Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jesteście jak zwykle nieocenieni!!!

Bardzo dziekuje WSZYSTKIM za odzew i namiary na geodetów :D :D

Sprawa pilna, ale niestety obawiam sie, ze pierwek moze miec racje :-? Takiej zmarznietej ziemi i sniegu geodata moze "nie przeskoczyc". Ale nic nie szkodzi popytac :wink:

Poza tym przy okazji trzeba wybrac tego, ktory bedzie chcial z nami gadac :wink:

PS. Ale mroz, prawda? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

zmotywowaliście mnie i ja też w końcu zleciłem zrobienie świadectwa energetycznego i dzisiaj je odebrałem (skorzystałem z podanych namiarów - dzięki)

 

EP =112.4 kWh/(m2*rok) - wymagany 132,3 kWh/(m2*rok)

EK = 72,8 kWh/(m2*rok)

 

chyba bez większych rewelacji ale dom budowany raczej tradycyjnie (z tym że 15cm styro na ścianach dałem), ogrzewam ekogroszkiem wentylacja grawitacyjna

 

Jak czytać te dane? Jaki poziom EK uznawany jest za dobry?

 

Rozumiem, że obie pozycje są niezależne od wielkości domu (czyli na m2 liczone)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byle się w normie mieściło :) Kolejny bzdurny papier i w zasadzie niewiele wart z perspektywy ewentualnej sprzedaży. Za rok wymienisz piec na inny i już CE nieaktualny. W dodatku liczy się np to do czego producent przystosował kocioł, a nie czym rzeczywiście palisz. Bardziej "ekologiczne" jest grzanie prądem niż węglem chociaż w Polsce prąd wiadomo z czego się uzyskuje :) Korzystne jest posiadanie ustrojstw niewiele mające wspólnego z ekologią czy (a raczej przede wszystkim) ekonomią typu solary, pompy ciepła, reku. Taka bajka jak energooszczędne i "ekologiczne" świetlówki zamiast żarówek ;)

 

np

http://www.paszportenergetyczny.com/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=31&Itemid=53

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny bzdurny papier i w zasadzie niewiele wart z perspektywy ewentualnej sprzedaży. Za rok wymienisz piec na inny i już CE nieaktualny.

Hmm... myślałam, że ten certyfikat to wydaje się na podstawie tego jaki jest duży dom , z czego dom jest zbudowany (materiał) , jak szybko ciepło ucieka (czy są mostki termiczne), rodzaj i grubość izolacji itp, a nie jaki piec mam w kotłowni :roll:

 

Chyba nie ważne czy spale węgiel, ropę czy gaz tylko ważne ile ciepła z tych "surowców" muszę "wyciagnąć" ogrzewając dom do pewnej temperatury ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byle się w normie mieściło :) Kolejny bzdurny papier i w zasadzie niewiele wart z perspektywy ewentualnej sprzedaży. Za rok wymienisz piec na inny i już CE nieaktualny. W dodatku liczy się np to do czego producent przystosował kocioł, a nie czym rzeczywiście palisz. Bardziej "ekologiczne" jest grzanie prądem niż węglem chociaż w Polsce prąd wiadomo z czego się uzyskuje :)

 

zgadzam się, że to bzdura.

Co do tego wtłuszczonego to się akurat mylisz. Właśnie grzanie prądem jest najmniej ekologiczne wg certyfikatu :o zaraz po tym jest ekogroszek - najlepiej chyba grzać pelletem.

 

poza tym jakie jest EP zależy od takich czynników jak np. ile osób zamieszkuje dom, czy jest kominek, czy ogrzewasz CWU grzałką elektryczną. BZDURY!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kolejności prąd/węgiel pewnie masz rację, nie będę szukał (było kiedyś na forum info.ogrzew... i jak widać na odwrót). Pellet jest fajny jak masz kocioł do pelletu. Znajomy pali nim, ale wg producenta ma ekogroszka i wg tego był liczony certyfikat. W dodatku zapłacił 800zł za papiór :roll:

W skrócie - jak trzeba, zrobić i zapomnieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmotywowaliście mnie i ja też w końcu zleciłem zrobienie świadectwa energetycznego i dzisiaj je odebrałem (skorzystałem z podanych namiarów - dzięki)

 

EP =112.4 kWh/(m2*rok) - wymagany 132,3 kWh/(m2*rok)

EK = 72,8 kWh/(m2*rok)

 

chyba bez większych rewelacji ale dom budowany raczej tradycyjnie (z tym że 15cm styro na ścianach dałem), ogrzewam ekogroszkiem wentylacja grawitacyjna

 

Jak czytać te dane? Jaki poziom EK uznawany jest za dobry?

 

Rozumiem, że obie pozycje są niezależne od wielkości domu (czyli na m2 liczone)?

 

EP to "wirtualna/przelicznikowa" wielkość energii potrzebnej na cwu i co.

EK to wielkość energi jaką faktycznie kupujesz i tu jest spory problem, bo o ile dla domu typu gierek to może i to EK będzie wychodziło porównywalnie, to dla domów energooszczędnych EK wychodzi zupełnie bzdurne.

U mnie EK jest wyższe o ok. 10% od całkowitego zużycia energi elektrycznej w moim domu :o a CE nie uwzględnia zużycia prądu na gotowanie, pranie, światło, komputery itp...

 

A dane są w jednostkach na m2, czyli wielkości te nie zależą od wielkości domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, gdzie we Wrocławiu jest największy wybór dachówek, muszę namacalnie zobaczyć róznicę pomiędzy Robenem a innymi producentami. Moi dekarze narzekają, że Roben będzie krzywy itd. Chcę zdąrzyć przed zakończeniem promocji i teraz kupić dachówkę.

 

Każda duża hurtownia ma zazwyczaj swoją wystawkę - jak będziesz rozmawiał ze sprzedawcami to musisz być czujny - zazwyczaj jest tak, że niby handlują wszystkim ale i tak na któregoś z dużych producentów mają największe upusty i będą wtedy tego 'swojego' zachwalali najbardziej.

 

Ja ostatecznie zdecydowałem się na Robena - MonzaPlus - antracytowa angobowana - jest bardzo fajna bo jest większa od innych - tylko 10szt na m2 - i jestem bardzo zadowolony - bardzo fajnie wygląda na dużych połaciach (ja akurat mam dach kopertowy - praktycznie bez 'jaskółek') - no ale to kwestia gustu a jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje. Jednak z góry uprzedzam, że nie robiłem dogłębnej analizy jakości/prostości/składu itp poszczególnych dachówek od poszczególnych producentów - wybraliśmy bo nam się podobały i tyle, rozważaliśmy także creatona - ale to wyższa półka cenowa i się nie zdecydowaliśmy - i nie żałuję. Rozmawiałem także z dekarzem przed ostateczną decyzją - i powiedział, że on układa wszystko co kupi inwestor - i że Roben dla niego jest ok, więc jak dekarze narzekają - to znaczy, że bardzo wybredni - chcieliby mieć super łatwiznę, albo sobie nie radzą???

Udanego wybierania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

szukam ekipy do wykonania przyłącza wodnego

i dobrego KierBud.

 

Proszę o informacje na priv.

 

Napisz gdzie budujesz dom, bo to istotne !!!

 

Czy ktoś z Was wie gdzie w okolicy Wrocławia można kupić w dobrej cenie porządnej jakości żaluzje zewnętrzne tzw. fasadowe (nie mylić z roletami) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...