Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Powiedzcie proszę kto we wrocku w rozsądnej cenie robi projekt działki t.j chodzi mi o kształt ścieżek podjazdu trawnika td. co by finezję i polot miał :)

 

Polecam siebie

 

Zaprojektuję ogród w rozsądnej cenie z finezją i polotem :)

 

HAHA HIHI

- dobre, tutaj polecić Cie może ktoś kto jest zleceniodawcą;)

 

np:

Ja polecem Agatę, robiła u mnie - namiary wyślę na prv;)

 

Malina - ale powodzenia i bez urazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D

Faktycznie święta, święta i po świętach (zupełnie jak co roku :wink: :D)

My staramy się cos tam dalej działac na budowie i tez zaraz chcemy wybierac i kupowac pstryczki!

Chyba nas wyczuliście z tym tematem :wink:

Ja cały czas zastanawiałam sie nad Berkerem kwadrat, ale trochę mnie zmartwiliście, że okazuje sie za drogi na cały dom :-? :(

 

W przyszłym tygodniu elektryk ma nam wszystko ładnie wypisać, więc trzeba będzie to jakoś wycenic. Gdzie polecacie dać pstryczki do wyceny we W-wiu?

Pozdrawiam i życze udanych przygotowan do Sywestrowych balów :wink: :D

 

Polecam - Instel - p. Łukasz - powołaj się na grupę.

 

Pozdrav

mozna prosic o jakies namiary do p.Lukasza-Instal

 

602 102 871

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A'propos "chodzenia" przy odbiorze - to nie znam nikogo u kogo ktoś przyszedł (pewnie nie ma na to kasy).

Czy "darmowy" odbiór też kosztował Was 500 zł (pytam bo w Oławie czepiają się byle pierdoły i tyle kosztuje odbiór) ?

 

O jakich "pierdołach" piszesz ? Bo jeżeli o CE to też ;)

 

Nie - w Oławie "za moich czasów" ;-) jeden urzędnik potrafił powiedzieć, że zgłoszenie u niego w pełni wystarcza, a potem przy odbiorze drugi - piętro niżej przyczepiał się, że u niego nie było zgłoszone.

Do tego w nadzorze bud. przez 2 tygodnie szukali wszelkich możliwych błędów za które można przyłożyć 500 zł mandatu, a po jego wystawieniu odbiór jest gotowy niemalże od ręki.

Zapłaciłem nie tylko ja, więc ostrzegam przed ... żeby nazwać sprawę po imieniu trzeba by nazwać to kradzieżą.

 

 

A ja tak jeszcze w sprawie tych mandatów. Też będziemy załatwiać sprawy w Oławie i zastanawiam się do czego się zazwyczaj czepiają. Za co można uzyskać mandat i czy po jego opłaceniu trzeba poprawić ,,niedociągnięcia" czy chodzi tylko o sam fakt zapłacenia haraczu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysłowość urzędnicza nie zna granic - już oni znajdą za co - mają na to czas :evil:

 

Gdy zapłacisz haracz to wszystko będzie ok, bo to o to chodzi - to taka akcja jak w jednej z kultowych polskich komedii "... to taka akcja, żebyś dał 5 zł ...".

 

Oczywiście możesz poprawić "niedociągnięcia" najlepiej cofając się w czasie o zadaną wartość i robiąc to co urzędas wymyślił.

 

Potrzebna nam ta banda pasożytów i ich "praca" jak wrzód na ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak jak myślałam. Zresztą miałam już nimi do czynienia i wiem, że niektórzy oławscy urzędnicy nie wiedzą, że epoka PRL-u już się skończyła. Oj nie. Oni wciąż tkwią w przeświadczeniu, że przychodzą do nich petenci, a nie klienci. Brrrrrr. :evil:

Trudno - nie będzie w tym roku wyprzedażowego turnee po sklepach - trzeba zastosować środki prewencyjne i zacząć zbierać na mandat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę o pomoc w 2 kwestiach:

 

1. Czy stawka 1300zł dla geodety za powykonawczy operat do odbioru budynku to aktualnie normalna rynkowa cena?

 

2. Gdzie robiliście szafy wnękowe? - wiadomo tanio i dobrze :wink:

 

Pzdr,

Adam

 

:o

my zaplacilismy 600zł :roll: :roll: :roll:

 

szafy robilam w Twardogorze, TANIO i ladnie, natomiast co do jakosci to tak sobie, porownujac z komandorem, ktorego mialaam wczesniej to marniutko, ale jak chcesz to podziele si enamiarem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:o

my zaplacilismy 600zł :roll: :roll: :roll:

 

Dostałem 2 wyceny - 1300 i 1500 :o . Ta cena to już z przyłączami, etc?

 

szafy robilam w Twardogorze, TANIO i ladnie, natomiast co do jakosci to tak sobie, porownujac z komandorem, ktorego mialaam wczesniej to marniutko, ale jak chcesz to podziele si enamiarem :wink:

 

Jasne - poproszę ;). Wolałbym oczywiście tanio i dobrze, ale pewnie oczekuję od wykonawców zbyt dużo... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:o

my zaplacilismy 600zł :roll: :roll: :roll:

 

Dostałem 2 wyceny - 1300 i 1500 :o . Ta cena to już z przyłączami, etc?

 

szafy robilam w Twardogorze, TANIO i ladnie, natomiast co do jakosci to tak sobie, porownujac z komandorem, ktorego mialaam wczesniej to marniutko, ale jak chcesz to podziele si enamiarem :wink:

 

Jasne - poproszę ;). Wolałbym oczywiście tanio i dobrze, ale pewnie oczekuję od wykonawców zbyt dużo... :wink:

 

tak ze wszystkim,

dopytam jeszcze meza bo moze namieszalam :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę o pomoc w 2 kwestiach:

 

1. Czy stawka 1300zł dla geodety za powykonawczy operat do odbioru budynku to aktualnie normalna rynkowa cena?

 

2. Gdzie robiliście szafy wnękowe? - wiadomo tanio i dobrze :wink:

 

Pzdr,

Adam

 

ad.1 ja płaciłem 900zł (450zł za budynek +3x150zł za przyłącza), ale z tym geodetą nie współpracowałem wcześniej, a to też ma znaczenie przy cenie.

 

ad.2 sami osobiście w poprzednim mieszkaniu, w domku jeszcze nie mam, brak czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi odnośnie geodety - z tą wiedzą negocjacje były znacznie prostsze ;).

 

Mam jeszcze pytanie jakie drewno polecacie na podbitkę? Wykonawca oferuje mi sosnowe (boazeria?) 11cm szerokości. Przeglądając wątki na forum widziałem, że stosuje się także modrzew, świerk, świerk skandynawski. Co jest godne polecenia?

 

Pzdr,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Taki szybki wsad w postaci pytania: Czy możecie polecić jakiś rozsądny cenowo i w miarę najlepszy salon okien we Wrocławiu? Może słyszeliście o jakiś zimowych promocjach? Zaczynam dach robić, więc jak dobrze pójdzie, z początkiem marca chcielibyśmy zamykać SSZ...

Z góry dziękujemy za wszelkie sugestie...

 

P.S> Przypominam się z tematem stempli i tarcicy poszalunkowej.... Jeżeli ktoś szuka na szybko, mam tego sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...