Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Przedzwoniłem do US i Pani przekazała mi,że po lekturze aktu notarialnego stwierdziła, brak opsu budynku. Ten budynek,to połowa domu poniemieckiego w masakrycznym stanie.

Prosiła o pow. budynku i jego stan ponieważ podatek który zapłaciliśmy (PPC) przy kupnie działki może zostać podwyższony. Zapytałem na jakiej podstawie odp: Pan kupił za cenę umowną, a my oszacujemy wartość rynkową i doszacujemy podatek.

Ciekawy jestem dalszego biegu wypadków, będę informował.

 

nie zazdroszczę... a który to urząd - nie krzyki przypadkiem ?

 

Mam taki pomysł, że jak będziesz opisywał sytuację to opisz ją w jak najczarniejszych barwach, że cena była taka niska, właśnie przez ten budynek, że szacunkowy koszt rozbiórki miał wynieść tyle, rozbiórki, że w ogóle działka fatalna, itp :D a to że dla Ciebie to wymarzone miejsce do zamieszkania to urząd tego wiedzieć nie musi !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

co do weryfikacji to zawsze jest taka możliwośc dlatego warto zwrócić się do naczelnika z pismem czy cena jest adekwatna do ceny rynkowej za dany opisany produkt. Odpowiedzą i wsio wiadomo. Czy jest luz czy trzeba płacić kaskę. Nie jest miło tak po 2 latach dostać odsetki od podatku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki pomysł, że jak będziesz opisywał sytuację to opisz ją w jak najczarniejszych barwach, że cena była taka niska, właśnie przez ten budynek, że szacunkowy koszt rozbiórki miał wynieść tyle, rozbiórki, że w ogóle działka fatalna, itp :D a to że dla Ciebie to wymarzone miejsce do zamieszkania to urząd tego wiedzieć nie musi !

 

a w US pracują naiwne dzieci które nie wiedzą o co chodzi... :wink: Jak nie ma jakiejś dokumentacji fotograficznej jak było to w najgorszym razie wyślą teraz swojego rzeczoznawcę który obejrzy nieruchomość - pytanie jak udowodnić że to co kiedyś było ruiną zostało odnowione? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Drodzy Forumowicze :D :D

Nie było mnie tu juz bardzo dawno, ale tak to czasem bywa...

 

Czytam, ze Wasze budowy rosną jak na drożdżach, Jola z Melisy mysli juz o drugim domu... no ładnie... chyba sporo przegapiłam :wink: :D

 

A ja chcę zapytać o to jakie odbiory są potrzebne do odbioru budynku? i z tego co tu czytam to zrozumiałam, że ich kolejność nie może byc do końca przypadkowa? czyli jaka? podpowiedzcie mi proszę :oops: :roll:

 

Do końca marca musimy juz miec papier w ręku, więc czas najwyższy szybko sie za to zabrac 8)

A i jeszcze powiedzcie mi prosze ile czeka się od momentu złożenia tych poszczegolnych zaświadczeń o odbiorach do wystawienia końcowego papierka??? Czy 65 dni czy mniej?

 

Gorąco pozdrawiam w tą istnie zimowo-sniegowa aurę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chcę zapytać o to jakie odbiory są potrzebne do odbioru budynku? i z tego co tu czytam to zrozumiałam, że ich kolejność nie może byc do końca przypadkowa? czyli jaka? podpowiedzcie mi proszę :oops: :roll:

 

Do końca marca musimy juz miec papier w ręku, więc czas najwyższy szybko sie za to zabrac 8)

A i jeszcze powiedzcie mi prosze ile czeka się od momentu złożenia tych poszczegolnych zaświadczeń o odbiorach do wystawienia końcowego papierka??? Czy 65 dni czy mniej?

Hej

 

Co do odbioru to z tego co się orientuję składasz papierki i jeżeli w ciągu 21 dni nie ma żadnego sprzeciwu to domek odebrany.

 

Co do kolejności to chyba tylko połączenie - gaz + kominiarze musi mieć odpowiednią kolejność.

 

A z papierków mam:

- odbiór wody

- odbiór elektryki + pomiary

- certyfikat energetyczny

- geodeta

- kominiarz

to chyba główne sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suspenser - dzięki kolejny raz za stolarzy do schodów. Chłopaki starają się, choć widać, że roboty mają sporo.

Niebawem strzele kilka fot w dzienniku, bo wyszło super, mimo, że nie skończone jeszcze;)

 

Suspenser / Daro_K

 

Mogę prosić namiary na tych stolarzy od schodów, skoro jesteście tacy zadowoleni?

 

z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :D

Wielkie dzięki za odpowiedzi i podpowiedzi w sprawie odbiorów :D

Mam w związku z tym jeszcze jedno pytanie: papierek dla banku o odbiorze budynku to dostaję z gminy po tych 21 dniach (jesli nie było żadnych problemów) czy musze jeszcze wczesniej coś pozgłaszać, np. w KW i dopiero mam jakiś dokument o odbiorze dla banku?

Prosze o pomoc :D i pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chcę zapytać o to jakie odbiory są potrzebne do odbioru budynku? i z tego co tu czytam to zrozumiałam, że ich kolejność nie może byc do końca przypadkowa? czyli jaka? podpowiedzcie mi proszę :oops: :roll:

 

Do końca marca musimy juz miec papier w ręku, więc czas najwyższy szybko sie za to zabrac 8)

A i jeszcze powiedzcie mi prosze ile czeka się od momentu złożenia tych poszczegolnych zaświadczeń o odbiorach do wystawienia końcowego papierka??? Czy 65 dni czy mniej?

Hej

 

Co do odbioru to z tego co się orientuję składasz papierki i jeżeli w ciągu 21 dni nie ma żadnego sprzeciwu to domek odebrany.

 

Co do kolejności to chyba tylko połączenie - gaz + kominiarze musi mieć odpowiednią kolejność.

 

A z papierków mam:

- odbiór wody

- odbiór elektryki + pomiary

- certyfikat energetyczny

- geodeta

- kominiarz

to chyba główne sprawy.

Do tego:

- jak jest gaz: protokół odbioru przyłącza z gazowni, (taki króciutki odcinek w samej szafce od zaworu - to ma gazownia) i protokół odbioru instalacji wewnętrznej budynku (czyli tego do tak naprawde jest w rozumieniu wiekszości przyłączem zewnętrznym :roll: ) - to wykonawca powinien dać;

- jeżeli droga jest ze zjazdem z drogi gminnej - protokół z gminy o odbiorze zjazdu (żeby to załatwić musiałam najpierw papiery o zajęcie pasa drogowego załatwiać - decyzja i opłatę wnieść :roll: )

- elektryka: jeżeli ktoś składał papiery w Energia Pro do 30.06.2009 - ma protokół odbioru, jezeli po tej dacie - trzeba złożyć u nich w 1egz. wypełniony wniosek (jest na ich stronie - fragment wypełnia wykonawca elektryki), a do PINB dołączyć pomiary elektryczne i właśnie ten wniosek - kopię wniosku z poświadczeniem, że złożono w EP. Zmieniły się przepisy - wczesniej składało się tylko protokół odbioru przez Energia Pro a teraz tylko wniosek +pomiary.

- ścieki- Oświadczenie kierbuda wykonaniu prawidłowym i szczelności szamba, u mnie mimo, że było pozwolenie na budowę oczyszczalni z projektem - też oświadczenie, że wykonano prawidłowo :roll: .

- do tego jakieś statysytki - u nas kierownik to zrobił.

 

Polecam - pozbierać w takim porzadku jak oni chcą, porobic kopie wszystkiego i pójdzie dobrze :-).

 

Tak jak wcześniej pisałam - samo złożenie wniosku jeżeli interesuje to bank przy kredycie - może nie wystarczyć. Będą oczekiwać dokumentu, iż PINB nie wyraża sprzeciwu do odbioru domu. We Wrocku - urząd daje pieczątkę po 21 dniach na wniosku - trzeba saodzielnie sie zgłosić, w Trzebnicy wystawiają papierek, że nie wnoszą sprzeciwu.

 

Zgłoszenie do KW jest niezależne - w Twoim interesie, ale Urzędu nie interesuje. Papierek dadzą.

Bank może prosić o pokazanie wniosku do KW i potem wpisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michaśku - a geodeta zrobił Wam już dokumentację powykonawczą? Bo to najdłużej trwa.

Jedna uwaga do geodety - niech wyrysuje wam dom i tarasy dokładnie tak jak w projekcie zagospodarowania terenu!!!!

Zmiana tarasu jest zmiana istotną! Niezależnie czy na "-" czy "+" - wymaga zmiany pozwolenia na budowę!Więc jeżel ktoś zmienił wymiary tarasu - niech lepiej zadba o dobre stosunki z geodetą :-).

 

Ja występowałam o zmianę pozwolenia na budowę w zakresie zmian w projekcie zagospodarowania terenu :roll: :evil: (zmniejszyłam i zmieniłam układ tarasu) po przeczytaniu wątku chyba Tediiego, o jego boju z PINB w tym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suspenser - dzięki kolejny raz za stolarzy do schodów. Chłopaki starają się, choć widać, że roboty mają sporo.

Niebawem strzele kilka fot w dzienniku, bo wyszło super, mimo, że nie skończone jeszcze;)

 

Nie ma sprawy - przypilnuj tylko, żeby wszystko do końca zrobili jak trzeba, bo potem może być ciężko ściągnąć ich na poprawki (u mnie poluzowała się jedna kotwa i musiałem poczekać kilka dni pomimo, że zakład mają 500 m dalej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- jeżeli droga jest ze zjazdem z drogi gminnej - protokół z gminy o odbiorze zjazdu (żeby to załatwić musiałam najpierw papiery o zajęcie pasa drogowego załatwiać - decyzja i opłatę wnieść

 

Czy faktycznie musisz wykonać zjazd, czy chodzi tylko o wniesienie opłaty?

Jak wygląda odbiór w gminie Wisznia mała takiego zjazdu ?

Ile trwa załatwienie tego punktu ?

Ile to kosztuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakusz

Powiem tak: nikt nie sprawdzał :-) stanu faktycznego na działce :-).

Miałam od razu wydane pozwolenie na budowę wraz z wykonaniem zjazdu z drogi gminnej (projekt dołączony do dokumentów). Dlatego musiałam formalnościom uczynić zadość :wink: .

Też tak masz?

W gminie rozmawiaj z panem Hubą (a może Chubą :-)) z działu infrastruktury- załatwiliśmy wszystko w ciągu tygodnia: wniosek, po kilku dniach miałam decyzję i protokół odbioru- wszystko wg daty wykonania wpisanej we wniosku, od razu zapłaciłam w kasie (58zł- u mnie tak naprawdę zajmowane było pobocze gruntowe - 1 dzień na wykonanie i dlatego stawka była niska) i już.

Poszło bardzo sprawnie i bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D

Jeszcze raz bardzo dziekuję za odzew :D

Dabell jesteś jak zwykle nieoceniona :D

Troche mnie nastraszylaś tymi geodetami i DOKŁADNYM wyrysowaniem.

Drogi gminnej na szczęcie nie mamy.

Bedziemy sie starali nic głupiego nie zrobic i czegoś nieprzeoczyc, ale kto wie... :wink:

Zdaje sie, że jak pisze XX, najlepiej będzie zadzwonić do źródła i zapytać czego dokładnie w mojej gminie sobie życzą i jaki papierek będzie wydany dla banku.

Bardzo dziękuje i pozdrawiam serdecznie :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakusz

Powiem tak: nikt nie sprawdzał :-) stanu faktycznego na działce :-).

Miałam od razu wydane pozwolenie na budowę wraz z wykonaniem zjazdu z drogi gminnej (projekt dołączony do dokumentów). Dlatego musiałam formalnościom uczynić zadość :wink: .

Też tak masz?

W gminie rozmawiaj z panem Hubą (a może Chubą :-)) z działu infrastruktury- załatwiliśmy wszystko w ciągu tygodnia: wniosek, po kilku dniach miałam decyzję i protokół odbioru- wszystko wg daty wykonania wpisanej we wniosku, od razu zapłaciłam w kasie (58zł- u mnie tak naprawdę zajmowane było pobocze gruntowe - 1 dzień na wykonanie i dlatego stawka była niska) i już.

Poszło bardzo sprawnie i bezproblemowo.

 

Ja mam chyba zjazd na powiatową nawet, ciekaw jestem czy też tak łatwo pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Wszystkim :)

 

Ja tu jestem niby nowa, chociaż stara. Zgubiłam stare hasło, powiadomienie o nowym system wysyła na dawno nieistniejące konto... Nieistotne.

 

 

Przedtem się remontowaliśmy, teraz mamy ciche plany budowy nowego domku. I od czego zaczynamy? Ja - od forum Muratora.

 

Spad: Myśmy oprócz opisu zanieśli do US fotografie domu w momencie zakupu. Przekonało to władze, że cena nieruchomości nie była zaniżona :)

 

Pozdrawiam!

 

Tatarak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...