Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wielu połknie haczyk: taka instalacja rozwiąże kompleksowo problemu w kolejnych zimach, a anomalii pogodowych jest coraz więcej. Tylko kwestia ile to kosztuje, bo z pewnością będzie droższe niż 6zł/m2 dachu, a tyle kosztuje odśnieżanie. Jeżeli uda się poniżej 30zł/m2 - moim zdaniem zbyt będzie.

 

W temacie śniegu - gdzieś tu na forum czytałem o ciekawym patencie. Dostępny dla osób mających szamba na działce. Rura wyprowadzona pod chodnik/podjazd wraz z małą siecią mniejszych rurek i wpięta na samej górze zbiornika. Wszystko oczywiście szczelne i zaślepione. Wg autora temperatura wystarczająca do ciągłego odmrażania :)

 

Ale fajny pomysł - ciekawe czy by się sprawdził przy zwykłej kanalizacji - gdyby odprowadzić jakieś rurki z głównej studzienki kanalizacyjnej pod chodnik i podjazd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jestem tu nowa i zielona jak wiosenna trawka.

Jestem przed podpisaniem umowy z wykonawcą na dom. Pod koniec czerwca mam w Kiełczowie k/Wrocławia mieć dom w stanie surowym zamkniętym. W środku jedynie ścianki działowe w cenie. CZeka mnie ocieplanie poddasza, instalacje wylewki i pewnie cała masa robót o których nie mam pojęcia jeszcze. Potrzebuję namiaru na wszelkie sprawdzone ekipy, a może na kogoś kto zajął by się wszystkim do etapu pod klucz. Proszę o namiary na pw. Postaram się Was sukcesywnie doczytywać. Z góry dziękuję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i o rade pytam.

 

Jak usuwaliście wosk z gresu polerowanego. Mój sprzedawca polecił mi metodę na piach. Kazał kupić piach i nim pocierając płytki ścierać wosk. Wydaje mi się ta metoda bardzo czasochłonna . Może macie jakieś sprawdzone środki chemiczne z pomocą których efekt byłby ten sam ale w krótszym czasie.

 

Ps. dla poszukujących podłóg Comfortplus przeniósł się na Braniborską 38-40 przed punktem ogrodniczym patrząc od strony Strzegomskiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i o rade pytam.

 

Jak usuwaliście wosk z gresu polerowanego. Mój sprzedawca polecił mi metodę na piach. Kazał kupić piach i nim pocierając płytki ścierać wosk. Wydaje mi się ta metoda bardzo czasochłonna . Może macie jakieś sprawdzone środki chemiczne z pomocą których efekt byłby ten sam ale w krótszym czasie.

 

Ps. dla poszukujących podłóg Comfortplus przeniósł się na Braniborską 38-40 przed punktem ogrodniczym patrząc od strony Strzegomskiej

 

Jest taki specyfik produkcji HG (nie mylić z HGW ;-) )

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po poradę przyszłam - wyczytałam gdzieś, że instalacja wodociągowa powinna być poprowadzona na głebokosci ok. 1,4m poniżej poziomu terenu, co oznacza, że do budynku musiałaby wchodzić pod ławami fundamentowymi - czy tak faktycznie się robi? czy takie rozwiązanie macie u siebie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie chodzi o głębokość przemarzania. Im głębiej zrobisz podejscie do wody tym bedziesz lepiej spała ze ci nic nie zamarznie.

Zreszta chyba wszystkie ruraciagi w drodze sa na glebokosci ok 1,5 m.

Ja pamietam jak stracilem kilof podczas przebijania sie pod lawa zeby przeciagnac rure od wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie chodzi o głębokość przemarzania. Im głębiej zrobisz podejscie do wody tym bedziesz lepiej spała ze ci nic nie zamarznie.

Zreszta chyba wszystkie ruraciagi w drodze sa na glebokosci ok 1,5 m.

Ja pamietam jak stracilem kilof podczas przebijania sie pod lawa zeby przeciagnac rure od wody.

 

dokładnie, ale przez fundamenty lepiej przechodzić nad ławami i tak się robi że rura idzie tak 1,5-1,2m a im bliżej domu to powoli wychodzi płycej. No i pamiętaj dać rurę osłonową arota i odpowiednio większe przejście przez fundamenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się pochwalę, że mam już odebrany domek, hura !

 

Odbyło się bez żadnych komplikacji, sprzeciwów, mandatów i innych strasznych rzeczy. Obyło się nawet bez wykonywania zjazdu - co spędzało mi sen z powiek, przez ostatni miesiąc.

A ponieważ odbiór był mi potrzebny do banku a już raz przekładałem ostateczny termin zakończenia budowy to miałem nie małego stresa czy wszystko uda się zakończyć w terminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, ale przez fundamenty lepiej przechodzić nad ławami i tak się robi że rura idzie tak 1,5-1,2m a im bliżej domu to powoli wychodzi płycej. No i pamiętaj dać rurę osłonową arota i odpowiednio większe przejście przez fundamenty.

no właśnie o to pytam, bo to że na zewnątrz musi iść na 1,5m to jest dla mnie jasne, nie widziałam natomiast aby ktoś prowadził rurę pod ławami.

Czy są jakies wytyczne dot. spadku (albo w tm przypadku raczej wzrostu) rury, czy jeśli wychodzimy z rurą na głębokość 0,5m to trzeba ją jakoś ocieplić?

Jak to jest u Was zrobione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciezko jest umiescic rure 1,5 m pod ziemia, jesli wyjdzie nad lawa, chyba ze masz taki wysoki fundament. Tez sie nad ty zastanawialem, ale moj majster powiedzial ze im głębiej tym lepiej, wiec jesli masz dół ławy na 1,5 metra ja bym tak dał rure.

Jakoś ocieplania kawałka rury nie widze...

U mnie wchodzi pod lawa, potem idzie ostro do gory w "podłodze" garażu i wychodzi jakies 4m od ściany.

Moj majster powiedział że tak jest najbezpiczniej, a że jest to zaufany człowiek który wybudował niejeden dom to zdałem sie na jego doświadczenie.

Ale jak juz kiedyś wspomniałem, ile fachowców tyle opini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wchodzi pod lawa, potem idzie ostro do gory w "podłodze" garażu i wychodzi jakies 4m od ściany.

Moj majster powiedział że tak jest najbezpiczniej, a że jest to zaufany człowiek który wybudował niejeden dom to zdałem sie na jego doświadczenie.

Ale jak juz kiedyś wspomniałem, ile fachowców tyle opini.

czyli jednak pod ławą i dopiero w obrysie domu sie wypłyca?

a kiedy tą rurę robił, tzn. na jakim etapie? Najlogiczniej wydaje mi się po wymurowaniu ścian fundamentowych a przed wylaniem betonu na "0" :-?

ale czy tak właśnie to się robi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie tyle co przed wylaniem betonu na płyte, ale przed zasypaniem i zawibrowaniem piaskiem fundamentu.

Jak obsypywali fundament powiedziałem zeby w miejscu gdzie ma wychodzic rura nie zasypali. Wykopałem dziure z jednej i drugiej strony ławy a potem sie pod nia przebiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, ale przez fundamenty lepiej przechodzić nad ławami i tak się robi że rura idzie tak 1,5-1,2m a im bliżej domu to powoli wychodzi płycej. No i pamiętaj dać rurę osłonową arota i odpowiednio większe przejście przez fundamenty.

no właśnie o to pytam, bo to że na zewnątrz musi iść na 1,5m to jest dla mnie jasne, nie widziałam natomiast aby ktoś prowadził rurę pod ławami.

Czy są jakies wytyczne dot. spadku (albo w tm przypadku raczej wzrostu) rury, czy jeśli wychodzimy z rurą na głębokość 0,5m to trzeba ją jakoś ocieplić?

Jak to jest u Was zrobione?

 

To na jakiej głębokości masz ławy? minimalna głębokość posadowienia ław to 80cm, + 40cm wysokość ławy, to już 1,2... więc rura wychodzi 30cm pod ławą, jeżeli będzie w odpowiednio dużej rurze osłonowej to bym się nie stresował. A jeżeli nie chcesz pod ławami, to zawsze możesz "przykryć rurę warstwą 5cm styropianu takiego o szerokości 30-40cm na długości gdzie rura wyszła powyżej 1m głębokości, też jest taka opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...