Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

czy mogę się tu poradzić - na jaką bramę waszym zdaniem powinnam się zdecydować?

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cd2a57ed47b9fee9.html

 

albo:

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/104d0b25417aca15.html

 

Bramę nr 1 widziałam w Kiełczowie, wygląda solidnie, brama nr 2 jest proponowana przez wykonawcę, widziałam ją zatem tylko na zdjęciu.

 

?

na zdjęciach nr 1 lepsza, ale to zdjęcie nr 2 jest jakieś gorsze, więc ja bym bramy na podstawie takich zdjęć w ogóle nie wybierała - to trzeba "na żywo"

taka jest moja opinia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od kwestii antywłamaniowych proszę użytkowników drzwi CAL zarówno dębowych jak i sosnowych o opinię czy warto brać. W sośnie ze szczególnym uwzględnieniem podatności na uszkodzenia.

Ewentualnie jakie macie typy na drzwi drewniane w klasie cenowej CALa lub tańsze, a równej klasy jakościowej.

 

Ja mam Cal dębowe "100" tzn. szersze za dopłatą - pierwszej zimy miałem z nimi przeboje, bo się trochę wypaczyły i zaczęły być nieszczelne (4 mm na dole i górze), potem wróciły i teraz jest to do 2 mm.

Serwis zwalił winę na niedokładność montażu (przez autoryzowaną ekipę) - faktycznie były minimalne odchyłki - całą sprawę opisywałem jakiś czas temu na forum.

 

Wytrzymałość samych drzwi oceniam bardzo dobrze, bo czasem pies je drapał i nie ma nawet śladu.

 

Moi stolarze gdy ich spytałem powiedzieli, że za drzwi wejściowe 100x250 cm biorą 3 500 zł z montażem (ocieplane pianką).

 

Podsumowując - jeśli chcesz standardowe lub np. z szybą polecam CAL, jeśli nietypowy rozmiar warto porównać ofertę stolarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jola, XX, Suspenser - dzięki za informacje.

 

Rozważam oprócz CALa drzwi ART-TOM ,ale jestem w trakcie negocjacji. Jutro jadę zobaczyć drzwi w trakcie montażu. Wytwórnia jest za Oławą.

 

Już nieco udało mi się wynegocjować, ale pogadam jeszcze z właścicielem - może da specjalny rabat dla Grupy na hasło.

 

Siwych włosów dostaję bo mi z rur spalinowych cieknie czarny kondensat. Wszyscy po kolei jak jeden mąż opowiadali mi, że rury się łączy na wcisk bez uszczelnienia i wystarczy. Teraz mam podłogę, kafle na ścianach i kocioł jak po wojnie atomowej. Musiałem wyłączyć kocioł - na szczęście jest ciepło.

 

Dzisiaj przesortowałem podokienniki z Szymanowa - połowa na rożnych i 1/8 zwykłych idzie do reklamacji.

 

Ogólnie rzecz biorąc depresja budowlana związana z zacieśniającym się korytarzem finansowym się pogłębia.

 

Idę chlipać w poduszkę ;-)

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrzegam przed pochopnym zawieraniem umowy z firmą alarmiarską pana Pawła - nazwisko jak u ryby na wigilijnym stole - proszę Wojty o usunięcie tego namiaru z listy, żeby nikt się nie sparzył. Szkoda tylko, że dabell dała kredyt zaufania temu panu, bo nie zasłużył, oj nie zasłużył.

 

Pracownicy (z firm ochroniarskich w ramach fuchy) nie dostają kasy, inwestor może dzwonić przez kilka tygodni bezskutecznie (kasa oczywiście zapłacona - niby na sprzęt).

 

Wymówki typu choroba, komunia, wyjazd, sraczka są normą. 4 tygodnie temu mistrzu wyznaczył z własnej inicjatywy termin odbioru. Do dzisiaj instalacja rozgrzebana. Klawiatury nie takie jak ustalone, czujki nie tam gdzie trzeba, w centrali burdel jak w tanku.

 

Oczywiście ostatni kontakt zainicjowany przez mistrza to krótka informacja o stanie rzeczy (nie ma pojęcia co się dzieje) i prośba o przelew choć małej części. Krzyczcie, śmiejcie się, plujcie - zgodziłem się na część.

 

Dzisiaj spotkanie się nie odbyło z powodu choroby dziecka, a sms z prośbą o informację kiedy wchodzą instalatorzy pozostał bez odpowiedzi.

 

POZOR !!!

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siwych włosów dostaję bo mi z rur spalinowych cieknie czarny kondensat. Wszyscy po kolei jak jeden mąż opowiadali mi, że rury się łączy na wcisk bez uszczelnienia i wystarczy. Teraz mam podłogę, kafle na ścianach i kocioł jak po wojnie atomowej. Musiałem wyłączyć kocioł - na szczęście jest ciepło.

 

U mnie są na wcisk i jest ok - też masz piec na ekogroszek, bo nie pamiętam - jeśli tak to trzeba zmienić ustawienia sterownika.

 

Do uszczelniania przy wlocie do komina najpierw użyłem specjalnego uszczelniacza, który poodpadał po kilku miesiącach, więc potem dałem zwykły szary silikon (wytrzymuje do 200 stopni, a temp. rury nie przekracza 80) i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siwych włosów dostaję bo mi z rur spalinowych cieknie czarny kondensat. Wszyscy po kolei jak jeden mąż opowiadali mi, że rury się łączy na wcisk bez uszczelnienia i wystarczy. Teraz mam podłogę, kafle na ścianach i kocioł jak po wojnie atomowej. Musiałem wyłączyć kocioł - na szczęście jest ciepło.

 

Jaki masz kocioł ? I skąd dokładnie Ci ten kondensat wydostaje? Rozumiem że nie masz na dole komina takiego garnuszka z odpływem? Czy ten płyn cieknie Ci może po zewnątrz rury ceramicznej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

pragnę poinformować iż istnieje możliwość zamówienia elektronicznych faktur u naszego dostawcy prądu :)

 

Wystarczy złożyć osobiście lub faxem takie oświadczenie:

 

Oświadczenie

Działając na podstawie §3.1 Rozporządzenia ministra finansów z dnia 14 lipca 2005r. w sprawie wystawienia oraz przesyłania faktur w formie elektronicznej, a także przechowywania oraz udostępniania organowi podatkowemu lub organowi kontroli skarbowej tych faktur (Dziennik Ustaw Nr 133 Poz. 1119), oświadczam, że z dniem wystawienia niniejszego dokumentu AKCEPTUJĘ FAKTURY OTRZYMANE W FORMIE ELEKTRONICZNEJ.

Faktury będę przyjmował pod adresem email: małpa@małpa.pl

 

i podpis. U mnie zadziałało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siwych włosów dostaję bo mi z rur spalinowych cieknie czarny kondensat. Wszyscy po kolei jak jeden mąż opowiadali mi, że rury się łączy na wcisk bez uszczelnienia i wystarczy. Teraz mam podłogę, kafle na ścianach i kocioł jak po wojnie atomowej. Musiałem wyłączyć kocioł - na szczęście jest ciepło.

 

Jaki masz kocioł ? I skąd dokładnie Ci ten kondensat wydostaje? Rozumiem że nie masz na dole komina takiego garnuszka z odpływem? Czy ten płyn cieknie Ci może po zewnątrz rury ceramicznej ?

 

Sytuacja wygląda tak:

 

http://i33.photobucket.com/albums/d93/trabi-wrc/Budowa/2009-11-26003.jpg

 

A syf leje się z każdego łączenia stalowej rury spalinowej na drodze z kotła do komina:

 

http://i33.photobucket.com/albums/d93/trabi-wrc/Budowa/2009-11-24003.jpg

 

Kocioł Granpal na pelety drzewne. Doradca producenta twierdzi, że rurę należy doszczelnić i ocieplić to problem zniknie. Oczywiście to zrobię, ale jak żyję nie słyszałem o ocieplaniu rury wewnątrz domu (może mało słyszałem).

 

Syf nie zbiera się w wyczystce w kominie, tylko tuż za kotłem. Wyczystka i miseczka są suche. Bo do części ceramicznej nie dociera ten zajzajer.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

pragnę poinformować iż istnieje możliwość zamówienia elektronicznych faktór u naszego dostawcy prądu :)

 

Wystarczy złożyć osobiście lub faxem takie oświadczenie:

 

Oświadczenie

Działając na podstawie §3.1 Rozporządzenia ministra finansów z dnia 14 lipca 2005r. w sprawie wystawienia oraz przesyłania faktur w formie elektronicznej, a także przechowywania oraz udostępniania organowi podatkowemu lub organowi kontroli skarbowej tych faktur (Dziennik Ustaw Nr 133 Poz. 1119), oświadczam, że z dniem wystawienia niniejszego dokumentu AKCEPTUJĘ FAKTURY OTRZYMANE W FORMIE ELEKTRONICZNEJ.

Faktury będę przyjmował pod adresem email: małpa@małpa.pl

 

i podpis. U mnie zadziałało.

wyprobuje.

chociaz mam niesmak z energiapro. nie potrafia zrozumiec od 4 miesiecy ze adres korespondencyjny sie zmienil. pisze do nich listy, mejle, dzwonie, podbijam czerwonymi pieczatkami a faktury i tak przysylaja na stary adres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupo,

 

Na razie znalazłem alfa-eko, z dojazdem do mnie 450 netto na 3dni za 7m3. Znalazłem, bo widziałem ich kontenery na mieście :) Cena za odpady (wszystko poza azbestem i eternitem). W samym wrocławiu mają za 350 netto.

 

 

Witam.

696754282 -płaciłam 350 za 7m2 za 7 dni .

 

Skorzystałem - dziękuję.

 

Pozdrav

 

P.S. ocieplenie skończone - robił Piotrek (Józek wycofał się z branży) - nie obyło się bez mocno nerwowych sytuacji, ale już sprawa zakończona. Teraz osadzają podokienniki. Na wiosnę tynk. Dzięki za namiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Syf nie zbiera się w wyczystce w kominie, tylko tuż za kotłem. Wyczystka i miseczka są suche. Bo do części ceramicznej nie dociera ten zajzajer.

 

Jakiś straszliwy kondensat powstaje - bez sensu jest uszczelnianie rury, bo ten syf jest bardzo żrący i skoroduje Ci od wewnątrz piec.

 

Wg mnie masz źle ustawiony piec i trzeba go koniecznie doregulować.

 

Poszukaj odpowiedniego wątku lub wejdź tu:

http://forum.muratordom.pl/piece-na-ekogroszek-z-zasobnikiem,t56356-2700.htm

 

i napisz na priv do użytkownika zawijan (to fachowiec z IPCHW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Syf nie zbiera się w wyczystce w kominie, tylko tuż za kotłem. Wyczystka i miseczka są suche. Bo do części ceramicznej nie dociera ten zajzajer.

 

Jakiś straszliwy kondensat powstaje - bez sensu jest uszczelnianie rury, bo ten syf jest bardzo żrący i skoroduje Ci od wewnątrz piec.

 

Wg mnie masz źle ustawiony piec i trzeba go koniecznie doregulować.

 

Poszukaj odpowiedniego wątku lub wejdź tu:

http://forum.muratordom.pl/piece-na-ekogroszek-z-zasobnikiem,t56356-2700.htm

 

i napisz na priv do użytkownika zawijan (to fachowiec z IPCHW).

 

Również uważam, że tłumaczenie doradcy jest bez sensu i załatwisz sobie piec. Przy dobrze ustawionym piecu nie powinno być takich cyrków.

 

Znajomy miał podobną sytuację przy paleniu kominkiem, ale ten syf lał mu się właśnie po kominie - podobno to od mokrego drewna, i zimnego, mokrego domu - wtedy jeszcze nikt w nim nie mieszkał, były straszne mrozy i dom nie miał innego ogrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...