołowa. Widziałam drzwi u koleżanki i schody u niego w pracowni - 71/3101984 ( gdy pytaliśmy o drzwi wewnętrzne, to kosztowały koło 1000 zł z montażem. ŁADNE :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupo droga,

 

gdzie można w rozsądnej cenie nabyć parapety wewnętrzne kamienne lub konglomeratowe? Pamiętam jakiś namiar na Bielany (kamieniarz) i gdzieś na wylocie na Warszawę, ale nie pamiętam gdzie.

 

Przyspaliśmy trochę i teraz się zaczyna palić.

 

Przy okazji - czy ktoś użytkuje gerdę WX 20, GWX 20 lub CX 20? Niestety budżet nie pozwala na drzewianne, bo to 2x tyle co gerda.

Proszę o wrażenia z użytkowania, lub porady co ciekawego można dostać do 3tys.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Poszukuje namiary na dobrego i solidnego stolarza , który zajmuje sie robieniem schodów i drzwi wewnetrznych jak i zewnętrznych.

Niestety mój umówiony fachowiec do dziś dnia sie nie odezwał - chyba mu nie zależy na pracy :-?

Pozdrawiam

Ewa

A może Ewo podasz miejscowość, to odezwą się osoby, które mieszkają w pobliżu?

Mam namiary na stolarza mieszkającego w pobliżu Wołowa. Widziałam drzwi u koleżanki i schody u niego w pracowni - 71/3101984 ( gdy pytaliśmy o drzwi wewnętrzne, to kosztowały koło 1000 zł z montażem. ŁADNE :)

 

 

Dziękuje serdecznie za odpowiedz - buduje się w Szymanowie północna cześć Wrocławia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...